ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze zdravotní židle Therapia Energy+

Therapia Energy+ - recenze zdravotní židle

Když už se zdálo, že společnost Therapia dosáhla ve vývoji zdravotních židlí svého maxima, představila světu výrobek Therapia Energy+. Ten ohromil všechny, včetně nás. Nic nebrání jejímu každodennímu použití, ať už jste profesionální gamer, výkonný ředitel nebo copywriter, co si zkrátka jen chce dopřát ten největší luxus. Její hodnotu dokazuje náš srovnávací test zdravotních židlí.

Hodnocení Therapia Energy+

9.6

Perfektní

Zdravotní židle Therapia Energy+ vyniká výjimečným zpracováním, které začíná u zdravotních biozón a končí u univerzálních koleček. Vysoká cena dokazuje, jak špičkovou kvalitu si výrobek drží. Její komfort vás naprosto pohltí.

Úroveň ergonomie
10
Mechanika
10
Použité materiály a design
9
Nosnost
10
Možnosti nastavení a přídavné mechanismy
9
Klady
  • Systém zdravotních biozón
  • Sendvičová skladba materiálů
  • Polohovací mechanika Extrem
  • Systém opěrek
Zápory
  • Vysoká cena

Úroveň ergonomie – 10/10

První hodnocený parametr nás přivádí k ergonomii dané židle. Ta má velký vliv na to, jak velký komfort pocítíte. Nejdůležitější je na ní ovšem přínos pro vaše tělo. A zde je obrovský, jak už naznačuje plný počet bodů. Výrobci vzali v potaz potřeby těch nejunavenějších těl a vytvořili mistrovské dílo. Komfort pocítí každá část vašeho těla.

Podobně jako další modely stejné společnosti, i tato zdravotní židle využívá ověřených patentovaných biozón. Ty se postarají o udržení těla v jemu pohodlné a zdravé pozici. Nezdravý sed je s touto židlí nemožný. Velkou službu ergonomii vykonala paměťová pěna uvnitř židle, která se tělu dokonale přizpůsobí.

K ergonomii zvolili výrobci komplexní přístup. Proto je možné o ní mluvit v souvislosti se sedáky, zvolenými materiály i opěrkami. Precizně vytvarovaná opěrka hlavy i 4D područky posunou každodenní práci na PC opět o level výš. Tělu dopřejí relaxaci.

Úroveň ergonomie - Therapia Energy+ - recenze zdravotní židle

Mechanika – 10/10

Ani využité mechanice nemáme co vytknout. Mechanika Extrem je spolehlivým parťákem polohovacích funkcí. Setkáte se s ní u velikostí L a XL. O trochu větší náklad musí zvládnout velikost židle 2XL, proto zde byla využita zesílená mechanika Hard. Nezalekne se vyšší váhy ani postavy uživatele. Při polohování zajišťuje silnou protiváhu.

Použité materiály a design – 9/10

V řádcích výše jsme již zmínili, že materiály hrály také důležitou roli při finálním dojmu z ergonomie této zdravotní židle. Rádi bychom upřesnili, že v případě použité paměťové pěny se jedná o certifikovaný materiál. Jeho vodoodpudivost a prodyšnost vás mile překvapí. K eliminaci přehřívání a pocení přispívá také sendvičová skladba výplně.

Kostru zdravotní židle tvoří kovová konstrukce v chromované úpravě. Kombinace těchto materiálů zajišťuje mimořádnou pevnost a odolnost. Povrch židle je potažený syntetickou vinylovou kůží, případně prémiovým látkovým potahem. Výběr je na vás. Područky ovšem doplňuje pravá kůže. Luxusní design je tak naprosto nezpochybnitelný.

Každé židli přidává na originalitě fakt, že se jedná o ruční výrobu. Její povrch je antibakteriální a v případě potřeby můžete při údržbě využít dezinfekce. Jeden zanedbatelný bod jsme přece jen strhli za design, který svou nadčasovostí třeba neupoutá každého.

Použité materiály a design - Therapia Energy+ - recenze zdravotní židle

Nosnost – 10/10

Musíme vyzdvihnout vysokou nosnost, která se vyšplhala až na 150 kg. Zdravotní židle je dostupná ve třech velikostních provedeních, přičemž každé bude vyhovovat jinému typu postavy. Velikost L ocení osoby do 175 cm, velikost XL by si měly vybrat osoby do 190 cm. Pokud jste vyšší než 190 cm a vážíte více než 115 kg, sáhněte po provedení 2XL.

Možnosti nastavení a přídavné mechanismy – 9/10

Široké možnosti nastavení jsou u ergonomických zdravotních židlí nezbytností. Mechaniky u této židle umožňují nastavit výšku i hloubku sedu, protiváhu, polohu opěrky i negativní náklon sedáku. Výsledkem bude kromě zdravého sedu také podpora krevního oběhu. 4D područky lze regulovat ve všech směrech.

Kromě systému opěrek a područek disponuje tato zdravotní židle také bederním přífukem. Ten dává ulevit vaší namáhané páteři. Spolu s židlí zakupujete rovněž i univerzální kolečka. Ta můžete využívat na každém typu podlahy i na koberci. I kolečka podtrhují moderní vzhled židle tím, že nevypadají jako běžná plastová kolečka u většiny kancelářských židlí.

Parametry

Vlastnost Parametr
Mechanika Extrem, Hard
Maximální nosnost 150 kg
Hmotnost židle 30 kg
Využití domácí i pracovní prostředí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (40 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář