ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze reverzní osmózy Aquaphor RO-101S

Reverzní osmóza Aquaphor

Vychutnejte si křišťálově čistou vodu bez zápachu a škodlivých látek. Reverzní osmóza představuje účinné řešení pro úpravu vody v domácích podmínkách. Reverzní osmóza Aquaphor RO-101s je cenově dostupný filtrační systém, který vás potěší skvělým výkonem a skladným provedením.

Hodnocení reverzní osmózy Aquaphor RO-101S

8.4

Skvělá

Výkonná reverzní osmóza pro domácnost za TOP cenu. Potěší velmi dobrým výkonem a prostorově nenáročným provedením.

Výkon
8
Účinnost
9
Filtry a membrány
8
Požadované parametry
8
Rozměry
9
Klady
  • Skvělý výkon
  • Skladné provedení
  • Vhodné i pro nízký tlak vody
  • Mineralizátor
  • Kuchyňská baterie v balení
Zápory
  • Nevhodný pro tvrdou vodu
  • Menší nádržka na vodu

Výkon Aquaphor RO-101S

Přesto, že reverzní osmóza Aquaphor zaostává za většími a dražšími modely, výkon této filtrační soustavy není vůbec špatný. Díky zrychlené filtraci dokáže během 24 hodin vyprodukovat až 190 l dokonale čisté vody. Součástí balení je také 5 l zásobník na vodu. Ten se skládá ze dvou komor, z nichž pouze v jedné se nachází čistá, přefiltrovaná voda. Pokud tedy budete potřebovat větší množství osmotické vody, budete muset počkat.

Účinnost

Co se účinnosti týče, tato filtrační soustava může směle konkurovat i dražším modelům. Kvalitní osmotický filtr na vodu dokáže zachytit až 99,99 % bakterií a virů. Tato čtyřstupňová reverzní osmóza si hravě poradí i s dalšími látkami a usazeninami, které kazí kvalitu vaší pitné vody.

Filtry a membrány

Filtrační soustava obsahuje celkem 4 filtrační membrány. Jako první je voda filtrována přes 2 filtry předběžné úpravy. Ty z vody odstraní jak mechanické usazeniny, jako například úlomky rzi či jemný písek, tak i škodlivé prvky jako aktivní chlór. Tyto látky by mohly poškodit choulostivou osmotickou membránu. Ta je srdcem celého filtračního systému a spolehlivě vodu zbaví všech dalších nežádoucích látek, včetně bakterií a virů. Poslední filtrační kartuš obsahuje důležité minerály, zejména hořčík a vápník, které vrací zpět do vody.

Reverzní osmóza pro domácnost Aquaphor

Požadované parametry

Výhodou reverzní osmózy Aquaphor RO-101S je, že je schopná efektivně fungovat i při nižším tlaku vody ve vodovodním řádu. Minimální hodnota tlaku by měla být alespoň 2 bary. V případě nižšího tlaku by voda neproudila přes osmotickou membránu ve správném směru a filtrace by pak neplnila svůj účel.

Před instalací se zaměřte také na tvrdost vaší vody. Voda s příliš vysokým obsahem uhličitanu vápenatého by mohla poškodit citlivý osmotický filtr. Výrobce proto uvádí, že maximální tvrdost vody by měla pohybovat pod hranicí 172 ppm. Podívejte se také na hodnotu TDS, tedy množství nabitých iontů, minerálů a solí. To by mělo být menší než 2 000 ppm. Hodnota pH by se měla být menší než 10.

Rozměry Aquaphor RO-101S

Reverzní osmóza Aquaphor RO-101S potěší všechny, kteří disponují omezeným prostorem pod kuchyňským dřezem. Přesto, že jde o 4stupňovou filtraci, celý systém je velice skladný. Jeho rozměry (délka, výška, šířka) jsou pouze 371 × 420 × 190 mm. Bez problému se tak vejde takřka do každé skříňky pod kuchyňský dřez.

Technické parametry Aquaphor RO-101S

Značka: Aquaphor
Počet stupňů: 4
Výkon: 190 l/24 h
Pracovní tlak: 1,9 – 6,3 bar
Kapacita nádrže: 5 l
Maximální tvrdost vody: 172 ppm
Vodovodní baterie: ANO
Životnost membrány: 1 rok

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář