ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Umyvadla

Výběr umyvadla vám nedá spát, protože víte, že se jedná o investici na několik dlouhých let? Sepsali jsme články, ve kterých si můžete porovnat různé varianty umyvadel a seznámit se s dostupnými materiály, způsoby upevnění či výhodami a nevýhodami konkrétních typů. Poradíme, kde je můžete koupit i v jakých cenových kategoriích se pohybují.

Umyvadla na desku

Umyvadlo na desku hranaté SIKO SAK cemento

Umyvadlo na desku je elegantní variantou do moderních koupelen. I u sebe doma se díky němu budete moci cítit jako v pětihvězdičkovém hotelu. V článku jsme vybrali modely ze tří cenových kategorií. Dozvíte se, že existují varianty v oválném, hranatém i kulatém provedení. Tato umyvadla se nejčastěji vyrábějí z keramiky, mramoru či betonu.

Nevíte, zda by se vám do koupelny tento typ hodil? V článku poradíme s tím, jaký typ desky je vhodný s ním sladit. Podělíme se také o to, jak ho přidělat a jak vysoko by mělo být. Pokud vás zaujme, můžete si rovnou přečíst, kde tento typ koupit a kolik obvykle stojí.

Umyvadla se skříňkou

Naturel Cube Way CUBE280ZBL - umyvadlo se skříňkou

Varianta umyvadla se skříňkou je nesmírně praktickou a oblíbenou volbou. Zakoupením totiž získáte nejen umyvadlo, ale také úložný prostor. Skříňka navíc schová nevzhledné odpadové trubky, takže můžete zachovat čistotu a úhlednost koupelny. Vyrábějí se opět nejčastěji z keramiky a litého mramoru. První varianta je levnější, druhá zase odolnější.

V článku doporučíme konkrétní modely, které se opět liší svou cenovou kategorií. Zjistíte také, jaké další vlastnosti umyvadlo se skříňkou mívá, a jak vám tyto vlastnosti mohou usnadnit jejich používání. V závěru se krátce zmiňujeme také o instalaci výrobku.

Zahradní umyvadla

Recenze Profiba Sitka oblázek

Láká vás zkrášlit svoji zahradu umyvadlem, které bude kromě dekorativní funkce plnit také tu praktickou? V článku jsme pro vás připravili tipy na několik konkrétních modelů, které se stanou opravdovou chloubou vaší zahrádky. V kategorii zahradních umyvadel budete mít na výběr mezi technickými a dekorativními, přičemž u druhých je kladen důraz právě na design.

Představíme vám specifika materiálů, které se pro výrobu tohoto typu umyvadel nejčastěji používají. Upřesníme rozdíly mezi volně stojícími a nástěnnými modely. Věnovali jsme se ale také obecným výhodám a nevýhodám, které přináší pořízení tohoto typu umyvadel.

Dvojumyvadla

Dvojité umyvadlo se skříňkou Villeroy Boch Avento - recenze

Mačkáte se v několika lidech u jednoho umyvadla? S dvojumyvadlem vytvoříte další prostor a při ranním shonu už se nebudete muset hádat, kdo si pro sebe urve koupelnu jako první. Existují modely nábytkové, závěsné i na desku, záleží tedy na vašich preferencích. Většina typů disponuje dvěma bateriemi, setkat se ale můžete i pouze s jednou vodovodní baterií.

Vzhledem k tomu, že existuje několik typů, které se odlišují podobou mycí plochy, způsobem upevnění i použitým materiálem, doporučujeme si před pořízením přečíst náš článek. Kromě doporučení na konkrétní modely vám dáme rovněž tipy na nejoblíbenější značky.

Kamenná umyvadla

Kamenné umyvadlo

Možná si říkáte, proč by měla kamenná umyvadla tvořit speciální kategorii, když se v podstatě jedná „jen“ o druh materiálu. Až je uvidíte, i vy uznáte, že si svůj speciální článek zaslouží. Kamenné modely nejsou variantou, kterou by měl doma každý, a jejich unikátnost vám bezpochyby přinese obdivnou pochvalu od každé návštěvy.

Jsou ale i stejně tak praktická jako krásná? Po přečtení článku si o tom možná uděláte názor. Ukládají se zpravidla na desku, počítejte tedy s investicí navíc. Stejně tak jako v předchozích článcích, i zde jsme pro vás vybrali modely ze tří cenových kategorií.

Zápustná umyvadla

Zápustné umyvadlo Jika Cubito H8174220001041

Zápustná umyvadla pravděpodobně patří k jedné z nejčastějších variant, se kterou se setkáte. Instalují se do skříňky nebo umyvadlové desky. Na výběr je z obdélníkových, oválných a kulatých tvarů. Vyrábějí se z keramiky, kamene, mramoru i betonu. Nejčastěji se vyrábějí v rozměrech od 50 do 65 cm, setkat se ale můžete i s většími modely.

Náš článek vás provede nejen samotných výběrem, ale poradí také například s tím, jak přistupovat k instalaci. V části věnované cenovým rozmezím se dozvíte, že ty nejlevnější modely pořídíte už za cenu kolem 2 000 Kč. Ta luxusní pak mohou stát i více než 10 000 Kč.

Rohová umyvadla

Rohové umyvadlo Sapho blok

Rohové umyvadlo může vyřešit nedostatek prostoru v koupelně. I tak byl ale kladen důraz na to, aby i tyto modely vypadaly elegantně a koupelnu zkrášlovaly. Jsou proto dostupná v různých provedeních a mohou se například pochlubit několika barevnými provedeními. O materiálu platí to samé. Jsou cenově dostupná a prodávají se jako závěsná nebo se skříňkou.

Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Jakou velikost vybrat? Z jakých materiálů a v jakých tvarech se vyrábějí? Kde je koupit? To a mnohem více rádi prozradíme. Mezi oblíbenými značkami najdete i českého výrobce, jehož umyvadla poznáte podle jedinečného designu.

Volně stojící umyvadla

umyvadlo Laufen Palomba

Volně stojící umyvadla ztělesňují eleganci, nadčasovost a moderní design. Umístění této varianty je nutné naplánovat už v době rekonstrukce koupelny, plánování vám ale zpříjemní výběr konkrétního modelu. Možností je totiž nespočet – nabízí se mnoho tvarů, velikostí, barev i designů. V neposlední řadě můžete vybírat i z mnoha materiálů.

Jak poznat, které je nejvhodnější pro vaši koupelnu, když je jich takové množství? Přečtěte si naše tipy, které vám výběr usnadní. Zjistíte, kde jsou k dostání, jaké značky patří k nejvyhledávanějším i v jakých cenách se pohybují. Přidali jsme i tipy na konkrétní modely.

Umývátko na WC

kulaté umývátko na desku

Máte doma oddělenou koupelnu a toaletu? Pak je velice praktické mít na toaletě samostatné umývátko na ruce, abyste po jejím použití nemuseli ještě do koupelny. Umývátko na WC nezabere moc prostoru a dokonce ani nestojí moc peněz. Můžete ho umístit na skříňku a přidat si k němu úložný prostor, na malých toaletách se ale budou hodit spíše zavěšená.

Seznámíme vás s výhodami a nevýhodami umývátka, dostupnými materiály, tvary i velikostmi. Poradíme, kam ho umístit. Až tohle všechno budete vědět, doporučíme e-shopy, ze kterých vybírat. Chybět nebudou ani konkrétní tipy pro vaši inspiraci.

Skříňky pod umyvadlo

Naturel Art Deco - skříňka pod umyvadlo

Některé domácnosti si dnes už jen těžko představí, že by jim skříňka pod umyvadlem chyběla. Jakmile ji totiž jednou máte, začnete mít pocit, že se bez ní neobejdete. Nabídne opravdu štědrý úložný prostor, kam můžete schovat něco, s čím se před návštěvou nechcete zrovna chlubit. Kromě toho zakryje odpadové trubky, které by dojem z koupelny mohly kazit.

Poradíme, jak takovou skříňku vybrat. Zjistíte, že existují různé typy, designy, materiály i velikosti. Skříňky mohou mít navíc ještě další vlastnosti, které vám zamotají hlavu. Ještě, než to vzdáte, si ale prohlédněte modely, které bychom se nebáli vybrat ani do svých koupelen.

Desky pod umyvadlo

Naturel Wood 80 × 55 cm – Masivní deska pod umyvadlo z dubu

Vybrali jste umyvadlo, které nemůže bez desky plnit svoji funkci? Pak počítáte s tím, že vás čeká výběr dalšího produktu a další investice. Odměnou vám ale bude prvek, který udělá vaši koupelnu elegantní. Desky pod umyvadlo se nejčastěji vyrábějí z masivu, kompozitu nebo kamene. Každý z nich má svá specifika, která vám samozřejmě v článku přiblížíme.

Kromě samotného výběru poradíme také s tím, jak desku nainstalovat, kde ji koupit či jaké značky patří k těm nejvyhledávanějším. Nejlevnější modely seženete za cenu do 3 000 Kč, ty dražší pak mohou překročit hranici 10 000 Kč. Cenu jsme zohlednili v našich tipech na desky.