ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Nábytek > Umyvadla

Umyvadlo se skříňkou

Umyvadlo se skříňkou je neuvěřitelně praktické. Můžete využívat úložného prostoru, který nabízí, a navíc schováte nevzhledný sifon. O jeho typech, dostupných materiálech i dalších vlastnostech si povíme v tomto článku. Podíváme se také na to, jaké modely jsou na trhu k dostání. Malá ochutnávka – věděli jste, že existujte retro umyvadlo se skříňkou?

Samotnému průvodci výběrem předchází tip na tři nejlepší umyvadla se skříňkou. Jedničkou mezi těmito třemi je model Naturel Cube Way CUBE280ZBL.

Nejlepší celkově

Hranaté umyvadlo se skříňkou v moderním designu. Je vyrobené z litého mramoru.

Nejlepší poměr ceny a kvality

Umyvadlo se skříňkou s dvířky s pomalým dovíráním. Umožňuje dokoupení nožiček.

Nejlepší levné

Levné umyvadlo se skříňkou vhodné i do menších prostor. Potěší snadnou montáží.

Nejlepší umyvadla se skříňkou

Recenze Naturel Cube Way CUBE280ZBL – umyvadlo se skříňkou 80 cm

Naturel Cube Way CUBE280ZBL - umyvadlo se skříňkou Pro náročné

Rozměry: 80 × 53 × 40 cm | Materiál umyvadla: litý mramor | Typ: závěsné | Přibližná cena: 11 000 Kč

Klady
 • Kvalitní litý mramor
 • Odolnost proti poškrábání
 • Dostatečně velké
 • Moderní design
Zápory
 • Vyšší cena

Je libo závěsná koupelnová skříňka s umyvadlem? Pokud si zakládáte na kvalitních produktech a nemáte v úmyslu při zařizování koupelny šetřit, máme pro vás Naturel Cube Way CUBE280ZBL. Tato skříňka s umyvadlem má vlastnosti, které ocení pouze náročný zákazník. Je to očividné hned na první pohled – její moderní design každého upoutá.

Toto koupelnové umyvadlo se skříňkou je velké, avšak prostorově úsporné zároveň. Jak je to možné? Jednoduše. Dosáhlo toho díky šířce 80 cm při zachování relativně malé hloubky, která činí pouze 40 cm. Pohodlně si tak umyjí ruce dvě osoby najednou. Šuplíky s tlumeným dovíráním ve spodní části je možné zcela vysunout. Zajistí úložný prostor navíc.

Co je na výrobku zdaleka nejlákavější? Bude to pravděpodobně materiál použitý na jeho výrobu. Volba totiž padla na litý mramor, který má skvělé tepelně-izolační vlastnosti, dlouhou životnost a snadno se udržuje. Je také synonymem pro vysokou odolnost. Ještě vyšší odolnosti, zejména proti poškrábání, bylo dosaženo díky použití speciální technologie.

Recenze Dřevojas PLUTO SZD2 60 – umyvadlo se skříňkou 60 cm

Dřevojas PLUTO SZD2 60 - umyvadlo se skříňkou Zlatý střed

Rozměry: 60 × 73 × 43 cm | Materiál umyvadla: keramika | Typ: závěsné | Přibližná cena: 4 600 Kč

Klady
 • Pomalé dovírání dvířek
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Možnost dokoupení nožiček
 • Vhodné i pro menší koupelny
Zápory
 • Bez výhrad

Skříňka s umyvadlem PLUTO SZD2 60 se tváří nenápadně, ale získá si vás velice rychle. Za její vlastnosti zaplatíte přiměřenou částku, díky které vám zbyde na krásné koupelnové doplňky. O tom ale jindy. Teď se soustřeďme na tento model umyvadla se skříňkou. Jedná se o závěsný typ, můžete však zvlášť dokoupit nožičky a přidat mu dodatečnou stabilitu.

Samotné umyvadlo je vyrobené z keramiky. Je zárukou kvality, kterou vám zajišťuje český výrobce. Model je relativně malý, hodí se tedy i do menších koupelen. Uvnitř skříňky objevíte poličku, která její vnitřek rozděluje na dvě části. Je jen na vás, co dáte dovnitř, ale prostoru bude dostatek. Jednoduchý bílý design se stříbrnými úchytkami zapadne do každé koupelny.

Dvířka na tomto modelu mají jednu úžasnou vlastnost – disponují totiž pomalým dovíráním. Pokud vás tedy rozčilovalo, že partner/-ka pravidelně dvířky bouchá, vyřeší tento praktický mechanismus všechny vaše manželské neshody. A navrch bylo dvířkům přiděleno ještě kvalitní kování, na které s koupí získáte doživotní záruku. Opravdu se tak vyplatí.

Recenze Multi Praxis – umyvadlo se skříňkou 50 cm

Multi Praxis - umyvadlo se skříňkou Levný základ

Rozměry: 51,7 × 85 × 41,2 cm | Materiál umyvadla: keramika | Typ: stojící | Přibližná cena: 1 700 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Snadná montáž
 • Kompaktní rozměry
 • Vhodná i do menších prostor
Zápory
 • Skříňka z dřevotřísky

Čas od času je nutné sáhnout mezi levnější varianty výrobků. Pak je zapotřebí vybírat tak, aby nízká cena neznamenala i výrazně nižší kvalitu. Model Multi Praxis není zrovna designovým kouskem, ale svými vlastnostmi vás navzdory nízké ceně neurazí. Projevila se zde pouze na dřevotřísce, ze které je vyrobená skříňka. Bude tedy nutné s ní zacházet s opatrností.

Opatrnost by stálo za to si udržet zejména při montáži modelu. Vzhledem k recenzím se ale můžeme domnívat, že se nejedná o nijak složitou činnost. Umyvadlo je vyrobené z keramiky. S takovým umyvadlem máte záruku pevnosti, je však i dost křehké. Dejte si pozor například na lahvičky od parfému umístěné na poličce nad umyvadlem. Spadnou-li, téměř jistě praskne.

Toto levné umyvadlo se skříňkou vás potěší svými rozměry, díky kterým ho využijete i v malých koupelnách. Získáte s ním navíc úložný prostor, do kterého můžete uložit například již zmíněné parfémy. Přeci jen je to o poznání bezpečnější místo než přímo nad umyvadlem. Recenze u produktu vám napoví, že ačkoliv se jedná o levný produkt, poslouží výborně.

Nejprodávanější umyvadla se skříňkou

Jak vybrat koupelnovou skříňku s umyvadlem

Ještě než přistoupíme k průvodci, který by vám měl usnadnit výběr skříňky s umyvadlem, je potřeba zodpovědět otázku, proč si něco takového vůbec pořídit. Výhody jsou zcela zřejmé. Skříňka vám nabídne úložný prostor, který můžete využít jakkoliv budete potřebovat. Navíc se do ní schovají odpadové trubky, které by jinak narušovaly dojem z koupelny.

Teď už se ale pojďme podívat na to, jak koupelnové umyvadlo se skříňkou vybrat.

Typy koupelnové sestavy s umyvadlem

Na trhu se nejčastěji setkáte se dvěma variantami. Jedná se o stojící a závěsné umyvadlo se skříňkou. Každé z nich má svá specifika. Zatímco skříňka s umyvadlem na nožičkách je o něco jednodušší na instalaci, u závěsného typu oceníte štědrý prostor pod skříňkou. Nejen, že pod ni můžete ještě něco schovat, ale tato vlastnost přinese své ovoce i při vytírání podlahy.

Materiál umyvadla se skříňkou

Koupelnové umyvadlo se skříňkou se nejčastěji vyrábí ze dvou materiálů, kterými jsou keramika a litý mramor. Můžeme říci, že modely z keramiky kvůli ceně převažují.

Keramika

Keramické výrobky vynikají svou pevností, zároveň jsou ale velice křehké. Pokud na ně upustíte něco tvrdého, mohou snadno prasknout. Na druhou stranu odolají vysokým teplotám, korozi a jsou odolné vůči vlhkosti. Oproti litému mramoru bývají tyto výrobky levnější.

Litý mramor

Litý mramor se v koupelnovém nábytku skvěle osvědčil. Výborně se díky svým izolačním vlastnostem hodí i pro výrobu van. Zařízení z litého mramoru jsou odolná proti opotřebení i mechanickému poškození, mají dlouhou životnost a disponují speciálními úpravami povrchu.

Náš tip

Ve vaně z litého mramoru vydrží voda dlouho příjemně teplá. Nejlepší rohovou vanu vyberete zde. Věnovali jsme se však také volně stojícím vanám.

Povrch

Kromě výběru kvalitního materiálu se můžete zaměřit také na různé povrchové úpravy. Základní úpravou je laminování, které má většina výrobků. Často ale narazíte také na lakovaný povrch, který má výrobkům dodat vyšší odolnost. Například proti poškrábání.

Design koupelnové skříňky s umyvadlem

Design je jeden z faktorů, který vás pravděpodobně bude při výběru koupelnové sestavy s umyvadlem nejvíce zajímat. Nebojte, na trhu je dostupné nepřeberné množství modelů s různými tvary i provedeními, které vám umožní se při zařizování nové koupelny vyřádit.

Tvary

Pojďme začít od tvarů. Typickým představitelem je hranaté umyvadlo se skříňkou, které se nachází ve většině domácností. Takový model se hodí prakticky kamkoliv. Některé hrany bývají více ostré, jiné zase oblejší. U některých modelů je umyvadlová část „vyboulená“.

Pro náročnější je na trhu dostupné kulaté umyvadlo se skříňkou. To většinou vypadá tak, že část s umyvadlem je kulatá, avšak skříňka pod ním si kvůli praktičnosti zachovala hranatý tvar. Prostorově úspornou variantu pak představuje rohové umyvadlo se skříňkou.

Design koupelnové skříňky s umyvadlem - umyvadlo se skříňkou

Vzhled

Ať už jste se rozhodli svoji koupelnu zasadit do jakéhokoliv stylu, s velkou pravděpodobností naleznete i odpovídající skříňku s umyvadlem. Jsou dostupné v nejrůznějších barvách a provedeních. Kromě standardní bílé, které je nejvíce, to může být například imitace dřeva, šedá, černá, hnědá či modrá. Velice elegantní je černé umyvadlo se skříňkou.

Je vám blízký vintage styl a rádi byste ho zakomponovali i do koupelny? Pak by vaší pozornosti nemělo uniknout retro umyvadlo se skříňkou z masivního dřeva.

Rozměry koupelnové skříňky s umyvadlem

Výběr jakéhokoliv nábytku je spojený s přeměřováním místností a každého koutu, který se chystáte využít. U koupelny tomu není jinak. Pečlivě vybrané rozměry jsou důležité zejména v případě, že vám jde opravdu o každý centimetr z důvodu menších prostor. U každého modelu máte uvedené rozměry na výšku, šířku i do hloubky.

Co se týče šířky, která pro vás bude pravděpodobně nejvíce směrodatná, nejčastěji narazíte na umyvadlo se skříňkou 40 cm až 100 cm. Modely se šířkou vyšší než 100 cm jsou obvykle označovány jako dvojumyvadla a mají dva kohoutky namísto jednoho.

Náš tip

Zajímalo by vás více informací o dvojumyvadlech? Pokračujte ve čtení zde. Věnovali jsme se ale také dalším typům, například umyvadlu na desku či volně stojícím.

Vlastnosti koupelnové sestavy s umyvadlem

Šuplíky vs. poličky

Skříňka do koupelny s umyvadlem je volbou číslo jedna v případech, že stojíte o úložný prostor, kterým disponují. Ten má obvykle dvě podoby. Může se jednat o šuplíky, nebo poličky schované za dvířky. V tomto ohledu záleží pouze na vašich preferencích.

Vlastnosti koupelnové sestavy s umyvadlem - umyvadlo se skříňkou

Plnovýsuv

Plnovýsuv je vlastnost šuplíků, které můžete díky tomuto provedení zcela vytáhnout. Naplno tak můžete využívat jejich úložného prostoru. Věci v nich si navíc pečlivě srovnáte a máte o nich dokonalý přehled. Také při údržbě zjistíte, že se jedná o velice praktickou drobnost.

Pomalé dovírání

Ať už vyberete model se šuplíky nebo dvířky, u obou je pomalé dovírání možné. Tento praktický mechanismus je dnes již téměř standardem u nově vyráběného nábytku do kuchyně, ložnice, ale právě také koupelny. Zamezuje hlučnému bouchnutí dvířek při zavírání.

Jak přidělat umyvadlo se skříňkou?

V případě, že jste koupelnové umyvadlo se skříňkou ještě nikdy nemontovali, možná by bylo vhodné zvážit instalaci odborníkem. Řada obchodů dnes nabízí možnost vám zařízení nejen přivézt, ale také vyměnit za staré a rovnou vám to nové namontují. Instalace se bude lišit v závislosti na tom, zda se jedná o závěsný čí stojící typ. Nezapomeňte, že s namontováním je spojena také nutnost instalace odpadových trubek a právě to by mohl být kámen úrazu.

Pokud se chystáte na montáž sami, můžete se inspirovat kroky ve videu níže. Nezapomeňte na přikoupení příslušenství – sifon, výpust, baterie a montážní díly (např. šrouby, hmoždinky).

Kde koupit umyvadlo do koupelny se skříňkou?

Pokud chcete své koupelnové zařízení vybírat od opravdových odborníků, můžeme doporučit Siko a Svět koupelny. V těchto e-shopech lze vybírat z různých cenových kategorií, velikostí produktů i typů. U mnoha z nich se také můžete dočíst recenze od předchozích zákazníků.

Nejoblíbenější značky koupelnové sestavy s umyvadlem

Naturel

Značka Naturel jde s dobou a současné trendy se snaží promítat i do svých výrobků. Zakládá si na použití těch nejkvalitnějších materiálů, které vám zaručí dlouhou životnost daného zařízení. Kromě umyvadel se skříňkou vyrábí také zrcadla, dveře či podlahy.

Logo Naturel - umyvadlo se skříňkou

Dřevojas

Česká značka Dřevojas je na trhu už od roku 1946. Na koupelnový nábytek se začala specializovat téměř o padesát let později. Díky sériovým řadám i výrobě na zakázku můžeme říci, že si vybere každý. Své výrobky vyváží do Švýcarska, Německa i Skandinávie.

Logo Dřevojas - umyvadlo se skříňkou

Siko

Značka Siko patří k největším prodejcům koupelnového vybavení na našem území. Není tedy divu, že nabízí také koupelnové skříňky s umyvadlem. Řada MULTI se navíc vyznačuje nízkou cenou a dostupností, jednoduchým provedením, praktičností i spolehlivostí.

Logo Siko - umyvadlo se skříňkou

Kolik stojí umyvadlo se skříňkou

Levné umyvadlo se skříňkou do 3 000 Kč

První cenová kategorie znamená základní zástupce těchto výrobků. Převážná většina z nich je vyrobená z keramiky a často se také jedná o stojící modely. Závěsných v této kategorii příliš mnoho není. Většinou se také jedná o malé umyvadlo se skříňkou 40 cm až 60 cm.

Umyvadlová skříňka s umyvadlem od 3 000 do 10 000 Kč

Jak už je zvykem, druhá cenová kategorie vám nabídne nejširší možnosti výběru. Zde už závěsné modely zakoupíte. Kromě nich ale také poměrně pěkné designové kousky v různých barevných variantách. Většina modelů bude stále vyrobená z keramiky.

Koupelnová skříňka s umyvadlem nad 10 000 Kč

Nejvyšší cenová kategorie nabízí jako vždy ty nejkvalitnější modely. Právě zde se setkáte s koupelnovým nábytkem vyrobeným z litého mramoru. Nejdražší představitelé se často odlišují použitými povrchovými úpravami, případně svým netradičním vzhledem.

Nejoblíbenější koupelnové skříňky s umyvadlem

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (50 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář