Nejlepší powerbanky – recenze a tipy pro rok 2018

V moderní době si již neumíme představit svět bez chytrých telefonů, tabletů či notebooků. Největším problémem na cestách se tak stává moment, kdy se baterie pomalu vybíjí, aniž by byla po ruce zásuvka, která by dodala tolik potřebnou energii. I to je důvod, proč se chytré hlavy rozhodly vyrobit přístroje, díky nimž je možné energii bezpečně uložit pro případ potřeby – powerbanky.

Právě těmto výrobkům se bude věnovat náš článek, v němž Vám představíme jednak ty nejlepší produkty, které je momentálně možné zakoupit. Vzhledem k tomu, že je trh zaplaven nejrůznějšími modely od nejrůznějších výrobců, poskytneme také tradiční várku tipů, jež by měly přispět ke správnému výběru.

Nejlepší powerbanky

ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK

Xiaomi NDY-02-AL

Huawei AP09S černá

ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK

Huawei AP09S černá

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Velká kapacita

Signalizační diody

Rychlost nabíjení

Dva USB vstupy

Výrazná kapacita
Velká rychlost nabíjení
Povedená konstrukce
Svěží design
2 USB vstupy

Velmi rychlé nabíjení

Precizní provedení

Vysoká kapacita

Signalizační LED diod

ZÁPORY

Vysoká hmotnost

Levnější konstrukce

Krátký USB kabel
Nepraktické rozměry a váha

Vyšší cena

Pouze jeden USB výstup

SHRNUTÍ

Vhodná zásobárna energie na krátké výlety a túry.

Kvalitně zpracovaný přístroj za příznivou cenu.

Vysoká kapacita obrovská rychlost nabíjení za vcelku vysokou cenu.

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK

Kapacita akumulátoru: 12,5 Ah | Typ baterie: Li-Ion | Rychlost nabíjení: 2,1 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 2 | Hmotnost: 295 g | Přibližná cena: 340 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Velká kapacita
 • Signalizační diody
 • Rychlost nabíjení
 • Dva USB vstupy

ZÁPORY:
 • Vysoká hmotnost
 • Levnější konstrukce

Již ten nejlevnější model z našeho přehledu ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK je ideálním společníkem pro všechny, kteří si potřebují občas na cestách dobít svůj mobil nebo tablet.

Největší výhodou produktu je především jeho dostatečná kapacita, jež dostačuje na minimálně 3 plná nabití elektroniky. Přenos energie z jednoho spotřebiče na druhý je svižný díky rychlosti 2,1 A. LED diody signalizující stav powerbanky potom dodají potřebné informace o stavu energií v zásobárně. Přítomnost dvou USB vstupů dovoluje dodávat šťávu dvěma zařízením najednou.

Nepotěší vyšší hmotnost, díky které není výrobek vhodný na delší túry, při nichž může každý gram hrát roli. Konstrukce z levnějšího plastu nenabízí příliš velkou odolnost proti nárazům.

Celkově se tak jedná o skvělý výrobek pro nenáročné zákazníky, kteří chtějí využít služeb zásobníku energie ve vlaku či při delší cestě autem. Využití v náročnějších podmínkách je však limitováno slabším konstrukčním zpracováním powerbanky.

Zjistit cenu >>

Recenze: Xiaomi NDY-02-AL

Kapacita akumulátoru: 16 Ah | Typ baterie: Li-Ion | Rychlost nabíjení: 2 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 2 | Hmotnost: 350 g | Přibližná cena: 750 Kč

KLADY:
 • Výrazná kapacita
 • Velká rychlost nabíjení
 • Povedená konstrukce
 • Svěží design
 • 2 USB vstupy

ZÁPORY:
 • Krátký USB kabel
 • Nepraktické rozměry a váha

Model Xiaomi NDY-02-AL představuje vynikající volbu pro zájemce o skvělý poměr cena/výkon. Za relativně nízkou cenu zákazník dostane produkt s opravdu značnou kapacitou, který je možné využít při všech činnostech a ve všech prostředích.

Potěší vysoká rychlost nabíjení 2 A, která zajistí svižné předání energie. Kladem je také povedený a zároveň funkční, svěže a moderně působící, design,. Možnost nabíjení dvou přístrojů najednou potom potěší i ty, kteří pro svou práci využívají několika platforem.

Hlavním záporem je krátký USB kabel, jenž je spolu s modelem součástí balení. Ten je poměrně nepraktický, a tak je nutné jej nahradit vlastním delším napájením. Velká hmotnost a výrazné rozměry potom snižují přenosnost powerbanky. Tu je tak vhodnější využít před túrou a následně zanechat na pokoji.

Sečteno a podtrženo, forma Xiaomi vyrobila kvalitní zásobník energie, který potěší i náročné zákazníky.

Zjistit cenu >>

Recenze: Huawei AP09S

Kapacita akumulátoru: 10 Ah | Typ baterie: Li-Pol | Rychlost nabíjení: 5 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 1 | Hmotnost: 252 g | Přibližná cena: 1 250 Kč

KLADY:
 • Velmi rychlé nabíjení
 • Precizní provedení
 • Vysoká kapacita
 • Signalizační LED diod

ZÁPORY:
 • Vyšší cena
 • Pouze jeden USB výstup

Velkou kapacitou o celkovém množství 10 Ah a obrovskou rychlostí oplývá výrobek od firmy Huawei AP09S. Svým precizním technologickým a konstrukčním provedením právem patří mezi vrchol současné produkce zásobáren energie.

Významným kladem je již výše zmíněná rychlost nabíjení. Zařízení totiž využívá patentované technologie rychlonabíjení, je dobře známou z mobilních telefonů. Vysoká kapacita zajišťuje, že produkt bude mít vždy dostatek zásob. Signalizační LED diody se postarají o dostatečný přehled ohledně stavu nabíjení a zásob.

Hlavním záporem je zejména vyšší cena, přesahující 1 000 Kč. Za daný finanční obnos však zákazník dostane spolehlivý a dobře provedený přístroj. Nepotěší ani přítomnost jediného USB výstupu, takže je možné najednou předávat energii pouze jednomu připojenému přístroji.

Powerbanka z dílny společnosti Huawei potěší i ty nejnáročnější uživatele. Za, na daný segment poměrně vysokou cenu, totiž nabízí vynikající parametry.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější powerbanky podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat powerbanky

Těmi nejdůležitějšími kritérii pro výběr toho správného zásobníku energie jsou kapacita, rychlost nabíjení a velikost externí baterie. Značný význam mají také typ použitých akumulátorů, počet USB výstupů a příslušenství, jež dále zvyšují komfort při práci s powerbankou. Podstatná je v tomto případě i cena energetické banky, stejně jako způsob jejího vlastního dobíjení.

Kritéria výběru

Kapacita

Nejvýznamnějším parametrem, který ovlivňuje, kolikrát bude možné mobil či tablet nabít, je kapacita powerbanky. Ta se udává v Ah a samozřejmě obecně platí, že čím vyšší tento parametr je, tím lépe.

Obezřetnost je ovšem na místě, jelikož zatímco zásobníky energie pracují v napětí 3,7 V, mobily se dobíjejí při 5 V. To znamená, že ačkoliv mohou výrobci deklarovat kapacitu o velikosti 6 Ah, není možné s touto cifrou počítat při samotném nabíjení. Je tedy nejprve nutné si skutečnou kapacitu vypočítat dle následujícího vzorce:

6 × 3,7 ÷ 5 = 4,4

Číslo 6 představuje deklarovanou kapacitu 6 Ah, zatímco 3,7 je napětí energetické banky. Pro zisk reálné kapacity je nutné získaný násobek vydělit 5 – což představuje napětí, při kterém dochází k nabití baterií mobilů.

Konečná kapacita pak bývá ještě zhruba o 10 – 15% nižší, jelikož se při převodu napětí část energie ztratí. Částečně se tak jedná o klamavý tah prodejců, kteří se snaží zákazníky nalákat na vysokou kapacitu, avšak uvedenou v nesprávných mírách.

Rychlost nabíjení

Dalším významným kritériem pro výběr toho správného produktu, je rychlost s jakou energii předává. Ta bývá uváděna v ampérech (A) s tím, že platí úměra čím více ampérů, tím svižnější nabíjení. Cena samozřejmě úměrně stoupá s rychlostí, jakou energetická banka pracuje.

V následující tabulce je možné se seznámit s přibližnou délkou nabíjení mobilu či tabletu s kapacitou 2 Ah:

Počet ampérů powerbanky Rychlost nabíjení
0,5 A 4 hod.
1 A 2 hod.
2,1 A 1 hod.

Typ akumulátorů

V současné době je možné se na trhu setkat se dvěma typy baterií – Li-Ion a Li-Pol.

Li-Ionové baterie jsou nejhojněji používaným typem akumulátorů, který nabízí obecně uspokojivé vlastnosti za nízkou cenu. Potěší také jejich dlouhověkost, kdy dochází jen k velmi pomalé ztrátě celkové kapacity. Záporem je jejich větší rozměr, který současně přispívá ke zvýšení hmotnosti přístroje.

Li-Polové akumulátory reprezentují to nejmodernější, co je možné na trhu koupit. Vyznačují se vysokou kapacitou a malými rozměry. Současně dochází jen k nepatrným energetickým ztrátám při jejich dlouhodobém nevyužívání. Nevýhodou je především poměrně vysoká cena, kterou je nutné za zakoupení spotřebičů s těmito články zaplatit.

Vlastní nabíjení

Před použitím powerbanky je nejprve nutné jí samotné dodat dostatek energie. To je možné učinit dvěma způsoby – připojením do elektrické sítě či prostřednictvím solárních panelů

Elektrické nabíjení prostřednictvím microUSB je rychlejší a jednodušší v domácích podmínkách, především při přípravách na cesty, kdy je dostatek času pro doplnění baterek.

Zajímavou variantou je pak dobíjení energie prostřednictvím malých solárních panelů, akumulujících sluneční svit. Tyto produkty jsou ideální variantou pro výše zmíněné horaly, jimž nabízejí přístup k energii bez nutnosti připojení k zásuvkám. Zásadní výhodou je možnost dobíjet energii při chůzi díky panelům připevněným na batohu.

Počet USB výstupů

Tento faktor může být důležitý pro ty, kteří s sebou vozí několik aparátů najednou a potřebují jim dodat energii. Na trhu je obvykle možné nakoupit energetické banky s 1 – 3 výstupy. Standardně bývá ideálním společníkem model umožňující nabíjení dvou přístrojů ve stejný čas. Náročnější zákazníci pak mohou zvolit drahé výrobky s 3 a více zdířkami. Před výběrem je vhodné se zamyslet nad tím, kolik výstupů současně bude skutečně využito.

Příslušenství a odolnost

Nejdůležitějším příslušenstvím, které výrazně zvyšuje komfort práce s powerbankou, je přítomnost napájecích kabelů. V opačném případě se totiž uživatel nevyhne nutnosti mít nabíječku každého přístroje s sebou, což může být pro mnohé nepříjemnou komplikací.

Výhodou je také přítomnost LED diod indikujících stav baterie či nabíjení připojených zařízení. Tak je možné snadno a regulovat chod zásobníku a zároveň si udržovat přehled nad jeho činností.

Vzhledem k tomu, že energetické banky bývají často využívány horaly, turisty a dalšími, kteří tráví i několik dnů bez přístupu k elektrické energie, je třeba při výběru sledovat také konstrukční provedení daných výrobků. Použitý materiál by měl být dostatečně kvalitní, aby odolal nárazům a případné vodě. Taktéž je vhodné vybírat co nejlehčí zařízení, ovšem zde je nutné si uvědomit, že váha produktu roste s jeho kapacitou. Proto je žádoucí hledat na trhu takové přístroje, jež nabízejí dobrý poměr kapacity a hmotnosti.

Cena

Ačkoliv cena bývá přirozeným primárním kritériem při výběru jakéhokoliv výrobku na trhu, její uvedení v tomto přehledu má svůj důvod. Je totiž žádoucí vyvarovat se produktům, lákající na velmi vysoký výkon za cenu výrazně nižší oproti ostatním zařízením stejných parametrů. Nezřídka se totiž jedná o pouhé napodobeniny, které nabízejí jen zlomek prezentovaných kvalit, a ani jejich životnost nebývá bůhvíjaká.

Nejprodávanější powerbanky podle Heureky