Nejlepší kettlebelly – recenze a rady jak vybrat

Děsíte se pohledu na váhu a potřebujete zhubnout nebo chcete jen náležitě zformovat svou postavu do plavek? Kromě vhodného jídelníčku a omezení tučných a sladkých pokrmů je zapotřebí věnovat odpovídající prostor také cvičení. Jenže co když vás fitcentra příliš nelákají a nemáte zahradu, na níž byste mohli posilovat tak nějak přirozeně? Řešení spočívá ve volně dostupných cvičebních pomůckách, mezi něž řadíme i kettlebelly.

Vzhledem k tomu, že v poslední době je lze zakoupit i v supermarketech a dalších nespecializovaných obchodech, rozhodli jsme se připravit následující článek. Poradíme vám v něm, které vlastnosti považovat za bernou minci, a které naopak moc důležitou roli nesehrávají.

Nejlepší kettlebelly

HMS Kettlebell neopren 4 kg

Spokey Scales 16 kg

inSPORTline Nastavitelná činka Kettlebell 10-35 kg

Test HMS Kettlebell neopren 4 kg

Test Spokey Scales 16 kg

Test inSPORTline Nastavitelná činka Kettlebell 10-35 kg

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Odolný materiál

Přesná základna

Precizní provedení

Bez barvy

Výborné madlo

Nastavitelná hmotnost

Dlouhá životnost

Bezpečnost

Bezbarvé provedení

ZÁPORY

Barva

Vyšší cena

Pro náročnější sportovce

Vysoká cena

Vroubková rukojeť

SHRNUTÍ

Optimální volba pro začátečníky, kteří si teprve chtějí cvičení vyzkoušet. Odolný materiál a pevná základna zajišťují snadnou manipulaci. Snad jen pozor na odlupující se barvu

Střední cesta určená pro náročné sportovce. Vynikající provedení spolu s praktickým madlem bez vroubků se starají o jednoduché ovládání. Pozor však na vyšší cenu, která odpovídá kvalitě

Plynule nastavitelný kettlebell určený do sportovních domácností. Dokonalá konstrukce a možnost plynulé regulace hmotnosti. Dejte si ovšem pozor na vroubkovou rukojeť, která může zanechat negativní stopy na kůži

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: HMS Kettlebell neopren 4 kg

Materiál: ocel | Madlo: vinyl | Hmotnost: 4 kg | Tvar základny: zvon | Barva: modro-černá | Přibližná cena: 280 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Odolný materiál
 • Přesná základna

ZÁPORY:
 • Barevný nátěr

HMS Kettlebell neopren 4 kg je určen do rukou všech, kteří se s těmito pomůckami teprve učí zacházet. Vzhledem k jeho relativně nízké hmotnosti a drobným rozměrům umožňuje bez většího rizika vyklouznutí provádět všechny možné kejkle.

Největší pozitivum spatřujeme ve velmi nízké cenovce. Jestliže si tedy nejste jisti, zda podobné cvičení bude pro vás tím pravým, můžete si jej tedy vyzkoušet, aniž byste zaplatili zbytečně vysoký finanční obnos. Použitá ocel je odolná proti odřeninám i deformacím a vinylem potažené madlo zabraňuje vyklouznutí ze zpocených rukou. Zvonová základna se vyznačuje strojovou přesností, takže se nemusíte obávat snížené stability a špatných návyků při cvičení.

Jedinou vadu na kráse spatřujeme v použití barev. Kombinace modré a černé sice působí elegantně, časem se však začne odlupovat a na povrch vytanou spíše negativa. Narušení povrchu může v extrémním případě vést až k rozbití dokonalého vyvážení základny. Přistupujte proto ke kettlebellu citlivě a snažte se zamezit jakýmkoliv nárazům, jež by mohly vést k odstranění barvy.

HMS Kettlebell neopren 4 kg je vynikajícím modelem pro všechny, kteří chtějí s cvičením teprve začít. Boduje především dokonalou kombinací rozumných vlastností a skutečně nízké ceny.

Zjistit cenu>>

Recenze: Spokey Scales 16 kg

Materiál: litina | Madlo: hladké, kovové | Hmotnost: 16 kg | Tvar základny: koule | Barva: bezbarvá | Přibližná cena: 1 200 Kč

KLADY:
 • Precizní provedení
 • Bez barvy
 • Výborné madlo

ZÁPORY:
 • Vyšší cena
 • Pro náročnější sportovce

Máte již něco odposilováno a hledáte mohutnější kalibr? Zamyslete se nad pořízením modelu Spokey Scales 16 kg, jehož váha plně odpovídá nárokům vysportovaného jedince.

Největší pozitivum spatřujeme v použití vysoce kvalitního materiálu. Kettlebell má tvar dokonalé koule, což je patrné v momentě, kdy jej postavíte na rovnou plochu. Nemusíte se tak bát, že by vaše cvičení bylo již od počátku odsouzeno ke špatné technice. Madlo sice nenabízí žádný pohodlný obal, díky absenci lesklých kovů i nesmyslných drážek skvěle padne do ruky. Výhodu představuje i absence jakéhokoliv barevného nástřiku, jenž by mohl mít tendenci se časem začít odlupovat.

Jediný výraznější nedostatek tak spatřujeme zejména v ceně přesahující hranici 1 000 korun. I proto byste si měli být ještě před nákupem dobře jisti, že kettlebell využijete. Berte ohled zvláště na fakt, že rozhodně není určený začátečníkům.

Spokey Scales 16 kg představuje jakousi zlatou střední cestu na poli s posilovacím náčiním. Za dané peníze se pyšní dokonalou konstrukcí a dlouhou životností.

Zjistit cenu>>

Recenze: inSPORTline Nastavitelná činka Kettlebell 10-35 kg

Materiál: ocel | Madlo: vroubkovaná ocel | Hmotnost: 10–35 kg | Tvar základny: kotouč | Barva: bezbarvá | Přibližná cena: 3 300 Kč

KLADY:
 • Nastavitelná hmotnost
 • Dlouhá životnost
 • Bezpečnost
 • Bezbarvé provedení

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Vroubková rukojeť

Poslední model, který to dotáhl až do našeho přehledu, pochází z dílny společnosti inSportline. Jak již její název napovídá, inSportline Kettlebell 10-35 kg je specifický zejména možností plynulého nastavení hmotnosti podle potřeby prostřednictvím přídavných disků.

Dalším významné pozitivum spatřujeme ve vysoké kvalitě použité litiny. Ani velmi intenzivní cvičení se nikterak neprojeví na jejím tvaru a vlastnostech. Pevné bezpečnostní objímky pro umístění na doplňkových kotoučích zajišťují ochranu před upadnutím. Třešničkou na dortu je bezbarvé provedení, díky němuž zůstanete ušetřeni odlupujícímu se laku.

Největší záporem tak zůstává poměrně vysoký finanční obnos, jenž za pořízení kettlebellu zaplatíte. Svými vlastnostmi jej ovšem více než vyvažuje. Pozor si dávejte též na vroubkovou rukojeť, která sice zabraňuje vyklouznutí, při neopatrné manipulaci může zanechat nepříjemné stopy na kůži.

Nastavitelná činka inSportiline Kettlebell 10-35 kg představuje skvělou volbu obzvlášť ve sportovní rodině. Jestliže posiluje vícero osob domácnosti, snadno si nastaví hmotnost podle fáze svého tréninkového procesu.

Zjistit cenu>>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější kettlebelly dle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat kettlebell?

Ještě předtím, než se začnete vůbec přebírat nabídkou, měli byste vědět, zda je kettlebell vůbec tím pravým pro vás. Během samotného výběru potom berte ohled hlavně na použitý materiál a kvalitu madla, které zásadním způsobem ovlivňují životnost pomůcky. Významnou roli sehrávají i hmotnost a tvar, jež řešte s ohledem na fázi tréninkového procesu a svou celkovou kondici. Fajnšmekři určitě nezanedbají ani volbu barvy.

O co se jedná?

Na první pohled se vám možná zdá, že kettlebelly jsou horkou novinkou, jež vznikla jako výsledek usilovného výzkumu lidského těla? Nic nemůže být dále od pravdy, neboť jejich historie sahá do doby vzniku prvních dělových koulí. Vojáci k nim jednoduše připevnili madla a najednou měli efektivní pomůcky pro zvyšování fyzické kondice a síly.

Právě proto si dodnes tyto nástroje zachovaly charakteristický kulatý tvar. Pyšní se skutečně univerzální využitelností. Lze je uplatnit stejně dobře jako činky i pomůcky pro kardio trénink, dřepy nebo mrtvé tahy. Ať již chcete nabírat svalovou hmotu nebo naopak hubnout, kettlebelly se stanou vašimi věrnými společníky.

Kulatý tvar, a ne zrovna nízká hmotnost pozitivně ovlivňují i vaši pohyblivost. Při švihovém tréninku se užívá prudkého, ale brzděného švihu. Právě ono brzdění je moment, kdy dochází k přesahům za hranice pohyblivosti. Jestliže nemáte místa nazbyt, jistě oceníte také relativní prostorovou nenáročnost.

Materiál

Při nákupu doporučujeme vydat se osobně do kamenné prodejny a nabízené produkty si detailně osahat. První podstatný atribut spočívá ve volbě vhodného materiálu. V současné době lze volit ze dvou základních – plastové skořepy naplněné cementem o určité váze a celokovového těla. Obě varianty mají své výhody, ale i nevýhody:

Plastové kettlebelly

VÝHODY:
 • Nízká cena
 • Omezení rizika poškození podlahy během pokládání

NEVÝHODY:
 • Výrazné rozměry
 • Riziko prasknutí
 • Vykluzování z rukou

Kovové kettlebelly

VÝHODY:
 • Odolná konstrukce
 • Nižší riziko vyklouznutí z rukou
 • Menší rozměry

NEVÝHODY:
 • Vyšší cena
 • Riziko poškození podlahy při pokládání

Nákup plastových modelů doporučujeme pouze, chcete-li si cvičení vyzkoušet. Zkušenějším a náročnějším uživatelům patří do ruky výhradně kvalitnější a odolnější kovové kettlebelly.

Madlo

Bez madla by byl kettlebell pouze bezcennou koulí, s níž si můžete leda tak házet. Jeho provedení ovšem obrovsky ovlivňuje nejen kvalitu, ale i správnost cvičení. V prvé řadě detailně zkontrolujte, zda je madlo na kouli umístěno rovně. Jakákoliv křivost způsobuje nerovnoměrné vyvážení, díky čemuž má kettlebell tendenci pohupovat a v extrémních případech dokonce vykluzovat z rukou.

S ohledem na průměr koule zvažujte také velikost rukojeti. U menších hmotností se standardně pohybuje od 33 do 35 mm, těžší modely potom využívají zhruba 38–40mm madel. Majitelé drobnějších rukou by též neměli riskovat s příliš širokou rukojetí. Špatný úchop totiž zásadním způsobem zvyšuje riziko vyklouznutí z rukou.

A nyní k povrchu. Za všech okolností se vyhněte lesklému chromu a vroubkům! První jmenovaný sice vypadá poměrně lákavě, avšak kov je velice kluzký. Stačí mírně zpocené ruce a neštěstí je na světě. Vroubky jsou sice mnohem praktičtější, při různorodých kreacích nepříjemně sdírají kůži na rukou.

Hmotnost

S cvičením teprve začínáte nebo jste zkušenými harcovníky v pokročilé fázi tréninku? Podle odpovědi na tuto otázku byste se měli poohlížet po vhodné váze svého kettlebellu. Specializované prodejny obvykle nabízejí modely v rozmezí od 2 do 40 kilogramů, čímž prakticky kompletně pokrývají poptávku.

U žen-začátečnic se za optimální hmotnost považuje 5–7 kg, u mužů zhruba o 5 kilogramů víc. U pokročilejších uživatelů již žádná doporučení neexistují, zkrátka cvičíte s tím, co zvládnete.

Tvar základny

Základna kettlebellu může být jak kruhového, tak oválného tvaru a v obou případech poskytne optimální vlastnosti. Během nákupu se zaměřte zejména na kvalitu jejího provedení. Především levnější kusy jsou totiž velice křivé, takže po postavení na zem napadají na stranu. Takovému produktu se vyhněte obloukem, neboť povede pouze ke špatné cvičební technice a neúměrně zvyšuje riziko vyklouznutí nástroje z rukou.

Barva

Zhlédli jste se v bohaté nabídce různých barev a designových provedení a nevíte, který odstín vybrat? Naše doporučení je jednoduché – dejte přednost bezbarvému kovovému vzhledu. Zvolíte-li barevný model, zpočátku bude všechno v pořádku a vy se budete moci chlubit před svými kamarády a známými. V důsledku intenzivního cvičení ovšem začne docházet k odlupování barvy, čímž se na doposud dokonale hladkém povrchu kettlebellu začnou tvořit nerovnosti. Výsledek bude úplně stejný jako byste si zakoupili levný křivý model.

Nejprodávanější kettlebelly dle Heureky