ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Sport

Filtrační láhve na vodu

Potřebujete mít na svých cestách jistotu kvalitní vody nebo nejste spokojeni s chutí vody, která vám teče z kohoutku? Vyberte si filtrační láhev, která vás ochrání před nepříjemnými nástrahami. Vybrali jsme trojici filtračních lahví na vodu nejen pro cestovatele. Naší favoritkou je samočistící láhev na vodu Philips GoZero UV, která díky technologii UV-C zůstane vždy čistá a voda v ní čerstvá.

Nejlepší celkově

Nezbytný parťák pro všechny outdoorové nadšence. Čistá voda kdykoliv a z jakéhokoliv zdroje.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Samočistící láhev na vodu na cesty i do přírody. Dvojitá izolace pro udržení stabilní teploty nápoje.

Nejlepší levná

Láhev na filtrování vody skvěle padne do dvířek každé lednice. Odstraňuje chlór i nepříjemný zápach.

Nejlepší filtrační láhve na vodu

Recenze Lifesaver Liberty – Filtrační láhev pro cestovatele

Filtrační lahev na vodu outdoorová Pro náročné

Objem nádoby: 400 ml | Hmotnost: 425 g | Druh filtrace: uhlíková vlákna | Životnost filtru: 2 000 l čisté pitné vody | Filtrační kapacita: bakterie Log 6 (99,9999%), viry Log 4 (99,99%) a cysty Log 3 (99,9%) | Přibližná cena: 3 690 Kč

Klady
 • Rychlá filtrace
 • Upozornění na výměnu filtrační kazety
 • Lze použít pro filtraci velkého množství vody naráz
Zápory
 • Nesmí zmrznout

Čistá voda z každé řeky i rybníka. Vášniví dobrodruzi ocení filtrační láhev pro cestovatele Lifesaver Liberty. Filtrační láhev od známého výrobce vybavení pro outdoorové nadšence má unikátní filtrační systém. Je schopna odstranit z vody téměř 100 % bakterií, virů, parazitů a dalších škodlivých částic. Funguje na principu tlakové nádoby s ruční pumpou. Jednoduše odšroubujete speciální dno s pumpou z láhve a naberete do ní vodu. Dno zašroubujete zpět a 2-3× napumpujete, otevřete víko, otočíte ventil a už si vychutnáváte čistou vodu. Tak jednoduché to je.

Navíc lze filtrační lahev používat jako filtraci k naplnění jiných lahví se širokým hrdlem. V případě, že si dokoupíte 1,5 m Lifesaver hadici, která slouží k čerpání vody z přírodních zdrojů, můžete přefiltrovat vodu celé výpravě. Lifesaver láhev dokáže přefiltrovat až 2 000 litrů vody rychlostí 1,2 l/min. Postup je podobný. Ruční pumpou napustíte přes filtrační systém vodu, kterou přepouštíte přes náustek vaší láhve do jiných nádob. Celý systém je unikátní svou použitelností. Můžete napustit vodu pouze do objemu láhve, tj. do 400 ml ale můžete si také zajistit tolik vody, kolik potřebujete na své další objevování přírody.

Výhodou unikátního filtračního systému od Lifesaver je technologie Failsafe, která vás upozorní na nutnost vyměnit filtrační kazetu. Byť cena láhve na filtrování vody sahá přes tři tisíce, nepovažujeme to za nevýhodu. Po tomto řešení sahají opravdoví dobrodruzi a mít čistou vodu v divočině je prostě k nezaplacení.

Recenze Philips GoZero UV – Samočistící lahev na vodu

Černá filtrační láhev Zlatý střed

Objem nádoby: 590 ml | Hmotnost: – | Materiál: Nerezová ocel | Druh filtrace: UV-C LED | Životnost filtru: – | Filtrační kapacita: 99,999 % bakterií a až 99,9 % virů | Přibližná cena: 1 999 Kč

Klady
 • Filtrace UV-C LED
 • Z kvalitní nerezové oceli
 • Ideální velikost
 • Lze mýt v myčce
Zápory
 • Nutnost nabíjení

Chytrá elegantní láhev. Svěží vodu bez zápachu na cestách, v přírodě i doma zajišťuje Philips GoZero UV. Samočistící lahev na vodu pracuje s technologií UV-C LED, která ničí DNA bakterií způsobujících zápach. Zajišťuje bezpečnou pitnou vodu odstraněním až 99,999 % patogenů z vody. Určitě znáte nepříjemný povlak na vnitřních stěnách láhve, který znehodnocuje vodu a láhev nepříjemně páchne. S Philips GoZero UV se vám podobná zkušenost vyhne. Nejen, že láhev filtruje vodu, ale prostřednictvím UV-C LED čistí i vlastní stěny. Ty zůstávají bez mazlavého povrchu a voda se nekazí. Pocit čerstvě natočené vody vás čeká v každém doušku.

Po napuštění vody spustíte technologii UV-C LED pomocí tlačítka. Proces čištění vody trvá 3 minuty. Ta se následně sama automaticky aktivuje každé 2 hodiny. Baterie v uzávěru vydrží několik dnů v závislosti na intenzitě používání láhve. Výrobce uvádí údaj až 30 dnů, ale ze zkušeností uživatelů jsme zjistili reálnou dobu výdrže baterie 3-10 dnů. Dobíjení je možné pomocí kabelu s magnetickým USB. Samotné nabíjení víčka trvá asi 2 hodiny.

Další výhodou lahve je dvojitá izolace, která udrží studené nápoje déle chladné a horké nápoje teplé dlouhé hodiny. Výhodou je, že samotnou láhev můžete mýt i v myčce nádobí. Nevýhodou je nutnost myslet na nabíjení láhve. S vybitým víčkem ztrácí láhev čistící schopnost a stává se pouze drahou lahví bez přidané hodnoty.

Recenze Laica Flow’N Go – Filtrační láhev na vodu do domácnosti

Průhledná láhev s filtrem vody Levný základ

Objem nádoby: 1 l | Hmotnost: – | Materiál: Plast | Životnost filtru: 120 l čisté pitné vody | Druh Filtrace: uhlíkový filtr | Filtrační kapacita: chlór, zápach, nečistoty | Přibližná cena: 549 Kč

Klady
 • Elegantní, ale zároveň odolná
 • Skvěle padne do dvířek lednice
 • Snadné použití i výměna filtru
Zápory
 • Pouze na domácí použití

Chutná voda denně doma. Pitná voda je v Česku kvalitní. Její chuť však závisí na zdroji, odkud je čerpána. Někdy může být silně chlorovaná. Chuť takové vody dokáže skvěle vylepšit láhev na filtrování vody Laica Flow’N Go. Láhev je vyrobena z odolného plastu bez BPA a nabízí objem 1 l. Její použití je naprosto jednoduché. Po odšroubování uzávěru ji naplníte kohoutkovou vodou. V uzávěru je umístěn uhlíkový filtr, který umožňuje instantní filtraci vody při jejím nalévání. K filtraci vody tak dochází vždy, když ji naléváte z lahve do sklenice.

V porovnání s domácími filtračními konvicemi, kdy musíte čekat, až voda přes filtraci překape, je použití Flow’N Go mnohem rychlejší. Láhev přefiltruje až 120 l vody, popřípadě vydrží plnit svou službu až 30 dní, poté je nutné filtrační disk vyměnit. Dobrou zprávou je, že k láhvi obdržíte filtrační disk navíc. Každý filtr má QR kód, pomocí kterého můžete přes mobilní aplikaci Laica Home Wellness zjistit životnost filtru. Po vložení do filtrační láhve ho naskenujete do aplikace a vložíte údaje o tvrdosti vody a datum vložení filtru. Aplikace vás sama upozorní na nutnost výměny.

Horší zprávou naopak je, že jeden filtr stojí zhruba stokorunu, přičemž lze koupit v balení pouze po třech nebo šesti kusech. Za vylepšení chuti vody zaplatíte měsíčně přibližně sto korun navíc. Filtrace odstraňuje z vody nečistoty a chlór, současně v ní ponechává všechny tělu potřebné minerály. Benefitem láhve je její tvar, který perfektně umístíte do každých dvířek lednice. Cena filtrační láhve je velmi příznivá. Její drobnou nevýhodou je, že je vhodná pouze pro domácí použití.

Nejoblíbenější láhve na filtrování vody

Jak vybrat filtrační láhev na vodu

Voda znamená život. Umožňuje ho a zároveň ho chrání. Bez ní nepřežijeme o moc déle než tři dny. Je zdrojem naší existence, a proto je důležité mít k ní přístup, kdekoli se nacházíme. Ve střední Evropě nemáme o dostatek pitné vody nouzi. Máme k ní přístup takřka kdykoliv a kdekoliv. Pokud se pohybujete v běžném životě mezi domovem, prací nebo školou, pravděpodobně pro vás není filtrování vody nezbytné.

Jiná situace nastává, pokud bydlíte v oblasti s pitnou, ale méně chutnou vodou. Možná je příliš chlorovaná nebo mineralizovaná. Pak jsou na řadě filtrační systémy, které vodě vracejí bohatou chuť. Někdy stačí pouze správná filtrační láhev, která zajistí čistou vodu bez zbytečných přídavných látek.

výřez fotografie, nalévání vody z láhve do sklenice

Všichni milovníci venkovních aktivit a toulání se v přírodě občas využijí vodu ze studánky či potoka. Pokud si nejste jistí, zda se jedná o pitelný zdroj zahnání žízně, v té chvíli se dostává ke slovu filtrace vody. Láhev na filtrování vody odstraní bakterie, viry nebo parazity, kteří mohou být přítomni v přírodních vodních zdrojích. Pro dobrodruhy se stávají outdoorové filtrační láhve nezbytným společníkem do extrémních podmínek.

Při cestování v krajinách, kde je pitná voda hůře dostupná, je láhev s filtrem na vodu nezbytná. V takových případech volte láhve s pokročilým filtračním systémem, jako je UV-C filtrace nebo filtrace s aktivním uhlím.

Náš tip

Pitná voda ve filtrační láhvi odpočívá ve vašem batohu. Teď je na řadě vydat se vstříc dobrodružství. Zdokumentujte své zážitky v přírodě tou nejlepší outdoorovou kamerou.

Jak fungují filtrační láhve na vodu

Filtrační láhve představují revoluci v dostupnosti pitné vody. Obsahují speciální technologie, které se starají o odstranění bakterií, virů a dalších mikroorganismů.

Filtrace vody prostřednictvím UV-C světla

Jedním z populárních způsobů filtrování vody je využití UV-C světla. UV-C světlo narušuje DNA a RNA mikroorganismů, čímž je zneškodní a zabraňuje jejich množení. UV-C světlo sterilizuje jak vodu v láhvi, tak vnitřní povrch láhve. Na svých cestách za dobrodružstvím můžete láhev opakovaně používat bez nutnosti ji mýt prostředky na nádobí. Samočistící mechanismus se spouští stiskem tlačítka, čímž se aktivuje UV-C dioda.

Filtrace vody aktivním uhlím

Použití aktivního uhlí k odstranění patogenů z vody je nejstarší a nejrozšířenější metodou jejího čištění. Funkce aktivního uhlí spočívá v adsorpci, což znamená, že se molekuly nečistot vážou na povrch uhlí. To je zpracované tak, aby na svou plochu s mnoha drobnými póry nachytalo co nejvíc nečistot. Tento typ filtru je skvělý pro odstraňování chlóru, organických látek, pesticidů a některých těžkých kovů. Kromě čištění vody může aktivní uhlí také zlepšit chuť a vůni vody tím, že odstraňuje nepříjemné pachy.

Filtrační láhve na doma vs. láhve pro cestovatele

Stačí trocha hledání na internetu a hned je jasné, že běžné filtrační láhve a filtrační láhve pro cestovatele se diametrálně liší cenou. Co mají rozdílné z hlediska svých čistících účinků? Filtrační láhve pro domácnost často cílí na odstranění chemické chuti a zápachu, zatímco láhve pro cestovatele prioritně řeší odstranění patogenů.

Domácí verze obvykle nemusí čelit tak drastickým změnám kvality vody jako ty cestovní. Láhve pro cestovatele jsou často robustnější a navrženy tak, aby odolávaly náročným podmínkám. Domácí filtrační láhve jsou spíše stylovější, zaměřené na líbivý design.

Nalévání vody do sklenice

Na co se zaměřit při výběru láhve s filtrem na vodu

Při výběru láhve se zaměřte na použité materiály. Své tělo chcete ochránit před škodlivými mikroorganismy, tak ho chraňte i před mikroplasty nebo chemickými látkami. Snažte se volit lahve na filtrování vody vyrobené z ekologických materiálů. Vybírejte netoxické varianty. Rozmyslete si velikost láhve, která vám padne do ruky, do batohu a bude se hodit na všechna vaše dobrodružství.

Údržba

Ačkoliv filtr v láhvi odstraňuje nečistoty, samotnou láhev v době, kdy jste v civilizaci, omyjte dle návodu. Dle pokynů výrobce také pravidelně vyměňujte filtry. Filtrační vložky mají pouze omezenou životnost, obvykle udávanou v množství vody, kterou mohou zbavit nečistot a patogenů. Pravidelně filtr vyměňujte, abyste zajistili nezávadnost vody, kterou budete pít.

Náš tip

Čistou vodu potřebujete na cestách i v domácnosti. Prozkoumali jsme ty nejlepší domácí vodárny, které vám zajistí neustálý přísun chutné a zdravé vody.

Kde koupit filtrační láhev na vodu

Filtrační lahve pro cestovatele i skutečné dobrodruhy zakoupíte na 4camping.cz. Samočistící lahev na vodu, která vám bude dělat společnost na každém výletě i na cestě do práce, hoďte do košíku na Benu.cz. Ozdobu vašeho jídelního stolu, elegantní láhev s filtrem na vodu, objednejte na Alza.cz.

Nejoblíbenější značky lahví na filtrování vody

Laica

Skutečným leaderem na poli filtrace vody je italský výrobce Laica. Přes 20 let se specializuje na vývoj a výrobu vodních filtračních systémů. Drží několik národních i mezinárodních patentů, díky kterým jsou nejen filtrační láhve vysoce efektivní, ale také uživatelsky přívětivé.

Philips

Světoznámá tradiční značka Philips z Nizozemska se snaží každý den zlepšovat životy lidí prostřednictvím smysluplných inovací. Máme za to, že se samočistící lahví trefili přímo do černého. Čistější voda, zdravější tělo.

Lifesaver

Britský výrobce Lifesaver se zabývá vývojem a výrobou filtračních lahví a zařízení pro filtraci vody. Vyznačuje se vysoce účinnými filtračními systémy použitelnými v těch nejnáročnějších podmínkách. Zaměřuje se na udržitelná řešení při nedostatku pitné vody.

Cena filtrační lahve pro cestovatele

Top láhvemi s unikátními schopnostmi odstranění virů, bakterií a jiných patogenů z takřka jakékoliv zdroje vody jsou filtrační láhve pro cestovatele. Zajišťují přístup k pitné vodě i na těch nejdobrodružnějších výpravách. Jejich cena přesahuje 3 000 Kč. Voda je život a život je k nezaplacení.

V cenové hladině 1 000–3 000 Kč pořídíte láhve na filtrování vody pro domácí použití i pro běžné turistické aktivity. Můžete si vybrat, zda zvolíte nerezový materiál nebo lahve z BPA free plastu. Liší se také použité filtrační technologie. Od klasických uhlíkových vláken po moderní technologii UV-C LED.

Do 1 000 Kč koupíte láhve s filtrem na vodu pro běžné domácí použití. Využijete je zejména tehdy, pokud potřebujete vylepšit chuť kohoutkové vody. Filtrační láhve na vodu odstraňují zápach chloru i nečistoty.

Náš tip

Turistický batoh máte? A můžeme ho vidět? Vyberte si ten nejlepší turistický batoh s užitečnými kapsami na umístění filtrační láhve s vodou.

Nejčastěji kladené otázky

V čem je filtrovaná voda lepší?

Filtrovaná voda je zbavena nečistot, chlóru, bakterií a mnoha dalších nežádoucích látek, což ji činí čistší i chutnější.

Jaké látky dokáže filtrační láhev odstranit?

To záleží na typu filtru. Většina lahví dokáže odstranit bakterie, chlór, sedimenty a některé typy filtračních kazet dokonce i viry.

Jaký je rozdíl mezi vodou z filtrační láhve a kohoutkovou vodou?

Pitná kohoutková voda má kvůli svým přídavným látkám a chlóru často zvláštní pachuť. Naopak voda z filtrační láhve je vyloženě lahodná. Díky filtraci chutná voda čerstvěji, čistěji, je plná chuti.

Který filtr je nejlepší na cestování?

Pro cesty do oblastí s nejistou kvalitou vody doporučujeme plácnout se přes kapsu a zvolit některou z filtračních lahví pro dobrodruhy. Aktivní uhlí nebo UV-C filtr zlikvidují až 99,99 % virů, bakterií a dalších patogenů a zajistí vám přísun kvalitního zdroje vody.

Nejprodávanější lahve na filtrování vody

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (10 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář