ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Vitamíny na paměť a soustředění

Ke zlepšení paměti a lepšímu soustředění vám mohou moci vitamíny na podporu paměti a soustředění, které mají velmi často přírodní složení s pečlivě vybranými složkami. Pro zlepšení paměti a soustředění při učení i vykonávání náročných pracovních úkolů vám doporučujeme Venira Brain booster.

Nejlepší pro studenty

Vitamíny na paměť a soustředění s vysokou dávkou kofeinu a zeleného čaje, které zvyšují koncentraci a celkový výkon.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Vitamíny na zlepšení paměti, koncentrace a energie s unikátním složením obsahujícím třináct přírodních složek.

Nejlepší pro hráče

Vitamíny na soustředění a podporu paměti vhodné pro hráče a osoby vykonávající úkoly, které vyžadují vysoký výkon.

Nejlepší vitamíny na paměť a soustředění

Recenze Venira brain booster – Vitamíny na paměť pro studenty

Vitamíny na mozek a soustřední Venira Brain Booster - recenze Levný základ

Výrobce: Venira | Obsah: 80 kapslí | Dávkování: 1 kapsle denně | Způsob užívání: s jídlem | Složení: kofein, ženšen sibiřský, bakopa drobnolistá, L-Arginin, zelený čaj, L-Tyrosin, L-Cholin, theanin, pepř černý, vitamín B6, vitamín B12 | Přibližná cena za 1 kapsli: 6,24 Kč | Přibližná cena za balení: 499 Kč

Klady
 • Vysoká dávka kofeinu a zeleného čaje
 • Příznivá cena za jednu dávku
 • Prokazatelné účinky na soustřední
Zápory
 • Nevhodné k užívání před spaním

Vitamíny na paměť a soustředění Venira Brain booster jsou vhodné pro studenty během učení a zaměstnance plnící náročné úkoly fyzickou i duševní prací. Užívá se jedna kapsle denně společně s jídlem. Při zvýšené zátěži můžete užívat dvě kapsle denně se čtyřhodinovým rozestupem mezi jednotlivými dávkami. V lahvičce se nachází 80 kapslí, což je zásoba přibližně na dva měsíce užívání. Cena výrobku je v přepočtu na jednu dávku docela příznivá oproti jiným přípravkům s obdobným složením a účinkem.

Venira Brain booster obsahuje vysokou dávku kofeinu a zeleného čaje, které zlepšují koncentraci, paměť, psychické a fyzické zdraví a zvyšují pohodu při práci. Zda tomu tak skutečně je, měla možnost vyzkoušet naše kolegyně a ve své recenzi potvrdila, že kapsle mají opravdu pozitivní účinek na zlepšení koncentrace, myšlení a výkonnosti. Vzhledem k vyšší dávce kofeinu by neměly vitamíny na paměť a soustředění Venira užívat osoby mladší 15 let, těhotné a kojící ženy. Pozor byste měli dávat na užívání kapslí před spánkem, kdy výrobce doporučuje užít poslední dávku nejpozději 8 hodin před plánovaným spánkem.

Recenze BrainActive – Vitamíny na podporu paměti, koncentrace a energie

Vitamíny na zlepšení paměti a soustředění BrainActive - recenze Zlatý střed

Výrobce: Advance nutraceutics | Obsah: 60 kapslí | Dávkování: 1 kapsle 1-2× denně | Způsob užívání: s jídlem | Složení: bacopa monnieri, guarana, kofein, taurin, eleutherococcus senticosus, ginkgo biloba, schizandra chinensis, rhodiola rosea, ženšen, DMAE, cordyceps sinensis, vitamín B5, vitamín B6 | Přibližná cena za 1 kapsli: 7,32 Kč | Přibližná cena za balení: 439 Kč

Klady
 • Přírodní složení
 • Vhodné pro alergiky
 • Balení na 1 až 2 měsíce
Zápory
 • Vyšší cena

BrainActive přináší unikátní přírodní složení, které je navržené tak, aby spolu všechny složky spolupracovaly pro maximální výsledek. Balení obsahuje 60 kapslí. Užívá se 1 kapsle buď 1×, nebo při zvýšené potřebě 2× denně. Kapsle se užívají před jídlem nebo společně s jídlem a zapíjejí se dostatečným množstvím vody. Podle hodnocení uživatelů se účinky skutečně dostaví a to přibližně po 14 dnech užívání. Výrobce uvádí, že by měly být kapsle užívány alespoň 2 až 3 měsíce pro dosažení optimálního výsledku.

Kapsle BrainActive obsahují 13 přírodních složek, které mají pozitivní účinky na paměť, soustředění, mentální výkonnost, kognitivní schopnosti a energii. Mimo jiné obsahuje tento doplněk stravy DMAE získávané z mořských ryb a extrakt z Ginkgo biloba, který je známý pro své účinky na krevní oběh a podporu mozkové činnosti. Neobsahují lepek a laktózu, takže jsou vhodné i pro alergiky. Vzhledem k vysokému obsahu kofeinu byste ale neměli přípravek užívat před spaním, protože by vám mohl narušit kvalitní spánek.

Recenze Madmonq Verze 3.0 – Vitamíny na soustředění a podporu paměti

Vitamíny na paměť a soustředění Madmonq - recenze Pro náročné

Výrobce: Madmonq | Obsah: 28 tablet | Dávkování: 1 tableta denně | Způsob užívání: cucání | Složení: ženšen sibiřský, klanopraška čínská, bakopa drobnolistá, rozchodnice růžová, vitamín B6, vitamín B12, zinek, kofein, L-Tyrosin, L-Theanin, Vitacholine®, Acetyl-L-Karnitin, xylitol, spektra, meduňka lékařská, Brainberry® | Přibližná cena za 1 kapsli: 18,39 Kč | Přibližná cena za balení: 515 Kč

Klady
 • Pohodlné užívání
 • Vhodné při vysokém výkonu
 • Pečlivě vybrané složení
Zápory
 • Vysoká cena

Skvělým doplňkem stravy s vitamíny na soustředění a podporu paměti je Madmong Verze 3.0. Lahvička obsahuje 28 tablet, které se užívají formou cucání. Neobsahují cukr, umělá barviva ani konzervanty a ochuceny jsou přírodními výtažky z malin a lesního ovoce. Každá tableta obsahuje extrakty ze 14 pečlivě vybraných bylin, rostlin, ovoce a dalších látek a extrakt Brainberry®, který se získává z Aronie. Všechny složky jsou vybrány tak, aby měly rychlý nástup účinků a dlouhodobý efekt na mysl a zdravý organismus.

Užívá se jedna tableta přibližně 15 až 20 minut před očekávaným výkonem. Tablety byly testovány na hráčích gamingu, pro které jsou primárně určeny. Dále mohou tyto tablety využít všichni, kteří mají před sebou úkol vyžadující zvýšenou potřebu soustředění, koncentrace a energie. Přírodní extrakt Brainberry® zlepšuje psychomotorickou rychlost a zpřesňuje koordinaci mezi mozkem, očima a rukama. Látky obsažené v přípravku Madmong dokáží také zlepšit paměť, zvýšit sebevědomí a snížit stres.

Nejprodávanější vitamíny a minerály na Heurece

Jak vybrat vitamíny na paměť a soustředění

Horší paměť, nedostatečné soustředění a nízká koncentrace na konkrétní činnost mohou postihnout studenty, maminky na mateřské a rodičovské dovolené, unavené a přepracované lidi či seniory. Svou paměť můžete podpořit vitamíny na zlepšení paměti a soustředění a my vám v našem článku poradíme, jaké složky by měly obsahovat a jaké mají účinky. Přinášíme vám i několik tipů na podporu paměti a soustřední v běžném životě i během učení.

Co jsou vitamíny na paměť a soustředění

Vitamíny na paměť a soustředění jsou doplňky stravy, které většinou obsahují přírodní výtažky z rostlin a bylin podporujících paměť a soustředění. Dále obsahují vitamíny a minerály, které pozitivně ovlivňují organismus, nervový systém a psychickou činnost. Tyto vitamíny na podporu paměti a soustředění jsou volně prodejné, nejsou návykové a jsou určené pro užívání osobami staršími 15 let.

Pro správné účinkování je nezbytné, abyste si pečlivě přečetli instrukce k užívání. Z těchto informací zjistíte nejen, za jak dlouho začne přípravek účinkovat, ale také jak dlouho před plánovaným spánkem můžete vitamíny na paměť užít, aby nenarušily usínání a kvalitní spánek. Obvyklá doba, po které přijde vytoužený účinek, bývá 30 minut až 1 hodina. Spánek byste si měli plánovat nejméně po osmi hodinách od užití vitamínů na paměť a soustředění, pokud výrobce neuvádí jiný údaj. Důvodem je to, že velmi často obsahují tyto přípravky vysoké dávky kofeinu a váš spánek pak nemusí být kvalitní.

Účinky vitamínů na paměť a soustředění

Vitamíny na paměť a soustředění podporují nervovou a psychickou činnost a dokáží zvýšit prokrvování mozku. Svým složením působí na celý organismus a nejčastěji mají tyto účinky, díky kterým dochází ke zlepšení funkcí mozku včetně paměti:

 • zlepšení výkonnosti
 • zvýšení koncentrace
 • snížení únavy
 • zvýšení energie
 • zvýšení prokrvení mozku
 • zlepšení mozkové funkce

Vitamíny na podporu paměti a soustřední - obrázek do textu

Nejdůležitější vitamíny a další látky zlepšující paměť a soustředění

Vitamíny

Mezi vitamíny na zlepšení paměti se řadí zejména vitamíny skupiny B, nejčastěji B1, B3, B6, B9 a B12. Zlepšují využívání energie v těle, snižují únavu a udržují psychické a fyzické zdraví. Vitamíny skupiny B pomáhají k normálnímu fungování nervového systému, udržují normální psychickou činnosti a zlepšují soustředění.

Vitamín C pomáhá díky svým detoxikačním účinkům odstraňovat škodlivé látky z tkání a pomáhá proti oxidačními stresu. Posiluje nervovou soustavu a pomáhá jí ke správným reakcím. Zlepšuje mozkovou činnost a pozornost.

Pozitivní vliv na fungování nervového systému a tím i na správné fungování mozku má také vitamín D. Užitečný je i vitamín E, který funguje jako antioxidant, chrání mozek před volnými radikály a podporuje jeho správné funkce.

Minerály

Minerály přispívají k normálnímu fungování mozku. Zinek je důležitý pro kognitivní funkce a mozek ho potřebuje velké množství. Správnou funkci nervové soustavy a správnou psychickou činnosti zajišťuje dostatek hořčíku. K dalším minerálům, které napomáhají ke zlepšení paměti a soustředění, patří jód, železo, selen a vápník.

Pro správné fungování mozku jsou nezbytné i Omega-3 mastné kyseliny, jejich nedostatek může způsobovat špatnou paměť. Naše tělo si je neumí samo vyrobit, ale získává je prostřednictvím stravy. Jejich největším zdrojem je rybí tuk.

Lecitin je látka, která se v našem těle přirozeně vyskytuje v buňkách. Důležitý je zejména pro mozek, játra, plíce a srdce. Má prokazatelný vliv na správné fungování paměti. Označován je jako „potrava pro mozek“ a bývá součástí vitamínů na mozek a soustředění.

Byliny

Mezi nejznámější a nejčastěji užívané byliny na podporu paměti patří extrakt z Ginkgo biloba neboli jinanu dvoulaločného. Dokáže zvýšit průtok krve a okysličení tkání, napomáhá ke zpracování získané energie a odstraňuje škodliviny z tkání. V důsledku toho dokáže zvýšit prokrvování mozku, čímž se zlepšují jeho funkce včetně paměti.

Vitamíny na mozek - ginkgo biloba - obrázek do textu

Častou složkou přípravků na zlepšení paměti je bakopa monnieri neboli bakopa drobnolistá a nazývaná též brahmi. Využívá ji tradiční ajurvédská medicína. Oblíbená je díky svým pozitivním účinkům na prokrvení, duševní zdraví a kognitivní funkce, díky čemuž se zlepšuje paměť, koncentrace a přirozená rovnováha mysli.

Ženšen zlepšuje paměť a pozornost, zvyšuje energii, koncentraci a vytrvalost. Na naši mysl a duševní náladu má podobné účinky jako kofein, ale na rozdíl od něj nemá na naše tělo negativní vliv.

Účinnou bylinkou, která dokáže zlepšit paměť a koncentraci, je rozmarýn. Ten je velmi často používat v aromaterapii, protože i pouze jeho vůně dokáže zvýšit výkonnost a zlepšit koncentraci během práce. Při konzumaci zvyšuje krevní tlak, snižuje nervové vyčerpání, podporuje mozkovou činnosti a zklidňuje mysl. Obdobné účinky má i levandule.

Bylinek, které pomáhají ke snížení stresu, podpoře normální mozkové činnosti a ke zvýšení koncentrace je celá řada. Ve vitamínech na paměť a soustředění se můžete setkat i s ashwagandhou, rhodiolou, guaranou či extraktem ze zeleného čaje. Často je jejich součástí také gotu kola neboli pupečník asijský, který pozitivně působí na mozkovou činnost, duševní zdraví a podporuje prokrvení mozku a končetin.

Další látky

K dalším složkám, které jsou používány pro podporu paměti při učení a zvýšení koncentrace se řadí stimulační látky. Nejznámější z těchto látek je kofein, který obsahuje káva. Setkat se můžete i s názvem thein, což je v podstatě stejná látka jako kofein, ale s tím rozdílem, že se nachází v čaji a jeho účinek přichází pomaleji, ale trvá déle. Kofein i thein zvyšují činnost nervové soustavy a snižují únavu, čímž zvyšují soustředění a zlepšují schopnost myšlení.

Jedním ze stimulantů, který se používá na zlepšení soustředění, je CBD. Jedná se o extrakt získávaný z konopí. Působí proti stresu, úzkosti a proti bolestem a zlepšuje spánek. Obvykle se jedná o přípravek obsahující pouze CBD, který se užívá formou kapek a vyznačuje se velmi vysokou cenou.

Tipy na zlepšení paměti a soustředění

Pokud vás trápí špatná paměť a nedokážete se na své úkoly dostatečně soustředit, tak pro vás máme několik tipů, jak zlepšit paměť a soustředění. Důležitý je zejména dostatek kvalitního spánku, aby měl mozek čas na odpočinek a regeneraci. Během dne byste měli svému mozku poskytnout čas ke krátkému odpočinku například posloucháním hudby. Správné okysličení mozku a tím i podporu jeho funkcí vám může zajistit dostatek pohybu, což může být například procházka na čerstvém vzduchu nebo váš oblíbený sport.

Ke svému správnému fungování ale potřebuje také dostatek živin, které mu dodává vaše pravidelná pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny. Zařadit byste měli také potraviny obsahující minerály a vitamíny pro mozek a podporu jeho funkcí, mezi které se řadí třeba ryby, mořské plody či ořechy. Nezbytné je dodržování pitného režimu, s nímž vám může pomoci chytrá láhev, která dokáže upozornit na to, že se máte napít.

Ke zlepšení paměti vám může pomoci její trénování. Využít můžete buď cvičení přímo určená k trénování paměti, nebo aktivity pomáhající procvičovat paměť. Mezi ty můžeme zařadit zejména luštění křížovek, různých hlavolamů či kvízů. Pomoci vám může také četba knih a hraní společenských her, u kterých využíváte paměť. To jsou třeba vědomostní hry či pexeso.

Podpora paměti a soustřední - obrázek do textu

Jak zlepšit paměť při učení

Pokud patříte do řad studentů či zaměstnanců, kteří si pro plnění svých pracovních úkolů musí nastudovat nějaké materiály, pak se můžete často setkat s tím, že se vám učení nedaří. Ke zlepšení soustředění na učení a lepší zapamatování si učeného textu vám může pomoci vhodné prostředí. To by mělo být dostatečně větrané, útulné, doplněné květinami a s teplotou, která vám bude příjemná.

K učení byste měli být dostatečně motivovaní. Pokud vás to nebaví, tak se nesoustředíte a příliš se toho nenaučíte. S dostatkem motivace a soustředění k učení souvisí i zvolení vhodné polohy. Není třeba vhodné se učit v leže, kdy vás to láká spíše k odpočinku a spánku než k učení. Před začátkem učení byste měli provádět dechová cvičení, která dodají vašemu tělu kyslík, zklidní vás a tím pomohou k lepšímu soustřední.

Kde koupit vitamíny na paměť a soustředění?

Vitamíny na paměť a doplňky stravy na imunitu a zdraví, zejména pro hráče počítačových her, zakoupíte na e-shopu Madmong.

Nejen vitamíny na paměť a soustředění, ale i širokou nabídku dalších doplňků stravy můžete zakoupit u Advance nutraceutics. Vybírat můžete i u Veniry, která nabízí pestrý sortiment vitamínů i kosmetických přípravků.

Nejoblíbenější značky vitamínů na podporu paměti

Madmonq je značka přírodních doplňků stravy vyvinutých na poznatcích z tradiční čínské a indické medicíny. Cílem je dodat gamerům energii, zvýšit jejich výkon a soustředění zdravou cestou.

Advance nutraceutics je český výrobce doplňků stravy s přírodním složením. Své produkty vyrábí ve výrobních závodech v Kopřivnici a ve Zlíně. Prioritou jsou nejnovější technologie, přesné výrobní postupy a skvěle vybavené laboratoře.

Venira je česká značka přírodní kosmetiky a doplňků stravy, která na trhu funguje od roku 2017. Prioritou této značky je vyrábět nejlepší přírodní produkty pro krásu a zdraví a poskytovat co nejkvalitnější služby.

Cena vitamínů na paměť a soustředění

Vitamíny na mozek a paměť do 200 Kč

Nejlevnější přípravky na podporu paměti obsahují nižší počet účinných látek. Velmi často se jedná o jednosložkové přípravky či doplňky stravy s jedním rostlinným extraktem doplněným jedním druhem vitamínu. Může se jednat o tabletky, kapky či silnější tinkturu.

Vitamíny na zlepšení paměti a soustředění do 500 Kč

Do 500 Kč zakoupíte kvalitní vitamíny na paměť a soustředění s přírodním složením. Přípravky obsahují extrakty z bylin a léčivých rostlin, které jsou doplněny o Omega-3 mastné kyseliny a několik druhů vitamínů. Užívají se většinou formou kapslí.

Vitamíny na paměť a soustředění nad 500 Kč

Velmi kvalitní vitamíny na paměť a soustředění prémiových značek. Složení je čistě přírodní s obsahem extraktů z drahých léčivých rostlin.

Oblíbené vitamínové doplňky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (286 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář