ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze zdravotní židle Topstar Sitness 45

25. 3. 2022 aktualizováno

Topstar Sitness 45 - úvod - recenze

Při výběru třetího místa v našem srovnávacím testu zdravotních židlí padla volba na Topstar Sitness 45. Ačkoliv představuje nejnižší cenovou kategorii, můžete se i u ní spolehnout na synchronní mechaniku s aretacemi. Pohodlí poskytne bederní a hlavová opěrka. Velmi komfortní je také sedák s patentovaným kloubem.

Hodnocení Topstar Sitness 45

8.2

Skvělá

Soubor vlastností zdravotní židle Topstar Sitness 45 hraje v její prospěch, na druhé místo to však nestačilo. Určité drobnosti působí nedotaženě, a právě to je ten důvod. Nenáročný zákazník jí ale zajisté přijde na chuť.

Úroveň ergonomie
8
Mechanika
10
Použité materiály a design
8
Nosnost
8
Možnosti nastavení a přídavné mechanismy
7
Klady
  • Odnímatelná opěrka hlavy
  • Síťovina
  • Velká míra pohodlí
  • Pohyblivý sedák s patentovaným kloubem
Zápory
  • Nepříjemně vrže
  • Nepraktická kolečka

Úroveň ergonomie – 8/10

Úroveň ergonomie se v tomto případě vyšplhala na 8 bodů z 10. Židle má to, co musejí pomůcky podobného typu mít. Je vytvarovaná tak, aby odpovídala požadavkům na správné sezení na židli. I díky tomu se začlenila mezi ostatní zdravotní židle. Bude nutné si přiznat i její slabiny, ale pojďme na to postupně.

Začneme od sedáku. Jeho součástí je patentovaný kloub s názvem Body-Balance-Tec, který se pohybuje do stran. Pokud sedíte rovně, nehýbe se, ale jakmile začnete tělem pohybovat, bude ho následovat. Cílem je udržet vaši páteř v dokonalé rovnováze, což se mu daří. Sedák je navíc tvarován tak, aby vás odradil od nezdravého sezení na kraji židle.

Bederní opěrka by neměla chybět u žádné zdravotní židle, a proto ji najdete i tady. Kromě ní ale můžete ulevit i krčním svalům s pomocí hlavové opěrky. Bohužel, nainstalovaný sedák se vám může zdát trochu tvrdší.

Topstar Sitness 45 - úroveň ergonomie - recenze

Mechanika – 10/10

Synchronní mechanika vyšvihla tuto zdravotní židli vzhůru. Podobá se té, kterou najdete i u zbylých dvou recenzovaných produktů, které tuto židli předstihly. Nastavitelný mechanismus umožňuje aretaci v několika pozicích a záleží jen na vás, kterou si vyberete. Lze hýbat s výškou sedadla, opěrek i nastavit polohu opěrky hlavy.

Použité materiály a design – 8/10

U hodnocení materiálu se možná rozdělíte na dva odlišné tábory. Zatímco jeden nebude mít se zpracováním problém, druhý by uvítal, kdyby si s tím výrobci dali trochu větší práci. Ale buďme konkrétní, ať máte trochu lepší představu. Otočná konstrukce je vyrobená z kovu, kříž je pochromovaný.

Co se týče potahu, většina židle je textilní. Skvělým prvkem je síťovina v oblasti zádové opěrky, která zaručuje dobrou prodyšnost. Sedák je sice potažený látkou, ale uvnitř se nachází PUR pěna. Opěrák zad je vyráběn vždy v černé barvě, hlavová opěrka se sedákem se však mohou lišit – nabízejí se i v šedé, zelené a červené. Barevně se spolu shodují.

Těžko říci, čím to je, ale u židle se budete muset smířit s nepříjemným vrzáním. Možná budete mít štěstí a váš kus se tomu vyhne. Nevýhodou je také materiál koleček. Jelikož jsou plastová, hodí se pouze pro měkké povrchy.

Topstar Sitness 45 - použité materiály a design - recenze

Nosnost – 8/10

U našich produktů jsme s klesající příčkou klesali také s maximální nosností. Ta u této židle dosahuje „pouhých“ 110 kg. Urostlejší postavy si tak možná nepřijdou na své a budou se muset poohlédnout jinde. Přetěžování bychom neriskovali, byla by to škoda. Kříž je stabilní, ale konstrukce by mohla trochu protestovat.

Možnosti nastavení a přídavné mechanismy – 7/10

Poslední parametr jasně ukazuje, že se jedná o levný základ. Ačkoliv jsme vyzdvihovali široké možnosti nastavení, právě tady je čas poukázat na nedotažené maličkosti. Ale začneme od toho dobrého. Opěrku hlavy je možné nastavit výškově i hloubkově a navíc ji polohovat. Výšku je možné nastavit také u sedáku a područek.

Nevýhodou opěrky hlavy je fakt, že zkrátka nedrží ve vybrané poloze. Když ji vysunete a opřete se, může se stát, že zase ujede dolů. Nastavení područek je sice fajn, ale nejdou nastavit moc vysoko a rozsah nastavení je malý. Co naopak vysoko nastavíte, je sedák židle. Zde mohli výrobci naopak trochu ubrat a zvolit i nižší polohy.

Parametry

Vlastnost Parametr
Mechanika Synchronní
Maximální nosnost 110 kg
Hmotnost židle 23 kg
Využití doma i v kanceláři

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář