ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších filtračních konvic 2022

Datum 9.8.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Voda je základní potřebou našeho těla. Dřívější problémy s jejím nedostatkem vyřešily rozsáhlé vodovodní sítě, díky nímž stačí pustit kohoutek. Co když se ovšem dostaneme do situace, kdy nebudeme moci tohoto komfortu využít a balená voda nebude po ruce? Jednou ze zajímavých možností jsou právě filtrační konvice na vodu.

Jelikož stále více jedinců filtraci vody na svých cestách využívá, sepsali jsme následující článek. Nabídneme vám přehled tří nejlepších konvic na filtrování vody. Pro náročné jsme vybrali filtrační konvici LAICA J81-CA Firence, která je díky objemu a perfektnímu filtračnímu systému jasnou jedničkou. Pro občasné použití pak postačí, Brita Style Maxtra Plus.

Nejlepší celkově

Důmyslné provedení filtračních patron. Spolehlivý indikátor a velice odolná konstrukce.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Výborné konstrukční provedení z jakostních materiálů, snadná manipulace a povedený design.

Nejlepší levná

Levné a spolehlivé řešení problémů s kvalitou pitné vody. Filtrace vydrží až na 100 litrů.

Nejlepší filtrační konvice

Recenze Laica J81-CA Firenze – nejlepší filtrační konvice na vodu

Recenze LAICA J81-CA Firenze - filtrační konvice Pro náročné

Celkový objem: 3,7 l | Objem přefiltrované vody: 2,2 l | Indikátor výměny filtru: ano | Možnost mytí v myčce: ano | Barva: bílá | Přibližná cena: 700 Kč

Klady
 • Značný objem
 • Perfektní provedení filtru
 • Spolehlivý indikátor
 • Odolná konstrukce
Zápory
 • Vyšší cena

Tím nejlepším produktem z naší trojice je LAICA J81-CA Firenze od ověřeného italského producenta filtračních systémů. Za nemálo peněz vám zajistí mnoho muziky.

Velkou devízou je perfektní kvalita filtračního systému. Na rozdíl od ostatních produktů na trhu vydrží patrony až 150 litrů, což je o polovinu více. Elektronický indikátor výměny informuje přesně a nemusíte se bát, že byste filtraci vyměnili předčasně. Celá konvice je vyrobena z velmi odolných plastů, takže se můžete těšit na dlouhou výdrž i při častém používání. Velký objem plně dostačuje k uspokojení požadavků větší rodiny.

Významným nedostatkem je oproti tomu poměrně výrazný finanční obnos, jež za pořízení výrobku zaplatíte. Sice se nejedná o kdovíjak závratnou sumu, i tak je to o více než 300 korun více než v případě nejlevnějšího výrobku. Na rozdíl od něj ovšem ušetříte na filtračních patronách.

LAICA J81-CA Firenze představuje výbornou volbu pro náročné domácnosti. Kvalitou konstrukce, délkou životnosti i úrovní filtraci vyčnívá nad zbytkem produkce na trhu.

Recenze Brita Style Maxtra Plus – konvice na filtraci vody s objemem 1,4 l

Recenze Brita Maxtra Style Plus 2,4l - filtrační konvice Zlatý střed

Celkový objem: 2,4 l | Objem přefiltrované vody: 1,4 l | Indikátor výměny filtru: ano | Možnost mytí v myčce: ano | Barva: limetková | Přibližná cena: 590 Kč

Klady
 • Výborná kvalita filtrace
 • Povedený design
 • Spolehlivé ukazatele výměny filtru
 • Snadná manipulace
Zápory
 • Malý objem

Také druhý model našeho přehledu pochází z dílny firmy Brita. Style Maxtra Plus se vyznačuje perfektním řemeslným provedením konstrukce. Všechny prvky byly navrženy s citem tak, aby poskytovaly uživateli co největší komfort.

Podstatným kladem je vynikající kvalita filtrace, o níž se starají výborně navržené patrony. Na rozdíl od předcházejícího modelu musíme vyzdvihnout i funkční ukazatele výměny filtru. LED indikátory blikají v několika barvách podle toho, jak naléhavá výměna je. Zmínit musíme též povedené designové provedení, díky němuž zařízení skvěle zapadne do jakékoliv kuchyně.

Zásadní nevýhodou je poměrně malý objem nádoby. Na jeden zátah totiž zvládne pouze 1,4 l vody, takže se připravte na několikanásobnou práci. Pro menší nebo nenáročné domácnosti ovšem i takové množství kapaliny plně dostačuje.

Hledáte-li co nejlepší poměr mezi cenou a výkonem, jste na správném místě. Style Maxtra Plus nabízí velmi rozumné parametry a nebude vás stát příliš mnoho. Snad jen ten objem by mohl být o něco vyšší.

Recenze Brita Marella XL – levná konvice na filtrování vody s velkým objemem

Brita Marella XL 2 - filtrační konvice Levný základ

Celkový objem: 3,5 l | Objem přefiltrované vody: 2 l | Indikátor výměny filtru: ano | Možnost mytí v myčce: ano | Barva: bílá | Přibližná cena: 360 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Kvalitní filtrace
 • Zajímavý design
 • Dostatečný objem
Zápory
 • Nepřesný indikátor výměny filtrace
 • Slabší řešení konstrukce
 • Absence českého návodu

Potřebujete vhodnou filtrační konvici do domácnosti? V tom případě u vás zcela jistě najde využití model Brita Marella XL. Ten nabídne objem plně dostačující k přípravě čisté vody pro celou rodinu.

Významným kladem je nízká pořizovací cena, jen mírně přesahující 350 korun. Za ni dostanete přístroj vybavený vysoce kvalitními filtry, jež se postarají o důkladné očištění nalité kapaliny. Designové pro provedení působí na první pohled zajímavě a rozhodně nevypadá levně. Již výše jsme zmínili velký objem nádoby.

Největším problémem je poněkud nepřesný indikátor výměny filtrace. Ten bere v potaz pouze datum poslední výměny, nikoliv množství odfiltrované vody. Proto se vyplatí brát ho s nadhledem a raději si spočítat 100 litrů, po kterých by mělo dojít k výměně za všech okolností. Zmínit musíme i konstrukční nedostatky v podobě drobného úchytu otvírání či velikosti nevhodné pro umístění v lednici. Radost neudělá ani absence českého návodu.

Jestliže nebazírujete na rychlosti filtrace, ale vystačíte si s její vysokou úrovní, splní Brita Marella XL vaše požadavky.

Nejprodávanější filtrační konvice a lahve podle Heureky

Jak správně vybrat filtrační konvici

Předtím, než se rozhodnete pro návštěvu obchodu, vyplatí se zamyslet se nad výhodami a nedostatky filtračních konvic na vodu. Porozumět byste též měli tomu, jak tyto přístroje vlastně fungují. Při nákupu rozhodně berte v potaz objem nádoby a provedení použité filtrace. V neposlední řadě hraje roli i tvar daného modelu filtrační konvice na vodu s filtrem.

Výhody a nevýhody

Na první pohled vypadá vše ideálně. V oblasti s horší vodou si zakoupíte konvici, která se postará o odstranění všech potenciálních škodlivin. Ne vždy je ovšem takovýto postup možný nebo přínosný. Proto se musíme zmínit o výhodách a nevýhodách filtračních výrobků:

Klady
 • Efektivní odstranění škodlivých látek
 • Odpadá nutnost kupování balené vody a nakládání s odpadem
 • Levný provoz konvice
 • Vyšší výdrž spotřebičů využívajících vodu
Zápory
 • Odčerpání velkého množství prospěšných minerálů
 • Snížení pH vody
 • Vodu je nutno provařit při použití pro kojence

V případě, že žijete v oblasti s dobrou kvalitou vody, můžete filtrační konvici použít pouze jako doplněk. S její pomocí odstraníte i malé množství vodního kamene, čímž přispějete k delší životnosti svých spotřebičů.

Princip fungování filtrační konvice

Vzhledem k tomu, že s čistotou vody není radno si zahrávat, asi vás zajímá, jak to všechno vlastně funguje? O všechno se stará důmyslný filtrační systém. Ten je obvykle tvořen hned několika samostatnými filtry. První z nich představuje jemné sítko, které se postará o mechanické odstranění větších nečistot.

Druhou část tvoří průtok směsi látek a aktivního uhlí. To se postará o likvidaci vodního kamene, aniž by došlo ke kompletnímu odfiltrování prospěšných minerálů. Samotné aktivní uhlí provádí filtrací nejmenších usazenin a zásadním způsobem zlepšuje chuť vody.

Náš tipNáš tip

Máte doma opravdu nekvalitní vodu? Filtrační konvice nemusí být dostačující! Připravili jsme pro vás recenze reverzní osmózy do domácnosti.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že provoz takového náčiní musí spolykat obrovské množství peněz, opak je pravdou. Jeden litr kompletně filtrované vody vyjde zhruba na 2 koruny. Jaký rozdíl oproti balené vodě v supermarketech.

Objem nádoby

Důležitým parametrem každého zařízení pracujícího s kapalinou, je objem. Ten hraje neméně významnou roli i v případě filtračních konvic. V produktových specifikacích se běžně setkáte hned se dvěma objemy. První udává množství čisté přefiltrované vody, druhý započítává i vodu určenou k filtraci.

Vždycky se vyplatí soustředit se hlavně na objem přefiltrované vody. Právě ten totiž udává, jaké množství kapaliny vhodné k pití nakonec získáte. Obecně platí, že čisté množství zpracované vody by mělo plně odpovídat alespoň rychlovarné konvici tak, abyste nemuseli čekat na její plné dolití.

Na trhu se setkáte se širokou škálou velikostí nádob. Nejběžnější jsou výrobky se souhrnným objemem činicím 3 litry, z nichž polovina je pro již filtrovanou vodu. Velké a náročné domácnosti ovšem mohou směle využít i modely, jejichž nádoba pojme až 8 l.

PozorPozor

Žádná z uvedených filtračních konvic na vodu se neobejde bez vhodných filtračních patron.

Provedení filtrace

Nejdůležitějším prvkem každého filtračního zařízení jsou logicky filtry. V prvé řadě byste se tedy měli zajímat o to, jak dlouho vydrží a na kolik peněz vás přijde jejich výměna. Standardně se životnost těchto patron pohybuje v rozmezí od čtyř do pěti týdnů.

Při práci rovněž věnujte pozornost důkladné kontrole indikátorů výměny filtru. V zásadě se používá buď mechanických nebo elektronických systémů, které vás upozorní, že je zapotřebí použitý systém nahradit. Nejdůmyslnější výrobky dokonce ukáží přesný počet konvic, který ještě bezpečně vyčistíte.

Rozhodně zbytečně nepřekračujte doporučenou dobu! V opačném případě není jisté, že bude voda zbavena všech škodlivin.

Náš tipNáš tip

Filtrovanou vodu můžete využít například k uvaření kávy či čaje v rychlovarné konvici, nebo v případě kávy v kávovaru. Prodloužíte tím jejich životnost a zároveň má výsledný nápoj zcela jinou chuť.

Tvar filtrační konvice

Ačkoliv můžete na první pohled vnímat tvar konvice na vodu s filtrem jako podružný parametr, není to úplně pravda. Vzhledem k tomu, že se velmi často jedná o klíčové pomocníky pro cestovatele, je třeba, aby měl dostatečně ergonomické křivky.

Na trhu se vyskytuje celá řada různorodých barevných provedení. V současnosti též lze nalézt hned tři základní tvary, o nichž pojednává následující tabulka:

Tvar Popis
Klasická konvice Běžný tvar vhodný pro použití v domácnosti, snadná manipulace a zjednodušené nalévání vody
Karafa Pro náročnější zákazníky, vyžadující ladné křivky a elegantní design
Láhev Malé rozměry a kompaktní podlouhlé provedení, ideální pro turisty

Nejprodávanější filtrační konvice a lahve podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (51 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]