ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu
ChytrýVýběr.cz > Elektronika

Nabíjecí stanice (bateriové)

Nabíjecí stanice je v podstatě takovou velkou powerbankou. Jako přenosný zdroj energie ji můžete využívat pro nabíjení drobné i velké elektroniky. Své využití najde na cestách i doma. Jednotlivé modely se obvykle odlišují kapacitou, výkonem, funkcemi a cenou. Jak takovou bateriovou nabíjecí stanici vybrat a které modely považujeme za ty nejlepší? Odpovíme v tomto článku.

Bezpochyby nejvyšší výkon nabízí přenosná bateriová stanice EcoFlow Delta Max.

Nejlepší celkově

Nabíjecí stanice s výkonem 2400 W, která dokáže uvést do provozu i domácí spotřebiče.

Nejlepší poměr ceny a výkonu

Dobíjecí stanice o výkonu až 500 W, která vám poslouží také jako baterka či nouzové světlo.

Nejlepší levná

Bateriová stanice, která jako jedna z mála představuje cenovou kategorii nižší než 5 000 Kč.

Nejlepší nabíjecí stanice

Recenze EcoFlow Delta Max – nejvyšší výkon

EcoFlow Delta Max - nabíjecí stanice Pro náročné

Výkon: 2400 W | Kapacita: 2 kWh | Hmotnost: 21,8 kg | Přibližná cena: 45 500 Kč

Klady
  • Vysoký výkon
  • Vysoká kapacita
  • X-Boost technologie
  • Mobilní aplikace
Zápory
  • Vyšší cena

Hledáte opravdu výkonnou nabíjecí stanici a netrápí vás, kolik bude stát? EcoFlow Delta Max je model, který vyhoví vašim potřebám. V základu disponuje výkonem 2400 W a kapacitou 2 kWh. Ty ale můžete zvýšit až na 6 kWh, pokud ji opatříte přídavnými Delta Max Smart bateriemi. Připravte se na to, že její kapacitě odpovídá také váha 21,8 kg.

Tuto bateriovou stanici můžete využívat jako rezervní zdroj baterie pro své domácí spotřebiče. Pro zapojení elektrických zařízení slouží 4 zásuvky, USB-A a USB-C porty. Nabíjení stanice je díky technologii X-Stream rychlé, na 80 % se dostane už za hodinu. Kombinovat lze nabíjení ze zásuvky a ze solárních panelů, které můžete ke stanici připojit.

Technologie X-Boost umožňuje nabíjet zařízení s výkonem až 3400 W bez rizika přehřátí. Právě díky této vlastnosti najde své uplatnění jako záložní zdroj energie v domácnosti. Připojit lze i zařízení s nižším výkonem. Tuto nabíjecí stanici je možné ovládat skrze mobilní aplikaci, čímž přesvědčí i poslední pochybovače o tom, že má na trhu své místo.

Recenze Jackery Explorer 500 – s nouzovým světlem

Jackery Explorer 500 - nabíjecí stanice Zlatý střed

Výkon: 500 W | Kapacita: 518 Wh | Hmotnost: 6 kg | Přibližná cena: 15 300 Kč

Klady
  • Možné nabíjet i ze zapalování v autě
  • Baterka a nouzové světlo
  • Evropská zásuvka
  • Relativně nízká hmotnost
Zápory
  • Vyšší cena

Jackery Explorer 500 je název pro nabíjecí stanici, která se vyznačuje svou spolehlivostí a stále dobrým výkonem. Její cena je mezi zákazníky stále hodnocena jako poměrně vysoká, ale v poměru ke kvalitě a výkonu, který nabízí, se nám zdá jako přiměřená. Mimochodem, věděli jste, že první přenosná bateriová stanice na světě pocházela právě z dílny Jackery?

Nabíjecí stanice Jackery Explorer 500 má výkon vepsaný už ve svém názvu – 500 W. Maximálně ovšem vyvine výkon až 1000 W. Její kapacita činí 518 Wh, připojení notebooku či autoledničky tedy nebude žádný problém. Disponuje pěti výstupy, mezi nimiž najdete USB, 12V zapalování i klasickou evropskou zásuvku. Stanici lze nabíjet ze zapalování auta.

Počítejte s tím, že se doba pro plné nabití této dobíjecí stanice může vyšplhat až na 8 hodin. Navzdory tomu, že se jedná o nabíjecí stanici, vás překvapí svou poměrně nízkou hmotností. Ta totiž činí pouze 6 kg. Pokud cestujete, chystáte se tábořit nebo jen trávit část venku ve večerních hodinách, bezpochyby využijete integrované baterky.

Recenze Viking GB155Wh – levný bateriový generátor se svítilnou

Viking GB155Wh - nabíjecí stanice Levný základ

Výkon: 100 W | Kapacita: 155 Wh | Hmotnost: 1,6 kg | Přibližná cena: 4 700 Kč

Klady
  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Svítilna
  • Tichý provoz
Zápory
  • Nižší výkon

Bateriová stanice Viking GB155Wh je jedním z mála produktů tohoto druhu, jehož cena klesla pod hranici 5 000 Kč. Najít dobíjecí stanici za takto nízkou cenu se totiž zdá téměř nemožné. Tento model to ale dokázal a ještě si zvládnul udržet dobré vlastnosti, díky kterým se mohl objevit i v této naší recenzi. Co od této dobíjecí stanice tedy čekat?

Tato přenosná nabíjecí stanice s kapacitou 155 Wh najde své využití zejména při cestování, ale i pro připojení některých domácích spotřebičů. Její výkon dosáhl pouze 100 W, ale s ohledem na cenu se to dalo předpokládat. Samotnou stanici dobijete standardně ze zásuvky, ale také pomocí solárního panelu nebo s využitím adaptéru v autě. Podporuje i rychlonabíjení.

Na LCD displeji se dozvíte všechny aktuální informace o stavu baterie, ale i o výkonu atd. Velkou výhodou této nabíjecí stanice je její nízká váha, která činí pouze necelé 2 kg. Přenášení vám tedy nebude činit problémy. Majitelé si ji ale pochvalují i díky jejímu tichému provozu při chlazení. Nechybí integrovaná svítilna, která přijde vhod ve večerních hodinách.

Nejprodávanější nabíjecí stanice

Jak vybrat bateriovou nabíjecí stanici

Představení nejlepších nabíjecích stanic máme za sebou. Pokud vás ale žádná z nich neoslovila, možná budete vybírat dál. V této části vám s výběrem dobíjecí stanice poradíme.

Využití dobíjecí stanice

Víte, k čemu všemu se dá přenosná nabíjecí stanice používat? Má stejné využití jako powerbanky. Můžete z ní nabíjet svůj mobil, notebook či drobnou elektroniku. Vzhledem k vysoké kapacitě se ale skvěle osvědčila i jako záložní zdroj energie v domácnosti nebo na cestách. Můžete ji využít všude tam, kde nemáte k dispozici standardní připojení elektřiny.

Pokud vás doma trápí výpadky proudu, pořízení akumulátorové elektrocentrály se vyplatí. Můžete k ní totiž připojit i domácí spotřebiče. Dejte si ale pozor – výkon nabíjecí stanice by měl odpovídat příkonu připojeného elektronického zařízení, případně být o něco vyšší.

Náš tip
Chystáte se přes léto vyjet s karavanem? Nejen nabíjecí stanice, ale i trakční baterie by se vám po cestě mohla hodit. V dalším z našich článků poradíme, jak ji vybrat.

Výhody a nevýhody nabíjecí stanice

Výhody

Přenosná nabíjecí stanice se osvědčila v mnoha ohledech. Zde bychom se opakovali, proto jen krátce zmíníme její široké možnosti uplatnění. S ohledem na její výkon ji lze používat jako zdroj energie při cestování, při výpadcích proudu v domácnosti, ale i v objektech, které jsou mimo dosah elektrické sítě. Stanice se navíc obvykle těší dlouholeté životnosti.

Nevýhody

U nevýhod bychom zmínili tři faktory – cenu, hmotnost a velikost. Bateriová stanice nebývá zrovna nejlevnější záležitostí, její cena obvykle začíná na 5 000 Kč. Kompaktnost od ní také nečekejte. Velké rozměry a vysoká hmotnost jsou dvě vlastnosti, se kterými se u ní budete muset při každém použití popasovat. Některé modely mohou vážit i více než 20 kg.

Výhody a nevýhody nabíjecí stanice - nabíjecí stanice

Výkon a kapacita bateriové stanice

Výkon

Jedním z nejdůležitějších parametrů výběru přenosné nabíjecí stanice bude její výkon. Udává, kolik energie dokáže stanice přenášet do připojených elektrických zařízení. Maximální výkon je součtem celkového výkonu, který dokáže vydat na všech svých výstupech dohromady.

Výběr stanice podle výkonu závisí na tom, pro jaké účely se ji chystáte využívat. Jde-li o náhradu za elektrickou síť, měl by se výkon pohybovat v hodnotách zhruba kolem 600 W. Nabíjení mobilu či notebooku obstarají nabíjecí stanice o výkonu kolem 300 W. Znovu opakujeme, že výkon by měl být vyšší nebo minimálně stejný jako příkon daného zařízení.

Kapacita

Kapacita dobíjecí stanice se nejčastěji uvádí ve watthodinách (Wh). Označení určuje počet wattů, který je stanice v rámci jedné hodiny schopna dodávat. Hodnoty jsou různé, ale obvykle rostou s cenou dané stanice. Pohybují se od 150 Wh výš, narazit můžete třeba na stanice s kapacitou 2 kWh. Čím vyšší kapacita je, tím delší bude i výdrž bateriové stanice na jedno nabití.

S vyšší kapacitou stoupá nejen cena, ale často také velikost a hmotnost samotné dobíjecí stanice. Naopak nízkokapacitní stanice budou menší, vždy ale o něco větší než powerbanky.

Náš tip
Hledáčku našich redaktorů neunikla ani elektrokola nebo elektrokoloběžky. Přečtěte si, jaké výhody může jejich pořízení mít. V článcích nechybí ani tipy na nejzajímavější z nich.

Výstupy nabíjecí stanice

Výstupy u nabíjecí stanice umožňují připojení zařízení, která vyžadují zdroj elektrické energie. Standardně se setkáte s USB porty a zásuvkami.

V případě USB portů najdete u většiny nabíjecích stanic typ USB-A a USB-C, díky kterým nabijete většinu mobilů nebo tabletů. V některých případech lze narazit i na typ micro USB. U zásuvek se pak jedná o typ 230 V a 12 V, které umožňují připojení běžných spotřebičů, nabíječek či konvic. Zmíněné typy konektorů se objevují v různých kombinacích.

Hmotnost dobíjecí stanice

O hmotnosti jsme se už krátce zmiňovali. Většinou je závislá na kapacitě baterie, tedy čím vyšší kapacitu stanice má, tím těžší také bude. Nejlehčí nabíjecí stanice mohou vážit už kolem 2 kg, výkon ani kapacita ale nebudou vysoké. Jednotlivé modely nejčastěji překračují hmotnost 5 kg, výjimkou však nejsou ani stanice o hmotnosti přesahující 15 kg.

Hmotnost je jednou z věcí, kterou jsme zařadili mezi stinné stránky nabíjecích stanic. Je ovšem zcela nevyhnutelným faktorem, který stojí za jejich dalšími vlastnostmi. Nezapomeňte ho při výběru zvážit, bezpochyby totiž dojde na její byť jen občasné přenášení.

Možnosti dobíjení stanice

Samotná nabíjecí stanice musí svoji energii někde získat. Proto je nutné i ji čas od času nabíjet. Jak často to bude, závisí pouze na tom, jak rychle ji dokážete vybít. Obecně však platí, že se výdrž baterie odvíjí od její kapacity. Čím je vyšší, tím méně často budete dobíjet. Modely se liší také dobou nabíjení, u některých je však funkce rychlonabíjení.

V zásadě existují tři možnosti, jak nabíjet dobíjecí stanici. První a nejběžnější možností je zásuvka, ze které nabijete každou nabíjecí stanici. Dále se nabízí nabíjení z automobilu, které může přijít vhod na cestách. Poslední možností je nabíjení solárním panelem. Ten bývá možné přikoupit, ohlídejte si ale kompatibilitu výstupů.

Možnosti dobíjení stanice - nabíjecí stanice

Další funkce stanic

Nabíjecí stanice mohou mít k dispozici ještě další funkce, případně příslušenství, se kterými bude jejich používání zase o něco lepší. Příkladem může být svítilna, která mnohdy poslouží i jako nouzové světlo. Integrovaný displej pak informuje o výkonu stanice či stavu baterie.

K některým modelům dostanete také již zmiňované solární panely. Přibalené bývají také kabely pro připojení dalších zařízení, ty však můžete i dokoupit. Stejně tak lze k vybraným stanicím přikoupit přepravní obaly připomínající brašny, které jejich transport značně usnadní. Některé modely bývají vybavené kolečky, které mají rovněž za cíl usnadnit přepravu těžších stanic.

Náš tip
Zajímáte se o solární energii? Pak by vaší pozornosti neměly uniknout solární nabíječky, které vyřeší absenci elektrické sítě.

Kde nabíjecí stanice koupit?

Přenosná bateriová stanice není zrovna nejobvyklejším zbožím. Ne u každého vznikne potřeba si jednu pořídit. Pokud na to ale dojde, bylo by dobré vědět, ve kterých obchodech hledat. Doporučit můžeme e-shop Honzovy longboardy, kde můžete zakoupit i další příslušenství ke stanicím. Nabídku přenosných nabíjecích stanic a solárních panelů k nim naleznete na DronPro. Bateriové stanice vhodné pro outdoorové využití nabídne 4camping. S nabídkou nezůstává pozadu ani Alza, kde rovněž pořídíte i kompatibilní solární panely.

Nejoblíbenější značky

EcoFlow

EcoFlow je známým výrobcem nabíjecích stanic a jejich příslušenství. Zakládá si na inovativních řešeních produktů, které jsou známé svou kvalitou a spolehlivostí. Nejen, že svým zákazníkům nabízí špičkové dobíjecí stanice, ale na svém blogu také zodpovídá otázky, které s nimi souvisí. Kromě stanic má ve své nabídce také výrobky pro chytrou domácnost.

Logo EcoFlow - nabíjecí stanice

Jackery

Jackery není jen tak ledajakou firmou. Vznikla roku 2012 v Silicon Valley, které je zaslíbenou oblastí pro podobné společnosti. V roce 2015 představila lithium bateriovou přenosnou stanici, která se stala první svého druhu na světě. Neustálý vývoj výrobků je důležitou součástí její činnosti, čímž jde naproti všem, kdo milují cestování.

Logo Jackery - nabíjecí stanice

Viking

Mezi oblíbenými značkami máme i českého představitele. Podobně jako její jmenovci, i samotná značka Viking překonala své hranice a nyní působí i na zahraničních trzích. Soustředí se na výrobu nejrůznějších zdrojů energie, mezi které patří např. generátory, powerbanky nebo právě také dobíjecí stanice. Zakládá si na kvalitě a spolehlivosti produktů.

Logo Viking - nabíjecí stanice

Kolik stojí bateriové nabíjecí stanice

Bateriová stanice do 7 000 Kč

Modelů v první cenové kategorii příliš mnoho není. Pokud ano, většinou se jedná o zástupce značky Viking, případně jiných, méně známých firem. Tyto stanice obvykle disponují poměrně malým výkonem, který se nejčastěji pohybuje kolem 150 – 300 W.

Dobíjecí stanice od 7 000 Kč do 20 000 Kč

U nabíjecích stanic v druhé cenové kategorii zaznamenáte zvýšení výkonu a kapacity nabíjecí stanice. Výkon se obvykle pohybuje v rozmezí od 500 do 1000 W, výjimkou ovšem nejsou ani modely s 2000 W. Známé značky jsou zastoupené četněji než v prvním případě.

Nabíjecí stanice za více než 20 000 Kč

Nebývá to zvykem, ale poslední cenová kategorie je v případě dobíjecích stanic poměrně široká. Jednou z nevýhod tohoto produktu je totiž jeho vysoká cena, která může v některých případech vystoupat až do několika desetitisíců. Jedná se o modely pro náročnější zákazníky.

Nejoblíbenější dobíjecí stanice

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (51 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář