ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší domečky pro děti na zahradu i do bytu

Datum 7.9.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Vzpomínáte, jak jste si jako dítě hráli v pevnosti z polštářů a dek? Děti prostě milují bunkry a jiné schovky. Pořiďte svému dítku dětský domeček a dejte volný prostor jeho fantazii. Ať už mu pořídíte domeček do bytu či zahradní domeček, věřte, že jeho radost bude k nezaplacení. Současný trh nabízí opravdu široký výběr domečků pro děti. Vybrat ten nejvhodnější však nemusí být zrovna snadné. V následujícím článku vám představíme ty nejlepší domečky pro děti a poradíme vám, na co si při nákupu dát pozor.

Nejlepší zahradní domeček

Dřevěný zahradní domeček pro děti. Vyvýšený se skluzavkou a krytým pískovištěm.

Nejlepší univerzální domeček

Dětský domeček na zahradu či do bytu. S předzahrádkou a zahradnickým náčiním.

Nejlepší domeček do bytu

Dětský domeček do bytu s prostornou předzahrádkou. Nízká hmotnost a krásný design.

Nejlepší domečky pro děti

Recenze Marimex Veranda – zahradní domeček se skluzavkou

Marimex dřevěný domeček Veranda se skluzavkou Pro náročné

Umístění: zahrada | Rozměry: 350 × 242 × 290 cm | Materiál: dřevo | Určení: pro kluky i holky | Další výbava: ano | Přibližná cena: 14 990 Kč

Klady
 • Odolný materiál
 • Bytelná konstrukce
 • Bohatá výbava
 • Velká nosnost
 • Úložný prostor
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

V kategorii zahradních domečků pro děti je jednoznačným vítězem domek Marimex Veranda. Tento dřevěný domeček s bohatým vybavením zaručí, že se vaše dítě na zahradě už nikdy nebude nudit

Hlavní předností tohoto modelu je jeho příslušenství. Do vyvýšeného zahradního domečku vede žebřík, jehož sklon je vhodný i pro menší děti. Pod domečkem je umístěno pískoviště, jež je opatřeno celkem 4 sedátky. Součástí stavby je veranda, z které je vstup na bytelnou skluzavku o délce 175 cm. O další zábavu se postará velká tabule umístěná na prostorné verandě. Uvnitř domečku naleznete praktický úložný prostor. Celková nosnost domku je 50 kg.

Dřevěný zahradní domek pro děti je vyroben z kvalitních, vysoce odolných materiálů. Pořizovací cena je sice vyšší, ale s ohledem na bohaté příslušenství je naprosto oprávněná.

Recenze Smoby Garden House – plastový zahradní domeček

Recenze dětský domeček Smoby Garden House Zlatý střed

Umístění: vnitřní i venkovní | Rozměry: 128 × 132 × 135 cm | Materiál: plast | Určení: pro kluky i holky | Další výbava: ano | Přibližná cena: 7 300 Kč

Klady
 • Krásný design
 • Vnitřní i venkovní využití
 • Odolný materiál
 • Výbava v ceně
 • Možnost přidat rozšíření
Zápory
 • Menší rozměry

Máte doma malého zahradníka? Pak je dětský domeček Smoby Garden House ta pravá volba. Součástí je zahradnické náčiní, se kterým si vaše dítko užije spoustu legrace.

Dětský domek Smoby je určený jak pro venkovní, tak vnitřní umístění. Je vyroben z kvalitního bytelného plastu, který odolá povětrnostním vlivům včetně UV záření. Stěny jsou dvojité pro větší bezpečnost a stabilitu. Dětský domeček svým skutečně propracovaným designem zaujme kluky i holky. Součástí plastového domečku je malá předzahrádka a venkovní květináč, do něhož je možné zasadit květiny. Nechybí ani krmítko pro ptáky a mřížka, na niž lze umístit další květináče. V ceně obdržíte také sadu zahradnického náčiní. Výhodou je i možnost dokoupení dalších rozšíření domečku.

Univerzální domeček je vzhledem ke svým menším rozměrům vhodný spíše pro mladší děti. Smoby Garden House je kombinací atraktivního designu, kvalitního zpracování a skvělé výbavy.

Recenze iPlay Farma – prostorný domeček do bytu

Recenze dětský domeček iPlay Farma Levný základ

Umístění: vnitřní | Rozměry: 102 × 72 × 95 cm | Materiál: plast + textilie | Určení: pro kluky i holky | Další výbava: ne | Přibližná cena: 600 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Prostorná zahrádka
 • Atraktivní vzhled
 • Snadné sestavení
 • Nízká hmotnost
Zápory
 • Menší rozměry
 • Méně stabilní konstrukce

Jestliže hledáte vhodný domeček pro děti na doma, pak je iPlay Farma skvělým řešením. Tento domeček zaujme krásným designem a potěší prostornou zahrádkou.

Díky svému neutrálnímu vzhledu je vhodný pro holky i kluky a dobře zapadne do každého pokojíčku. Sestavení je velice snadné a rychlé. Jednou z hlavních předností tohoto modelu je jeho nízká hmotnost. Látkový domeček tak v případě potřeby můžete snadno přemístit. Ačkoliv je určen zejména pro vnitřní prostory, za dobrého počasí jej lze využít také na zahradě. Díky lehkému materiálu v něm nebude horko a vaše dítko bude chráněno před přímým sluncem. Oproti jiným dětským domečkům do bytu se tento model pyšní velkou zahrádkou. Díky vyššímu oplocení ji lze naplnit balónky.

Dětský domek iPlay Farma je perfektní volba, pokud hledáte interiérový domek za rozumnou cenu. Menší prostory domečku jsou vyváženy prostornou oplocenou zahrádkou.

Test a porovnání domečků pro děti

Název Shrnutí
TOP 10 dětských domků
1. Marimex dřevěný domeček Veranda se skluzavkou Marimex Veranda Zahradní domeček s výbavou
Umístění: venkovní
Materiál: dřevo
Určení: pro kluky i holky
Porovnat ceny
2. Recenze dětský domeček Smoby Garden House Smoby Garden House Domek pro malé zahradníky
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: plast
Určení: pro kluky i holky
Porovnat ceny
3. Recenze dětský domeček iPlay Farma iPlay Farma Dětský domeček s ohrádkou
Umístění: vnitřní
Materiál: plast + textilie
Určení: pro kluky i holky
Porovnat ceny
4. Recenze Dolu Barbie domeček pro děti Dolu Barbie domeček Domeček pro holky – Barbie
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: plast
Určení: pro holky
Porovnat ceny
5. Recenze dětský domek Little Tikes Hrad Little Tikes Hrad Domeček pro kluky – hrad
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: plast
Určení: pro kluky
Porovnat ceny
6. Recenze zahradní domek pro děti Woody Zahradní domek Woody Zahradní domek pro děti
Umístění: venkovní
Materiál: dřevo
Určení: pro kluky i holky
Porovnat ceny
7. Recenze dětský domeček Bestway plastový dům Bestway plastový dům Dětský domeček do bytu
Umístění: vnitřní
Materiál: plast
Určení: pro kluky i holky
Porovnat ceny
8. Recenze dětský domeček Intex Frozen Intex domek Frozen Nafukovací domeček na hraní
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: plast
Určení: pro holky
Porovnat ceny
9. Recenze Dolu domeček s plotem Dolu domeček s plotem Plastový domeček s plotem
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: plast
Určení: pro kluky i holky
Porovnat ceny
10. Recenze dětský domek Marimex Western Marimex Western Dřevěný domeček Western
Umístění: venkovní
Materiál: dřevo
Určení: pro kluky i holky
Porovnat ceny

Nejpopulárnější dětské domky na Heureka

Jak vybrat domeček pro děti?

Umístění dětského domečku

První, co je třeba při výběru dětského domku promyslet, je jeho umístění. Ne každý domeček pro děti je univerzální. Venkovní bývají robustnější a jsou obvykle vyrobeny z plastu či dřeva. U zahradních domků pro děti, zejména u těch dřevěných, se předpokládá, že zůstanou umístěny na stálém místě. Proto je jejich instalace složitější a mívají vyšší hmotnost.

Naopak domečky určené do dětských pokojíčků se nejčastěji skládají z lehké konstrukce potažené textilií. Můžete narazit také na vnitřní domečky z plastu. Interiérové domečky mají tu výhodu, že díky nízké hmotnosti je velice snadné je v případě potřeby přenést na jiné místo. Také jejich sestavení je mnohem jednodušší než u zahradních domečků.

Univerzální domečky pro děti se vyrábějí z plastu a jsou svou konstrukcí přizpůsobeny jak vnitřnímu, tak venkovnímu užití. Tyto dětské domky jsou zpravidla menší než zahradní varianty. Jsou ale o poznání odolnější, než domečky určené pouze do interiéru.

Plastový domek pro děti

Rozměry

Před koupí domku pro děti se nezapomeňte podívat na jeho rozměry. Zejména u domečků do bytu je potřeba zvážit, zda se vám vejde na vámi vybrané místo. Myslete také na to, že látkové domečky není vhodné umisťovat blízko topení či nábytku. Stěny nejsou pevné, a může tak dojít k úrazu. Od velikosti domečku se dále odvíjejí možnosti jeho využití. Do malých domků se obvykle vejde pouze dítě a pár hraček. Na druhé straně existují i domky, které bez problému pojmou více dětí a lze do nich umístit například i dětský stolek a židličky.

Rozměry je třeba zohlednit také v kontextu věku vašeho dítka. Některé dětské domky jsou velmi malé, a jsou tak vhodné pro mladší děti. Děti okolo 5 let díky své výšce už potřebují domečky větších rozměrů. Prostornější domeček určitě zvažte také v případě, že máte více dětí. Velikost se však velmi často odráží na jeho pořizovací ceně. Pokud se nejste jistí, zda domeček vaše dítko zaujme, můžete mu pro začátek pořídit menší a levnější.

Určení

Současný trh nabízí domečky pro děti v nejrůznějších stylech a designech. Kromě domečků univerzálních, můžete pořídit domky určité pro holky a domečky vhodné pro kluky. Zahradní domky ze dřeva jsou povětšinou univerzální. Venkovní z plastu jsou dostupné jak ve variantě pro obě pohlaví, tak v čistě holčičí či klučičí verzi. Velmi oblíbené jsou také tematické dětské domečky. Holčičkám můžete pořídit například růžový Barbie domeček nebo některý s motivy oblíbené pohádky Frozen. Kluky zase potěší rytířský hrad či domeček ve tvaru hasičského auta.

ChytrýVýběr radíChytrýVýběr radí

Dokonalý domeček si zručnější tatínkové mohou postavit svépomocí. Máte-li na zahradě velký strom, lze dětem vybudovat domeček v jeho koruně.

Typ

Dětské domečky jsou dostupné v několika typech. Tradiční s otvíracími okny a dveřmi seženete jak v dřevěné, tak v plastové i látkové variantě. Hrací domeček však nemusí mít tvar klasického domu. K dostání jsou plastové i látkové domky ve tvaru hradů a zámků, ale najít můžete třeba i výše zmiňované hasičské auto.

Materiál

Domečky pro děti jsou vyrobeny buď z plastu, ze dřeva, nebo se skládají z konstrukce potažené textilií. Níže se na tyto materiály podíváme blíže a zhodnotíme jejich pozitiva i negativa.

Dřevěný domeček pro děti

Klady
 • Robustní konstrukce
 • Dostatečný prostor
 • Větší odolnost
 • Dlouhá životnost
Zápory
 • Vhodný pouze na zahradu
 • Náročnější na údržbu (natírání)
 • Vyšší pořizovací cena
 • Pouze klasický vzhled ve tvaru domku

Dětský plastový domeček

Klady
 • Snadná údržba
 • Vnitřní i venkovní užití
 • Nižší hmotnost
 • Široká nabídka designů a stylů
Zápory
 • Menší životnost (zejm. při použití venku)
 • Horší odolnost, slabší materiál
 • Méně prostorné
 • Dekorační samolepky se odlupují

Dětský textilní domeček

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Snadno přemístitelné
 • Více designů a tvarů
Zápory
 • Pouze pro vnitřní užití
 • Méně odolné, náchylné na roztržení
 • Stěny nejsou pevné
 • Menší prostor

Vybavení dětského domečku

Při výběru domku pro děti se vyplatí zohlednit také vybavení domečku. Přestože hlavní funkcí domečku je, že se dítko má kde schovat, další vybavení jej jistě potěší. Otevírací okna a dveře najdete u většiny modelů. Některé dětské zahradní domečky disponují oplocenou terasou či zahrádkou, na kterou lze umístit stoleček se židličkou.

Jiné dětské domečky k sobě mají připojenou skluzavku. Tyto domky se zpravidla umisťují spíše na zahradu. Nalézt lze i plastové domečky s menší skluzavkou, které se hodí i do interiéru. Na trhu můžete objevit také zahradní domky, jež jsou vyvýšené, a leze se do nich po žebříku. Některé z těchto domečků kromě klouzačky disponují také pískovištěm či houpačkou. K tematickým domečkům často obdržíte i další doplňky. Domečky pro princezny mohou mít ve výbavě korunku, rytířské hrady zase meč.

PozorPozor

Dřevěné zahradní domečky pro děti je nutné jednou za čas natřít ochranným nátěrem. Rady a tipy, jak to bez problémů zvládnout, vám přinášíme v článku nejlepší lazury na dřevo.

Bezpečnost dětského domečku

Jelikož se jedná o produkt určený pro děti, je nutné při výběru domečku zohlednit také jeho bezpečnost. Domečky do bytu s látkovým potahem je třeba vhodně umístit. Jelikož stěny nejsou pevné, dítě při pohybu uvnitř domku může narazit do předmětů v okolí domečku.

Dřevěné zahradní domky pro děti velmi často stojí na lehce vyvýšené platformě. Zde tedy hrozí, že dítě při vstupu do domečku bude zakopávat. Dřevěné domečky s terasou mají oplocení, které může mít ostré rohy. Při nedostatečné údržbě si v dětském domku ze dřeva může dítko zapíchnout třísku.

Plastové domečky obvykle žádnými ostrými hranami či rohy nedisponují. Jejich materiál ale může být příliš tenký, takže v krajním případě může hrozit prošlápnutí podlahy. Některé plastové domečky jsou vybaveny plotem, jenž může být nestabilní a pro dítě, které začíná chodit, mohou být nebezpečné.

Dřevěný domek pro děti

Údržba domečku pro děti

Bezpečnost domku pro děti značně zvýšíte, pokud se o domeček správně staráte. Nejnáročnější na údržbu jsou domečky ze dřeva. Po určité době je nutné domek natřít a v případě potřeby také jednotlivá prkna přebrousit. Při výběru barvy vždy pořiďte tu, která je bezpečná pro děti.

Plastové zahradní domečky jsou velmi nenáročné na údržbu. Úplně postačí je čas od času omýt zahradní hadicí, případně silně znečištěná místa vyčistit houbičkou či kartáčem. Špinavá místa na textilních domečcích můžete umýt mýdlem a houbičkou. Pokud to jejich konstrukce umožňuje, lze případně jejich potah vyprat v pračce na program pro jemné prádlo.

Náš tipNáš tip

Další skvělou schovkou jsou stany a teepee pro děti. Nechte se inspirovat naším výběrem.

Kde koupit domeček pro děti?

Největší výběr domků pro děti najdete na srovnávacím portále Heureka.cz. Na jednom místě si můžete prohlédnout a porovnat nabídku jednotlivých obchodů, a snadno tak vybrat ten správný domeček pro vaše děťátko. Dětské hrací domečky nabízí také e-shop Alza.cz. Zde na vás čeká opravdu široký sortiment dětských domků na zahradu, do bytu i univerzálních domečků. Pestrou nabídku dětských domečků nabízí e-shop 4home.cz. Kromě domečků do bytu zde najdete i zahradní domečky či domky pro vnitřní i venkovní využití. Také v internetovém hračkářství Wikihracky.cz najdete zajímavou nabídku dětských domečků.

Nejoblíbenější značky dětských domečků

Marimex

Přesto, že značka Marimex je proslulá spíše bazény, zahradní domečky tohoto výrobce patří mezi ty nejoblíbenější na současném trhu. Domečky pro děti Marimex jsou vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva a pyšní se špičkovým řemeslným zpracováním. Pokud hledáte bytelný domek pro děti na zahradu, pak je Marimex dobrá volba.

Marimex logo

Smoby

Společnost Smoby se zaobírá výrobou kvalitních dětských hraček již od roku 1924. Hračky z dílny této francouzské značky se vyznačují kvalitou, originalitou i krásným designem. Dětské domečky Smoby jsou určené jak do interiéru, tak do exteriéru. V sortimentu najdete opravdu širokou nabídku domků pro děti v nejrůznějších designech, které zaujmou malé kluky i holky.

Smoby logo hračky

iPlay

Doménou této značky jsou dětské domečky do bytu. V jejím sortimentu na vás čeká nesmírně široká nabídka textilních domečků nejrůznějších stylů. Kromě klasických přístřešků ve tvaru domků v nabídce najdete také rytířské či čarodějnické hrady, domečky se zahrádkou či domky s kulatým půdorysem.

iPlay logo hračky

Kolik stojí domeček pro děti?

Cena domečků pro děti se odvíjí především od velikosti a určení domečku. Do 500 Kč lze pořídit menší textilní domečky do bytu. Do těchto domečků se obvykle se vejde pouze jedno dítě a vzhledem k malému prostoru jsou vhodné spíše pro mladší děti. Cena univerzálních plastových domečků pro vnitřní i venkovní užití obvykle začíná na 1 500 Kč. Prostornější plastové domečky s dalším vybavením pak stojí okolo 3 000 Kč. Od 3 000 Kč lze pořídit malé dřevěné domečky na zahradu. Ty rozměrnější domky ze dřeva pak pořídíte okolo 5 000 Kč. Cena dřevěných dětských domečků se skluzavkou či jiným vybavením obvykle začíná na 10 000 Kč.

Dětský domeček Smoby

Nejoblíbenější dětské domečky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]