ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Vendula Drahoňovská – redaktorka

Vendula Drahoňovská foto

Ke copywritingu mě přivedla láska k psaní. Jmenuji se Vendula Drahoňovská a tomuto koníčku se věnuji už 15 let. Mezi psaním beletrie a textů na internetu je však obrovský rozdíl, a proto jsem ráda, že mohu být součástí recenzního webu Chytrý Výběr a dále pilovat své dovednosti.

K myšlence živit se psaním mě přivedla dlouhá cesta. Vystudovala jsem obor Sociální prevence a získala bakalářský titul, jen abych záhy zjistila, že v této oblasti pracovat nechci. S touhou začít znovu a jinde jsem odletěla do Anglie, kde jsem čtyři roky vykonávala různé práce skladníkem počínaje a řidičem kamionu konče. Zastavila mě až pandemie, která mě donutila zastavit a zamyslet se, jestli opravdu dělám to, co mě baví.

Po návratu do Čech jsem se rozhodla věnovat své vášni naplno, založila jsem si profil jako copywriter a začala psát pro první klienty. Souběžně s tím jsem rozjížděla svůj vlastní projekt, e-shop s luxusním papírenským zbožím, na který jsem však nakonec neměla dost času. Díky němu jsem se ovšem lépe poznala a zjistila, čemu se chci věnovat.

Nyní se snažím spojit copywriting a DTP grafiku, abych se kromě psaní mohla zabývat i navrhováním tiskovin a jejich sazbou. Absolvovala jsem dvojici kurzů zaměřených na Adobe InDesign a jeden další mě v dohledné době čeká. Kromě toho jsem absolvovala kurz základů digitálního marketingu v Digitální garáži Google a vzdělávám se v oblasti SEO.

Kromě psaní a tvorby tiskovin ráda čtu fantasy, cestuji (především do Asie), celoročně houbařím a trénuji dog dancing se svým štěnětem Chodského psa Berrym.

Odbornost a zkušenosti:

Copywriting
Adobe InDesign
Wordpress
SEO

Vzdělání a certifikace:

2014 Gymnázium a SOŠ sociálně-správní v Hořicích – maturita z českého a anglického jazyka, sociálního zabezpečení a sociální péče
2017 Univerzita Hradec Králové, obor Sociální patologie a prevence, bakalářský titul – státnice z práva, kriminologie, psychologie a sociologie
2018 Univerzita Karlova, obor Japonská studia (1 rok)
Kurz Základy digitálního marketingu
Kurz InDesign Essentials
Kurz InDesign Advanced

Kontakty:

[email protected]
Profil na LinkedInu