ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze zdravotní židle Therapia Body XL COM

25. 3. 2022 aktualizováno

Therapia Body XL COM - úvod - recenze

První příčku v našem srovnání zdravotních židlí obsadila Therapia Body XL COM. Jde o prémiový výrobek s chytře řešenými biozónami a patentovanými výstupky. Sedět nesprávně je na této židli v podstatě nemožné. Za příplatek si můžete dopřát potah područek z pravé kůže nebo ramínko na šaty.

Hodnocení Therapia Body XL COM

9.4

Perfektní

Zdravotní židle Therapia Body XL COM zaručuje aktivní sezení skrze biozóny, které jsou velkou předností tohoto výrobku. Buďme upřímní, cena je vysoká, ale naprosto odpovídá zpracování této zdravotní židle.

Úroveň ergonomie
10
Mechanika
10
Použité materiály a design
8
Nosnost
10
Možnosti nastavení a přídavné mechanismy
9
Klady
  • Velké pohodlí
  • Precizní zpracování se špičkovou ergonomií
  • Široké možnosti různých nastavení
  • Český výrobek
Zápory
  • Vysoká cena
  • Zpočátku možná nezvyk na tvar sedáku

Úroveň ergonomie – 10/10

Ergonomie je na této zdravotní židli dotažena k dokonalosti. Zdá se, že jí nic nechybí. Výsadou této židle je způsob zpracování sedáku a opěr. V obou těchto částech se nacházejí celkem čtyři aktivní biozóny. Tento patentovaný způsob umožňuje tělu udržet se ve správné poloze pro dlouhodobé sezení u počítače.

První z výstupků naleznete ve vrchní části židle. Způsobuje jemný tlak na horní oblast páteře, tím otevírá hrudník a přispívá k lepšímu dýchání. O kousek níž vodorovná zóna ideálně podepírá dolní část páteře. Správnou pozici dolní části páteře zajišťují další výstupky v oblasti sedáku. Výstupek v přední zóně sedáku vás zase nenechá sedět na kraji židle.

Právě poslední zmíněný výstupek pro vás ale zpočátku může představovat nezvyk a připomínat posed na sedle kola. To však nepovažujeme za zásadní problém, ale jen za maličkou nedokonalost. Jeho vnímání je subjektivní a třeba zrovna vám bude vyhovovat.

Therapia Body XL COM - úroveň ergonomie - recenze

Mechanika – 10/10

Tato zdravotní kancelářská židle disponuje kvalitní synchronní „HARD“ mechanikou. Jak je známo, tento typ mechaniky nabízí skvělé ergonomické vlastnosti. Můžete si libovolně nastavovat sklon opěradel. Regulovat lze také tuhost pohybu mechaniky, tedy protiváhu. V tomto případě jsou hodnoty závislé na hmotnosti uživatele.

Použité materiály a design – 8/10

Konstrukce této zdravotní židle je vyrobena z kovu. Tento materiál zajišťuje její vysokou odolnost, takže se použití nemusejí bát ani silnější nebo vyšší osoby. Samozřejmostí je také vysoký komfort. Výplňové materiály sedáku a výstupků jsou totiž tvrdší, aby zabezpečily dostatečné podepření zad a příjemné pohodlí.

Zatímco hliníkový kříž je chromovaný, materiál i barvu čalounění si můžete sami vybrat. Na výběr máte ze tří typů čalounění. Buď se rozhodnete pro jednoduché jednobarevné provedení, pro dvoubarevné nebo pro bodny. Poslední zmíněný typ znamená, že se barva části opěradla zad barevně shoduje s vrchní částí sedáku.

Během nákupu máte také možnost si zvolit čalounění područek. Jedná se o umělou či pravou kůži, případně o extra jemnou látku. Varianta s pravou kůží je však za příplatek, což se spoustě osob může zdát při již tak vysoké ceně zbytečné.

Therapia Body XL COM - použité materiály a design - recenze

Nosnost Therapia Body XL COM – 10/10

Také u parametru maximální nosnosti jsme se rozhodli dát plný počet bodů. Je to zejména proto, že dosahuje 150 kg, což se nám zdá jako poměrně vysoké číslo. Obecně je tato židle doporučována pro střední postavy, ideálně s výškou pohybující se mezi 170 a 190 cm. Židle nedělá rozdíl mezi muži a ženami.

Možnosti nastavení a přídavné mechanismy – 9/10

Možnosti regulace výšek opěradel a pokročilejších nastavení u této židle rozhodně nechybí. Na co se můžete těšit? Krční páteři dává odpočinout opěrka hlavy. Širší ramena potěší plný design opěry zad. Můžete regulovat nejen výšku, ale také hloubku a sklon sedáku. Výška sedu se pohybuje mezi 55 a 62,5 cm. S regulací pomáhá plynový píst.

Co se týče područek, můžete si přizpůsobit sklon vpřed i vzad. Zádovou opěrku můžete regulovat pomocí šroubu, ale na tom není nic zvláštního. Důležité je, že ji lze zafixovat v jedné poloze tak, aby se nehýbala. Výstupek v bederní oblasti lze libovolně přifukovat a vyfukovat podle potřeb jednotlivých osob, které se na židli střídají.

Parametry

Vlastnost Parametr
Mechanika Synchronní
Maximální nosnost 150 kg
Hmotnost židle 23 kg
Využití doma i v kanceláři

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář