ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze domácího kompostéru Kokoza Bokashi Organko 2

Recenze Kokoza Bokashi Organko 2 bílý

Bakterie Bokashi si v anaerobním prostředí poradí s mnohými organickými zbytky. Tato speciální fermentace se tak začala používat i v domácích kompostérech, které si můžete dát klidně třeba do bytu. Ideálním kouskem pro Bokashi fermentaci bude tento kompostér Kokoza Organko 2. Zbavujte se svých organických zbytků ekologicky a snadno. Navíc získáte na oplátku zdravé a přírodní hnojivo, které můžete použít pro podporu svých rostlin.

Nejste si jistí, jestli je pro vás právě domácí kompostér od Kokoza ten pravý? Nevadí, určitě si vyberete z našich tipů v článku o těch nejlepších kompostérech do bytu.

Hodnocení domácího kompostéru Kokoza Bokashi Organko 2

9

Perfektní

Kompostér Kokoza, který funguje na principu fermentace za přítomnosti speciálních bakterií, je skvělou možností, jak kompostovat uvnitř. Nádoba je velmi praktická s relativně velkým objem. Jednoduše se přenáší díky plastovému uchu. Bohužel není kompostér zrovna designově zajímavý.

Kompostování
10
Design a vzhled
7
Ekologie
10
Rozměry a praktičnost
9
Klady
  • Produkce fermentované hmoty a tekutiny
  • Vzduchotěsné víko
  • Včetně 1 kg směsi Bokashi
  • Nízká náročnost na údržbu
Zápory
  • Nevzhledný

Kompostování – 10/10

S domácím kompostérem s bakterií Bokashi je to velmi jednoduché. Nemusíte dělat prakticky nic, jen přidávat svůj bio odpad a vždy trochu bakterií Bokashi. Potom už můžete jen odebírat výsledky fermentačního procesu. Získáte jednak fermentovanou hmotu, která může skvěle posloužit jako nová půda pro rostliny. Dále si zespodu nádoby můžete odtočit speciální Bokashi tekutinu. Tu můžete využít také jako hnojivo pro rostliny, nebo s ní dokonce čistit ucpané a špinavé potrubí. Veškerý váš bio odpad se tak změní v kvalitní suroviny, jež můžete využít k něčemu jinému.

Před prvním přidáním bio odpadu je na místě po dně rozprostřít Bokashi a na ně začít umisťovat odpad. Vždy, když přidáte bio odpad do kompostéru, pomocí speciálního pěchovadla vytlačte z místa vzduch, aby se mohly začít dít divy. Do kompostéru Bokashi můžete vkládat stejné organické zbytky jako na běžný zahradní kompost. To znamená například odřezky z ovoce a zeleniny, zbytky kávy a čaje, vaječné skořápky a další.

Recenze domácího kompostéru Kokoza Bokashi Organko 2 – obsah balení

Design a vzhled – 7/10

Kompostér Bokashi je vysoký bílý válec vyrobený z recyklovaného plastu. Bohužel nepatří mezi ty nejzajímavější doplňky do bytu, ale pokud se ho rozhodnete umístit do kuchyně, bude tam ještě tak nějak zapadat. Díky bílé barvě je totiž velmi neutrální, ale také působí velmi sterilně a do některých útulných domovů se tak nemusí moc hodit. Nádoba má navíc ještě plastové ucho, pomocí kterého ji můžete snadno přenášet. To je sice poměrně praktické, ale není navrženo příliš esteticky.

Ekologie – 10/10

Záleží vám na životním prostředí a naší planetě? S kompostérem Bokashi rozhodně neuděláte chybu ani v tomto případě. Dáte druhou šanci odpadkům k tomu, aby vytvořili něco velmi praktického. A i kdyby měla vaše fermentovaná hmota skončit v popelnici na organický odpad, rozhodně je to lepší než házet bio odpad do směsné popelnice. Odtamtud by totiž putoval přímo na skládku, kde by už nebyl k ničemu. Tento kompostér je také vyrobený z recyklovaného plastu, takže i samotná nádoba je vlastně ekologická.

Rozměry a praktičnost – 9/10

Samotný kompostér má objem necelých deset litrů, což už je docela dost, obzvláště v případě, že máte poměrně malou domácnost. Dobře se hodí například na kuchyňskou linku, abyste ho měli hned po ruce, ale uklidit ho klidně můžete i někam pod stůl, kde nebude překážet. Vynášení kompostéru a práce s ním je velmi jednoduchá díky praktickému uchu, za které se dá jednoduše nosit.

Technické parametry

Značka: Kokoza
Typ: kompostér s bakteriemi Bokashi
Rozměry: 9,6 l
Materiál: recyklovaný plast
Hmotnost: 
Barva: bílá

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (11 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář