ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Nábytek > Umyvadla

Zahradní umyvadla

Rádi byste na svou zahradu umístili zahradní umyvadlo, ale nemůžete se rozhodnout, jaké si vybrat? Ať už hledáte dekorativní, nebo technické umyvadlo určitě pro vás budeme mít tip na takové, které vám bude vyhovovat. Pojďte si tedy s námi prohlédnout nejlepší venkovní umyvadla 2024 a zároveň se informovat o tom, jak by měl výběr správného zahradního umyvadla probíhat.

Z našich tipů stojí za zmínku především toto zahradní umyvadlo Profiba Sitka, které je mimořádně stabilní a odolné. Alternativou může být podstatně levnější venkovní umyvadlo Roto slunce.

Nejlepší celkově

Velké stabilní umyvadlo z betonu s povrchovou úpravou.

Nejlepší cena/kvalita

Stylové zahradní umyvadlo v mnoha různých barvách.

Nejlepší levný

Plastové velmi lehké umyvadlo k zavěšení na zeď.

Nejlepší zahradní umyvadla 2024

Recenze Profiba Sitka oblázek – nejlepší volně stojící zahradní umyvadlo

Recenze Profiba Sitka oblázek Pro náročné

Typ: volně stojící | Materiál: beton | Rozměry: 120 × 47 × 55 cm | Hmotnost: 195 kg | Orientační cena: 7 700 Kč

Klady
 • Stabilní betonové umyvadlo
 • Stylové umyvadlo
 • Povrchová úprava betonu
 • Technické umyvadlo
Zápory
 • Vysoká hmotnost

Hledáte-li kvalitní venkovní umyvadlo, které zároveň nebude ostudou vaší zahrady, možná vás nadchne Profiba Sitka. Těšit se můžete na stylový rustikální vzhled, díky kterému skvěle zapadne do celkového designu zahrady. Vzhledem k tomu, že je to volně stojící umyvadlo, můžete ho umístit prakticky kamkoliv, kam budete schopni dostat vodu a odpad.

Menší nevýhodou umyvadla je vysoká hmotnost, proto je vhodné pro umístění na jedno trvalé místo. Díky vysoké hmotnosti se ale můžete spolehnout na velkou stabilitu zahradního umyvadla, stejně jako odolnost. Tu mu propůjčuje beton, ze kterého je vyrobeno, s praktickou povrchovou úpravou.

Recenze Pan Italia Vienna – nejlepší dekorativní zahradní umyvadlo

Recenze Pan Italia Vienna - kopie Zlatý střed

Typ: na zeď | Materiál: sloučenina hliníku | Rozměry: 83 × 47 × 26 cm | Hmotnost: 8,7 kg | Orientační cena: 6 700 Kč

Klady
 • Jednoduché umístění na zeď
 • Klasický dekorativní vzhled
 • Nízká hmotnost
 • Velká nabídka barev
Zápory
 • Vyšší cena

Pokud sháníte umyvadlo v klasickém, moderním stylu, rozhodně nebudete zklamaní ze zahradního umyvadla Pan Italia Vienna. Umyvadlo opravdu vypadá jako kdyby vyskočilo z antického římského paláce a bude skvělým doplňkem každé vymazlené zahrady. Vybrat si navíc můžete z velkého množství různých barev, v nabídce je například černá, metalická zlatá, metalická bronzová nebo umělý světlý mramor.

Vzhledem k nízké hmotnosti se nemusíte obávat, že by byla instalace venkovního umyvadla příliš složitá. Stačí vybrat vhodné místo se zdrojem vody na zdi a můžete tam umyvadlo zavěsit a těšit se z jeho příspěvku k celkovému vzhledu zahrady.

Recenze ROTO slunce – nejlepší zahradní umyvadlo na zeď

Recenze ROTO slunce Levný základ

Typ: na zeď | Materiál: polyetylen | Rozměry: 38 × 43 × 63 cm | Hmotnost: 2,5 kg | Orientační cena: 2 200 Kč

Klady
 • Z UV stabilního polyethylenu
 • Jednoduchá údržba
 • Velká tepelná odolnost
 • Nízká hmotnost
 • Příjemná cena
Zápory
 • Nepěkný design

V případě, že nejste nároční na design umyvadla, bude pro vás tou pravou volbou toto plastové umyvadlo ROTO slunce. Je vyrobené z kvalitního UV stabilního polyethylenu, který bez problémů odolává všem vnějším vlivům. Nemusíte se tak bát slunce, mrazu, ani větru. Umyvadlo je navíc prakticky bezúdržbové a když je potřeba ho vyčistit, jde to opravdu jednoduše a rychle.

Díky své opravdu nízké hmotnosti je navíc prakticky jediným umyvadlem, které si mohou na zeď umístit majitelé dřevostaveb. Kromě zahrady a dvorku ho můžete umístit třeba i do garáže a připojit si k němu zahradní hadici.

Nejprodávanější umyvadla podle Heureky

Proč si vybrat zahradní umyvadlo?

Zahradní umyvadlo je výbornou volbou pro všechny, kteří potřebují mít přístup k vodě a mytí rukou i během pobytu na zahradě nebo v jiných venkovních prostorech. Zahradní umyvadlo navíc může být krásným dekorativním prvkem, hodí se zejména do zahrad v retro stylu. Ať už tedy sháníte technické umyvadlo do kempu, nebo jen pěkný kousek na vaší zahradu, pomůžeme vám s výběrem.

Výhody a nevýhody zahradního umyvadla

Zahradní umyvadla mohou být skvělým doplňkem vaší zahrady nebo venkovního prostoru, ale předtím, než se rozhodnete pro nákup, je důležité zvážit jejich výhody a nevýhody. Níže jsou uvedeny některé z hlavních předností zahradních umyvadel.

V případě, že trávíte na zahradě nebo ve venkovních prostorech hodně času, bude se vám zahradní umyvadlo hodit na umývání rukou a různého zahradního náčiní. Určitě je potom praktičtější mít umyvadlo nedaleko a nemuset chodit tak daleko do koupelny. Navíc si neušpiníte koupelnu uvnitř domu hlínou nebo blátem. To se týká hlavně technických zahradních umyvadel.

Oproti tomu dekorativní zahradní umyvadla mohou být skvělým doplňkem k celkovému designu vaší zahrady. Například historická retro umyvadla se skvěle hodí do zámeckých zahrad a domácích venkovních prostor v podobném stylu.

Na druhou stranu je potřeba myslet na to, že zahradní umyvadla využijete zejména na mytí rukou a čištění nástrojů, ale nemohou plně nahradit například zahradní hadici. Někdy může být problémem také napojení zahradního umyvadla na vodovodní síť a vy tak budete muset podniknout další stavební úpravy před umístěním venkovního umyvadla.

Náš tip

Jako doplněk k technickému zahradnímu umyvadlu se může hodit kvalitní zahradní hadice. Při zalévání tohoto pomocníka určitě oceníte!

Výhody a nevýhody zahradního umyvadla

Volně stojící zahradní umyvadlo nebo zahradní umyvadlo na zeď

Při výběru zahradního umyvadla je potřeba hned na začátku učinit rozhodnutí, jestli preferujete volně stojící umyvadlo nebo raději chcete nástěnné zahradní umyvadlo.

Volně stojící umyvadlo může mít vlastní vodovodní přípojku a odtok, nebo se může připojit k vašemu zdroji vody a na klasický odtok. I proto je někdy instalace takových umyvadel o něco komplikovanější. Většinou jsou volně stojící umyvadla také větší a objemnější než nástěnná zahradní umyvadla. Na druhou stranu je můžete jednoduše přemisťovat a mohou tak být vhodná například na festivaly nebo zahradní slavnosti, které se pokaždé konají na jiném místě.

Nástěnná zahradní umyvadla jsou oproti tomu připevněna ke zdi nebo k jinému pevnému povrchu. To se hodí majitelům menších zahrad nebo dvorků, protože nástěnná umyvadla obvykle zaberou podstatně méně místa a také mají nižší hmotnost. Řada nástěnných umyvadel plní také dekorativní účel a můžete koupit celou řadu stylových retro modelů.

Výběr venkovního umyvadla

Technické nebo dekorativní zahradní umyvadlo

Technické zahradní umyvadlo slouží především k praktickému využití, oceníte jej hlavně v případě, že si na zahradě potřebujete často mýt ruce nebo různé nástroje. Technická zahradní umyvadla bývají obvykle větší a jsou uzpůsobena tomu, aby je mohlo používat větší množství lidí. Většinou jsou vyrobená také z kvalitnějších a odolnějších materiálů, takže se není třeba tolik obávat jejich poškození. Za technické umyvadlo si obvykle také trochu připlatíte.

Dekorativní umyvadla jsou oproti tomu podstatně levnější, menší a také méně praktická. Na druhou stranu u nich jde zejména o design, takže si s tím není třeba dělat zbytečné starosti. Většinou platí, že venkovní dekorativní umyvadla byste měli využívat výhradně k mytí rukou, zatímco technické umyvadlo můžete naplnit i různými předměty, které je potřeba očistit. Případně v nich lze také zpracovávat zeleninu, brambory nebo houby, abyste neměli zbytečně špinavou kuchyň.

Náš tip

Krásnou zahradu rozhodně nedělá jen dekorativní umyvadlo. Pořiďte si také stylový a funkční zahradní altánek, dětem zase můžete udělat radost díky domečku pro děti.

Jak vybrat umyvadlo na ven

Materiál zahradního umyvadla

I u zahradních umyvadel si můžete vybrat z celé řady materiálů. Každý materiál má trochu jiné vlastnosti, důležitá je především odolnost materiálů vůči vlivům počasí jako je vítr, mráz a déšť. Neoblíbenější materiály zahradních umyvadel si představíme na následujících řádcích.

Glazovaná keramická zahradní umyvadla se hodí pro všechny, kteří hledají klasický vzhled umyvadla a zároveň chtějí dostatečně odolný materiál, který se jen tak nepoškodí. Dobrou volbou může být také přírodní kámen, jež je také velmi odolný a zároveň se skvěle hodí do venkovních interiérů. Zahradní umyvadlo kamenné může být vyrobené z mramoru, ale třeba také pískovce nebo žuly. Některé přírodní kameny ale nemusí být mrazuvzdorné, na což je potřeba si dát pozor.

Méně často používaným materiálem na výrobu zahradních umyvadel je poté kov. Kovová zahradní umyvadla jsou odolná a působí moderně. Oblíbenou volbou je například zahradní umyvadlo litinové. Pokud potřebujete opravdu robustní a velké umyvadlo, je možné ho nechat vyrobit také z betonu. Betonové umyvadlo venkovní se většinou výborně hodí do moderních zahrad.

Na festivaly a různé další venkovní akce potom mohou být cenově dostupnou volbou také plastová zahradní umyvadla. Používají se sice méně často a na zahradu nejsou příliš vhodná, ale na některých místech může mít jejich umístění opodstatnění.

Venkovní umyvadlo

Kde koupit zahradní umyvadlo?

Výběr ideálního zahradního umyvadla nemusí být jednoduchý, obzvláště v případě, že nabídka dostupných venkovních umyvadel není zrovna široká. Ideální je proto vybrat si umyvadlo na internetu, k tomu může skvěle posloužit například Heureka, kde si lze prohlédnout všechny dostupné modely a srovnat nabídku jednotlivých internetových obchodů.

Cena zahradního umyvadla

Venkovní umyvadlo na zeď do 3 000 Kč

Nejlevnější zahradní umyvadla jsou obvykle určena k zavěšení na zeď a jsou vyrobena z levnějších materiálů jako například z plastu. I taková venkovní umyvadla ale mohou být poměrně kvalitní, jen nemůžete očekávat moc z hlediska designu.

Od 3 000 do 6 000 Kč

Většina zahradních umyvadel je vyrobená z glazované keramiky, přírodního kamene nebo litiny a cenově odpovídá této kategorii. Za tuto cenu pořídíte i některá dekorativní umyvadla na zahradu.

Nad 6 000 Kč

Nejdražší zahradní umyvadla jsou obvykle vyrobená z prémiových materiálů nebo jsou přímo od designerů a jsou spíše doplňkem než praktickým venkovním umyvadlem. Dražší bývají také velká volně stojící technická umyvadla.

Nejpoužívanější umyvadla podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (21 hlasů)

Autor článku

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář