ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Kamenná umyvadla

Pořádný kus přírody s praktickým využitím. Kamenné umyvadlo je trendy záležitostí pro každý styl bydlení. Svou unikátní texturou, rýhováním a zajímavými odstíny doplňují koupelny od těch minimalistických přes přírodně laděné až po ty luxusní. Pokud o pořízení umyvadla z kamene přemýšlíte, vězte, že získáte originál, který nebude mít nikdo jiný. Každý kus je jedinečný. My jsme si zamilovali umyvadlo na desku z kamene onyx, s nádhernou přírodní strukturou.

Nejlepší celkově

Hladký leštěný povrch uvnitř i vně a zajímavá textura travertinu.

Nejlepší poměr ceny a kvality

Jedinečný vzhled onyxu s výrazným rýhováním jako ozdoba prostoru.

Nejlepší levný

Jednoduchost říčního kamene ozvláštní každou moderní koupelnu.

Nejlepší kamenná umyvadla

Recenze Sapho travertin – Lesklý povrch a snadná údržba

Kamenné umyvadlo Pro náročné

Typ: na desku | Materiál: přírodní kámen travertin | Výbava: bez sifonu a baterie | Provedení: lesk | Hmotnost: – | V × Š: 12 × 40 cm | Orientační cena: 8 520 Kč

Klady
 • Lesklé provedení
 • Snadná údržba
 • Krásná textura travertinu
Zápory
 • Cena

Pryč s nudnými umyvadly. Pokud hledáte umyvadlo z přírodního kamene, které je praktické na údržbu, našli jsme ho pro vás. Naše volba nejlepšího z nejlepších padla na Sapho Blok 1 kamenné umyvadlo z leštěného travertinu. Na první pohled vás zaujme textura přírodního kamene, která krásně vyniká vně i uvnitř.

Díky svému zpracování a leštěnému povrchu z obou stran bude údržba jednodušší než u umyvadel ze surového kamene. Snadno z něj dostanete zbytky mýdla, zubní pasty či jiné běžné nečistoty. Pozor si dejte na všechny prostředky, které by mohly jeho světlou strukturu zabarvit. Tento model z travertinu je dostatečně prostorný pro pohodlnou hygienu rukou. Zároveň skrze svou zajímavou béžovou barvu, stejně jako třeba umyvadlo z pískovce, snadno skryje menší nečistoty.

Jako většina kamenných umyvadel je i toto bez přepadu, pozor proto na vodomilné děti. Jediným pomyslným černým puntíkem na skvělém produktu může být jeho cenovka. Pokud vás námi vybrané umyvadlo z kamene travertin zaujalo, ale barevně se do vaší vysněné koupelny nehodí, Sapho nabízí i variantu z tmavého kamene nebo leštěného bílého mramoru.

Recenze Umyvadlo z přírodního kamene onyx – Dotek minerálu

Onyxové kamenné umyvadlo Zlatý střed

Provedení: na desku | Materiál: onyx | Výbava: bez sifonu a baterie | Provedení: přírodní | Hmotnost: 25-35 kg | V × Š × H: cca 15 × 45 × 33 cm | Orientační cena: 5 300 Kč

Klady
 • Netradiční materiál
 • Působí surovým dojmem
 • Nádherná struktura kamene
Zápory
 • Spíše do méně vytížené koupelny

Surový skvost. Vybrali jsme pro vás unikátní kousek, umyvadlo z přírodního kamene onyx. Ihned nás zaujala jeho neopakovatelná struktura uvnitř i vně. Zejména jeho výrazné rýhování z vnější stěny působí, jako právě vytěžený kus minerálu. Umyvadlo je zhotoveno z druhu onyxu. Pokud věříte na sílu minerálů, jako podpůrných prostředků pro duševní či zdravotní blaho, stojí za to si dopřát přítomnost tohoto mohutného kusu kamene u vás doma.

Svými rozměry, tvarem a především strukturou je kamenné umyvadlo z onyxu vhodnější do méně vytížené koupelny. Vzhledem k silně poréznímu vnějšku, by mohla být údržba tohoto modelu složitější. Vnější strana je hladká, může mít stínování přes světlé odstíny až k šedým, hnědým či červeným. V tom tkví unikátnost přírodního kamene. Při nákupu přes internet musíte počítat s tím, že nelze přesně zjistit, jakou strukturu bude mít vámi zakoupený kus.

Lišit se jemně budou i rozměry a větší rozdíl zaznamenáte ve váze. Pár centimetrů udělá v kamenné mase i několik kilogramů. Ovšem toto nevnímáme jako nevýhodu, každý, kdo se rozhodne pro kamenné umyvadlo, dostane jedinečný kousek, který není jinde na světě.

Recenze Umyvadlo říční kámen oválné 45-53 cm – Atraktivní barva pro každého

Kamenné umyvadlo Levný základ

Typ: na desku | Materiál: říční kámen | Výbava: bez sifonu a baterie | Provedení: mat | Hmotnost: – | V × Š × H: 15 × 45–53 × 34–41 cm | Orientační cena: 2 470 Kč

Klady
 • Cenově dostupná varianta
 • Snadná údržba
 • Rozměrná varianta
Zápory
 • Nenašli jsme

Dostáváme se k naší levnější variantě, k VidaXL Umyvadlu říční kámen. Umyvadlo z říčního kamene si totiž představí asi každý, kdo slyší o kamenném umyvadlu. Pokud si zvolíte tento typ, dostanete více či méně oválné umyvadlo. Kus od kusu se liší a každý je unikátní. Velké říční kameny, ze kterých jsou tato umyvadla zhotovena, jsou vlivem vody zakulaceny a jejich povrch je vyhlazen. Nejsou samozřejmě dokonale oblé. Říční kámen je běžnější materiál a na strukturu, stíny a rýsování je o něco skromnější.

Z vlastní zkušenosti považujeme říční kámen za materiál s lehkou údržbou. Navíc, díky jeho textuře, se sem tam nějaká nečistota ztratí a nemusíte ho drhnout po každém použití. Vnější strana je leštěná, vnější strana si zachovává klasickou kamennou strukturu. Pro recenzi jsme vybrali tu nejrozměrnější variantu, ve které si pohodlně umyjete ruce, aniž byste nacákali kolem. Počítejte s vysokou váhou umyvadla z kamene, která může být mezi 20 až 30 kily.

Pokud ho zkombinujete například s černou stojánkovou baterií v matu, dostanete krásné industriální spojení do moderní koupelny. Luxusně zas působí, pokud ho zkombinujete s podomítkovými vodovodními bateriemi. Nevýhodu jsme vzhledem k příznivé ceně nenašli.

Nejlepší kamenná umyvadla

Proč si vybrat kamenné umyvadlo

Setkáte se s nimi v luxusních pětihvězdičkových hotelech. Potkáte je třeba v jóga centru či ve spa. Kamenné umyvadlo může působit přepychovým dojmem a stejně tak vám skvěle doplní koupelnu v přírodním stylu. Možná váháte, zda sáhnout raději po staré dobré keramice nebo po tom zvláštním umyvadlu z kamene.

V redakci testujeme dlouhodobě umyvadlo z říčního kamene. Každého, kdo vstoupí do místnosti zaujme na první pohled. Je okrasným prvkem, ale dobře plní svou funkci a snadno se udržuje. Uznáváme, že to ale není volba pro každého. Nákup kamenného umyvadla má své výhody a nevýhody. My jsme tu od toho, abychom pro vás zjistili a porovnali všechny faktory, které ovlivní vaše finální rozhodnutí.

Kamenné umyvadlo

Výhody a nevýhody kamenného umyvadla

Už na první pohled je kamenné umyvadlo ozdobou prostoru. Každý kus je originální, kresby a textury kamene se nikdy neopakují. Vaše umyvadlo z kamene nemá nikdo jiný na světě. Při správném užívání vám bude sloužit stejně dlouho, jako jeho keramičtí kolegové. Anebo déle. Údržba je jednoduchá, z naší vlastní zkušenosti není nijak náročnější než péče o klasické umyvadlo. Je vhodné používat pouze speciální čistič na kámen.

Pozor

Kamenná umyvadla nejsou vhodná do exteriérů! Vlivem vody a mrazu mohou prasknout.

Pokud volíte leštěnou variantu i z vnějšku, složitosti úklidu se skutečně obávat nemusíte. V případě modelu se zachovanou hrubou strukturou kamene vezmete občas na úklid jemný kartáček. Vyvarovat se musíte agresivním a abrazivním čistícím prostředkům. Více se údržbě umyvadla z přírodního kamene věnujeme níže. Umyvadlo z kamene může být náchylné na výrazné změny teplot. Nevylévejte do něj vroucí vodu a pozor na odkládání horkých předmětů, typicky např. žehličky na vlasy.

Čím je prostornější, tím větší je jeho váha a pozor, skutečně je výrazně jiná než u keramických variant. Pokud toužíte právě po objemném a prostorném kusu, počítejte i s výrazně vyšší cenou.

Materiál kamenného umyvadla

Pro naše recenze jsme vybrali travertin, onyx a říční kámen. Každý z kamenů má jedinečnou kresbu rýhování, stínování a zabarvení. Každý jeden kus je jimi unikátní. Nyní se vrací do trendu v koupelnách i použití umyvadla z mramoru, který je typický výraznou kresbou. Jako volbu do luxusních koupelen můžete zvolit vysoce leštěné žulové umyvadlo.

Pozor

Při umístění kamenného umyvadla dbejte na dokonale bezpečné ukotvení desky pod něj. Mějte na paměti, že kamenné umyvadlo má vysokou hmotnost.

Co je rozhodující je míra průmyslového zpracování kamenného umyvadla. Umyvadla, která jsou vysoce zpracovaná, se vyznačují vysokým leskem, často tvarovaná do běžných tvarů dle preferencí uživatelů. Druhou variantou jsou kamenná umyvadla ze surového kamene, ze kterého je ponechána značná přírodní část a je vyfrézována a vyleštěna pouze jeho vnitřní oblá část. Je na vás, co zvolíte, péče je o každou z variant rozdílná.

Umyvadlo říční kámen

Umístění kamenného umyvadla

Při svém výběru budete pravděpodobně hledat kamenné umyvadlo na desku. Zde vás chceme upozornit, že musíte počítat s mnohem větším zatížením než u keramické varianty. Kus kamene se na váze a páce, kterou vytvoří položením na desku, rozhodně projeví. Promyslete proto dostatečně bezpečnostní zakotvení desky nebo celé skříňky, na které bude umyvadlo položeno. Zvlášť, pokud zvolíte objemově velké kamenné umyvadlo, může jít o zatížení až několika desítkami kilogramů. Dbejte na bezpečnost a řádně desku ukotvěte.

Náš tip

Jakou zvolit desku pod kamenné umyvadlo? V našem chytrém výběru vám poradíme, co při výběru zohlednit, a přihodíme i pár typů na nejlepší desky pod umyvadlo.

Péče o kamenné umyvadlo

Kamenné umyvadlo je takřka nezničitelné, ale vyžaduje také údržbu. Péči o něj si velmi usnadníte, pokud ho před používáním ošetříte speciální impregnací. Pořiďte impregnační přípravek vhodný na kamenné povrchy. Pravidelně jednou za rok pak umyvadlo řádně očistěte a naimpregnujte. Impregnace pronikne do všech nerovností v povrchu a „zatáhne póry“. Vytvoří vodě odpuzující vrstvu a nebudou se v nich usazovat nečistoty a vodní kámen.

I přes použití impregnace se však vyvarujte agresivních čistících prostředků, nepoužívejte u umyvadla z kamene barvy na vlasy a jiné kosmetické produkty, které by kámen mohly zabarvit. Nepoužívejte pískové čističe a drátěnky, které leštěný povrch kamenného umyvadla ničí. Pokud se vám umyvadlo povedlo znečistit olejem či jinou mastnotou, použijte intenzivní čistič speciálně na přírodní kámen.

V redakci máme zkušenost s kamenným umyvadlem z říčního kamene, leštěné uvnitř, vně je surový kámen a údržbu hodnotíme jako snadnou. Jedná se však o náš subjektivní názor a zkušenost.

Kde koupit kamenné umyvadlo?

Nejen kamenná umyvadla, ale také řadu netradičních, designových nebo naopak retro řešení naleznete na svet-koupelny.cz, kde jsme vybrali umyvadlo z leštěného travertinu. Naši onyxovou variantu jsme vybrali na kokiskashop.cz. Naleznete tam mnoho zajímavých kamenných umyvadel i další nezbytnosti nebo i drobnosti pro bydlení, dům a zahradu. Pokud rekonstruujete nebo zařizujete nové bydlení, potřebný přehled a průřez zajímavými nabídkami vám poskytne biano.cz.

Nejoblíbenější značky

Sapho

Sapho je tradiční český výrobce sanitární techniky již od roku 1991. V portfoliu se zaměřují na použití různorodých materiálů i designů, které uspokojí každého zákazníka.

VidaXL

VidaXL je nizozemský online prodejce, který se zaměřuje především na vybavení domu a zahrady a chytrá řešení, která ušetří čas i peníze.

Kolik stojí kamenné umyvadlo

Kamenné umyvadlo do 3 000 Kč

V nejnižší cenové hladině můžete vybírat z jednoduchých mramorových umyvadel či umyvadel z říčního kamene.

Umyvadlo z přírodního kamene do 6 000 Kč

Pokud hledáte designovější kousek vyrobený ze žuly, onyxu nebo jiného zajímavého přírodního kamene, ve střední hladině si zkrátka vyberete.

Kamenné umyvadlo do koupelny nad 6 000 Kč

Designové kousky či velmi prostorná umyvadla jsou nákladnými variantami a musíte počítat s vyššími výdaji na jejich pořízení.

Nejoblíbenější kamenná umyvadla na desku

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (21 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář