ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze zdravotní židle Therapia Standi

Therapia Standi - recenze zdravotní židle

Zdá se, že žádný výrobek společnosti Therapia není šlápnutím vedle. Zdravotní židle Therapia Standi potvrzuje trend precizních výrobků, které potěší i náročné oko. V tomto případě i náročné hýždě a záda. Ačkoliv nevystoupala až na první příčku a v našem testu zdravotních židlí získala stříbrnou medaili, můžeme ji s klidem doporučit do ordinací i kanceláří.

Hodnocení Therapia Standi

9

Skvělá

Zdravotní židle Therapia Standi nabízí jednoduchý, avšak poutavý design. Výběr materiálů i polohovací funkce z ní udělaly výrobek, který šlape na paty i mnohem dražším modelům. Na propracovaném výrobku pokulhává nižší nosnost.

Úroveň ergonomie
9
Mechanika
10
Použité materiály a design
9
Nosnost
8
Možnosti nastavení a přídavné mechanismy
9
Klady
  • Možnost zvýšeného sezení
  • Antibakteriální vinylová kůže
  • Množství polohovacích funkcí
  • Na výběr z mnoha barev
Zápory
  • Nižší nosnost

Úroveň ergonomie – 9/10

Hodnocení začínáme pravděpodobně tím nejzásadnějším faktorem. A tím je celková ergonomie zdravotní židle. Ačkoliv se jedná o základ, který tato společnost nabízí, i tak dbala na maximální možnou ergonomickou výbavu v rámci cenové kategorie. Nabídne vám poctivý přístup k ergonomii i komfortu, na který se můžete spolehnout doma i v kanceláři.

Aktivní zdravé sezení zajišťuje tvarování podpěrek a sedáku. Pokud potřebujete ulevit svým zádům, můžete židli jednoduše otočit a opřít si hrudník. To pochopitelně umožňuje každá kancelářská židle, jen málo z nich vám při tom ale zajistí stálou oporu těla. U této zdravotní židle si to můžete vychutnat při zachování zdravého způsobu sezení.

Speciální možnost se vám naskytne při objednání produktu, kdy získáte možnost výběru mezi klasickou a zvýšenou variantou této židle. Ta disponuje přídavným opěrným kruhem. Lehce zvýšený posed ale umožňuje už základní verze díky speciálnímu tvaru sedáku.

Úroveň ergonomie - Therapia Standi - recenze zdravotní židle

Mechanika – 10/10

Provedení mechaniky nelze než pochválit. Jedná se o tzv. synchronní mechaniku umožňující dynamické sezení. S využitím komplexního polohovacího systému zajistí vašim zádům uvolnění, které potřebují. Díky širokým možnostem polohování a nastavení můžete židli využívat u klasického i výškově nastavitelného stolu. Mechanika je celokovová.

Použité materiály a design – 9/10

Jak by se vám líbilo zcela bez příplatku vybírat mezi lákavým množstvím různých barev a odstínů? Tato židle vám to umožní. Pokud si přejete sladit svůj home office se zbytkem interiéru, máte tu možnost. K dispozici je červené, zelené, modré, béžové, bílé, černé, šedé i hnědé provedení. Některé ze zmíněných barev jsou navíc dostupné v několika odstínech.

Potah židle je vyrobený z antibakteriální vinylové kůže. Ta se vyznačuje odolností i svým neklouzavým charakterem. Tato zdravotní židle je odolná proti chemikáliím a dezinfekci. Použité materiály s sebou přinášejí také snadnou údržbu. Vlastnosti oceníte při rozlitém hrnku ranní kávy i v lékařském prostředí, které vyžaduje použití dezinfekčních prostředků.

Na materiálu výrobci nešetřili, a tak vybrali vysokou gramáž, která zaručuje odolnost vůči oděru. Materiál je vodoodpudivý a nehořlavý. Konstrukce zdravotní židle je hliníková. Design doplňují kovové detaily v černém nebo chromovém provedení.

Použité materiály a design - Therapia Standi - recenze zdravotní židle

Nosnost – 8/10

U tohoto parametru jsme se rozhodli strhnout dva body. Jeden zmizel kvůli relativně nízké nosnosti. Ta činí pouhých 110 kg. Židle proto není vhodná pro robustnější postavy. Druhý bod jsme odebrali kvůli absenci výběru mezi více velikostmi. Stále však máte na výběr mezi standardním a zvýšeným provedením židle.

Možnosti nastavení a přídavné mechanismy – 9/10

Posledním parametrem nám tato židle opět ukázala, že stojí za pozornost. Využitá mechanika se totiž odrazila v možnostech nastavení a polohování, které jsou široké. U sedáku tedy můžete regulovat výšku, hloubku i sklon. U opěry lze libovolně nastavovat přítlak i výšku. Každá pozice umožňuje aretaci, která vybranou pozici zajistí.

Pokud o to budete mít zájem, můžete si za několik set korun přikoupit 4D područky. Umožňují nekonečné možnosti nastavení ve všech směrech. Bohužel ale ve standardní výbavě nejsou. Vaši náladu však zlepší drobnost v podobě madla. To se nachází pod sedákem a umožní vám snadnější manipulaci s touto židlí.

Parametry

Vlastnost Parametr
Mechanika Synchronní
Maximální nosnost 110 kg
Hmotnost židle 17 kg (18 kg ve zvýšené verzi)
Využití domácí i pracovní prostředí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (30 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář