ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Hodnocení kapslí Venira Brain booster

17. 12. 2022 aktualizováno

Venira Brain booster kapsle pro koncentraci

Přijde vám, že se poslední dobou nemůžete moc soustředit nebo že by se vám hodila dávka energie navíc? Nemusíte se uchylovat k energetickým drinkům plných cukru, dokonce ani nemusíte pít kávu. V dnešní době si už stačí pouze vzít kapsli a máte po problému. Nebo ne? Měla jsem možnost otestovat Brain booster od společnosti Venira. Jak si vedla tato tobolka z pouze přírodních surovin? Prozradím vám své zkušenosti.

Hodnocení Venira Brain booster

9.2

Perfektní

Dnešní doba je nekompromisní. Únava se trestá a je nepochopena. Lidé do sebe lijí litry kávy s cukrem nebo energetických nápojů s ještě víc cukrem. Brain booster je podle mě skvělou alternativou. Omezíte příjem jednoduchých cukrů, dosáhnete pravděpodobně ještě více energie a lepšího soustředění, a navíc budete konzumovat pouze přírodní složky. To všechno velmi oceňuji a Venira Brain booster doporučuji.

Balení
10
Forma podávání
10
Účinky
9
Délka účinku
8
Složení
9
Cena
9
Klady
  • Přírodní složení
  • Bez cukru a lepku
  • Mírněná (po)kofeinová nervozita díky dalším látkám
  • Levnější než energy drink
Zápory
  • Kvůli kofeinu není vhodný pro všechny
  • Větší tobolky

Balení – 10/10

Balíček s produkty od Veniry přišel dobře zabalený, proti poškození se uvnitř nacházely celulózové výplně. Kapsle Brain booster byly v plastové lahvičce, která, na rozdíl od vitamínů na vlasy, nehty, pleť a krému, nebyla v další papírové krabičce. Díky tomu působí balení trochu méně luxusním dojmem. Ale to mi vůbec nevadilo, jedná se o detail. Lahvička se dobře otevírá i zavírá, jsou na ní napsané všechny důležité informace, a to včetně účinků, aktivních složek, dávkování a upozornění. Nic mi nescházelo.

Venira balíček

Forma podávání – 10/10

Kapsle Brain boosteru nepatří mezi ty nejmenší. Ale nutno dodat, že je pro to důvod – jsou opravdu celé naplněné jemným práškem. Naštěstí se poměrně dobře polykají. Tobolka je průhledná a prášek uvnitř má hnědou barvu a věřím, že se v těle snadno rozpouští, a díky tomu může účinek nastat rychle. Běžně se užívá 1 kapsle před jídlem nebo po něm, která se samozřejmě zapije tekutinou. Já jsem Brain booster většinou užívala odpoledne po obědě, kdy na mě padne největší únava z celého dne, případně večer okolo 18. hodiny, když jsem potřebovala ještě pracovat.

Při vyšší zátěži lze vzít i 2 tobolky s rozestupem 4 hodin. To jsem nezkoušela, 300 mg kofeinu během 4 hodin mi přišlo na moje drobné tělo zbytečně moc.

Venira Brain booster hodnocení

Účinky – 9/10

Brain booster od Veniry slibuje především zlepšení soustředění, výkonnosti, ale i paměti, odeznění únavy a vyčerpání. Dokonce se má zlepšit nálada. To nejsou zrovna malé cíle. Podařit by se to těmto kapslím mělo díky přírodním látkám, které jsou v nich obsažené. Nejvýraznější úlohu plní kofein (150 mg na 1 tobolku) a zelený čaj společně se samostatným theaninem (celkem 80 mg na 1 tobolku). Zatímco kofein podpoří koncentraci a paměť, theanin se postará o to, aby byl jeho nástup pomalejší a prodloužily se pozitivní účinky. Zároveň dokáže tlumit pokofeinovou nervozitu, která se u citlivějších lidí objevuje například po kávě.

Osobní zkušenost

Běžně piji kávu (bez cukru) a energy drinky, ale teď raději sáhnu po Brain boosteru, protože mám z toho lepší pocit. Kromě pocitu má i moje tělo na tuto formu dodávání energie lepší reakci. Tedy až na první zkoušku – to jsem byla tak nadšená a zvědavá, že jsem se nadměrně pozitivně vystresovala už předem, a pak byla celá rozklepaná, měla jsem přemíru energie, kterou bylo těžké udržet při sedavé práci, mozek mi jel na plné obrátky a mnohem rychleji než ruce, takže výsledný efekt nebyl moc pozitivní. Když jsem ale užívala tobolky následující dny, tyto negativní přehnané stavy už jsem naštěstí neměla. Mysl si s námi dokáže pěkně zahrávat.

Mysl byla jasnější, zmizela mozková mlha (brain fog), která mě často trápí. Zlepšila se koncentrace, tím pádem i výkonnost (mimochodem i tento článek píšu “pod vlivem” jednoho Brain boosteru). Zlepšení paměti jsem ale nezpozorovala (a že by bylo co pozorovat, kdyby to fungovalo) – podle mě by se musel produkt užívat pravidelně a dlouhodobě. Zlepšení nálady, které uvádí internetové stránky Veniry, je založené pravděpodobně především na obsahu sibiřského ženšenu neboli eleuterokoku. Toto tvrzení je dle mého trochu nešťastné, tato bylina sice opravdu působí blahodárně na naši nervovou soustavu, tím pádem duševní zdraví, ale nemůžete očekávat, že se po jedné tobolce budete najednou usmívat.

Venira Brain booster zkušenosti

Délka účinku – 8/10

Za normálních okolností se efekt dostavil zhruba do těch 30 minut, které uvádí výrobce. Nejvyšší účinek jsem pozorovala následující 2-3 hodiny od nástupu, dále se pozvolna vytrácel. I když jsem si tobolku vzala v 18 hodin, neměla jsem potom okolo půlnoci (většinou) problém usnout, výrobce doporučuje poslední kapsli užít 8 hodin před spánkem.

Složení – 9/10

Uvnitř tobolky Venira Brain booster najdeme kofein, sibiřský ženšen, bakopu drobnolistou, l-arginin, zelený čaj, l-tyrosin, l-cholin, theanin, pepř černý, vitamín B6 a vitamín B12. Samotná kapsle je složena z hydroxypropylmethylcelulózy. Součástí je i protispékavá látka v podobě hořečnatých solí mastných kyselin rostlinného původu.

Dělá mi velkou radost, že ve složení nenajdeme žádnou kontroverzní chemickou složku, nebo dokonce látku, která má negativní dopady na zdraví, například éčka. Jeden bodík strhávám pouze za obsah kofeinu – Brain booster by kvůli němu neměli konzumovat děti, těhotné a kojící ženy a také lidé s přecitlivělostí na kofein, kterých není úplně málo. Tito lidé se budou muset spokojit s jiným produktem.

Venira Brain booster recenze

Cena – 9/10

Společnost Venira nacenila Brain booster na necelých 500 Kč. To na první pohled vypadá trochu hrozivě. Ale když si uvědomíte, že jedna kapsle vyjde na 6,25 Kč, tak už vám to možná vůbec nepřijde jako špatná cena! Je to levnější než energy drink nebo káva v kavárně. Na hrnek běžné rozpustné kávy cenově kapsle Brain booster sice nemají, ale zato obsahují mnohem víc pozitivních látek.

Parametry Venira Brain booster

Vlastnost Parametr
Počet tablet 80 kapslí
Určení zlepšení koncentrace, výkonnosti, odstranění únavy
Nástup účinku 15-30 minut
Přibližná cena 500 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Autor recenze

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář