ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze reverzní osmózy Ivar Osmo 250

Recenze Ivar Osmo 250 – Šestistupňová soustava pro náročné

Objevte výkonnou reverzní osmózu Ivar Osmo 250 a vychutnejte si křišťálově čistou vodu bez bakterií a zápachu. Tato šestistupňová filtrační soustava efektivně odstraní z vody všechny škodlivé látky, včetně usazenin a bakterií. Součástí je také remineralizátor, jenž do vody navrací důležité minerály. Vítěz testu našeho porovnání reverzních osmóz do domácnosti.

Hodnocení reverzní osmózy Ivar Osmo 250

8.6

Skvělá

Šestistupňová reverzní osmóza pro náročné uživatele. Perfektní výkon, velká kapacita integrované nádrže a samostatné čerpadlo.

Výkon
9
Účinnost
9
Filtry a membrány
9
Požadované parametry
9
Rozměry
7
Klady
  • Perfektní účinnost
  • Skvělý výkon
  • Remineralizátor
  • Vodovodní baterie
  • Objemný zásobník
Zápory
  • Vyšší pořizovací cena

Výkon Ivar Osmo 250

Reverzní osmóza Ivar patří mezi výkonnější modely určené pro domácí využití. Filtrační systém je schopný během 24 hodin vyprodukovat až 280 l osmotické vody. Což je mnohonásobně více, než u menších a levnějších modelů. Díky velké nádrži na vodu, která se pyšní objemem 15 l, budete mít po ruce vždy minimálně 7 l dokonale čisté vody.

Účinnost

Vzhledem k tomu, že se jedná o šestistupňovou reverzní osmózu, její účinnost je opravdu vysoká. Osmotická membrána dokáže zachytit 96 – 99 % škodlivých látek a usazenin. Pro všechny látky, které se běžně vyskytují ve vodě z vodovodního řádu i ze studny, je její účinnost minimálně 95 %. Méně efektivní je pouze vůči boru, ten dokáže zachytit pouze ze 70 %. Naopak kontaminanty, jako je rtuť, azbest či olovo, dokáže z vody odstranit téměř ze 100 %.

Filtry a membrány

Reverzní osmóza Ivar se skládá z 6 různých filtrů a membrán. O odstranění usazenin, jako je písek, úlomky rzi či jiné organické i mechanické usazeniny, se postarají dva sedimentační filtry umístěné na začátku soustavy. Uhlíkový filtr s obsahem lisovaného aktivního uhlí efektivně odstraňuje pesticidy, chlor a téměř všechny látky organického původu.

Kartuš obsahující aktivní uhlí z kokosových skořápek vodu zbavuje nepříjemného zápachu a výrazně zlepšuje její chuť. Osmotická polopropustná membrána si hravě poradí s látkami, které předchozí filtry nezachytily. Z vody dokáže odstranit i většinu virů a bakterií. Soustava disponuje také remineralizátorem, jenž do vody navrací důležité minerály, jako je magnesium, vápník, draslík a jiné. Reverzní osmóza Ivar obsahuje také ionizační kartuš pro vyrovnání pH.

Požadované parametry

Dodržení požadovaných parametrů je zásadní pro správné fungování reverzní osmózy. Hlavní výhodou tohoto modelu je samostatné čerpadlo, jímž tento systém disponuje. Díky němu je možné osmózu připojit i k vodovodní soustavě, jež disponuje velmi nízkým tlakem vody.

Před koupí osmózy si vždy nechte udělat rozbor kvality vaší vody. Zjistíte tak, zda je vaše voda vhodná pro správné fungování filtračního systému. Tato reverzní osmóza si poradí i s velmi tvrdou vodou, a to až do 400 ppm. Co se týče pH, to by se mělo pohybovat v rozmezí 2 až 11. Zaměřit byste se měli také na množství nabitých iontů, solí a minerálů. Toto se skrývá pod zkratkou TDS a jejich hodnota by měla být nižší než 2 000 ppm.

Rozměry

S ohledem na to, že se jedná o šestistupňovou soustavu, reverzní osmóza Ivar osmo 250 je prostorově náročná. Součástí filtračního systému je také čerpadlo s rozměrem 345 x Ø 235 mm. Systém se skládá z většího počtu komponentů, tudíž je třeba počítat s tím, že vám pod kuchyňským dřezem zabere poměrně hodně prostoru.

Technické parametry Ivar Osmo 250

Značka: Ivar
Počet stupňů: 6
Výkon: 280 l/24 h
Pracovní tlak: 2,8 – 6 bar
Kapacita nádrže: 15 l
Maximální tvrdost vody: 400 ppm
Vodovodní baterie: ANO
Životnost membrány: 3 roky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář