ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Vodíková láhev

Zbavte se oxidačního stresu pomocí jednoho z nejsilnějších antioxidantů! Molekulární vodík má neuvěřitelně pozitivní účinky na lidské tělo a vy ho do svého těla můžete dostat díky vodíkové lahvi naprosto jednoduše. První místo obsadila vodíková lahev Angelli o objemu 1 l, jejíž vodíková voda obsahuje vysokou hodnotu molekulárního vodíku i nízkou hodnotu oxidačně redukčního potenciálu.

Nejlepší pro domácnost

Vytvoří vodíkovou vodu s vysokým obsahem vodíku a nízkým oxidačně redukčním potenciálem.

Nejlepší multifunkční

Kromě přidání molekulárního vodíku zvládá z vody odstranit i chlor a ozon. Proces výroby trvá pouze 5 až 7 minut.

Nejlepší na cestování

Vodíková lahev kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti vhodná na výlety nebo kamkoliv jinam.

Nejlepší vodíková lahev

Recenze Angelli 1 l – nejlepší vodíkový generátor pro domácnost

Recenze vodíková lahev Angelli 1 l – nejlepší vodíkový generátor pro domácnostVítěz testuChytrýVyběr.cz

Objem lahve: 1 litr | Hodnota ORP: – 650 mV | Objem vodíku: 1 000 – 1 500 ppb | Hmotnost: 730 g | Materiál: borosilikátové sklo, ABS, nerezová ocel 304, titan, platina | Přibližná cena: 5 990 Kč

Klady
 • Nejnižší hodnota ORP na trhu
 • Vysoká hodnota vodíku
Zápory
 • Delší doba výroby vodíkové vody

Buďte fit díky této praktické litrové vodíkové lahvi Angelli. Ta přemění vodu z kohoutku na vodu s vysokým obsahem vodíku, který následně cirkuluje organismem a neutralizuje volné radikály. Hodnota oxidačně redukčního potenciálu je v tomto vodíkovém generátoru stanovena na -650 mV a objem vodíku 1 000 – 1 500 ppb. Tyto dvě hodnoty činí z lahve na výrobu vodíkové vody Angelli 1 l tu nejlepší volbu ke koupi.

Podpořte svou obranyschopnost s touto vodíkovou lahví. Poprvé vodu s molekulárním vodíkem připravíte takto: Lahev vypláchněte a naplňte vodou o teplotě do 60 °C (voda by měla být teplá). Spusťte proces výroby vodíkové vody a nechte vodu v lahvi po dobu 7–8 hodin. Následně opět spusťte 6–8× proces výroby. Pak už můžete lahev použít běžným způsobem (zapnete proces výroby a počkáte, až se ukončí). Vodu vypijte ihned, maximálně do 30 minut od konce výroby.

Recenze Lazena HB-H05M – nejlepší multifunkční vodíková lahev

Vodíková lahev Lazena HB-H05M

Objem lahve: 0,4 litru | Hodnota ORP: od -400 do -600 mV | Objem vodíku: 1 000 – 1 600 ppb | Hmotnost: 580 g | Materiál: borosilikátové sklo, ABS plast (bez bisfenolu A), nerez, titan, platina | Přibližná cena: 5 300 Kč

Klady
 • Rychlost výroby vodíkové vody
 • Odděluje z vody i kyslík, volný chlor a ozon
 • Vysoký obsah vodíku
Zápory
 • Menší objem

Připravte si doma vodíkovou vodu snadno a rychle. Pomůže vám s tím vodíková lahev Lazena HB-H05M o objemu 0,4 litru. Pyšní se objemem vodíku 1 000-1 600 ppb a oxidačně redukčním potenciálem v hodnotě od -400 do -600 mV. Odlišuje ji vylepšená technologie, která zajistí vyšší koncentraci vodíku, ale i oddělení kyslíku, volného chlóru a ozonu. Výhoda tohoto vodíkového generátoru Lazena je v tom, že celý proces trvá pouze 5 až 7 minut a použití je naprosto jednoduché:

Opláchněte lahev, naplňte ji vodou (pitnou, upravenou nebo upravenou reverzní osmózou) a zapněte spínač. Po prvním stisknutí spínače svítí modrá barva, proces bude trvat 5 minut a finální koncentrace vodíku bude nižší. Po druhém stisknutí svítí zelená barva, proces bude trvat 7 minut a koncentrace vodíku bude vyšší. Je tedy na vás, jakou koncentraci vodíku ve vodíkové vodě zvolíte. Vodu vypijte do 10–15 minut od skončení procesu. Skleněná lahev se dá nahradit pet lahví s vodou.

Recenze Angelli 0,3 l – nejlepší vodíková lahev na cestování

Recenze vodíková lahev Angelli 0,3 l – nejlepší vodíková lahev na cestování

Objem lahve: 0,3 litru | Hodnota ORP: -450 mV | Objem vodíku: 980 – 1 300 ppb | Hmotnost: 420 g | Materiál: borosilikátové sklo, ABS, nerezová ocel 304, titan, platina | Přibližná cena: 4 000 Kč

Klady
 • Na jedno nabití vyrobí až 4,5 l vodíkové vody
 • Vhodná na cestování
Zápory
 • Malý objem

Hodně cestujete nebo si chcete vyrábět vodíkovou vodu v práci či na návštěvě u známých? Lahev na výrobu vodíkové vody Agelli 0,3 l bude tou nejlepší volbou. Výsledná vodíková voda bude mít objem vodíku 1 000 – 1 300 ppb a hodnotu oxidačně redukčního potenciálu -450 mV.

Před prvním použitím musí projít speciálním 7–8 hodinovým procesem podle návodu, poté ji už ale můžete používat standardním způsobem. Na jedno nabití dokáže vyrobit až 4,5 litru vodíkové vody, takže proces můžete s plně nabitou nádobou zapnout 15×. Nezapomeňte ale vodu vypít do 30 minut od skončení procesu – nedělejte si zásoby, koncentrace vodíku se rychle snižuje. Na vodíkové lahve značky Angelli platí 36 měsíční záruka.

Recenze Angelli 1,5 l – perfektní pro rodinu

Objem lahve: 1,5 litru | Hodnota ORP: -600 mV | Objem vodíku: 800 – 1 200 ppb | Hmotnost: 1 600 g | Materiál: potravinářský plast, titan, platina | Přibližná cena: 6 000 Kč

Klady
 • Vyměnitelný uhlíkový filtr – odstraňuje zbytkový chlor
 • Velký objem vhodný pro rodiny
Zápory
 • Nižší obsah vodíku

Jste-li početnější rodina, potřebujete velkou vodíkovou lahev. Takovou konvici na výrobu vodíku (o objemu 1,5 litru) nabízí firma Angelli. Oproti svým menším sourozencům se může pochlubit vyměnitelným uhlíkovým filtrem, který obsahuje siřičitan vápenatý. Ten se postará o adsorbci chloru, čímž dochází ke změkčování vody. Filtr měňte zhruba po 4-6 měsících používání.

Vodíkovou konvici Angelli 1,5 l sice nebudete nosit na návštěvy (váží úctyhodných 1,6 kg), ale zato doma bude vždy připravená v pohotovosti. Má vlastní “nabíjecí stanici”, do které se vkládá. Ačkoliv je objem konvice 1,5 litru, nevytvářejte více vodíkové vody, než dokážete do 30 minut spotřebovat.

Jak vybrat generátor molekulárního vodíku?

Hodnota ORP – oxidačně redukčního potenciálu

Chcete-li si vybrat kvalitní vodíkovou lahev, měli byste si v parametrech všímat čísla u zkratky ORP, která označuje oxidačně redukční potenciál. Tento potenciál je u klasické pitné vody téměř vždy v plusových hodnotách. Někteří vědci to označují za hlavní nedostatek pitné vody. Nemůže se dostat do míst, kde má čistit a detoxikovat.

Tím, že se zvýší hodnota vodíku, se také sníží hodnota ORP do záporných hodnot a tělo může vodu lépe využívat. Hodnota ORP se uvádí v jednotkách mV – milivoltech. Nejnižší hodnoty ORP se v současné době pohybují okolo -650 mV.

Objem vodíku

Každý si nejspíš odvodí, že čím větší objem vodíku ve výsledné vodíkové vodě, tím je přístroj kvalitnější. Hodnoty se pohybují zhruba od 800 do 1 600 ppb. Jednotka ppb znamená “parts per bilion”, tudíž kolik je částic na 1 miliardu dalších částic. Můžete se setkat také s jednotkou ppm, princip je stejný, jen se jedná o milion, dá se takto tedy zapsat, že objem vodíku ve většině vodíkových generátorech činí 0,8 až 1,6 ppm.

Náš tip

Vybírejte vodíkové lahve chytře: s nízkou hodnotou ORP a vysokou hodnotou molekulárního vodíku.

Objem vodíkové lahve

Objem samotné vodíkové lahve byste měli zvolit podle několika kritérií. Jestliže chcete vodíkovou vodu pít pouze doma a bydlíte sami, stačí vám objem do půl litru. Partneři nebo rodina s jedním dítětem ocení litrové lahve a velké rodině se bude hodit vodíková konvice o objemu 1,5 litru.

Musíte brát v potaz, že molekulární vodík z vodíkové vody rychle uniká. Řiďte se proto radami výrobce, kteří nejčastěji radí vodíkovou vodu vypít ideálně ihned nebo co nejdříve po skončení procesu, většinou do 10–15 minut (u některých výrobků maximálně půl hodiny). Nevyplatí se vám proto kupovat velký vodíkový generátor pro domácnost, když bydlíte o samotě.

Vodíková lahev - obrázek do textu

Způsob napájení

Většina menších vodíkových lahví se nabíjí přes USB kabel a poté je můžete používat kdekoliv. To se hodí především u těch, které jsou díky své velikosti a hmotnosti vhodné na cestování.  Baterie vydrží u každého typu jinou dobu, na jedno nabití většinou od 7 do 15 cyklů. Životnost baterie vodíkové lahve je zhruba 400 cyklů. Velké konvice na výrobu vodíku mají napájení řešené přes kabel do elektřiny. Doma tak většinou budou stát na jednom místě.

Jak používat vodíkovou lahev?

Jak vyrobit vodíkovou vodu pomocí generátoru vodíku?

Některé lahve na výrobu vodíkové vody musí před prvním použitím projít speciálním procesem, stejně jako například pánve, které se musí před prvním použitím položit na zapnutý sporák “na sucho”. Skleněná lahev se částečně nebo úplně naplní vodou a nechá se odstát, tento proces trvá 4 hodiny, u některých výrobců okolo 7 až 8 hodin a přesný postup najdete v návodu. Před prvním použitím nezapomeňte vodíkovou lahev plně nabít.

Běžné používání vodíkové lahve není nijak obtížné. Naplňte ji vodou z kohoutku, kvalitní pitnou vodou, upravenou vodou nebo vodou upravenou reverzní osmózou. Neplňte ji sycenou vodou nebo čajem. Teplota vody by měla být pod 60 °C, protože z horké vody rychle uniká vodík. Stiskněte tlačítko a proces může začít. U některých druhů si můžete zvolit, jakou koncentraci vodíku ve výsledné vodíkové vodě chcete mít. Po skončení procesu, který trvá zhruba od 5 do 15 minut (záleží i na objemu), co nejrychleji vodu vypijte, jak bylo zmíněno výše.

Pozor

Nikdy znovu nepoužívejte k výrobě vodíkové vody takovou vodu, která již prošla tímto (i částečným) procesem!

Péče o vodíkový generátor

Výrobci doporučují v lahvi nechat malé množství vody, abyste zabránili vyschnutí elektrody. Vyschnutou elektrodu musíte nechat před dalším použitím 4 hodiny nasáknout.

Vnitřek lahve je vhodné pravidelně každé 2–3 měsíce čistit. To provedete pomocí teplé vody (40–60 °C) a přidáním bílého octa. Je-li lahev znečištěná, použijte v poměru 2:1 (voda:ocet). Nechte odstát, promíchejte, vylijte a postup opakujte.

Další možnost čištění je jednou měsíčně nasypat půl lžičky kyseliny citronové, přidat trochu vody a nechat působit 1–2 hodiny na membránu. Dojde k uvolnění vodního kamene. Pokud uvidíte, že se kámen usazuje po kratší době než 1 měsíc, provádějte čištění častěji. Způsob čištění je podobný jako u filtrační konvice.

Je-li součástí generátoru vodíkové vody vyměnitelný uhlíkový filtr, měli byste ho pravidelně měnit. Obecně platí, že vydrží funkční po dobu 4 až 6 měsíců. Pokud lahev na výrobu vodíkové vody obsahuje membránu, její životnost je zhruba 300 hodin.

Vodíková lahev - obrázek do textu

Kolik vodíkové vody můžeme užívat?

Užívání vodíkové vody není omezeno, resp. nejsou potvrzeny žádné negativní účinky na organismus. Pamatujte ale, že nic byste neměli přehánět. Pro pozitivní účinky na organismus je některými výrobci doporučeno vypít 3× denně 300 ml vody s molekulárním vodíkem, někdo doporučuje ale spíše jen 300 ml vodíkové vody denně. Dokonce se ale najdou i doporučení užívat 300 ml této “živé vody” 6–7× denně. Vyberte si proto sami takové množství, které bude vašemu tělu nejvíce vyhovovat.

Co je to molekulární vodík?

Vodík má tři důležitá prvenství. Je to nejjednodušší prvek v přírodě, nejmenší atom a nejvíce zastoupený prvek ve vesmíru (tvoří až 75 % hmoty).

Poslední studie potvrzují, že se molekulární vodík se jeví jako účinný antioxidant, který dokáže bojovat s oxidačním stresem. Je schopný velmi rychle pronikat do buněk všemi biologickými membránami (i do mozku přes jinak velmi málo propustnou hematoencefalickou bariéru). Dokáže se navíc selektivně vázat na nebezpečné volné kyslíkové radikály. Mluví se i o pozitivním vlivu na některá onemocnění, jako jsou onkologická onemocnění, záněty střev a jater, Parkinsonova nemoc nebo diabetes.

Problém je, že volný molekulární vodík, který není navázaný na jiné molekuly, je vzácný. Vodík se sice vyskytuje ve vodě, v té je ale právě navázán na molekulu kyslíku. Molekulární vodík tedy není pro naše tělo snadno dostupný. Jeho dostupnost můžeme zvýšit právě například vodíkovou vodou, kterou vyrobí generátor vodíku. Právě v této podobě může tělo vodík snáze využít.

Vodíková lahev - obrázek do textu

Způsoby výroby molekulárního vodíku

Molekulární vodík lze vyrobit pomocí minerálů, které jsou slisovány do tablet, a pomocí elektrolýzy pitné vody. Právě elektrolýza je využívána ve vodíkových lahvích. Při elektrolýze se z vody (H2O) uvolní vazba vodíku na kyslík a vznikne molekulární vodík. Tato volná forma vodíku se pomocí vody dostane do těla, kde okamžitě reaguje s kyslíkovými radikály. Musíte ale vodu vypít ihned, protože se volný molekulární vodík (plyn) z vody rychle vypařuje.

Pokud vás zajímá, co se stane se zbylým kyslíkem, který zůstane po oddělení vodíku: společně s přebytečnou vodou odchází k tomu určeným otvorem ven z lahve.

Jaké má molekulární vodík pozitivní vlivy na tělo?

Odstraňuje volné radikály a zpomaluje stárnutí

Aktivní kyslík (volný radikál) působí na tělo negativně. Vodík (jakožto silný antioxidant) se na něj ale dokáže navázat a zamezit tak vzniku tmavých skvrn a vrásek. Působí tím proti stárnutí, buňky přímo hydratuje, a pleť tak získá zářivý vzhled a tmavé skvrny zesvětlají. Navíc podporuje vznik kolagenu a chrání proti UV záření.

Mění vnitřní prostředí těla a mírní únavu

Špatná strava (a nejen ta) vede k uvolňování toxinů a volných radikálů. Ty mohou způsobit únavu, neschopnost koncentrace a další problémy. Vodíková voda zvyšuje vytrvalost, regeneraci, zmírňuje ztuhlost svalů, zmírňuje únavu a obnovuje duševní rovnováhu.

Detoxikuje a podporuje metabolismus

Vodíková voda pomáhá udržovat vodní rovnováhu v těle, zrychluje přeměnu látek, stimuluje metabolismus, snižuje hladinu cukru v krvi a reguluje viscerální tuk. Střeva jsou průchodná a zlepšuje se detoxikace.

Vodíková lahev - obrázek do textu

Zlepšuje krevní oběh a schopnost krve přenášet kyslík

Dochází ke zlepšení krevního průtoku mozkem i celkového krevního oběhu. Aktivuje mozek.

Má antibakteriální a protizánětlivý účinek

Molekulární vodík dokáže snižovat zánět sliznice v ústech, zmírňuje zarudnutí kůže a léčí její drobná poškození, protože urychluje regeneraci tkání. Také podporuje rychlé zotavení a zkracuje dobu rehabilitace.

Dále molekulární vodík zvyšuje obranyschopnost organismu, snižuje krevní tlak, řídí rovnováhu tuků, obnovuje poškozené jaterní buňky, snižuje alergické reakce, odstraňuje žaludeční vředy a další.

Proč pít vodíkovou vodu?

Antioxidační účinky:

Studie naznačují, že molekulární vodík může bojovat proti volným radikálům v těle a chránit buňky před účinky oxidačního stresu.

Zlepšení metabolického syndromu:

Několik studií naznačuje, že vodíková voda může být účinná při snižování ukazatelů oxidačního stresu a zlepšování rizikových faktorů spojených s metabolickým syndromem, což je stav charakterizovaný vysokou hladinou cukru v krvi, zvýšenými hladinami triglyceridů, vysokým cholesterolem a nadměrným tukem na břiše.

Zvýšený sportovní výkon:

Některé společnosti tvrdí, že vodíková voda může přirozeně zlepšit sportovní výkon snížením zánětu a zpomalením hromadění laktátu v krvi, což je známka svalové únavy.

Nicméně, je třeba zdůraznit, že ačkoli existují některé slibné studie, výzkum vodíkové vody je stále v raném stádiu a potřebuje více rozsáhlých a dlouhodobých studií, než mohou být udělány definitivní závěry o jejích zdravotních výhodách.

Kde koupit vodíkovou lahev?

Na e-shopu Nanolab můžete zakoupit vodíkové lahve od firmy Angelli i náhradní filtr do vodíkové konvice. Kromě toho ale v tomto úspěšném internetovém obchodu najdete i zajímavé vychytávky z oblasti drogerie, desinfekce a úklidu, životního stylu nebo Hi-Tech. Nanolab disponuje vlastní analytickou laboratoří, ve které zaměstnanci zkouší produkty “na vlastní kůži”.

Srovnávací portál Heureka není většině lidem z České republiky neznámý. Najdete na něm samozřejmě i generátory vodíku v podobě vodíkových lahví či vodíkových konvic. Navíc si můžete přečíst reálné recenze a zkušenosti lidí, kteří si již produkt zakoupili.

Nejoblíbenější značky generátoru vodíkové vody

Angelli

Značka Angelli, jejíž výhradním distributorem je firma Nanolab, je privátní značkou s garantovanou kvalitou svých výrobků. Tu se snaží společnost dokázat prodlouženou 3letou zárukou u svých produktů. Je zaměřena na moderní technologie, které lidem dokážou pomoci se zdravým životním stylem. Každý výrobek od Angelli je testovaný a pouze perfektní výrobek je oprávněn se dostat do prodeje. Kromě vodíkových lahví a konvic nabízí například masážní přístroje na ruce a nohy nebo LED regenerační masku.

Lazena

Česká rodinná společnost Lazena byla založena již v roce 1991, ale lahve na výrobu vodíku a další vodíkové produkty jsou součástí jejich nabídky až od roku 2017. Molekulárním vodíkem, produkty na jeho výrobu a pozitivními účinky na tělo se od té doby věnují s velkým zápalem. Mezi jejich nabízeným zbožím najdete vodíkové lahve (generátory vodíku), vodíkové inhalátory, vodíkové ionizátory a vodíkové tablety.

Cena vodíkových generátorů

Od 4 000 Kč do 6 000 Kč

Cena kvalitních vodíkových lahví začíná na zhruba 4 000 Kč. Většinou se jedná o menší objemy nebo typy generátorů vodíku vhodné k cestování. Za 6 000 Kč už můžete koupit i větší objemy. Všechny s vysokým obsahem vodíku a nízkou hodnotou ORP.

Nad 6 000 Kč

Dražší modely mívají vyšší objemy, zakoupit lze i vodíkové konvice, které připraví vodíkovou vodu pro celou rodinu. Ceny se mohou ale pohybovat až okolo 10 000 Kč za lahev.

Oblíbené filtrační konvice a lahve

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (24 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář