ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší rychlovarné konvice 2022

Datum 31.8.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Představujeme recenzi nejlepších rychlovarných konvic, které nás oslovily kvalitou, designem a zajímavými funkcemi. Mezi ně patří například regulace teploty či interaktivní měnění barev. Vítězem našeho testu se stala rychlovarná konvice s regulací teploty Bosch TWK 8613.

Nejlepší celkově

Luxusní rychlovarná konvice s užitečnými funkcemi a elegantním designem. Celkový vítěz.

Nejlepší cena/výkon

Oblíbená a kvalitou ověřená konvice české značky, která potěší poměrem cena/výkon i vzhledem.

Nejlepší levná (do 1000 Kč)

Základní, avšak cenově dostupná a spolehlivá rychlovarná konvice pro nenáročné.

Nejlepší rychlovarné konvice na vodu

Recenze Bosch TWK 8613 – Nejlepší rychlovarná konvice s regulací teploty

Recenze Bosch TWK 8613 Pro náročné

Objem: 1,5 l | Materiál: plast | Příkon: 2400 W | Přibližná cena: 1 600 Kč

Klady
 • Možnost regulace teploty
 • Zajímavý design
 • Rychlost varu
 • Jednoduchá obsluha
 • Udržování teploty
Zápory
 • Vysoká pořizovací cena
 • Hlučnější provoz

Hledáte moderní, efektivní a elegantní rychlovarnou konvici s nadčasovým designem? V tom případě vám přestavujeme model značky Bosch TWK 8613, který je určen opravdu náročným uživatelům.

Čím vás bezpečně nadchne? Rozhodně funkcí podporující regulaci teploty v rozmezí od 70 °C do 100 °C. Tato možnost je obzvláště oblíbená u milovníků kvalitních čajových a kávových směsí, jež se nesmějí zalévat vařící vodou. Konvice se snadno nasazuje na varnou podložku ve všech směrech, a to díky středovému kontaktu.

Rychlovarná konvice Bosch TWK 8613 toho však zvládá mnohem více. Rádi byste, aby udržovala požadovanou teplotu? Žádný problém. Díky funkci keep warm se vaše přání stane skutečností. Samozřejmostí jsou bezpečností prvky, mj. ochrana proti přehřátí, automatické vypnutí v případě otevření víka a vypínací automatika způsobená tlakem páry.

Testovaná konvice s regulací teploty od společnosti Bosh je zkrátka parádní kuchyňský pomocník, kterého si zamilujete i vy. Jedinými nevýhodami modelu jsou vysoká cena a trochu hlučnější provoz. Nejlepší celkově.

Recenze ETA Ela 8598 – Nerezová elektrická konvice s podsvícenou ryskou

Rychlovarná konvice ETA Ela 8598 – recenze a test Zlatý střed

Objem: 1,7 l | Materiál: nerez | Příkon: 2100 W | Přibližná cena: 890 Kč

Klady
 • Nerezový materiál
 • Moderní vzhled
 • Podsvícená ryska
Zápory
 • Nižší odolnost povrchu
 • Často orosené víčko

ETA Ela 8598 patří mezi nejpopulárnější rychlovarné konvice na českém trhu. Své uživatele potěší skvělým poměrem ceny a kvality i moderním vzhledem. Velký výběr barevných kombinací, elegantně tvarované linie, zkrátka ideální doplněk do domácnosti.

Ve vybavení neschází veškeré pojistky ani odnímatelný filtr proti vodnímu kameni a dalším nečistotám. Příjemným potěšením je také podsvícení rysky, které se aktivuje po zapnutí konvice. V horní části se nachází průhledné víčko, které lze snadno otevírat prostřednictvím tlačítka na rukojeti. Některé recenze ale upozorňují na permanentní orosení.

Ve specifikaci jsme narazili na absenci regulace teploty, což je v téhle cenové kategorii pochopitelné. Vylepšení by zasloužil také povrch. Vnitřek konvice je sice vyroben z nerezu, vnější vrstvu ale tvoří plast. Tato úprava je náchylná k poškrábání. Především v některých barevných provedeních tato skutečnost může být hodně nepříjemná.

Modely konvic značky Eta se pyšní moderním vzhledem:

Recenze Tefal KO 29913 – Levná rychlovarná konvice pro nenáročné

Recenze Tefal KO 29913 Levný základ

Objem: 1,5 l | Materiál: plast | Příkon: 2200 W | Přibližná cena: 700 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Minimální naplnění
 • Otočná základna
Zápory
 • Absence bezpečnostní pojistky
 • Kratší napájecí kabel
 • Nudný vzhled

Rychlovarná konvice Tefal KO 29913 nabízí základní vybavení pro nenáročné uživatele. Za cenu kolem 500 Kč se vám do rukou dostane poměrně kvalitní výrobek od renomované značky. Celé tělo je vyrobeno z plastu, na obou bocích se nachází přehledná ryska. Prodává se ve dvou barevných provedeních, a to černé a bílé.

V první řadě musíme pochválit minimální hodnotu naplnění. V této rychlovarné konvici můžete ohřívat od 250 ml. Neschází ukrytá topná spirála, otočný podstavec ani odnímatelný filtr proti usazeninám. Vyšší příkon 2200 W zkracuje dobu nutnou pro ohřev.

Největším záporem je absence bezpečnostní pojistky. Kvůli plastovému provedení se hlavně v začátcích připravte na mírný zápach. Po pár použití tato nepříjemnost vymizí. Recenze poukazují na nižší odolnost nápisů, a to hlavně u černé varianty. Nepříjemností může být i kratší napájecí kabel a chybějící tlačítko na otevírání víčka.

Další zajímavé alternativy

 • Concept RK 0062 (999 Kč) – Keramická rychlovarná konvička o objemu 1 l. Jedinečný design neurazí ani náročného uživatele, vybírat dokonce můžete ze tří barevných provedení.
 • DeLonghi KBO 2001 (1 400 Kč) – Populární, nerezová rychlovarná konvice na vodu s neotřelým retro designem, příkonem 2000 W a objemem 1,7 litru. Za cenu kolem 1 600 Kč bychom ale čekali o něco více než jen zajímavý vzhled.

Nejprodávanější rychlovarné konvice

Jak vybrat rychlovarnou konvici

Na co se zaměřit při výběru nové rychlovarné konvice? Mezi nejdůležitější parametry patří objem, příkon a materiál. Svou roli hrají také cena, dostupné funkce nebo vzhled.

Objem rychlovarné konvice

Objem rychlovarných konvic začíná u kompaktních 0,4 litru a končí u 3,5 litrů. Velikost vybírejte podle počtů rodiny. Dvoučlenná domácnost si vystačí s 1,2 litru, pro běžnou rodinu stačí 1,7 litru. Doporučujeme sledovat také hodnotu minimálního množství vody, které lze v konvici ohřát. Ohříváním zbytečně velkého množství můžete proplýtvat poměrně dost elektrické energie.

Příkon rychlovarné konvice

Tato hodnota určuje dobu ohřevu vody. Pohybuje se v rozmezí od 200 do 3 100 wattů. Obecně platí, že čím vyšší číslo, tím lépe pro uživatele. Doporučujeme vybírat produkty s příkonem minimálně 2 000 wattů. Konvice s vyšším výkonem ohřívají vodu rychleji. Ale pozor, vysoký výkon má vliv na spotřebu, proto doporučujeme sledovat také přesnou dobu ohřevu. Některé elektrické konvice mají větší tepelné ztráty nebo nevypínají okamžitě po dosažení varu. Čím delší prodleva, tím vyšší spotřeba proudu.

Materiál

Už dávno neplatí, že rychlovarná konvice na vodu je vyrobena jen z nudného, bílého plastu. Tento design přetrvává převážně u těch nejlevnějších výrobků. O něco dražší produkty jsou vyrobeny z nerezové oceli. Obecně doporučujeme vyvarovat se levnému plastu. Hlavně v začátcích se při ohřívání často vyskytuje nepříjemný zápach, který se přenáší i na vodu. V některých případech tento nešvar přetrvává velmi dlouho, v extrémních situacích se ho dokonce nezbavíte vůbec.

Mezi další používané materiály patří například keramika, kov, sklo nebo porcelán. Výrobci je často kombinují. Materiál má dopad i na celkový vzhled, proto vybírejte s rozvahou. Přece jen rychlovarná konvice patří mezi výrazné doplňky, které stále zůstávají na očích. Můžete volit mezi klasikou, elegancí nebo například retro stylem.

Klasika v moderním provedení – keramická konvice Concept RK 0010

Klasika v moderním provedení – keramická konvice Concept RK 0010.

Rychlovarná konvice a bezpečnost

Každá rychlovarná konvice by měla být vybavena třemi základními pojistkami:

 • vypnutí přístroje v případě, že v konvici není voda
 • vypnutí konvice v případě, že přístroj není dobře umístěn v podstavci
 • zabudovaný termostat (konvice se sama vypne po ohřátí vody)

Přítomnost pojistek bývá u renomovaných výrobců standardem. Dále doporučujeme vyhledat bezpečnostní certifikát, který zaručí celkovou kvalitu provedení. Vyvarujete se tak možnostem poranění nebo požáru.

Náš tipNáš tip

Pokud chcete prodloužit životnost přístroje a snížit spotřebu, používejte vodu z filtrační konvice.

Spirála

Základem každé rychlovarné konvice je spirála, která se nachází ve spodní části. K dispozici jsou dvě řešení:

1. skrytá

Modernější elektrické konvice na vodu často využívají ukrytou spirálu v dolní části. Toto provedení má hned několik výhod, tou nejzásadnější je snadné čištění. Se skrytou spirálou nehrozí uvolňování usazeného vodního kamene do ohřáté vody. Některé dražší výrobky dokonce umožňují ohřátí také jiné tekutiny. Nevýhodou je o něco delší čekání.

2. viditelná

Dnes se s tímto řešením setkáte hlavně u starších modelů nebo konvic levnější cenové kategorie. Výhodou viditelné spirály je o něco kratší ohřev vody. Naopak velkým negativem je usazování vodního kamene. Spirála bývá špatně přístupná, nejlepším způsobem vyčištění je využití speciálních tablet. Babskou radu s čištěním kyselinou citronovou nedoporučujeme, konvici byste mohli snadno poškodit.

Náš tipNáš tip

Pro bezproblémovou přípravu čaje doporučujeme elektrický čajovar. Ten vám ohlídá správnou teplotu i dobu louhování.

Komfort

Základem je ergonomie a umístění rysky. Při nákupu je dobré vyzkoušet si, jak vám konvice padne do ruky a zda je držení pohodlné. Dbejte také na umístění rysky. V některých případech výrobce zvolí málo výrazné provedení nebo nešikovné zabudování pod rukojeť. Také leváci by s některými produkty mohli mít problém. Ideálním řešením je umístění dvou rysek po stranách konvice.

Nepříjemným faktorem by mohla být také nadměrná hlučnost při ohřívání vody. V tomto případě je nejlepší vyzkoušení přímo na prodejně, případně nahlédnout do některého z testů.

Další funkce rychlovarné konvice

Řada výrobců přichází se zajímavými vychytávkami, které usnadňují proces ohřívání vody. Klasické zvukové upozornění bývá doplněno světelnými efekty. Pokud patříte mezi milovníky retro stylu, někteří výrobci nabízejí i klasické pískání.

Ukázka změny barvy při ohřívání vody v rychlovarné konvici Concept RK 4060

Ukázka změny barvy při ohřívání vody v rychlovarné konvici Concept RK 4060.

Za pozornost stojí také horní části elektrické konvice na vodu. Zde v některých případech naleznete užitečné tlačítko na automatické otevření konvice. Opět doporučujeme vyzkoušet v praxi. Může se stát, že se víčko neotevře celé a vyžaduje pomoc ruky. V takovém případě tlačítko postrádá smysl. Užitečná je i možnost naplnit konvici přes zobáček, kdy není nutné otevírat celé víko.

Nedílnou součást rychlovarné konvice tvoří základna. Doporučujeme vybírat otočnou – nemusíte přemýšlet nad tím, jakým směrem konvici usadit. Základna dražších modelů bývá vybavena tlačítky, které umožňují regulaci teploty.

Všímejte si také napájecího kabelu. Jeho délku vybírejte podle rozmístění zásuvek. Některé produkty bývají vybaveny praktickým navíjením. V prodeji jsou i typy s integrovanou základnou do kuchyňské linky. O tomto řešení uvažujte už při projektování nového kuchyňského koutu.

Cena rychlovarné konvice

Na trhu jsou v prodeji výrobky v cenovém rozmezí od 200 do 13 000 Kč. Cena samozřejmě závisí na výše zmíněných parametrech a množství vychytávek. Doporučujeme vyhýbat se podivně levným produktům na tržnicích nebo v některých supermarketech. Přece jen se jedná o přístroj, který ohřívá vodu na vysokou hodnotu 100 stupňů.

Nejoblíbenější rychlovarná konvice

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (67 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]