ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze varného robotu Tefal Click & Cook FE506130

Kuchyňský robot Tefal Click & Cook FE506130

Vítězem našeho srovnávání kuchyňských varných robotů se stal chytrý robot Tefal Click & Cook FE506130. Jeho velkou výhodou je funkce automatického vaření, díky které je příprava pokrmů hračka. I začínající kuchař zvládne připravit výborný oběd, když ho robot krok za krokem provádí zvoleným receptem. V porovnání s jinými modely má Tefal Click & Cook FE506130 nejobjemnější nádobu, a tak v něm lze připravovat oběd pro početnou rodinu.

Hodnocení kuchyňského robotu Tefal Click & Cook FE506130

9

Skvělý

Kuchyňský robot Tefal Click & Cook FE506130 kombinuje funkce různých kuchyňských spotřebičů a náčiní. Vaření je s ním rychlé a snadné. Z uživatele se ze dne na den stane zručný kuchař. Robot se stane se skvělým pomocníkem ve vaší domácnosti.

Množství funkcí
10
Ovládání a práce s robotem
9
Doplňkové funkce
8
Příslušenství
9
Klady
 • automatické vaření
 • integrované recepty
 • velký objem nádoby
 • integrovaná váha
 • automatický program pro čistění
Zápory
 • vysoká hmotnost
 • chybí připojení k Wi-Fi
 

Množství funkcí – 10/10

Kuchyňský varný robot Tefal Click & Cook FE506130 vyniká počtem funkcí. Celkem jich napočítáte 32! Kombinuje různé spotřebiče a kuchyňské náčiní. Až s ním budete vařit, neušpiníte žádné nádobí navíc. Potřebovat budete jen talíře a příbor. Podívejte se podrobně, co robot umí:

 • mixuje, šlehá, seká, míchá, hněte, strouhá
 • vaří klasicky i v páře, smaží, peče
 • váží s přesností na 1 g
 • míchá, drtí led
 • nahrazuje rýžovar i tlakový hrnec

Nejzajímavější funkcí, kterou robot disponuje, je automatické vaření. Příprava jídla nemůže být jednodušší! Z integrované kuchařky si vyberete recept podle chuti. Robot vás jim krok za krokem provede. Na displeji uvidíte, které ingredience máte přidat a jaké funkce při tom využít. I bez velkých kuchařských dovedností tak připravíte vynikající pokrmy. Jestli jste se dosud odvážili jen na jednoduchá jídla, s varným robotem se to změní. Díky němu se nic nepřipálí, nic se nerozvaří.

Ovládání a práce s robotem – 9/10

Robot je vybavený 7″ dotykovým displejem. Ovládání je intuitivní, v jednotlivých programech a funkcích se snadno zorientujete. Práce s robotem je snadná. Kdybyste si s něčím nevěděli rady, přes nastavení se dostanete k uživatelské příručce. Jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost robotu (7,7 kg), ale tu pocítíte jen tehdy, když ho budete přenášet.

Užívání spotřebiče je bezpečné díky pojistce proti otevření víka během provozu. To zamezuje rizika polití a popálení. Varný robot nelze spustit při nesprávném sestavení komponentů. Pro vyšší bezpečnost má navíc protiskluzové nožky. Po vaření uvítáte funkci automatického čištění mísy. Sekáček lze odmontovat a umýt zvlášť.

Doplňkové funkce – 8/10

Když zrovna využíváte robot Tefal Click & Cook FE506130 jako mixér či šlehač, máte na výběr z 12 rychlostí a funkci pulse, kterou lze např. rozdrtit kostky ledu. Chybí ovšem funkce planetárního míchání.

Teplota je nastavitelná mezi 37 a 120 °C. Vyšší teplotu robot bohužel neumí, a tak není plnou náhradou za troubu. Některé pokrmy budete muset dopékat. Boční váha má rozpětí od 1 g do 5 kg, což pro přípravu pokrmů vyhovující.

Příslušenství – 9/10

Abyste mohli robot plně využívat, neobejdete se bez bohatého příslušenství, které je součástí balení. Najdete v něm: šlehací a mixovací nástavce, sekáček, dva napařovací košíky, špachtli i odměrku. Nedílnou součástí je nádoba s užitným objemem 2 l. V porovnání s jinými varnými roboty je to nadprůměr. Na přípravu běžných rodinných obědů tento objem bohatě stačí. Někteří uživatelé by ho přesto uvítali vyšší, aby mohli vařit pro početnější skupiny lidí.

Parametry elektro kuchyňského robotu Tefal Click & Cook FE506130

Vlastnost Parametr
Ovládání Dotykové
Objem nádoby 3,6 l (užitný objem 2 l)
Počet rychlostí 12
Příkon 1400 W
Automatické vaření ano

 

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (13 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář