ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší powerbanky 2023

Dnes si již neumíme představit svět bez chytrých telefonů. Největším problémem na cestách se stává moment, kdy se baterie vybíjí. K dobíjení jsou nejlepší powerbanky. Aktuální test vybral jako nejlepší solární powerbanku 4smarts Rugged TitanPack Eco – pro turistiku a rychlonabíjecí powerbanku Xiaomi Mi 18W Fast Charge – pro běžné uživatele.

Nejlepší celkově

Solární powerbanka s kapacitou 20000 mAh. Nechybí LED svítilna ani funkce umožňující rychlonabíjení.

Nejlepší cena/výkon

Powerbanka s kapacitou 20000 mAh umožňující rychlonabíjení. Stav baterie se dozvíte z digitálního displeje.

Nejlepší levná (do 500 Kč)

Powerbanka s podporou rychlého nabíjení a LED indikací stavu. Disponuje dvěma výstupy pro mobily a tablety.

Nejlepší powerbanky

Recenze 4smarts Solar Rugged TitanPack Eco – Powerbanka se solárním panelem

4smarts Solar Powerbank Rugged TitanPack Eco - nejlepší powerbanky Pro náročné

Kapacita akumulátoru: 20000 mAh | Rychlost nabíjení: 3 A | Počet výstupů: 3 | Hmotnost: 956 g | Přibližná cena: 2 000 Kč

Klady
 • Solární panel
 • Rychlé nabíjení
 • Vysoká kapacita
 • LED svítilna
Zápory
 • Vyšší hmotnost

Mezi nejlepší powerbanky se probojoval model 4smarts Solar Powerbank Rugged TitanPack Eco. Díky svým vlastnostem si zaslouží mnohem více pozornosti, než se mu možná dostává. Velkým kladem je přítomnost solárního panelu, který si dnes výrobci podobných produktů vcelku oblíbili. Otevírá se tím možnost bezdrátového nabíjení, navíc v eko režimu.

Své smartphony a tablety můžete nabíjet i prostřednictvím rychlonabíjecí funkce. Kapacita powerbanky činí 20000 mAh, což je číslo, které se řadí k vyšším hodnotám na trhu. Nějakou dobu vám tedy vydrží, záleží však i na zařízení, které nabíjíte. U výstupů nechybí konektory USB-A a USB-C. Je to tedy moderní produkt se vším všudy. Má také patřičnou odolnost.

Tato powerbanka je vybavena LED svítilnou, která čeká na své použití. Máte tak na výběr, zda využijete světla na mobilu či powerbance. Abychom byli fér, je nutné zmínit také nedostatek. Koneckonců, přišli byste na něj i bez nás. Jedná se totiž o vyšší hmotnost, počítejte tedy s tím, že vám v batohu přidá necelé kilo navíc.

Recenze AlzaPower Parade 20000 mAh Power Delivery – Výkonná powerbanka s displejem

AlzaPower Parade 20000 mAh Power Delivery - nejlepší powerbanky Zlatý střed

Kapacita akumulátoru: 20000 mAh | Rychlost nabíjení: 4,5 A | Počet výstupů: 3 | Hmotnost: 370 g | Přibližná cena: 800 Kč

Klady
 • Vysoká kapacita
 • Podpora rychlonabíjení
 • Tři výstupy
 • LCD displej
Zápory
 • Bez výhrad

Parádní poměr mezi cenou a kvalitou naleznete u powerbanky AlzaPower Parade 20000 mAh Power Delivery. Tento výkonný produkt přináší opravdu maximum funkcí, které nemusí být samozřejmostí u každé powerbanky. Začneme ovšem u vysoké kapacity, která vystoupala ke 20000 mAh. Samotnou powerbanku nabijete zhruba za 5 hodin.

Dnes již téměř standardní je podpora rychlého nabíjení. Díky třem výstupům můžete tuto schopnost otestovat až u 3 zařízení najednou. Smart IC technologie zařízení rozpozná a postará se o to, že každé z nich dostane optimální dobíjecí výkon. LCD displej se bude hodit při nabíjení powerbanky – informuje totiž o stavu nabití.

Baterie uvnitř této powerbanky je lehčí a odolnější než klasické akumulátory. Váha samotného výrobku díky tomu nestoupá příliš vysoko. Během provozu je vaše powerbanka i připojené zařízení chráněno proti přetížení, zkratu či přehřátí. Tělo je navíc vyrobeno z nehořlavého materiálu. O bezpečnost vaši i vašeho zařízení je tedy postaráno.

Recenze Xiaomi Mi 18W Fast Charge Power Bank – Levná powerbanka s rychlonabíjením

Xiaomi Mi 18W Fast Charge Power Bank - nejlepší powerbanky Levný základ

Kapacita akumulátoru: 10000 mAh | Rychlost nabíjení: 2,4 A | Počet výstupů: 2 | Hmotnost: 450 g | Přibližná cena: 450 Kč

Klady
 • Podpora rychlého nabíjení
 • Dva výstupy
 • Režim nízkého napětí
 • LED indikace stavu baterie
Zápory
 • Nutno dokoupit USB-C kabel

Powerbanka Xiaomi Mi 18W Fast Charge Power Bank zaujala se svou cenou a vlastnostmi třetí příčku. Běžný uživatel si s ní bez problému vystačí, nejedná se o produkt laciný cenou i zpracováním. Právě naopak. Má téměř vše, co byste v moderním světě mohli potřebovat. Design je jednoduchý a je vyrobena z hliníku, který chrání před poškozením.

Díky dvěma výstupům můžete nabíjet dvě zařízení současně. Využít můžete také funkce rychlého nabíjení. Nezapomeňte však přikoupit USB-C kabel, ten není součástí balení a pro nabíjení samotné powerbanky by se vám mohl hodit. V tomto případě ovšem můžete využít také microUSB. Stav baterie powerbanky se dozvíte pomocí LED indikace.

Pokud se chystáte nabíjet drobnou elektroniku, ke které patří například chytré náramky či bezdrátová sluchátka, můžete využít režimu nízkého napětí. Obecně však tato powerbanka disponuje integrovanou ochranou proti přepětí, přehřátí a zkratu. Bezpečné je i její použití během letecké přepravy.

Recenze Swissten All in One 10000 mAh – Lehká powerbanka s bezdrátovým nabíjením

Swissten All in One Wireless 10000mAh powerbanka

Kapacita akumulátoru: 10 Ah | Typ baterie: Li-lon | Rychlost nabíjení: 3 A | Indikace stavu: LCD displej | Počet USB vstupů: 3 | Hmotnost: 247 g | Přibližná cena: od 799 Kč

Klady
 • Powerbanka i bezdrátová nabíječka
 • Kompaktní a lehké provedení
 • Vysoký nabíjecí výkon
Zápory
 • Spíše průměrná kapacita

V lehkém a kompaktním těle této nabíječky značky Swissten se ukrývají překvapivé možnosti – což se projevuje i v názvu „All in One“. Tato powerbanka totiž poslouží i jako bezdrátová nabíječka využívající rozhraní Qi. Výkon bezdrátového nabíjení je přitom až 10 W. Powerbanka však pochopitelně nabízí i obligátní USB porty – a to všechny, které jsou potřeba. Najdete zde USB-A, USB-C i Micro USB rozhraní, kromě toho disponuje i vstupem Lightning pro nabití powerbanky. Technologie Qualcomm 3.0 a Power Delivery umožní nabíjení mobilů a dalších zařízení se systémy Android i Apple. Připočtěte ještě SMART IC technologii, která inteligentně „přerozděluje“ proud a máte skutečně efektivní, chytrou a víceúčelovou pomůcku.

Maximální výkon kabelového nabíjení je až 15 W a výstupní proud pak 5 V. U průměrného mobilu se na 50 % kapacity dostanete během půl hodinky. Stav powerbanky můžete sledovat na přehledném LCD displeji. Zařízení má na délku jen 13,8 cm. Jde tedy o vysloveně kompaktní krabičku, která velmi dobře vypadá a ještě mnohem lépe funguje. Celková kapacita je spíše průměrná, ale vzhledem k tomu, co všechno tato pomůcka jinak umí, jí to dokážeme odpustit.

Nejprodávanější powerbanky

Jak vybrat powerbanku

Těmi nejdůležitějšími kritérii pro výběr toho správného zásobníku energie jsou kapacita, rychlost nabíjení a velikost externí baterie. Značný význam mají také typ použitých akumulátorů, počet USB výstupů a příslušenství, jež dále zvyšují komfort při práci s powerbankou. Podstatná je v tomto případě i cena energetické banky, stejně jako způsob jejího vlastního dobíjení.

Kritéria výběru

Kapacita

Nejvýznamnějším parametrem, který ovlivňuje, kolikrát bude možné mobil či tablet nabít, je kapacita powerbanky. Ta se udává v Ah a samozřejmě obecně platí, že čím vyšší tento parametr je, tím lépe.

Obezřetnost je ovšem na místě, jelikož zatímco zásobníky energie pracují v napětí 3,7 V, mobily se dobíjejí při 5 V. To znamená, že ačkoliv mohou výrobci deklarovat kapacitu o velikosti 6 Ah, není možné s touto cifrou počítat při samotném nabíjení. Je tedy nejprve nutné si skutečnou kapacitu vypočítat dle následujícího vzorce:

6 × 3,7 ÷ 5 = 4,4

Číslo 6 představuje deklarovanou kapacitu 6 Ah, zatímco 3,7 je napětí energetické banky. Pro zisk reálné kapacity je nutné získaný násobek vydělit 5 – což představuje napětí, při kterém dochází k nabití baterií mobilů.

Konečná kapacita pak bývá ještě zhruba o 10 – 15% nižší, jelikož se při převodu napětí část energie ztratí. Částečně se tak jedná o klamavý tah prodejců, kteří se snaží zákazníky nalákat na vysokou kapacitu, avšak uvedenou v nesprávných mírách. Pokud potřebujete opravdu velký zdroj energie, nebude vám powerbanka stačit, poohlédněte se po nabíjecí stanici.

Rychlost nabíjení powerbanky

Dalším významným kritériem pro výběr toho správného produktu, je rychlost s jakou energii předává. Ta bývá uváděna v ampérech (A) s tím, že platí úměra čím více ampérů, tím svižnější nabíjení. Cena samozřejmě úměrně stoupá s rychlostí, jakou energetická banka pracuje.

V následující tabulce je možné se seznámit s přibližnou délkou nabíjení mobilu či tabletu s kapacitou 2 Ah:

Počet ampérů powerbanky Rychlost nabíjení
0,5 A 4 hod.
1 A 2 hod.
2,1 A 1 hod.

Typ akumulátorů

V současné době je možné se na trhu setkat se dvěma typy baterií – Li-Ion a Li-Pol.

Li-Ionové baterie jsou nejhojněji používaným typem akumulátorů, který nabízí obecně uspokojivé vlastnosti za nízkou cenu. Potěší také jejich dlouhověkost, kdy dochází jen k velmi pomalé ztrátě celkové kapacity. Záporem je jejich větší rozměr, který současně přispívá ke zvýšení hmotnosti přístroje.

Li-Polové akumulátory reprezentují to nejmodernější, co je možné na trhu koupit. Vyznačují se vysokou kapacitou a malými rozměry. Současně dochází jen k nepatrným energetickým ztrátám při jejich dlouhodobém nevyužívání. Nevýhodou je především poměrně vysoká cena, kterou je nutné za zakoupení spotřebičů s těmito články zaplatit.

Vlastní nabíjení

Před použitím powerbanky je nejprve nutné jí samotné dodat dostatek energie. To je možné učinit dvěma způsoby – připojením do elektrické sítě či prostřednictvím solárních panelů

Elektrické nabíjení prostřednictvím microUSB je rychlejší a jednodušší v domácích podmínkách, především při přípravách na cesty, kdy je dostatek času pro doplnění baterek.

Zajímavou variantou je pak dobíjení energie prostřednictvím malých solárních panelů, akumulujících sluneční svit. Tyto produkty jsou ideální variantou pro výše zmíněné horaly, jimž nabízejí přístup k energii bez nutnosti připojení k zásuvkám. Zásadní výhodou je možnost dobíjet energii při chůzi díky panelům připevněným na batohu.

Počet USB výstupů powerbank

Tento faktor může být důležitý pro ty, kteří s sebou vozí několik aparátů najednou a potřebují jim dodat energii. Na trhu je obvykle možné nakoupit energetické banky s 1 – 3 výstupy. Standardně bývá ideálním společníkem model umožňující nabíjení dvou přístrojů ve stejný čas. Náročnější zákazníci pak mohou zvolit drahé výrobky s 3 a více zdířkami. Před výběrem je vhodné se zamyslet nad tím, kolik výstupů současně bude skutečně využito.

Příslušenství a odolnost powerbanky

Nejdůležitějším příslušenstvím, které výrazně zvyšuje komfort práce s powerbankou, je přítomnost napájecích kabelů. V opačném případě se totiž uživatel nevyhne nutnosti mít nabíječku každého přístroje s sebou, což může být pro mnohé nepříjemnou komplikací.

Výhodou je také přítomnost LED diod indikujících stav baterie či nabíjení připojených zařízení. Tak je možné snadno a regulovat chod zásobníku a zároveň si udržovat přehled nad jeho činností.

Vzhledem k tomu, že energetické banky bývají často využívány horaly, turisty a dalšími, kteří tráví i několik dnů bez přístupu k elektrické energie, je třeba při výběru sledovat také konstrukční provedení daných výrobků. Použitý materiál by měl být dostatečně kvalitní, aby odolal nárazům a případné vodě. Taktéž je vhodné vybírat co nejlehčí zařízení, ovšem zde je nutné si uvědomit, že váha produktu roste s jeho kapacitou. Proto je žádoucí hledat na trhu takové přístroje, jež nabízejí dobrý poměr kapacity a hmotnosti.

Cena powerbanky

Ačkoliv cena bývá přirozeným primárním kritériem při výběru jakéhokoliv výrobku na trhu, její uvedení v tomto přehledu má svůj důvod. Je totiž žádoucí vyvarovat se produktům, lákající na velmi vysoký výkon za cenu výrazně nižší oproti ostatním zařízením stejných parametrů. Nezřídka se totiž jedná o pouhé napodobeniny, které nabízejí jen zlomek prezentovaných kvalit, a ani jejich životnost nebývá bůhvíjaká.

Nejlepší powerbanky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (12 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář