ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší kettlebelly 2020 – Recenze a návod jak vybrat

Datum 2.3.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Děsíte se pohledu na váhu a potřebujete zhubnout nebo chcete jen náležitě zformovat svou postavu do plavek? Kromě vhodného jídelníčku a omezení tučných a sladkých pokrmů je zapotřebí věnovat odpovídající prostor také cvičení. Jenže co když vás fitcentra příliš nelákají a nemáte zahradu, na níž byste mohli posilovat tak nějak přirozeně?

Řešení spočívá ve volně dostupných cvičebních pomůckách, mezi něž řadíme i kettlebelly. S jejich výběrem vám pomůže následující test a srovnání pro rok 2020.

Nejlepší cena/kvalita
LiveUp Competition 16 kg
Zlatý střed

Střední cesta určená pro náročné sportovce. Vynikající provedení spolu s praktickým madlem bez vroubků se starají o jednoduché ovládání. Vyšší cena odpovídá kvalitě.

Nejlepší celkově
inSPORTline Ketlebel Profi 35 kg
Pro náročné

Nejlepší kettlebell na trhu. Špičkové provedení, odolnost a bezpečí. Vhodný model pro nejnáročnější sportovce, kteří si chtějí dát pořádně do těla.

Nejlepší levný (do 500 Kč)
HMS Kettlebell neopren 4 kg
Levný základ

Optimální volba pro začátečníky, kteří si teprve chtějí cvičení vyzkoušet. Odolný materiál a pevná základna zajišťují snadnou manipulaci. Snad jen pozor na odlupující se barvu.

1Nejlepší kettlebelly

Recenze LiveUp Competition 16 kg

LiveUp Competition 16 kg recenze a zkušenosti

Materiál: ocel | Madlo: ocel | Hmotnost: 16 kg | Tvar základny: koule | Barva: žlutá | Přibližná cena: 1 100 Kč

Klady
 • Neklouzavá rukojeť
 • Odolný materiál
 • Stabilita při odložení
Zápory
 • Rukojeť může být nepříjemná na dotek

Pokud již máte něco odposilováno, na ty nejvyšší váhy se ale zatím necítíte, tou pravou cvičební pomůckou pro vás se může stát kettlebell LiveUp Competition 16 kg. Tato činka byla vyvinuta speciálně pro soutěžní účely, na její kvalitu se proto můžete spolehnout.

Jednoruční činka je celokovová, vyrobená z vysoce odolné oceli. Ta je zárukou dlouhé životnosti. Kettlebell má tvar koule s mírně seříznutou spodní stranou z důvodu zajištění vyšší stability při odložení. Rukojeť je dobře tvarovaná a má neklouzavý povrch. Právě ten ale může být příčinou nepříjemných pocitů při držení činky. V případě opatrné manipulace se ale stop na kůži nemusíte obávat.

Váha 16 kg je ideální pro středně pokročilé uživatele. Ketlebel LiveUp Competition využijete při velkém množství cviků včetně stále oblíbenějšího tréninku Crossfit. Vzhledem k přijatelné ceně, pohybující se jen lehce nad hranicí jednoho tisíce korun, se tedy jedná o všestrannou cvičební pomůcku, kterou si oblíbíte.

Recenze Pogumovaná činka inSPORTline Ketlebel Profi 35 kg

test Pogumovaná činka inSPORTline Ketlebel Profi 35 kg

Materiál: pogumované tělo | Madlo: chrom | Hmotnost: 35 kg | Tvar základny: zvon | Barva: černá | Přibližná cena: 3 200 Kč

Klady
 • Dobře uchopitelné madlo
 • Odolný povrch
 • Bezpečnost
 • Vysoká stabilita při odložení
Zápory
 • Vyšší cena

Už máte něco odcvičeno a lehké kettlebelly jsou pro vás málo? S inSPORTline Kettlebell 35 kg si dáte pořádně do těla. Dostupný je sice za lehce vyšší cenu, ta se vám však vrátí v podobě vysoké odolnosti a dlouhé životnosti této cvičební pomůcky.

Jednoruční činka je vyhotovená ve tvaru zvonu a opatřená trojúhelníkovým úchopem. Pro výrobu těla kettlebellu byl použitý kvalitní pogumovaný materiál mimořádně odolný vůči vlhkosti a poškození, rukojeť je pak vyrobená z chromu. Madlo je ideálně tvarované tak, aby pevně padlo do dlaně. Můžete se proto těšit na zcela bezpečné a komfortní posilování horních končetin, prsních i břišních svalů.

Pogumovanou činku inSPORTline Ketlebel Profi s hmotností 35 kg doporučujeme všem pokročilejším uživatelům bez ohledu na věk, kteří chtějí rozvinout svou sílu. Pro začátečníky tento těžší kettlebell nebude, všem aktivním sportovcům se ale svým prémiovým provedením a vysokou odolností trefí do vkusu.

Recenze HMS Kettlebell neopren 4 kg

HMS Kettlebell neopren 4 kg recenze

Materiál: ocel | Madlo: vinyl | Hmotnost: 4 kg | Tvar základny: zvon | Barva: modro-černá | Přibližná cena: 280 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Odolný materiál
 • Přesná základna
Zápory
 • Barevný nátěr

HMS Kettlebell neopren 4 kg je určen do rukou všech, kteří se s těmito pomůckami teprve učí zacházet. Vzhledem k jeho relativně nízké hmotnosti a drobným rozměrům umožňuje bez většího rizika vyklouznutí provádět všechny možné kejkle.

Největší pozitivum spatřujeme ve velmi nízké cenovce. Jestliže si tedy nejste jisti, zda podobné cvičení bude pro vás tím pravým, můžete si jej tedy vyzkoušet, aniž byste zaplatili zbytečně vysoký finanční obnos. Použitá ocel je odolná proti odřeninám i deformacím a vinylem potažené madlo zabraňuje vyklouznutí ze zpocených rukou. Zvonová základna se vyznačuje strojovou přesností, takže se nemusíte obávat snížené stability a špatných návyků při cvičení.

Jedinou vadu na kráse spatřujeme v použití barev. Kombinace modré a černé sice působí elegantně, časem se však začne odlupovat a na povrch vytanou spíše negativa. Narušení povrchu může v extrémním případě vést až k rozbití dokonalého vyvážení základny. Přistupujte proto ke kettlebellu citlivě a snažte se zamezit jakýmkoliv nárazům, jež by mohly vést k odstranění barvy.

HMS Kettlebell neopren 4 kg je vynikajícím modelem pro všechny, kteří chtějí s cvičením teprve začít. Boduje především dokonalou kombinací rozumných vlastností a skutečně nízké ceny.

2Nejprodávanější kettlebelly

3Jak vybrat kettlebell

Ještě předtím, než se začnete vůbec přebírat nabídkou, měli byste vědět, zda je kettlebell vůbec tím pravým pro vás. Během samotného výběru potom berte ohled hlavně na použitý materiál a kvalitu madla, které zásadním způsobem ovlivňují životnost pomůcky. Významnou roli sehrávají i hmotnost a tvar, jež řešte s ohledem na fázi tréninkového procesu a svou celkovou kondici. Fajnšmekři určitě nezanedbají ani volbu barvy.

jak vybrat kettlebell - rady

O co se jedná?

Na první pohled se vám možná zdá, že kettlebelly jsou horkou novinkou, jež vznikla jako výsledek usilovného výzkumu lidského těla? Nic nemůže být dále od pravdy, neboť jejich historie sahá do doby vzniku prvních dělových koulí. Vojáci k nim jednoduše připevnili madla a najednou měli efektivní pomůcky pro zvyšování fyzické kondice a síly.

Právě proto si dodnes tyto nástroje zachovaly charakteristický kulatý tvar. Pyšní se skutečně univerzální využitelností. Lze je uplatnit stejně dobře jako činky i pomůcky pro kardio trénink, dřepy , mrtvé tahy nebo posilování na podložkách na cvičení.. Ať již chcete nabírat svalovou hmotu nebo naopak hubnout, kettlebelly se stanou vašimi věrnými společníky.

Kulatý tvar, a ne zrovna nízká hmotnost pozitivně ovlivňují i vaši pohyblivost. Při švihovém tréninku se užívá prudkého, ale brzděného švihu. Právě ono brzdění je moment, kdy dochází k přesahům za hranice pohyblivosti. Jestliže nemáte místa nazbyt, jistě oceníte také relativní prostorovou nenáročnost.

Materiál

Při nákupu doporučujeme vydat se osobně do kamenné prodejny a nabízené produkty si detailně osahat. První podstatný atribut spočívá ve volbě vhodného materiálu. V současné době lze volit ze dvou základních – plastové skořepy naplněné cementem o určité váze a celokovového těla. Obě varianty mají své výhody, ale i nevýhody:

Plastové kettlebelly

Klady
 • Nízká cena
 • Omezení rizika poškození podlahy během pokládání
Zápory
 • Výrazné rozměry
 • Riziko prasknutí
 • Vykluzování z rukou

Kovové kettlebelly

Klady
 • Odolná konstrukce
 • Nižší riziko vyklouznutí z rukou
 • Menší rozměry
Zápory
 • Vyšší cena
 • Riziko poškození podlahy při pokládání

Nákup plastových modelů doporučujeme pouze, chcete-li si cvičení vyzkoušet. Zkušenějším a náročnějším uživatelům patří do ruky výhradně kvalitnější a odolnější kovové kettlebelly.

Madlo

Bez madla by byl kettlebell pouze bezcennou koulí, s níž si můžete leda tak házet. Jeho provedení ovšem obrovsky ovlivňuje nejen kvalitu, ale i správnost cvičení. V prvé řadě detailně zkontrolujte, zda je madlo na kouli umístěno rovně. Jakákoliv křivost způsobuje nerovnoměrné vyvážení, díky čemuž má kettlebell tendenci pohupovat a v extrémních případech dokonce vykluzovat z rukou.

madlo kettlebellu - jaká jsou

S ohledem na průměr koule zvažujte také velikost rukojeti. U menších hmotností se standardně pohybuje od 33 do 35 mm, těžší modely potom využívají zhruba 38–40mm madel. Majitelé drobnějších rukou by též neměli riskovat s příliš širokou rukojetí. Špatný úchop totiž zásadním způsobem zvyšuje riziko vyklouznutí z rukou.

A nyní k povrchu. Za všech okolností se vyhněte lesklému chromu a vroubkům! První jmenovaný sice vypadá poměrně lákavě, avšak kov je velice kluzký. Stačí mírně zpocené ruce a neštěstí je na světě. Vroubky jsou sice mnohem praktičtější, při různorodých kreacích nepříjemně sdírají kůži na rukou.

Hmotnost

S cvičením teprve začínáte nebo jste zkušenými harcovníky v pokročilé fázi tréninku? Podle odpovědi na tuto otázku byste se měli poohlížet po vhodné váze svého kettlebellu. Specializované prodejny obvykle nabízejí modely v rozmezí od 2 do 40 kilogramů, čímž prakticky kompletně pokrývají poptávku.

U žen-začátečnic se za optimální hmotnost považuje 5–7 kg, u mužů zhruba o 5 kilogramů víc. U pokročilejších uživatelů již žádná doporučení neexistují, zkrátka cvičíte s tím, co zvládnete.

Tvar základny

Základna kettlebellu může být jak kruhového, tak oválného tvaru a v obou případech poskytne optimální vlastnosti. Během nákupu se zaměřte zejména na kvalitu jejího provedení. Především levnější kusy jsou totiž velice křivé, takže po postavení na zem napadají na stranu. Takovému produktu se vyhněte obloukem, neboť povede pouze ke špatné cvičební technice a neúměrně zvyšuje riziko vyklouznutí nástroje z rukou.

Náš tipNáš tip

Tak jako je u cvičení důležitý správný výběr sportovních pomůcek, je stejně tak důležité nepodcenit obuv. Zainvestovat do kvalitních tenisek se určitě vyplatí. Jeden z nejoblíbenějších modelů sneakers je Nike Air Max 720, který díky technologii Air udrží Vaše chodidla v maximálním pohodlí a komfortu po celou dobu sportovního výkonu.

Barva

Zhlédli jste se v bohaté nabídce různých barev a designových provedení a nevíte, který odstín vybrat? Naše doporučení je jednoduché – dejte přednost bezbarvému kovovému vzhledu. Zvolíte-li barevný model, zpočátku bude všechno v pořádku a vy se budete moci chlubit před svými kamarády a známými. V důsledku intenzivního cvičení ovšem začne docházet k odlupování barvy, čímž se na doposud dokonale hladkém povrchu kettlebellu začnou tvořit nerovnosti. Výsledek bude úplně stejný jako byste si zakoupili levný křivý model.

Nejoblíbenější kettlebelly dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články