ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Adéla Švédová – redaktorka

fotka chytrý výběr

Jmenuji se Adéla Švédová a pokouším se rozjet svoji dráhu copywritera. V tom mi pomáhá, že mohu být součástí recenzního webu Chytrý Výběr. Než jsem se k této práci dostala, musela jsem si ale projít řadou jiných pracovních pozic, abych zjistila, čemu se opravdu chci věnovat.

Začínala jsem jako výpomoc v restauracích, bistrech a při inventurách v nejrůznějších obchodech. Vyzkoušela jsem si také pozici hostesky, práci v prodejně s knihami, za barem a v kině. Několikrát jsem se rovněž zúčastnila prestižních motokrosových závodů MXGP v Lokti jako traťový komisař. Své školní znalosti jsem mnohokrát využila při doučování mladších studentů. Všechno ale směřovalo do okamžiku, kdy se v roce 2020 celý svět uzamknul a já jsem zůstala bez práce. Nezbývalo, než se poohlédnout po práci z domova.

V té době jsem si na jedné platformě založila svůj první profil jako copywriter a začala jsem psát. Otevřelo mi to dveře k dalším nabídkám a i díky tomu jsem se mohla dostat do svého nynějšího týmu. Ale co víc – zjistila jsem, že práce, kterou mohu dělat na vlastní zodpovědnost a svým vlastním tempem je pro mě to, co jsem celou dobu hledala.

Ve snaze udržet si svoji vášeň pro psaní a práci s textem jsem na nějakou dobu odjela pracovat do našeho nejnavštěvovanějšího horského střediska, abych našla rovnováhu mezi prací z domova a mezi lidmi. Celkem půl roku jsem také strávila v Nizozemí během práce ve skleníku a na poli, kde jsem zjistila, že odcházet z pole se špinavýma rukama a v poničeném oblečení má také své kouzlo.

Více než dva roky jsem se pod záštitou neziskové organizace SIMI věnovala různorodému doučování chlapce s OMJ původem z Vietnamu.

Odbornost a zkušenosti:

WordPress
Copywriting
Spolupráce na: DobráVíla.cz, Světaznalec.cz, Testado.cz

Vzdělání a certifikace:

Fakulta filozofická Západočeské univerzity v Plzni – obor Cizí jazyky pro komerční praxi v kombinaci angličtina a ruština (Bc.)
Obchodní akademie Karlovy Vary – obor Cestovní ruch (maturita)
ECDL a LCCI certifikáty

Zájmy:

Jóga
Pole dance
Cestování
Studium rodného jazyka i cizích jazyků
Několikakilometrové túry v horách i nížinách

Kontakty

[email protected]
Facebook