ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší powerbanky 2022

Datum 10.1.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Dnes si již neumíme představit svět bez chytrých telefonů. Největším problémem na cestách se stává moment, kdy se baterie vybíjí. K dobíjení jsou nejlepší powerbanky. Aktuální test vybral jako nejlepší solární powerbanku Viking S26W 26800mAh – pro turistiku a bezdrátovou powerbanku Swissten All in One  – pro běžné uživatele.

Nejlepší celkově

Odolná outdoorová powerbanka s velkou kapacitou, solárním panelem a bezdrátovým nabíjením.

Nejlepší cena/výkon

Stylová, kompaktní a lehká powerbanka i bezdrátová nabíječka v jednom a za dobrou cenu.

Nejlepší levná (do 400 Kč)

Levná zásobárna energie s 2 USB vstupy na krátké výlety a túry.

Nejlepší powerbanky

Recenze Viking S26W 26800mAh – Vysoce odolná powerbanka s možností solárního dobíjení

recenze powerbanky Viking S26W 26800mAh Pro náročné

Kapacita akumulátoru: 26,8 Ah | Typ baterie: Li-pol | Rychlost nabíjení: 3,1 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 3 | Hmotnost: 553 g | Přibližná cena: 1 800 Kč

Klady
 • Vysoká odolnost
 • Solární nabíjení
 • Velká kapacita 26 800 mAh
 • Bezdrátové napájení
 • Dobíjí až 3 zařízení naráz
 • Indikační LED dioda a svítilna
Zápory
 • Vyšší cena
 • Větší hmotnost

Viking S26W patří mezi jedničku na trhu, co se týká zpracování i vysoké kapacity 26 800 mAh, jež poskytne šťávu na dlouhou dobu a pro opakované nabíjení. Má vysoce odolné provedení, se kterým se nemusíte bát vyrazit do terénu. I když budete dlouhodobě bez elektrického proudu a celou velkou kapacitu vyčerpáte, můžete Viking S26W dobíjet díky solárnímu panelu pomocí sluneční energie. Jedinou nevýhodou na cestách je vyšší hmotnost 553 g, s čímž je však vzhledem k velkému akumulátoru i mimořádné mechanické odolnosti nutné počítat.

Další věcí, která řadí Viking S26W mezi pokročilé zásobníky energie, je podpora bezdrátového nabíjení u zařízení, jež touto možností disponují. Maximální výkon bezdrátového napájení činí 5 W. Výstupní napětí je 5 V s proud 3,1 A. Co se týká konektorové výbavy, najdete zde výstupy USB + USB-C a vstupy Micro USB + USB-C.  Tato powerbanka je určená k dobíjení mobilních telefonů a tabletů. Zvládne napájet až tři zařízení naráz.

Viking S26W má ve své výbavě LED svítilnu. Nemusíte ji tak na cesty nosit jako samostatné zařízení nebo si plýtvat na svícení baterii v telefonu. Na powerbance najdete dále kontrolní LED diody, které vás informují o stavu nabití. Kromě skvělých funkcí a kvalitního provedení vás jistě Viking S26W potěší i hezkým vzhledem. Nejlepší model na trhu!

Recenze Swissten All in One 10000 mAh – Lehká powerbanka s bezdrátovým nabíjením

Swissten All in One Wireless 10000mAh powerbanka Zlatý střed

Kapacita akumulátoru: 10 Ah | Typ baterie: Li-lon | Rychlost nabíjení: 3 A | Indikace stavu: LCD displej | Počet USB vstupů: 3 | Hmotnost: 247 g | Přibližná cena: od 799 Kč

Klady
 • Powerbanka i bezdrátová nabíječka
 • Kompaktní a lehké provedení
 • Vysoký nabíjecí výkon
Zápory
 • Spíše průměrná kapacita

V lehkém a kompaktním těle této nabíječky značky Swissten se ukrývají překvapivé možnosti – což se projevuje i v názvu „All in One“. Tato powerbanka totiž poslouží i jako bezdrátová nabíječka využívající rozhraní Qi. Výkon bezdrátového nabíjení je přitom až 10 W. Powerbanka však pochopitelně nabízí i obligátní USB porty – a to všechny, které jsou potřeba. Najdete zde USB-A, USB-C i Micro USB rozhraní, kromě toho disponuje i vstupem Lightning pro nabití powerbanky. Technologie Qualcomm 3.0 a Power Delivery umožní nabíjení mobilů a dalších zařízení se systémy Android i Apple. Připočtěte ještě SMART IC technologii, která inteligentně „přerozděluje“ proud a máte skutečně efektivní, chytrou a víceúčelovou pomůcku.

Maximální výkon kabelového nabíjení je až 15 W a výstupní proud pak 5 V. U průměrného mobilu se na 50 % kapacity dostanete během půl hodinky. Stav powerbanky můžete sledovat na přehledném LCD displeji. Zařízení má na délku jen 13,8 cm. Jde tedy o vysloveně kompaktní krabičku, která velmi dobře vypadá a ještě mnohem lépe funguje. Celková kapacita je spíše průměrná, ale vzhledem k tomu, co všechno tato pomůcka jinak umí, jí to dokážeme odpustit.

Recenze ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK – Levná powerbanka na kratší výlety

ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK – levná powerbanka pro každého Levný základ

Kapacita akumulátoru: 12,5 Ah | Typ baterie: Li-Ion | Rychlost nabíjení: 2,1 A | Indikace stavu: LED diody | Počet USB vstupů: 2 | Hmotnost: 295 g | Přibližná cena: 390 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Velká kapacita
 • Signalizační diody
 • Rychlost nabíjení
 • Dva USB vstupy
Zápory
 • Vysoká hmotnost
 • Levnější konstrukce

I nejlevnější model našeho testu ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK bude skvělým společníkem pro všechny, kteří si potřebují občas na cestách dobít svůj mobil nebo tablet.

Největší výhodou produktu je především jeho dostatečná kapacita, jež dostačuje na minimálně 3 plná nabití elektroniky. Přenos energie z jednoho spotřebiče na druhý je svižný díky rychlosti 2,1 A. LED diody signalizující stav powerbanky potom dodají potřebné informace o stavu energií v zásobárně. Přítomnost dvou USB vstupů dovoluje dodávat šťávu dvěma zařízením najednou.

Nepotěší vyšší hmotnost, díky které není výrobek vhodný na delší túry, při nichž může každý gram hrát roli. Konstrukce z levnějšího plastu nenabízí příliš velkou odolnost proti nárazům.

Celkově se tak jedná o skvělý výrobek pro nenáročné zákazníky, kteří chtějí využít služeb zásobníku energie ve vlaku či při delší cestě autem. Využití v náročnějších podmínkách je však limitováno slabším konstrukčním zpracováním powerbanky.

Nejprodávanější powerbanky

Jak vybrat powerbanku

Těmi nejdůležitějšími kritérii pro výběr toho správného zásobníku energie jsou kapacita, rychlost nabíjení a velikost externí baterie. Značný význam mají také typ použitých akumulátorů, počet USB výstupů a příslušenství, jež dále zvyšují komfort při práci s powerbankou. Podstatná je v tomto případě i cena energetické banky, stejně jako způsob jejího vlastního dobíjení.

Kritéria výběru

Kapacita

Nejvýznamnějším parametrem, který ovlivňuje, kolikrát bude možné mobil či tablet nabít, je kapacita powerbanky. Ta se udává v Ah a samozřejmě obecně platí, že čím vyšší tento parametr je, tím lépe.

Obezřetnost je ovšem na místě, jelikož zatímco zásobníky energie pracují v napětí 3,7 V, mobily se dobíjejí při 5 V. To znamená, že ačkoliv mohou výrobci deklarovat kapacitu o velikosti 6 Ah, není možné s touto cifrou počítat při samotném nabíjení. Je tedy nejprve nutné si skutečnou kapacitu vypočítat dle následujícího vzorce:

6 × 3,7 ÷ 5 = 4,4

Číslo 6 představuje deklarovanou kapacitu 6 Ah, zatímco 3,7 je napětí energetické banky. Pro zisk reálné kapacity je nutné získaný násobek vydělit 5 – což představuje napětí, při kterém dochází k nabití baterií mobilů.

Konečná kapacita pak bývá ještě zhruba o 10 – 15% nižší, jelikož se při převodu napětí část energie ztratí. Částečně se tak jedná o klamavý tah prodejců, kteří se snaží zákazníky nalákat na vysokou kapacitu, avšak uvedenou v nesprávných mírách.

Rychlost nabíjení powerbanky

Dalším významným kritériem pro výběr toho správného produktu, je rychlost s jakou energii předává. Ta bývá uváděna v ampérech (A) s tím, že platí úměra čím více ampérů, tím svižnější nabíjení. Cena samozřejmě úměrně stoupá s rychlostí, jakou energetická banka pracuje.

V následující tabulce je možné se seznámit s přibližnou délkou nabíjení mobilu či tabletu s kapacitou 2 Ah:

Počet ampérů powerbanky Rychlost nabíjení
0,5 A 4 hod.
1 A 2 hod.
2,1 A 1 hod.

Typ akumulátorů

V současné době je možné se na trhu setkat se dvěma typy baterií – Li-Ion a Li-Pol.

Li-Ionové baterie jsou nejhojněji používaným typem akumulátorů, který nabízí obecně uspokojivé vlastnosti za nízkou cenu. Potěší také jejich dlouhověkost, kdy dochází jen k velmi pomalé ztrátě celkové kapacity. Záporem je jejich větší rozměr, který současně přispívá ke zvýšení hmotnosti přístroje.

Li-Polové akumulátory reprezentují to nejmodernější, co je možné na trhu koupit. Vyznačují se vysokou kapacitou a malými rozměry. Současně dochází jen k nepatrným energetickým ztrátám při jejich dlouhodobém nevyužívání. Nevýhodou je především poměrně vysoká cena, kterou je nutné za zakoupení spotřebičů s těmito články zaplatit.

Vlastní nabíjení

Před použitím powerbanky je nejprve nutné jí samotné dodat dostatek energie. To je možné učinit dvěma způsoby – připojením do elektrické sítě či prostřednictvím solárních panelů

Elektrické nabíjení prostřednictvím microUSB je rychlejší a jednodušší v domácích podmínkách, především při přípravách na cesty, kdy je dostatek času pro doplnění baterek.

Zajímavou variantou je pak dobíjení energie prostřednictvím malých solárních panelů, akumulujících sluneční svit. Tyto produkty jsou ideální variantou pro výše zmíněné horaly, jimž nabízejí přístup k energii bez nutnosti připojení k zásuvkám. Zásadní výhodou je možnost dobíjet energii při chůzi díky panelům připevněným na batohu.

Počet USB výstupů powerbank

Tento faktor může být důležitý pro ty, kteří s sebou vozí několik aparátů najednou a potřebují jim dodat energii. Na trhu je obvykle možné nakoupit energetické banky s 1 – 3 výstupy. Standardně bývá ideálním společníkem model umožňující nabíjení dvou přístrojů ve stejný čas. Náročnější zákazníci pak mohou zvolit drahé výrobky s 3 a více zdířkami. Před výběrem je vhodné se zamyslet nad tím, kolik výstupů současně bude skutečně využito.

Příslušenství a odolnost powerbanky

Nejdůležitějším příslušenstvím, které výrazně zvyšuje komfort práce s powerbankou, je přítomnost napájecích kabelů. V opačném případě se totiž uživatel nevyhne nutnosti mít nabíječku každého přístroje s sebou, což může být pro mnohé nepříjemnou komplikací.

Výhodou je také přítomnost LED diod indikujících stav baterie či nabíjení připojených zařízení. Tak je možné snadno a regulovat chod zásobníku a zároveň si udržovat přehled nad jeho činností.

Vzhledem k tomu, že energetické banky bývají často využívány horaly, turisty a dalšími, kteří tráví i několik dnů bez přístupu k elektrické energie, je třeba při výběru sledovat také konstrukční provedení daných výrobků. Použitý materiál by měl být dostatečně kvalitní, aby odolal nárazům a případné vodě. Taktéž je vhodné vybírat co nejlehčí zařízení, ovšem zde je nutné si uvědomit, že váha produktu roste s jeho kapacitou. Proto je žádoucí hledat na trhu takové přístroje, jež nabízejí dobrý poměr kapacity a hmotnosti.

Cena powerbanky

Ačkoliv cena bývá přirozeným primárním kritériem při výběru jakéhokoliv výrobku na trhu, její uvedení v tomto přehledu má svůj důvod. Je totiž žádoucí vyvarovat se produktům, lákající na velmi vysoký výkon za cenu výrazně nižší oproti ostatním zařízením stejných parametrů. Nezřídka se totiž jedná o pouhé napodobeniny, které nabízejí jen zlomek prezentovaných kvalit, a ani jejich životnost nebývá bůhvíjaká.

Nejlepší powerbanky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (10 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články