ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší rohové vany – Recenze a rady

Zařizování nového domova je radost. Vychutnat si ho chceme v každé místnosti a koupelna není výjimkou. Proto se můžeme uchýlit k pořízení rohové vany. Období její největší slávy už je možná za námi, ale stále se najdou tací, kteří chtějí využít velkého prostoru, který jim zrovna ta jejich koupelna nabízí. Jestli je rohová vana i vaším snem, pak vítejte u našeho článku.

V tomto článku vám poskytneme tipy na 3 nejlepší rohové vany. Nás nejvíce zaujal model Ravak Gentiana s objemem 300 litrů. Dále následuje průvodce, který vám výběr rohové vany usnadní a zodpoví otázky, které by vás mohly zajímat.

Nejlepší celkově

Akrylátová rohová vana o objemu 300 litrů. Bez problému se do ní vejdou dvě osoby.

Nejlepší poměr ceny a kvality

Rohová vana umožňující pravou i levou orientaci. Můžete k ní přikoupit podhlavníky.

Nejlepší levná

Rohová vana z akrylátu a ABS plastu. Potěší vás vylepšená ergonomie i objem 270 l.

Nejlepší rohové vany

Recenze Ravak Gentiana 150 × 150 cm – Prostorná rohová vana

Ravak Gentiana 150 × 150 cm - nejlepší rohové vany Pro náročné

Materiál: akrylát | Velikost: 150 × 150 cm | Objem: 300 l | Orientace: pravá i levá | Přibližná cena: 10 800 Kč

Klady
 • Velký objem
 • Ergonomický sklon
 • Litý akrylát
 • Možnost dokoupení příslušenství
Zápory
 • Vyšší cena

Rohová vana Ravak Gentiana dělá svému výrobci opravdu čest. Své vám o tom řekne nejedna pozitivní recenze. A pokud by vám to nestačilo, pak vězte, že se stala produktem roku 2018 ve své kategorii. Oblibu u zákazníků si drží i po několika letech. Pozornost se nejčastěji upírá k jejímu objemu, který činí 300 litrů a zaručuje tím dostatek prostoru pro dvě osoby najednou.

Samozřejmostí je sedátko, které může posloužit i jako odkládací pultík. Díky ergonomickému sklonu zádových částí vany vás nebudou bolet záda ani po delší koupeli. Výraznou odolnost proti poškození zajistil vaně litý akrylát, ze kterého je vyrobena. Tento kvalitní materiál jí dopřeje dlouhou životnost. Na druhou stranu ale také negativně přispěl k vyšší ceně.

Tato rohová vana 150 × 150 cm vám podobně jako další vany od společnosti Ravak nabízí možnost dokoupit příslušenství. S měkkými podhlavníky bude vaše relaxace během koupele ještě intenzivnější. Madlo vám potom může pomoci při vstávání a navrácení zpět do reality. Nebojte se vyšší pořizovací ceny. Naprosto odpovídá kvalitě výrobku, kterého se vám dostane.

Recenze Laguna Cornelia 140 × 140 cm – Dobrý poměr ceny a kvality

Laguna Cornelia 140 × 140 cm - nejlepší rohové vany Zlatý střed

Materiál: akrylát | Velikost: 140 × 140 cm | Objem: 250 l | Orientace: pravá i levá | Přibližná cena: 6 600 Kč

Klady
 • Odpad uprostřed vany
 • Akrylátová vana
 • Přiměřená cena
 • Široké příslušenství k přikoupení
Zápory
 • Menší objem

Rohová vana 140 × 140 cm s magickým názvem Laguna Cornelia láká na dobrý poměr mezi cenou a kvalitou i široké možnosti příslušenství, které si můžete dokoupit. Je kompromisem, pokud chcete vanu z kvalitního materiálu, ale nemůžete si dovolit vysoké investice. Kvalitním materiálem je zde myšlen akrylát o síle 3,2 mm, což není vůbec špatné.

Jedná se o symetrickou vanu, která nedělá rozdíl mezi pravou či levou orientací. Její kvality z ní činí jeden z nejprodávanějších modelů rohových van. Rozhodujícím faktorem ale bude bezpochyby i již zmiňovaná příznivá cena. Oproti některým dalším modelům má však o něco menší objem. Ten v tomto případě činí 250 litrů. Odpad uprostřed vany nepřekáží.

Nespornou výhodou této vany je příslušenství, které k ní můžete dokoupit. Jedná se například o čelní panel, madlo či podhlavník. Madla i podhlavníky jsou k dostání v různých barvách. Vyberte si tu, která vám bude ladit ke zbytku koupelny. Vana je sama o sobě designová a lahodí oku, avšak teprve po pořízení podhlavníků se do ní bezhlavě zamilujete.

Recenze Aqualine Dunaj II 140 × 140 cm – Cenově dostupná rohová vana

Aqualine Dunaj II 140 × 140 cm - nejlepší rohové vany Levný základ

Materiál: akrylát, ABS plast | Velikost: 140 × 140 cm | Objem: 270 l | Orientace: pravá i levá | Přibližná cena: 5 000 Kč

Klady
 • Ergonomický tvar
 • Objem 270 l
 • Nízká cena
 • Hluboký rohový sedák
Zápory
 • Kompozitní materiál

Mezi rohové vany do koupelny patří také model Aqualine Dunaj II 140 × 140 cm. U nás se objevil díky své nízké ceně, při které si dokázal udržet dobré vlastnosti. Ty ho navíc dokázaly vynést mezi jeden z často prodávaných modelů rohových van. Jako první bychom rádi zmínili možná trochu překvapivý objem, který dosáhl hodnoty 270 litrů.

Jedná se o souměrnou vanu s ergonomickým tvarem. Ten se projevil u čelní strany jako opora pro ruce a také v zádové části. Nepřehlédnutelný je hluboký rohový sedák. Odtok uprostřed vany umožňuje pohodlnou koupel dvou osob. Při volbě materiálu vsadili výrobci na kompozit (akrylát a ABS plast), který ale nemusí mít tak odolné vlastnosti jako 100% akrylát.

Při dané ceně bychom ale výrobku přítomnost kompozitního materiálu odpustili. Je jasné, že se někde projevit musela. Společnost Aqualine se navíc vyznačuje distribucí výrobků pro levně řešené koncepty koupelen. Vana sice nedisponuje tvarovanou částí připravenou pro použití podhlavníků, ale díky modelům s přísavkami o možnost zakoupení nepřijdete.

Nejprodávanější rohové vany podle Heureky

Jak vybrat rohové vany do koupelny

Rohová vana ještě neřekla své poslední slovo. Důkazem jsou levnější i dražší modely, které můžete na trhu najít. Aby pro vás bylo snadné se v nabídce zorientovat, sepsali jsme pár tipů, které vám při výběru pomohou. Dají vám jasnou představu o tom, na co se zaměřit.

Výhody vs. nevýhody rohové vany

Výhody

Pojďme se nejdříve podívat na to, z jakých výhod můžete při pořízení rohové vany do koupelny těžit. V první řadě je to bezpochyby její vzhled. Jakmile svoji koupelnu opatříte rohovou vanou, stane se z ní královna luxusu a pohodlí. Výstupky v rohové vaně totiž mají svůj význam. Skrze různá tvarování bylo docíleno ergonomických prvků. Můžete si opřít hlavu i ruce. Z vany vás tak vyžene jen chladnoucí voda.

Vedle designu a ergonomie přinášejí rohové vany taktéž praktické funkce. Patří k nim odkládací prostory, díky kterým máte sprchové gely i pěny do koupele stále při ruce. Pravděpodobně nejvýraznějším prvkem je pak prostor pro sezení, který je oproti dnu vany standardně vyvýšený. I ten můžete využívat jako odkládací pultík.

Jakousi nejednoznačnou výhodu představuje také velikost rohové vany. Objeví se nám i v nevýhodách. Zde bychom však chtěli vyzdvihnout prostor, který nabízí. Je obvykle dostačující pro koupel dvou osob najednou. O romantický večer tak máte postaráno. Řada rohových van je navíc opatřena hydromasážním systémem, který pro vás bude odměnou po dlouhém dni.

Náš tip

Nalákala vás představa hydromasážní vany? V tomto článku vám dáme tip na ty nejlepší. A pokud vás výhody rohových van nepřesvědčily, přečíst si u nás můžete také o volně stojících vanách.

Nevýhody

U nevýhod bychom rádi začali již dříve avizovanými rozměry. Pro pořízení rohové vany zkrátka musíte mít dostatečně velkou koupelnu. Bývají větší než klasické vany a dostatek prostoru je pro ně nezbytný. Malá rohová vana se na trhu těžko hledá. Řešením tohoto problému mohou být asymetrické vany, které jsou prostorově o něco úspornější.

Od velkých rozměrů a velkého objemu se pak odvíjí také vyšší spotřeba vody. Zejména v případě, že si koupel oproti sprchování dopřáváte častěji a rádi se naložíte do plné vany. Zmínit musíme také možná trochu nečekanou nevýhodu, a tou je složitější postup při údržbě. Nejen, že vám zabere více času, ale počítejte také s hůře dostupnými místy a záhyby.

Výhody a nevýhody rohové vany - nejlepší rohové vany

Asymetrická rohová vana může vyřešit problém s omezenějším prostorem.

Orientace rohové vany

Rohová vana se vyrábí ve třech různých možnostech orientace. Jedná se o pravou, levou a kombinaci obojího. Znamená to, že při výběru jedné z prvních dvou variant je nutné počítat s tím, že rohové strany této vany nebudou stejně dlouhé. Jedna může být podstatně kratší. V souvislosti s těmito variantami můžete narazit na již zmíněné asymetrické vany, které nezaberou tolik prostoru. Nejvíce prostoru zabere poslední zmíněná varianta.

Orientace vany rozhoduje o tom, kde bude sedátko. V případě pravé orientace bude v pravém rohu, v případě levé orientace zase v tom levém.

Velikost rohové vany

Řekněme, že už počítáte s tím, že je rohová vana řešením pouze pro větší koupelny. I tak je ale nutné prostory přeměřit a ujistit se, že právě vámi vybraná vana se do nich bude vejít. S rostoucími rozměry obvykle stoupá i objem. Je potřeba přeměřit rohové strany, které se označují jako délka nebo šířka. Dalšími uváděnými parametry jsou hloubka a výška.

Objem rohové vany do koupelny nejčastěji začíná na 140 litrech a může vystoupat až k 360 litrům. I malá rohová vana s nejnižším objemem má ale své nároky na prostor.

Náš tip

Potřebujete, aby se vám do koupelny veškeré zařízení vešlo hezky na centimetr? Vyberte si u nás i umyvadlo a toaletu a ujistěte se, že to tak bude.

Materiál rohové vany

Rohová vana se nejčastěji vyrábí ze tří materiálů. Těmi jsou akrylát, ABS plast či smalt.

Začněme odzadu. Smalt doporučujeme ze všech těchto tří materiálů nejméně. V současné době se příliš nepoužívá a bývá nahrazován například právě akrylátem. A má to své důvody. Smaltovaná vana je křehčí a nemá příliš dobré výsledky v oblasti udržení tepla. Slibuje však dobrou odolnost například vůči poškrábání.

ABS plast se často používá jako příměs do kompozitního materiálu, a to nejčastěji v kombinaci s akrylátem. Kompozitní materiál sice nemá tak prvotřídní vlastnosti jako 100% akrylát, ale je levnější variantou. ABS plast se schovává pod slabší vrstvou akrylátu. Samotný ABS plast je pevný a poddajný materiál.

Za nejkvalitnější materiál pro výrobu rohových van se považuje akrylát. Má dobré izolační vlastnosti, je neporézní a snadný na údržbu. V dnešní době bychom vyzdvihli také antibakteriální vlastnosti. Zdaleka nejkvalitnější v procesu výroby je pak litý akrylát, a to zejména díky své vysoké odolnosti vůči mechanickému poškození.

Obložení rohové vany

V otázce obložení rohové vany se velice dobře osvědčily krycí panely. Rohová vana s panelem může být výhodným řešením pro zakrytí nevzhledně vypadající čelní a boční části vany. Panely mívají různé designy, můžete je tedy sladit se zbytkem koupelny. Vsadit můžete na bílou klasiku, ale pro náročnější je k dispozici také imitace dřeva. Rohová vana s panelem by měla být provedena kvalitně. Za panel nesmí zatékat, jinak by hrozil vznik plísní.

Vybavení rohové vany

Říkáte si, jaké vybavení náleží rohové vaně, když má být hlavně vanou? Je to jednoduché. Jsou to vlastnosti, které definují její výhody. A také něco navíc.

Masážní trysky

U výhod jsme zmiňovali sedátko a odkládací prostory. Ty jsou s rohovými vanami neodmyslitelně spjaty. Setkat se také můžete s tím, že hydromasážní provedení van se velice často objevuje právě u těch rohových. Hydromasážní či rohová vana s vířivkou vám poskytne intenzivní relaxaci po náročném dni. Dá odpočinout tělu i mysli.

Vybavení rohové vany - nejlepší rohové vany

Rohová vana s vířivkou vám vždy umožní zapomenout na starosti.

Zástěna

Na své využití v koupelně čeká také rohová vana se zástěnou. Je ideální volbou, pokud máte problém se rozhodnout mezi vanou a sprchou. Vznikne tak rohová vana se sprchovým koutem, kterou můžete využívat tak, jak zrovna potřebujete. Zástěny se vyrábějí ze skla či plastu a mohou být sklopné či posuvné. Existují však také pevné zástěny. Připevnění ke klasickým rohovým vanám by bylo příliš složité, proto se využívají spíše u asymetrické vany.

Náš tip

Pořídili byste raději samostatný sprchový kout? Výběr těch nejlepších spolu s dalšími užitečnými tipy si můžete přečíst zde.

Luxusní doplňky

Rohová vana s vířivkou bývá mnohdy doprovázena také LED osvětlením. Díky němu bude vana působit ještě luxusnějším dojmem. K němu může přispívat rovněž i netradiční barevné provedení van. Například černá rohová vana bude majestátní dominantou celé koupelny.

Kde koupit rohovou vanu?

Také rohové vany lze dnes pořídit na e-shopech. Důležitým zástupcem v oblasti koupelen obecně je bezpochyby Siko. Jako alternativu navrhujeme Svět koupelny, kde máte na výběr z levnějších i dražších modelů.

Nejoblíbenější značky

Ravak

Ravak patří k předním výrobcům koupelen v naší malé zemi. Na trh uvádí vše od van přes vanové baterie až po koupelnové doplňky. Jejich výrobky se staly oblíbenými nejen u nás, ale i v zahraničí. Rohové vany do koupelny nabízí v kvalitním akrylátovém provedení.

Logo Ravak - nejlepší rohové vany

Laguna

Název Laguna k vanám vlastně docela sedí. Tak jako původní význam tohoto slova, odkazuje i tato společnost na stojatou vodu, kterou máme spojenou s hezkým prostředím. V tomto případě s vaší koupelnou. Široký výběr van a příslušenství doprovází přijatelné ceny.

Logo Laguna - nejlepší rohové vany

Aqualine

Značka Aqualine zajišťuje sanitární vybavení do koupelen již od roku 1991. Kromě širokého sortimentu se zaměřuje také na to, aby si dané výrobky udržely nízkou cenu. A u van tomu není jinak. Rohové vany vyrábí nejčastěji z kompozitního materiálu s příměsí ABS plastu.

Logo Aqualine - nejlepší rohové vany

Cena

Cena do 8 000 Kč

Nejnižší cenová kategorie slibuje výrobky do 8 000 Kč. Jestliže budete zvažovat nákup produktu opatřeného logem méně známé značky, zkuste si o nich nejdříve něco zjistit. U těchto výrobků se mohlo šetřit například na materiálu, což by se negativně projevilo na jeho kvalitě.

Cena od 8 000 do 15 000 Kč

Druhá cenová kategorie se pro pořízení rohové vany jeví jako nejpříznivější. Často totiž narazíte na kvalitní produkty vyrobené ze 100% akrylátu. Najdete i pěkné designové kousky a výjimkou není ani asymetrická rohová vana. Horní hranice odkrývá vany známých značek.

Rohové vany do koupelny nad 15 000 Kč

Rohové vany s cenovkou nad 15 000 Kč jsou pro opravdové fajnšmekry. Chcete-li si vyšperkovat svoji koupelnu a máte pro to dostatek financí, pak zamiřte právě sem. Zde se ukrývá luxusní rohová vana. Horní cenová hranice většinou končí u 40 000 Kč.

Nejoblíbenější rohové vany podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (34 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář