ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Gymnastické míče a balónové židle

28. 4. 2023 aktualizováno

Rozhodli jste se, že uděláte něco pro své zdraví a začnete cvičit doma s gymnastickým míčem? Gymnastické míče mohou být skvělou pomůckou nejen při posilování, ale i při relaxaci, rehabilitaci či fyzioterapii. Důležité je vybrat ten správný a proto vám přinášíme recenze těch nejlepších míčů na cvičení společně s tipy jak vybrat ideální gymnastický míč právě pro vás a vaše účely.

Naší redakci nejvíce zaujala balónová židle G-Chair pro různou výšku postavy s praktickou opěrkou na fixaci bederní páteře.

Nejlepší balónová židle

Jednička na trhu mezi balónovými židlemi, se kterou současně získáte i míč na cvičení.

Velký gymnastický míč

Univerzální gymnastický míč s protiskluzovou úpravou pro domácí i profesionální použití.

Základní gymnastický míč

Základní gymnastický míč s protiskluzovými pásy, na kterém může cvičit celá rodina.

Nejlepší gymnastické míče a balónové židle

Recenze inSPORTline G-Chair – skvělá balónová židle pro zdravá záda

Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - inSPORTline G-Chair Pro náročné

Typ: balónová židle | Použití: krátkodobé sezení | Průměr: 49 cm | Materiál: míč – PVC, konstrukce – polyethylen | Nosnost: 135 kg | Dodávané příslušenství: pumpička | Průměrná cena: 3 090 Kč

Klady
 • Uzamykatelná kolečka
 • Opora beder
 • Protiskluzový povrch míče
 • Vyjímatelný míč
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

Balónová židle inSPORTline G-Chair je ideální variantou pro ty, co chtějí podpořit správné sezení během hodin strávených u počítače. Sezením na této židli posílíte hluboký stabilizační systém a předejdete tak nepříjemné bolesti zad a jednostrannému zatížení páteře.

Líbí se nám, že tato židle je opatřena praktickou, výškově nastavitelnou opěrkou, která fixuje bederní část. Díky tomu snáze udržíte vzpřímenou polohu, aniž byste museli neustále balancovat na standardním míči.

Další výhodou židle jsou uzamykatelná kolečka, díky kterým se na židli můžete snadno pohybovat, nebo ji naopak zabezpečit pevně na jednom místě. Míč lze navíc z konstrukce snadno vyndat a vy jej tak můžete využít i ke cvičení.

Tato balónová židle je vhodná pro výšku postavy 155 – 185 cm, takže ji jistě využije více členů rodiny. Součástí balení je pumpička, díky které si nemusíte dělat starosti s nafouknutím samotného míče.

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví a zlepšit svůj posed během dlouhých hodin strávených u počítače je balónová židle inSPORTline G-Chair ideální volbou. Budete si za ní muset sice připlatit, nicméně získáte židli i míč v jednom.

Recenze inSPORTline Top Ball 85 cm – univerzální gymnastický míč s pumpičkou

Nejlepší gymnastický míč inSPORTline Top Ball 85 cm Zlatý střed

Typ: gymnastický míč | Použití: univerzální | Průměr: 85 cm | Materiál: PVC | Nosnost: 600 kg | Dodávané příslušenství: pumpička | Průměrná cena: 599 Kč

Klady
 • Protiskluzová úprava
 • Včetně pumpičky
 • Vysoká nosnost
Zápory
 • Žádné nejsou

Univerzální gymnastický míč inSPORTline Top Ball 85 cm je ideální variantou pro muže vyšší postavy. Svým průměrem skvěle poslouží zejména pánům s výškou 185 – 195 cm.

Míč je vyroben z pevného a odolného PVC, které má navíc protiskluzovou úpravu. Ta zajišťuje lepší stabilitu míče při cvičení i sezení. Líbí se nám i vysoká nosnost míče, která dosahuje 600kg a zajišťuje možnost využití pro soukromé i komerční účely. Opravdu se tak nemusíte bát žádného samovolného prasknutí míče i při větším zatížení.

Gymnastický míč je dodáván s praktickou pumpičkou k nafouknutí, takže po jeho doručení se nemusíte o nic víc starat a dokupovat další příslušenství.

Jestliže hledáte míč větších rozměrů s opravdu kvalitního materiálu a za rozumnou cenu, je právě inSPORTline Top Ball 85 cm ideální volbou.

Recenze Spokey FITBALL III 75 cm – levný gymnastický míč pro domácí použití

Nejlepší gymnastický míč Spokey FITBALL III 75 cm Levný základ

Typ: gymnastický míč | Použití: univerzální | Průměr: 75 cm | Materiál: PVC | Nosnost: 300 kg | Dodávané příslušenství: pumpička | Průměrná cena: 295 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Protiskluzová úprava
 • Technologie Anti-Burst
Zápory
 • S ohledem na cenu žádné nejsou

Gymnastický míč Spokey FITBALL III 75 cm se stane univerzálním společníkem pro domácí cvičení. Je vyroben z protiskluzového materiálu, který ještě umocňují protiskluzové pásy po celém obvodu.

Líbí se nám, že při výrobě byla použita technologie Anti-Burst, která zabraňuje rychlému vyfouknutí míče. Při poškození se míč začne vyfukovat pomalu, postupně. Uživatel má tak dostatek času na to z míče pohodlně slézt, aniž by mu hrozilo jakékoliv zranění.

Nosnost gym ballu je 300 kg, což se může oproti jiným modelům zdát málo, nicméně i pro uživatele s nadváhou je to naprosto dostačující. Využijete jej tak pro domácí cvičení i posezení u televize či počítače.

Součástí balení je i praktická pumpička, díky které se vyhnete starostem s nafukováním a můžete bez dalšího potřebného příslušenství rovnou začít cvičit.

Spokey FITBALL III 75 cm je ideální variantou gymnastického míče pro domácí použití, do kterého nebudete muset investovat žádný velký obnos.

Porovnání nejlepších gymnastických míčů a balónových židlí

Název Shrnutí
TOP gymnastické míče
1. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - inSPORTline G-Chair inSPORTline G-Chair Balónová židle s praktickou výškově nastavitelnou bederní opěrkou a uzamykatelnými kolečky. Zjistit cenu
2. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - inSPORTline Top Ball 85 cm inSPORTline Top Ball 85 cm Univerzální gymnastický míč pro domácí i komerční použití z odolného PVC materiálu. Zjistit cenu
3. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - Spokey FITBALL III 75 cm Spokey FITBALL III 75 cm Gymnastický míč pro domácí použití s praktickou technologií Anti-Burst pro postupné vyfouknutí při defektu. Zjistit cenu
4. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - PhysioBall Maxafe 120cm PhysioBall Maxafe 120cm Extra velký gymnastický míč v dvouplášťovém provedení s velkou odolností proti opotřebení. Zjistit cenu
5. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - Gymnic Physio roll 70x115cm Gymnic Physio roll 70x115cm Oválný gymnastický míč ve tvaru brambory je perfektní variantou pro trénink motoriky a stability zejména u těhotných žen a seniorů. Zjistit cenu
6. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - Overball Gym 20 cm Merco Overball Gym 020634 20 cm Merco Overball z odolného PVC s protiskluzovou úpravou má mnohostranné využití při cvičení dětí, dospělých i seniorů. Zjistit cenu
7. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - John Hopsadlo Krtek 500 mm John Hopsadlo Krtek 500 mm skákací míč Dětský míč se speciálními úchyty a líbivým designem oblíbeného krtečka zabaví každé dítě od tří let. Zjistit cenu
8. Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - inSPORTline G-Chair Basic inSPORTline G-Chair Basic Základní balónová židle bez opěrky beder, za to s vyjímatelným míčem a uzamykatelnými kolečky. Zjistit cenu

Nejprodávanější gymnastické míče podle Heureky

Jak vybrat gymnastický míč

Gymnastické míče jsou velmi oblíbeným doplňkem nejen na cvičení. V dnešní době má asi každý nějakou zkušenost s použitím gym ballu, nicméně málokdo se orientuje v tom, jak vybrat ten správný. Většinou bohužel zkrátka sáhneme po první designově a cenově příznivé variantě, aniž bychom řešili jakékoli další aspekty. Míč pak většinou zůstane ležet zaprášený v koutě, protože zkrátka nesplňuje to, co jsme očekávali.

Při výběru gymnastického míče byste si tak nejprve měli uvědomit kdo a na co jej bude využívat. Díky tomu můžete zvolit nejen správnou velikost a nosnost, ale také typ gymnastického míče.

Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - recenze

K čemu se gymnastický míč využívá

Pro někoho může být gymnastický míč symbolem správného sezení, někdo na něm chce cvičit v pohodlí domova a jiní jej využijí jen tak, pro vlastní relaxaci. Tento míč má opravdu mnohostranné využití a jeho pořízením tak zabavíte doslova celou rodinu.

Cvičení doma s vlastní vahou

Prvním důvodem, který vás může vést k pořízení míče na cvičení, může být vize cvičení v pohodlí domova. S míčem na cvičení tak můžete trénovat kdykoli si zrovna vzpomenete a ještě ušetříte za vstupy do fitness center.

Fit míč vám umožní procvičit a protáhnout celé tělo aniž byste přetěžovali klouby. Je to proto výborná varianta jak začít s pohybem i pro obézní jedince, kterým klasické cvičení zkrátka nevyhovuje. Cvičení na míči dokáže ulevit od bolestí i ztuhlosti svalů a zvládne ho prakticky kdokoli. Důležité je pouze vybrat ten správný typ a velikost a soustředit se i na jeho správné nafouknutí.

Náš tip

Využijte mimo váhy vlastního těla také další závaží. Vyberte pro cvičení doma ten nejlepší kettlebell.

Rehabilitační pomůcka

Díky tomu, že na fit míči nezatěžujete klouby, jedná se o výbornou pomůcku pro rehabilitační cvičení. Můžete jej použít také jako prevenci před vznikem onemocnění kloubů a vyhnout se tak do budoucna nepříjemným bolestem zejména v kyčlích a kolenou. Často se využívá i pro rehabilitaci s opravdu malými miminky, které přetěžují jednu polovinu těla a nesprávným vývojem u nich pak vznikají dysbalance.

Pokud se rozhodnete na míči rehabilitovat předchozí zranění, určitě se poraďte se svým ortopedem či fyzioterapeutem, který vám poradí jak správně jednotlivé cviky provádět.

Trénink zdravého sezení

Jestliže máte problémy se zády a většinu dne kvůli práci prosedíte u počítače, je gymnastický míč ideální variantou jak předejít jejich zhoršování. Správně nafouknutý velký gymnastický míč dokáže nahradit židli, přičemž vás bude nutit sedět vzpřímeně a s rovnými zády.

Dnes se již vyrábí i balónové židle, které jsou k tomuto účelu speciálně určené a sedět na nich můžete po delší dobu.

Cvičení pro těhotné

Zejména v těhotenství dostávají záda zabrat a především v posledních měsících se bolesti prakticky nevyhnete. Gymnastický míč vám v tomto směru dokáže ulevit a navíc se s jeho pomocí můžete i v období těhotenství udržovat v kondici.

Často se využívá na předporodních kurzech a setkání s ním se nevyhnete ani v porodnici.

 

Nejlepší gymnastické míče a balonové židle – recenze a test

Druhy gymnastických míčů

Pod pojmem míč na cvičení, gymnastický míč či fit míč si zřejmě většina představí klasický velký kulatý balón, na kterém musíte při sezení lehce balancovat. Možná vás tak překvapí široké spektrum nabízených tvarů a velikostí míčů, z nichž každý má své specifické využití.

Klasický gymnastický míč

Bezesporu nejoblíbenějším a nejprodávanější variantou je klasický kulatý gymnastický míč. Setkat se můžete s průměrem v rozmezí 40 cm až 85 cm a širokým spektrem jeho využití. Tento typ se využívá nejen pro cvičení doma, ale i při speciálních lekcích v tělocvičnách a fitness centrech. Právě klasický gymnastický míč vám také může pomoci od bolesti zad při sezení a v těhotenství.

Gymnastický míč s úchyty pro děti

Spíše než o gymnastický míč se v tomto případě jedná o velmi populární hračku pro děti, u které se také můžeme setkat s názvem hopsadlo. Jak už název napovídá, děti se na míči mohou přidržovat díky speciálním úchytům a hopsat po prostoru bytu či zahrady jak je jim libo. Nejenže děti tuto aktivitu opravdu milují, ale trénují díky ní i držení rovnováhy a fyzičku, která se jim jistě do budoucna bude hodit.

Náš tip

Používáte gymnastický míč ke cvičení jógy? Podívejte se na přehled nejlepších jogamatek.

Overball

Právě overball je důkazem toho, že míč na cvičení nemusí být vždy jen velkých rozměrů. V tomto případě se jedná spíše o balónek s průměrem od 20 cm do 26 cm, který se hojně využívá zejména u stabilizačního cvičení.  Byť je overball relativně malý a nenápadný míček, dokáže doslova zázraky. Při cvičení vám pomůže s tréninkem rovnováhy, motoriky i protažení svalů. Při dlouhém sezení jej můžete využít jako oporu zad v oblasti beder a během času stráveným s dětmi jako hračku do vody. Největší zajímavostí u overballu je však jeho využití v logopedii a foniatrii.

Physio roll

Tato varianta míče na cvičení svým tvarem připomíná spíše bramboru, nežli klasický míč. Díky jeho speciálnímu tvaru má míč lepší stabilitu a tak se hojně využívá k nácviku motoriky u seniorů i malých dětí. Setkat se s ním můžete také v ordinacích fyzioterapeutů, kteří na něm díky speciálnímu tvaru můžou cvičit spolu s vámi. Kromě nácviku rovnováhy přispívá také k posílení svalstva dolních končetin. Díky všem svým přednostem je velmi oblíbenou pomůckou pro cvičení s dětmi v mateřských školách.

Extra velký gymnastický míč

Oproti klasickému gymnastickému míči má extra velký míč průměr od 85 cm do 120 cm. Pro sezení jej tak využívají spíše lidé vyššího vzrůstu, kterým by standardní rozměry míče nestačili. Uplatnění má jinak především u rehabilitačních cvičení.

Gymnastický míč x balónová židle

Pokud se chystáte gymnastický míč využívat zejména při sezení, abyste ulevili bolavým zádům, můžete se poohlédnout také po balónové židli. Ta je k sezení lépe uzpůsobená a nabízí navíc většinou opěru zad. Jedná se vlastně o židli s míčem místo sedáku.

Ani na míči, ani na balónové židli byste však neměli trávit příliš mnoho času. Při sezení na míči, či balónové židli neustále posilujete zádové svaly a tak snadno dojde k jejich přetížení. Soustřeďte se tedy, abyste při využití těchto pomůcek seděli opravdu správně a využívejte je jen po krátký čas.

Gymnastický míč

Klady
 • Mnohostranné využití
 • Širší nabídka na trhu
 • Větší zapojení svalů
Zápory
 • Pouze krátkodobá úleva pro záda
 • Často se využívá nesprávně – po nějaké době svádí ke špatnému posedu

Balónová židle

Klady
 • Disponuje opěrkou hlavy a područkami
 • Stabilnější sed než na gymnastickém míči
 • Možnost zhotovení na zakázku
Zápory
 • Nedokáže plně nahradit kancelářskou židli
 • Pouze pro krátkodobé sezení

Nosnost a velikost

Nosnost gymnastických míčů se velmi různí. U malých overballů se můžeme setkat s nosností pouhých 100 kg, zatímco u klasických gymnastických míčů dosahuje až 600 kg. Při výběru rychle zjistíte, že čím větší nosnost míče, tím vyšší cena. Nicméně na tomto parametru se rozhodně nevyplatí šetřit a tak vybírejte s rozmyslem.

Pokud máte navíc vy sami vyšší hmotnost, soustřeďte se i  na výběr opravdu kvalitního materiálu a správné velikosti míče. S větší hmotností logicky míč více prosednete, míč je tedy o něco menší a i materiál musí být odolnější. Obecně platí následující doporučení:

Výška postavy Průměr míče
Do 150 cm 45 cm
150 – 165 cm 55 cm
165 – 175 cm 65 cm
175 – 185 cm 75 cm
185 – 195 cm 85 cm
195 a více cm 95 cm

Materiál

U gymnastických míčů se nejčastěji setkáte s PVC či vinylem. Ten zajišťuje lesklý a hladký povrch, který navíc dobře pruží. Mnoho výrobců však použitý materiál v informacích o výrobku neuvádí, na což si dávejte pozor zejména v případě výběru gymnastického míče pro dítě či alergika. Některé materiály použité pro výrobu míčů na cvičení mohou obsahovat těžké kovy nebo dokonce latex.

Setkat se můžete také s míči s tzv. ABS efektem. Na první pohled jej poznáte podle hladkého matného povrchu. Díky dvouplášťovému provedení se míč při propíchnutí tak rychle nevyfoukne a vy máte možnost ho ještě opravit, současně mívají i vyšší nosnost. Míče s ABS efektem jsou většinou navíc certifikované pro zdravotnické a rehabilitační použití, takže je můžete beze strachu pořídit i na cvičení s miminkem.

Příslušenství

Základním příslušenstvím ke gymnastickému míči je rozhodně pumpička. Vzhledem k tomu, že míč na cvičení potřebuje pro správné nafouknutí opravdu hodně vzduchu a je vyroben z pevného materiálu, pusou byste ho jen těžko nafoukli. Pumpička bývá u kvalitních míčů součástí balení, není to však pravidlem. Při výběru si tak pozorně všímejte, zda ji výrobce dodává spolu s míčem, nebo zda ji bude třeba dokoupit zvlášť.

Dokoupit stejně tak můžete i potah na fit míč, který má nejen praktickou ochranou, ale i designovou funkci. Jestliže nechcete, aby vám v bytě svítil barevný míč, jednoduše vyberte potah v neutrální barvě a máte vystaráno. S potahem navíc míč jen tak nepoškodíte ani nezašpiníte. Většinou bývá vyroben z polyesteru a je pratelný v pračce. Jeho další výhodou může být i praktická úchytka, díky které míč snadno přemístíte.

Se skladováním gymnastického míče vám pak může pomoci stojan či síť. Stojany používají spíše posilovny, či tělocvičny kde najdete několik variant míčů na cvičení. Díky tomuto příslušenství jsou uloženy pevně na svém místě a jen tak se nerozkutálí.

Některé míče pak mají na bocích speciální úchyty a jsou dodávány spolu s expandéry. Ty vám umožní lépe na míči procvičit nejen horní polovinu těla. Celkově s nimi rozšíříte zásobník cviků, které lze na míči provádět. Pokud se tedy chystáte gymnastický míč pořídit zejména za účelem cvičení, varianta s expandéry rozhodně stojí za zvážení.

Náš tip

Vybíráte více pomůcek na cvičení najednou? Nezapomeňte vybrat i tu nejlepší posilovací lavici.

Údržba

Vzhledem k nosnosti a materiálu, ze kterého jsou cvičební míče vyrobeny, se může zdát, že jsou prakticky nesmrtelné. I tak je ale třeba se o míč správně starat a vyhnout se tak jeho poškození. V první řadě se při jeho umístění vyhýbejte místům poblíž topení apod. Přílišné teplo by mohlo po delší době materiál míče poškodit a jeho odolnost by se tak snížila. To samé platí i o přílišném slunečním záření, které míč zahřívá.

V okolí míče byste také neměli mít umístěny žádné ostré předměty. Při cvičení na míči snadno ztratíte rovnováhu a mohlo by dojít k nechtěnému zranění či propíchnutí míče. Propíchnutí lze pomocí spreje či speciálních náplastí u některých míčů spravit, nicméně vaše zranění by bylo jistě obtěžující na delší dobu.

Pokud budete chtít míč umýt, nepoužívejte žádné chemikálie, které by poškodili povrchový materiál. Skvěle si vystačíte s hadříkem a vlažnou vodou s mýdlem.

Jak správně nafouknout gymnastický míč

Jak už jsme zmínili výše, k nafouknutí fit míče budete potřebovat pumpičku. Velký míč jen těžko nafouknete ústy a ani se nedoporučuje se o to pokoušet. Mimo to, že s největší pravděpodobností nezvládnete míč nafouknout do požadovaných rozměrů, z vašich úst se do míče dostane také vlhkost a bakterie. V důsledku toho by mohlo dojít ke vzniku plísní a narušení jeho povrchu.

K nafouknutí tak použijte speciální pumpičku na gymnastické míče, pumpičku na kolo se správným nástavcem či příruční kompresor, který všechnu práci odvede za vás. Balón na cvičení byste měli před nafouknutím nechat ohřát na pokojovou teplotu a nenafukovat ho hned do plných rozměrů. Obecně se doporučuje, aby byl po prvním nafouknutí obvod míče o cca 10 cm menší, než je jeho doporučená velikost. Takto byste ho měli nechat “odpočinout” alespoň přes noc a poté  ještě cca o 5 cm dofouknout díky čemuž neztratíte jeho tuhost.

Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - recenze

Jak na míči správně sedět a cvičit

Používání gymnastického míče s sebou přináší hned několik benefitů. Při správném používání vám dokáže pomoci s lepším držením těla a tím ulevit od bolesti zad, současně si s jeho pomocí zlepšit motoriku a posílíte svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte.

Se sezením na gymnastickém míči však začínejte velice opatrně. Z počátku vám bohatě postačí věnovat této aktivitě 15 minut denně, kdy si správným posedem posílíte nejen zádové ale také břišní svaly. Gymnastický míč vás totiž donutí sedět rovně a zabrání tak nezdravému hrbení, které je často původcem bolesti zad. Soustřeďte se na to, abyste byli vzpřímení, ramena tlačte lehce dolů tak, aby byly obě ve stejné výšce a nohy pevně opřete o zem. V této poloze není nutné se na míči jakkoli pohybovat, jen klidně seďte a snažte se využít bráničního dýchání – prodýchávejte pomalu do břicha.

Ani cvičení byste neměli hned zpočátku přehánět, zejména pokud s ním celkově teprve začínáte. Jako první volte spíše lehčí, základní cviky, kdy zpevníte střed těla a až poté se postupně přesuňte ke složitějším cvikům. S gymnastickým míčem dokážete doma snadno posílit svaly celého těla a zejména pro jedince s nadváhou je to skvělá varianta jak při cvičení ulevit namáhaným kloubům.

S míčem si můžete při cvičení podložit nohy, využít ho jako oporu mezi trupem a zdí při dřepech, nebo jej držet jako pomůcku v rukou. Jeho využití je opravdu široké a někteří výrobci míč dodávají i s krátkými návody na cvičení. Pokud jej však u míče přiložený nenajdete, nezoufejte. Na internetu naleznete spoustu tipů včetně fotodokumentace správného provedení, či přímo videí, kde je vše detailně vysvětleno.

Náš tip

Cvičit můžete také se zátěžovou vestou. Vyberte tu nejlepší zátěžovou vestu právě pro vás.

Kde koupit

Velký výběr gymnastických míčů včetně příslušenství naleznete na e-shopu společnosti InSPORTline.cz. Vybírat můžete také na Decathlon.cz nebo Heureka.cz.

Nejoblíbenější značky gymnastických míčů

InSPORTline

Společnost, pod kterou značka inSPORTline patří, vznikla v roce 1995 ve Vítkově a od roku 1999 působí také na Slovensku. Je českým výrobcem a dovozcem fitness vybavení, sportovního zboží, produktů pro volný čas a motocyklových doplňků. V České republice provozuje internetový obchod a síť kamenných prodejen.

Nejlepší zátěžové vesty - insportline logo

Spokey

Společnost Spokey působí na evropských trzích již od roku 2004. Soustředí se především na především na vývoj, výrobu a dovoz sportovních potřeb pod vlastní značkou Spokey. Veškeré jejich produkty mají potřebné certifikace odpovídající jejich určení. Své produkty se snaží neustále vylepšovat nejen s ohledem na funkčnost, ale i trendy design, který si oblíbili cvičenci po celé evropě. Současně se snaží myslet ekologicky a tak zejména při balení jednotlivých výrobků využívají ekologických materiálů.

Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - Spokey logo

Sissel

Mezi nejznámější výrobek společnosti patří bezesporu ortopedický polštář SISSEL, který v roce 1986 vyvinul švédský podnikatel Carl-Emil Christensen a jeho manželka Sidsel. V dnešní době jsou nejen jejich polštáře ale i další výrobky dostupné ve více než 25 zemích celého světa včetně USA, Kanady či Ruska. Jejich výrobky se zaměřují na léčbu zdravotních obtíží, prevenci ale i rehabilitaci. Díky spolupráci s odborníky z řad fitness a fyzioterapie vytvořili celou řadu nadstandardní péče o zdraví, fitness a wellness.

Nejlepší gymnastické míče a balónové židle - SISSEL logo

Cena

Gymnastický míč pro domácí použití můžete zakoupit v řádech stokorun včetně přibalené pumpičky. Cena větších míčů z kvalitnějších materiálů a případně rozsáhlejším příslušenstvím se pak může vyšplhat i na několik tisíc korun.

Gymnastické míče do 500 Kč

Mezi nejlevnějšími míči naleznete základní varianty v průměru 55 cm až 85 cm. Pokud se rozhodnete pro pořízení Overballu vaše investice nebude vyšší než 100 Kč. Okolo 200 Kč už také pořídíte dětský míč avšak za líbivý design a propracovanější úchopy si připlatíte o něco více.

Gymnastické míče od 500 Kč do 1 000 Kč

V této cenové kategorii se již dostáváme i na míče větších rozměrů a známých značek. Výjimkou tak nejsou gymnastické míče 100cm případně 95 cm. Těsně pod hranicí 1 000 Kč můžete pořídit i kvalitní Physio roll.

Gymnastické míče nad 1 000 Kč

Do nejdražší cenové kategorie jistě spadají míče velkých rozměrů, jako je gymnastický míč 120 cm. Naleznete zde také větší varianty Physio rollů a míče s propracovaným designem. Do 2 000 Kč pak můžete zakoupit i gymnastický míč včetně praktického potahu. Samotný potah se pak pohybuje až okolo 1 000 Kč.

Nejprodávanější gymnastické míče podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor článku

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář