ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší chytré láhve na pití – recenze a rady jak vybrat

Pořiďte sobě i dětem výdobytek moderní doby, kterým je chytrá láhev na pití. Problémy zakotvené v nedostatku pitného režimu rázem zmizí. Níže bychom vám rádi představili 3 nejlepší chytré láhve na pití společně a radami a tipy, které vás provedou jejich výběrem. Nás nejvíce zaujala smart láhev na pití Equa Smart na horké i studené nápoje.

Nejlepší celkově

Ocelová lahev s nepropustným víčkem, které chrání před nečistotami. Magnetický kabel zajišťuje rychlé dobíjení.

Nejlepší cena/kvalita

Chytrá lahev s výdrží baterie až na půl roku. Izolační vlastnosti umožňují použití s horkými i studenými nápoji.

Nejlepší levná

Chytrá flaška se sítkem na sypaný čaj a praktickým poutkem. Díky lehké konstrukci se hodí na kratší výlety i treking.

Nejlepší chytré láhve na pití

Recenze HidrateSpark Steel – nejlepší chytrá láhev na vodu

Recenze HidrateSpark Steel - chytrá láhev Pro náročné

Objem: 620 ml | Aplikace: ano | Materiál: ušlechtilá ocel, BPA free plasty | Vhodná pro: studené nápoje | Hmotnost: 470 g | Přibližná cena: 2 200 Kč

Klady
 • Kvalitní materiály
 • Izolační vrstva pro chlazení nápojů
 • Bezplatná aplikace pro iOS i Android
 • 6 světelných efektů
Zápory
 • Aplikace v angličtině

Na TOP produkt ve své kategorii se můžete spolehnout u chytré láhve HidrateSpark Steel. Vyrobená je z ušlechtilé oceli za doprovodu BPA free plastů (tedy plastů bez obsahu škodlivého BPA). Disponuje uzavíratelným pítkem a její víčko chrání obsah lahve před nečistotami a samozřejmě i před rozlitím nápoje.

Lahev je opatřena izolační vrstvou, která pomáhá udržet nápoje v chladu. Umožňuje navíc použití ledu a nápoje tak zůstanou chladné až na 24 hodin. Svoji láhev můžete spárovat s aplikací, která nabízí nepřeberné množství přídavných funkcí. Aplikace je zdarma, avšak počítejte s tím, že bude v anglickém jazyce. Android, iOS.

Po zadání vašich osobních tělesných parametrů do aplikace se lahev postará o připomínání pitného režimu. K tomu jí poslouží 6 světelných efektů, které společně s LED diodami zajistí barevné notifikace. Upozornění navíc pošle i do mobilu. S barvami si můžete pohrát sami prostřednictvím aplikace.

Recenze Equa Smart – nejlepší chytrá láhev na pití v poměru ceny a kvality

Recenze Equa Smart - chytrá láhev Zlatý střed

Objem: 680 ml | Aplikace: ano | Materiál: nerezová ocel | Vhodná pro: studené i teplé nápoje | Hmotnost: 420 g | Přibližná cena: 1 800 Kč

Klady
 • Pro horké i studené nápoje
 • Aplikace pro iOS i Android
 • Dvoustěnná nerezová ocel
 • Výdrž baterie až 6 měsíců na jedno nabití
Zápory
 • Aplikace v angličtině

Equa Smart lahev umožňuje použití s horkými i studenými nápoji. Izolační vlastnosti udrží teplotu kapalin po dobu 12 hodin v případě horkých a 24 hodin v případě studených nápojů. Je vyrobená z dvoustěnné nerezové oceli a láká svým designovým zpracováním, kterému dominuje matná bílá na povrchu lahve. Přenášení usnadňuje poutko.

Výsadou koupě této lahve je přístup k aplikaci Smart Water Bottle, kde se vám otevřou samé zajímavé statistiky. Skrze ni si také můžete nastavit světelný efekt vaší lahve, který funguje jako připomínka pitného režimu. Bonusem je pak možnost vyzkoušet nabízená dechová cvičení. Pro někoho však může být nevýhodou, že je bohužel v angličtině.

Baterie umístěná v této chytré lahvi se pyšní tím, že vydrží na jedno nabití až 6 měsíců. Když na lahev poklepete, svými světly vám poví, jak na tom aktuálně se svým pitným režimem jste. Navíc se ani nemusíte bát vylití tekutiny, víčko těsní perfektně. Při použití láhve se vyhněte jejímu plnění sycenými nápoji.

Recenze CUBE1 H2 – nejlepší cenově dostupná chytrá láhev

Recenze CUBE1 H2 - chytrá láhev Levný základ

Objem: 450 ml | Aplikace: ne | Materiál: nerezová ocel, polypropylen | Vhodná pro: studené i teplé nápoje | Hmotnost: 400 g | Přibližná cena: 800 Kč

Klady
 • Lehká a odolná konstrukce
 • Zvuková i světelná signalizace
 • Kontrola aktuální teploty nápoje
 • Protiskluzové dno
Zápory
 • Bez aplikace

Cenově dostupnou variantou chytré láhve je model CUBE1 H2. Je dvoustěnná, vyrobená z nerezové oceli a polypropylenu. Je vybavena klasickým pítkem. Objem 450 ml umožňuje její využití na kratší výšlapy. Můžete se ovšem těšit na lehkou a také poměrně odolnou konstrukci. Láhev se vyrábí v černé a bílé barvě.

Tato chytrá láhev na pití je na víčku vybavena LED displejem, na kterém se odehrává veškeré kouzlo. Při dotyku vám totiž pomocí světelné signalizace oznámí teplotu nápoje uvnitř. Teplé tam navíc zůstanou až po dobu 24 hodin. Právě na víčku si také aktivujete kontrolu pitného režimu. Po uplynutí určitého intervalu se vám poté lahev začne sama připomínat.

LED displej na víčku bude nutné využívat, lahev totiž nemá aplikaci. Má však spoustu jiných věcí, které vás společně s její cenou potěší. Je jimi například poutko, které usnadní přenos, protiskluzové dno zespodu lahve, či sítko na sypaný čaj. A co víc, svoji láhev můžete bez obav mýt v myčce.

Nejprodávanější láhve na pití

Jak vybrat chytrou láhev na pití

Jestliže se zajímáte o pořízení chytré láhve, pravděpodobně již tušíte, jaké funkce skrývá a k čemu je dobrá. I tak vám ale stále může skrývat nějaká tajemství, která se zde pokusíme odhalit.

Co je chytrá láhev a k čemu slouží?

Chytrou láhev si ve většině případů lidé pořizují kvůli její nejpodstatnější činnosti. Tou je kontrola dodržování vašeho pitného režimu. A jak to zvládá? Není to až tak složité, jak se může zdát.

Monitorování pitného režimu

Existují dva způsoby. Tím prvním je propojení s mobilní aplikací, ve které si uložíte své osobní údaje, na základě kterých vám sama vyhodnotí, kdy byste se měli napít. Upozornění přijde na mobil, ale připomene se i samotná lahev. Druhou možností je aktivace upomínek přímo na inteligentním víčku lahve. Tehdy lahev počítá vypité tekutiny.

Úprava vody

Některé modely chytrých lahví také umožňují úpravu vody prostřednictvím chemických reakcí. Ty vodu doplňují o tělu prospěšné látky a ta se stává antioxidantní.

Náš tip

Vybavujete se „chytrými“ pomůckami? Nezapomeňte na chytré hodinky, které jsou jako stvořené pro využití při sportu.

Proč si pořídit chytrou láhev?

Odpověď je zcela jednoznačná. Chytré láhve pomáhají předcházet problémům spojeným s nedostatečným pitným režimem. Není těžké si domyslet, které to jsou, protože jsme se s nimi zajisté již všichni setkali. Jedná se o bolesti hlavy, únavu a z nich pramenící duševní nepohodu a fyzickou slabost.

Možná se nacházíte v situaci, kdy na pití zkrátka zapomenete. Tělo si o něj začne říkat až v podobě žízně, která už je ale jedním z krajních projevů. Tekutiny je však nutné doplňovat pravidelně, a právě s tím vám láhev pomůže. Pravdou zůstává, že se tento problém netýká jen dospělých, ale také dětí. V tomto případě by mohla přijít vhod chytrá lahev pro děti.

Vlastnosti chytrých lahví

Aby mohla chytrá láhev na vodu či jiný nápoj vykonávat svou činnost, má k dispozici některé vlastnosti, které s ní utvářejí celek. Bez nich by se jednalo o obyčejnou lahev.

Vlastnost Popis vlastnosti
Pítko Pítko či brčko oceníte hlavně při sportu nebo při trekingu, kdy je riziko polití přece jen o něco vyšší. Vhodná je také krytka pítka.
Poutko Poutko je nesmírně praktické při přenášení lahve. Ujistěte se, že je pevné, aby se při držení neodtrhlo. Některá jsou odnímatelná.
Inteligentní víčko Inteligentní víčka reagují na dotek a poskytují informace například o teplotě nápoje. Často disponují LED displejem.
LED indikátory LED indikátory fungují jako světelná signalizace, která ohlašuje nutnost se napít. Kromě toho také označují teplotu nápoje.
Zvuková notifikace Zvukové signály vyplňují stejnou funkci jako světelné. Jako připomínka nutnosti se napít vám několikrát zapípají.
Aplikace Některé lahve umožňují připojení ke kompatibilní aplikaci, ve které lze spravovat důležité parametry a statistiky.

Aplikace k chytrým lahvím

Jak již bylo několikrát zmíněno, některé modely chytrých lahví můžete spárovat s kompatibilními aplikacemi. Každá lahev má svou vlastní. Chytré flašky se k mobilům připojují prostřednictvím Bluetooth a ve většině případů jsou aplikace vhodné pro Android i iOS. Setkáte se s aplikacemi v českém i anglickém jazyce.

Aby mohla chytrá láhev na pití vykonávat svou funkci, je nutné o sobě v aplikaci vyplnit požadované tělesné údaje. Na jejich základě dokáže systém aplikace sám vyhodnotit, v jakých časových intervalech a jak moc byste měli pít. A když potom dojde na daný moment, pošle signál do lahve, která se rozsvítí nebo zabzučí. Notifikace ovšem proběhne i v telefonu.

V nainstalované aplikaci vidíte různé statistiky o vašem pitném režimu, které by vás mohly zajímat. Umožňuje také libovolnou změnu nastavení světelných notifikací u vaší chytré lahve. Některé aplikace to ale dotáhly ještě dál. Například Smart Water Bottle od Equa Smart vám nabídne i antistresová dechová cvičení, která mohou přijít vhod.

ChytrýVýběr radí

V případě, že nemá vaše chytrá láhev na pití ke stažení žádnou aplikaci, probíhá aktivace notifikací skrze inteligentní víčko. Lahev poté sama monitoruje, jak často pijete. A jestliže už uběhla příliš dlouhá doba, upozorní vás.

Další funkce chytrých lahví

Hlavní funkcí chytré láhve je monitorování pitného režimu jejího majitele/uživatele. K tomu už jsme si něco řekli, nyní nás ale čeká přehled dalších funkcí, na které můžete při výběru výrobku narazit. Jsou jimi zejména měření teploty nápoje, UV sterilizace či termoizolace.

Funkce Popis funkce
Měření teploty nápoje Na aktuální teplotu obvykle upozorňuje LED indikace rozdělená podle barev. Každá z barev symbolizuje určité rozmezí teplot.
UV sterilizace Některé lahve mají samočistící funkci založenou na UV technologii. Uvádí se, že zničí až 99 % bakterií a virů.
Termoizolace Díky termoizolačním vlastnostem použitých materiálů vydrží vaše nápoje uvnitř lahve déle teplé či studené.

Z čeho se vyrábí chytré láhve

Materiály mají tendenci velkou měrou přispívat ke konečným vlastnostem produktů, u kterých byly využity. A u chytrých láhví tomu není jinak. Nejčastěji bývá používána ušlechtilá či nerezová ocel. Narazit však můžete i na přítomnost plastů, například polypropylenu. Důležité je, aby byly vybrané materiály co nejdolnější.

Ovšem ještě důležitější vlastností je absence těžkých kovů a BPA. Dbejte na to, aby byla vybraná láhev zdravotně nezávadná a měla co nejdelší životnost. Nebojte se vybrat dvoustěnné provedení, které obvykle zajistí již zmiňované termoizolační vlastnosti. Výhodou jsou také silikonové základny (dno lahve z vnější strany), díky kterým láhev neklouže.

Materiál - chytrá láhev

Materiál chytré lahve by měl být zdravotně nezávadný.

Napájení a baterie

Možnosti nabíjení chytré láhve

Je logické, že při své funkci musejí mít chytré flašky nějaký „pohon“. Tím bývá dobíjecí baterie. Dobíjení obstarávají kabely, přičemž využívat můžete klasických USB kabelů nebo magnetických kabelů. Je standardní, že jeden z nich bývá součástí balení.

Výdrž na jedno nabití

Tak jako u každé baterie, i tyto mívají uvedenou svou kapacitu. Čím vyšší kapacita, tím déle by vám měla vydržet na jedno nabití. Pro vás to znamená méně starostí a více času s lahví. Je to však také jeden z faktorů, který se odráží na ceně výrobku.

Pitný režim

Začínat větou, jak je pitný režim důležitý, by bylo zbytečné. To všichni víme, ale i tak ho občas podceňujeme. Když ale předneseme pádné argumenty pro jeho dodržování, rázem bude kapitolka dávat o něco větší smysl.

Proč pít?

Nevyhovující pitný režim se projevuje dehydratací. Jste unavení, bolí vás hlava, trpíte zácpou, podáváte nedostatečné fyzické výkony a nedokážete se soustředit. Jestli jsou vám tyto projevy známé, zkuste se napít. A pak znovu. Vážnější zdravotní komplikace mohou přijít, pakliže je nedostatek tekutin dlouhodobý. Na scénu přichází poruchy funkce ledvin, záněty či infekce.

ChytrýVýběr radí

Nezapomínejte, že bez jídla člověk přežije týdny, ale bez vody či jiných adekvátních tekutin se jedná pouze o desítky hodin. Proto zjistěte, jak dlouho vydrží člověk bez vody.

Jak poznat, kolik toho máte vypít?

Doporučované množství přijatých tekutin během dne závisí na několika faktorech. Záleží na vaší tělesné hmotnosti, věku, vynaložené fyzické aktivitě v daném období, okolní teplotě či vašem zdravotním stavu. Měli byste pít ještě předtím, než pocítíte žízeň.

Množství tekutin se zkrátka stupňuje s vyšší tělesnou hmotností, vyšší tělesnou aktivitou a vyšší okolní teplotou. Obzvlášť důležité je pohlídat pitný režim u dětí a seniorů. U dětí dochází k dehydrataci rychleji, u starších osob zase může docházet k oslabenému pocitu žízně. Více tekutin se doporučuje také při horečkách a střevních potížích.

A co vlastně pít?

Mezi zdraví nejprospěšnější tekutiny patří čistá voda, přírodní minerální vody, neslazené čaje či s dostatečnou mírou opatrnosti také bylinné čaje. Vyhněte se naopak kofeinovým nápojům, alkoholu a sladkým limonádám. Pokud si dáte šálek kávy, do pitného režimu jej nepočítejte. Kofein totiž podporuje vylučování vody z těla a potřebu příjmu tekutin zvyšuje.

Kde koupit chytrou láhev na pití?

V seznamu obchodů se naprosto logicky umisťuje Alza.cz. Umožňuje výběr z několika značek a objevují se levnější i dražší modely, je tedy z čeho vybírat. Překvapením může být Notino.cz, kde však narazíte na špičkové Hidrate Spark i Equa Smart lahve.

Nejoblíbenější značky Smart lahví na vodu

Chytré láhve Hidrate Spark

Hidrate Spark vznikla s cílem vypěstovat u lidí zdravé stravovací návyky. Výrobci si byli vědomi možných problémů spojených s dehydratací, a tak, aby činnost zatraktivnili, začali vytvářet tyto chytré láhve. Ty dnes hrají všemi barvami a zákazníky lákají mimo jiné také aplikací, ve které si můžete zobrazit, kde jste svoji láhev pravděpodobně nechali.

Logo HidrateSpark - chytrá láhev

Smart láhve Equa Smart

Equa je slovinská značka, jejímž hlavním posláním je vyrábět výhradně ekologické výrobky v čele s lahvemi. Vyrábí ze skla, BPA free plastů i nerezové oceli. Equa Smart lahev je výrobek vysoké kvality, firma však nezapomíná ani na péči o pokožku, domácnost a nádobí. Ani v jednom ohledu nezapomíná na své motto o ochraně přírody.

Logo Equa Smart - chytrá láhev

Chytré láhve Cube1

Cube1 je značka se zajímavým příběhem. Jedná se o českou firmu, která své produkty nechává vyrábět v Číně. Svým sortimentem tak může trochu připomínat jiného asijského výrobce, ale zpátky ke Cube1. Na její název natrefíte nejčastěji v souvislosti s mobily, vyrábí ovšem i další chytrá zařízení. Mezi ně se řadí právě i chytré láhve.

Logo Cube1 - chytrá láhev

Kolik stojí chytrá láhev na pití

Chytré lahve do 1 000 Kč

V první cenové kategorii se jedná převážně o produkty bez mobilních aplikací a často také s nižším objemem, což ale nemusí být podmínkou. V nabídce se často objevuje chytrá nerezová láhev i materiály bez obsahu BPA. O odolné výrobky tedy není nouze.

Inteligentní láhve od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Tato kategorie nabízí největší množství chytrých lahví. Ty jsou často opatřeny poutkem, aplikací, slušnou výdrží baterie a ty lepší i UV sterilizací. Nechybí pochopitelně ani chytrá láhev s brčkem, což je drobnost, kterou v některých momentech zajisté oceníte.

Smart láhve od 2 000 Kč

U posledních dvou kategorií se rozdíly stírají, liší se obvykle jen ve značce či funkcích aplikace. Mohou být o něco komplexnější, ale v zásadě dosáhnete stejných cílů jako při použití o něco levnějších výrobků. Cena lahví jen zřídka překračuje tuto hranici.

HidrateSpark Steel prvotní nastavení

Nejprodávanější láhve na pití

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (12 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář