ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší powerbanky 2019

Datum 4.7.2019 Elektronika

V moderní době si již neumíme představit svět bez chytrých telefonů, tabletů či notebooků. Největším problémem na cestách se tak stává moment, kdy se baterie pomalu vybíjí, aniž by byla po ruce zásuvka, která by dodala tolik potřebnou energii. I to je důvod, proč se chytré hlavy rozhodly vyrobit přístroje, díky nimž je možné energii bezpečně uložit pro případ potřeby – powerbanky.

Právě těmto výrobkům se bude věnovat náš článek, v němž Vám představíme jednak ty nejlepší produkty, které je momentálně možné zakoupit. Vzhledem k tomu, že je trh zaplaven nejrůznějšími modely od nejrůznějších výrobců, poskytneme také tradiční várku tipů, jež by měly přispět ke správnému výběru.

  Nejlepší powerbanky

  ADATA AP12500D-DGT-5V-CBKXiaomi Mi PowerBank 2CAvacom PWRB-C100K-QC
  ADATA AP12500D-DGT-5V-CBKXiaomi Mi PowerBank 2CAvacom PWRB-C100K-QC
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Velká kapacita
  Signalizační diody
  Rychlost nabíjení
  Dva USB vstupy
  Výrazná kapacita
  Velká rychlost nabíjení
  Povedená konstrukce
  2 USB vstupy
  Drobné rozměry
  Možnost dobíjení dvou přístrojů najednou
  Vysoká rychlost nabíjení
  Povedený design
  ZÁPORYVysoká hmotnost
  Levnější konstrukce
  Nepraktické rozměry a váha
  Absence displeje
  Pouze bílá barva
  Vyšší cena
  Absence displeje
  SHRNUTÍVhodná zásobárna energie na krátké výlety a túry.Vynikající zařízení za rozumnou cenu.Vysoká rychlost a dostačující kapacita za vyšší cenu.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK

  Kapacita akumulátoru: 12,5 Ah | Typ baterie: Li-Ion | Rychlost nabíjení: 2,1 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 2 | Hmotnost: 295 g | Přibližná cena: 340 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Velká kapacita
  • Signalizační diody
  • Rychlost nabíjení
  • Dva USB vstupy
  Zápory
  • Vysoká hmotnost
  • Levnější konstrukce

  Již ten nejlevnější model z našeho přehledu ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK je ideálním společníkem pro všechny, kteří si potřebují občas na cestách dobít svůj mobil nebo tablet.

  Největší výhodou produktu je především jeho dostatečná kapacita, jež dostačuje na minimálně 3 plná nabití elektroniky. Přenos energie z jednoho spotřebiče na druhý je svižný díky rychlosti 2,1 A. LED diody signalizující stav powerbanky potom dodají potřebné informace o stavu energií v zásobárně. Přítomnost dvou USB vstupů dovoluje dodávat šťávu dvěma zařízením najednou.

  Nepotěší vyšší hmotnost, díky které není výrobek vhodný na delší túry, při nichž může každý gram hrát roli. Konstrukce z levnějšího plastu nenabízí příliš velkou odolnost proti nárazům.

  Celkově se tak jedná o skvělý výrobek pro nenáročné zákazníky, kteří chtějí využít služeb zásobníku energie ve vlaku či při delší cestě autem. Využití v náročnějších podmínkách je však limitováno slabším konstrukčním zpracováním powerbanky.

  Recenze: Xiaomi Mi PowerBank 2C 20000mAh

  Kapacita akumulátoru: 20 Ah | Typ baterie: Li-Ion | Rychlost nabíjení: 2 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 2 | Hmotnost: 338 g | Přibližná cena: 600 Kč

  Klady
  • Výrazná kapacita
  • Velká rychlost nabíjení
  • Povedená konstrukce
  • 2 USB vstupy
  Zápory
  • Nepraktické rozměry a váha
  • Absence displeje
  • Pouze bílá barva

  Hledáte dokonalý poměr cena/výkon? Potřebuje dostatečnou kapacitu pro všechny své výlety a několikahodinové cesty dopravními prostředky? Xiaomi Mi PowerBank 2C 20000mAh vám přesně tohle nabídne.

  Podstatným pozitivem je kromě značné kapacity hlavně výrazná napájecí rychlost dosahující hodnoty 2 A. Díky tomu nebudete muset dlouho čekat než váš tablet, fotoaparát nebo mobil dostanou potřebnou šťávu. Díky dvěma USB vstupům navíc můžete předávat energii hned dvojici aparátů najednou, což oceníte zejména na dalekých cestách s různými zařízeními. Kvalitní konstrukce je navržena s ohledem na bezpečnost a odolnost proti nárazům.

  Vysoká kapacita a rychlost se samozřejmě musí někde negativně projevit. Proto se připravte na výrazné rozměry a hmotnost powerbanky. Sice se nejedná o kdovíjak hrozivá čísla, na túrách se však počítá každý gram zátěže. Stav nabíjení i kapacitu banky bohužel zjistíte výhradně z LED diod, neboť chybí jakýkoliv displej. Některé může odradit i nepříliš lákavá bílá barva.

  Společnost Xiaomi však i přes všechny výhrady vyrobila vynikající powerbanku. Vždy tak vyrazíte na cesty s dostatečnou zásobou tolik důležité energie.

  Recenze: Avacom PWRB-C100K-QC

  Kapacita akumulátoru: 10 Ah | Typ baterie: Li-pol | Rychlost nabíjení: 2,5 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 2 | Hmotnost: 206 g | Přibližná cena: 1 100 Kč

  Klady
  • Drobné rozměry
  • Možnost dobíjení dvou přístrojů najednou
  • Vysoká rychlost nabíjení
  • Povedený design
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Absence displeje

  Řídíte se při nákupu hlavně podle rychlosti nabíjení? Nezajímá vás, že si připlatíte? Pořiďte si Avacom PWRB-C100K-QC s kapacitou 10 Ah a budete za vodou. Rychlost 2,5 A se postará o doplnění energie, než stačíte říct švec.

  Za zmínku ale rozhodně stojí také rozumná kapacita. Sice nedosahuje velikosti svého předchůdce, pro menší výpravy do přírody plně dostačuje. Dokonale propracovaná konstrukce se pyšní drobnými rozměry a hmotností a dva USB vstupy dovolují doplnění energie dvěma přístrojům současně. Precizně navržené LED diody vám dodají dokonalý přehled o tom, kolik energie vám zbývá.

  Bohužel jsou právě ony diody jediným signalizačním prvkem, na který se můžete spolehnout. Citelně chybí displej, který by zobrazoval poněkud přesnější údaje nebo doplňková data. Za zmínku stojí i vyšší cena přesahující hranici 1 000 korun. Nejedná se o likvidační částku, mnohé ovšem může odradit.

  Powerbanka Avacom PWRB-C100K-QC udělá radost všem náročným uživatelům. Za své peníze totiž dostanou opravdu rychlý přístroj o vysoké kapacitě.

  Nejprodávanější powerbanky podle Heureky

  Jak správně vybrat powerbanky

  Těmi nejdůležitějšími kritérii pro výběr toho správného zásobníku energie jsou kapacita, rychlost nabíjení a velikost externí baterie. Značný význam mají také typ použitých akumulátorů, počet USB výstupů a příslušenství, jež dále zvyšují komfort při práci s powerbankou. Podstatná je v tomto případě i cena energetické banky, stejně jako způsob jejího vlastního dobíjení.

  Kritéria výběru

  Kapacita

  Nejvýznamnějším parametrem, který ovlivňuje, kolikrát bude možné mobil či tablet nabít, je kapacita powerbanky. Ta se udává v Ah a samozřejmě obecně platí, že čím vyšší tento parametr je, tím lépe.

  Obezřetnost je ovšem na místě, jelikož zatímco zásobníky energie pracují v napětí 3,7 V, mobily se dobíjejí při 5 V. To znamená, že ačkoliv mohou výrobci deklarovat kapacitu o velikosti 6 Ah, není možné s touto cifrou počítat při samotném nabíjení. Je tedy nejprve nutné si skutečnou kapacitu vypočítat dle následujícího vzorce:

  6 × 3,7 ÷ 5 = 4,4

  Číslo 6 představuje deklarovanou kapacitu 6 Ah, zatímco 3,7 je napětí energetické banky. Pro zisk reálné kapacity je nutné získaný násobek vydělit 5 – což představuje napětí, při kterém dochází k nabití baterií mobilů.

  Konečná kapacita pak bývá ještě zhruba o 10 – 15% nižší, jelikož se při převodu napětí část energie ztratí. Částečně se tak jedná o klamavý tah prodejců, kteří se snaží zákazníky nalákat na vysokou kapacitu, avšak uvedenou v nesprávných mírách.

  Rychlost nabíjení

  Dalším významným kritériem pro výběr toho správného produktu, je rychlost s jakou energii předává. Ta bývá uváděna v ampérech (A) s tím, že platí úměra čím více ampérů, tím svižnější nabíjení. Cena samozřejmě úměrně stoupá s rychlostí, jakou energetická banka pracuje.

  V následující tabulce je možné se seznámit s přibližnou délkou nabíjení mobilu či tabletu s kapacitou 2 Ah:

  Počet ampérů powerbankyRychlost nabíjení
  0,5 A4 hod.
  1 A2 hod.
  2,1 A1 hod.

  Typ akumulátorů

  V současné době je možné se na trhu setkat se dvěma typy baterií – Li-Ion a Li-Pol.

  Li-Ionové baterie jsou nejhojněji používaným typem akumulátorů, který nabízí obecně uspokojivé vlastnosti za nízkou cenu. Potěší také jejich dlouhověkost, kdy dochází jen k velmi pomalé ztrátě celkové kapacity. Záporem je jejich větší rozměr, který současně přispívá ke zvýšení hmotnosti přístroje.

  Li-Polové akumulátory reprezentují to nejmodernější, co je možné na trhu koupit. Vyznačují se vysokou kapacitou a malými rozměry. Současně dochází jen k nepatrným energetickým ztrátám při jejich dlouhodobém nevyužívání. Nevýhodou je především poměrně vysoká cena, kterou je nutné za zakoupení spotřebičů s těmito články zaplatit.

  Vlastní nabíjení

  Před použitím powerbanky je nejprve nutné jí samotné dodat dostatek energie. To je možné učinit dvěma způsoby – připojením do elektrické sítě či prostřednictvím solárních panelů

  Elektrické nabíjení prostřednictvím microUSB je rychlejší a jednodušší v domácích podmínkách, především při přípravách na cesty, kdy je dostatek času pro doplnění baterek.

  Zajímavou variantou je pak dobíjení energie prostřednictvím malých solárních panelů, akumulujících sluneční svit. Tyto produkty jsou ideální variantou pro výše zmíněné horaly, jimž nabízejí přístup k energii bez nutnosti připojení k zásuvkám. Zásadní výhodou je možnost dobíjet energii při chůzi díky panelům připevněným na batohu.

  Počet USB výstupů

  Tento faktor může být důležitý pro ty, kteří s sebou vozí několik aparátů najednou a potřebují jim dodat energii. Na trhu je obvykle možné nakoupit energetické banky s 1 – 3 výstupy. Standardně bývá ideálním společníkem model umožňující nabíjení dvou přístrojů ve stejný čas. Náročnější zákazníci pak mohou zvolit drahé výrobky s 3 a více zdířkami. Před výběrem je vhodné se zamyslet nad tím, kolik výstupů současně bude skutečně využito.

  Příslušenství a odolnost

  Nejdůležitějším příslušenstvím, které výrazně zvyšuje komfort práce s powerbankou, je přítomnost napájecích kabelů. V opačném případě se totiž uživatel nevyhne nutnosti mít nabíječku každého přístroje s sebou, což může být pro mnohé nepříjemnou komplikací.

  Výhodou je také přítomnost LED diod indikujících stav baterie či nabíjení připojených zařízení. Tak je možné snadno a regulovat chod zásobníku a zároveň si udržovat přehled nad jeho činností.

  Vzhledem k tomu, že energetické banky bývají často využívány horaly, turisty a dalšími, kteří tráví i několik dnů bez přístupu k elektrické energie, je třeba při výběru sledovat také konstrukční provedení daných výrobků. Použitý materiál by měl být dostatečně kvalitní, aby odolal nárazům a případné vodě. Taktéž je vhodné vybírat co nejlehčí zařízení, ovšem zde je nutné si uvědomit, že váha produktu roste s jeho kapacitou. Proto je žádoucí hledat na trhu takové přístroje, jež nabízejí dobrý poměr kapacity a hmotnosti.

  Cena

  Ačkoliv cena bývá přirozeným primárním kritériem při výběru jakéhokoliv výrobku na trhu, její uvedení v tomto přehledu má svůj důvod. Je totiž žádoucí vyvarovat se produktům, lákající na velmi vysoký výkon za cenu výrazně nižší oproti ostatním zařízením stejných parametrů. Nezřídka se totiž jedná o pouhé napodobeniny, které nabízejí jen zlomek prezentovaných kvalit, a ani jejich životnost nebývá bůhvíjaká.

  Nejprodávanější powerbanky podle Heureky

  Sdílejte článek

  Podobné články