ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze zdravotní židle Office Pro MEROPE SP

25. 3. 2022 aktualizováno

Recenze zdravotní židle Office Pro MEROPE SP

Druhé místo v naší pomyslné soutěži získala zdravotní kancelářská židle Office Pro MEROPE SP. Vybojovala si ho s pomocí skvělé synchronní mechaniky, která umožňuje aretaci ve 4 polohách. Nechybí různá nastavení opěráku, sedáku, područek a podhlavníku. Pro někoho cena stále příliš vysoká, pro někoho špičková kvalita za rozumnou cenu. Přečtěte si i ostatní recenze zdravotních židlí.

Hodnocení Office Pro MEROPE SP

8.9

Skvělá

Zdravotní židle Office Pro MEROPE SP nabízí maximum pohodlí a široké možnosti nastavení. Oceníte i řadu drobností, které již sice nesouvisejí se zdravým sezením, ale během používání je budete vnímat jako užitečné.

Úroveň ergonomie
10
Mechanika
9.5
Použité materiály a design
8
Nosnost
9
Možnosti nastavení a přídavné mechanismy
8
Klady
  • Synchronní mechanika
  • Vysoká nosnost
  • Čalounění z prodyšné síťoviny
  • Kolečka s měkčeným povrchem
Zápory
  • Nižší polohy sedáku
  • Stále relativně vysoká cena

Úroveň ergonomie – 10/10

Židli začneme chválit již u prvního parametru. Se svou propracovaností dýchá na krk i dražším modelům. Pravdou je, že i oněch 15 000 tisíc za tento kousek se může někomu zdát moc, ale když máte trh prozkoumaný, tak víte, že to zdaleka není nejvíce. Ale zpět k ergonomii a důvodům, proč dáváme plný počet bodů.

Zdravý způsob sezení vám zajistí ergonomická bederní opěrka. Je lehce vystouplá a její přiměřený tlak na bedra vám znemožní shrbený posed. Sedák můžete nastavit podle svých potřeb jak na výšku, tak na hloubku. Díky tomu dospějete ke správnému podepření nohou. Celé své tělo zatížíte právě tolik, kolik je schopno pojmout.

Ke správnému sezení v této židli vám pomáhá také podhlavník, díky kterému umožníte odpočinek krčním svalům. Nechybí ani područky. Také již zmiňovaný sedák je vytvarovaný ergonomicky.

Office Pro MEROPE SP - úroveň ergonomie - recenze

Mechanika – 10/10

Tato zdravotní židle disponuje synchronní mechanikou se 4 polohami sedáku a opěráku. Ovládání poloh je jednoduché a nachází se na pravé straně židle. Páka se nachází i na levé straně, ta má však za úkol aretovat jednu z vybraných poloh. Regulací síly protiváhy eliminujete hrozbu nežádoucího zhoupnutí na židli.

Použité materiály a design – 8/10

Mohlo by se zdát, že použité materiály nemají na kvalitu a očekáváné vlastnosti od zdravotní židle až takový vliv, ale opak je pravdou. Právě zde narážíme na první z drobností, která prokáže velkou službu majitelům křesla. Možná ji neoceníte hned, ale věřte, že během teplých letních dnů pro vás bude příjemným překvapením.

Řeč je o síťovině, kterou je čalouněn podhlavník, zádová a bederní opěrka. Tato síťovina je sama o sobě příjemně prodyšná a je také zárukou větrání zad. Kříž považovaný za stavební základ židle je vyrobený z kovu. Sedací část je opatřena měkkou molitanovou výplní, přičemž její povrch je látkový.

Design židle je jednoduchý stejně jako její barevné provedení. V podstatě máte na výběr ze tří barev. Základem je černá, kterou zkrátka sladíte s čímkoliv. Vybrat si ale můžete i modrou nebo antracitovou.

Office Pro MEROPE SP - použité materiály a design - recenze

Nosnost – 9/10

V porovnání s židlí, která se umístila na prvním místě, jsme této strhli bod za nosnost. Je totiž o 15 kg nižší a dosahuje „jen“ 135 kg. I to se nám ale zdá jako hodně dobrý výsledek. Již zmiňovaný chromovaný kříž byl však v laboratorních podmínkách testován na zatížení až neuvěřitelných 900 kg.

Možnosti nastavení a přídavné mechanismy – 8/10

Dostáváme se k poslednímu z parametrů. Ten nás přivádí k další z drobností, které jsme vám slibovali. Jedná se o kolečka, která jsou opatřena měkčeným povrchem. Je to vlastně docela důležitá vlastnost, protože vám umožňuje židli používat i na podlahách tvrdého typu a na kobercové krytině. Takže pokud se nachází například u vás v pracovně, máte vyhráno.

Synchronní mechanismus slibuje široké možnosti nastavení. Můžete se věnovat výšce a hloubce sedáku, regulovat je možné také výšku a úhel hlavové opěrky. Skvělou funkcí je nastavení výšky, hloubky a posun do stran u područek. V této souvislosti se také můžete setkat s pojmem „3D loketní opěrky“.

Parametry

Vlastnost Parametr
Mechanika Synchronní
Maximální nosnost 135 kg
Hmotnost židle 22,60 kg
Využití doma i v kanceláři

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář