ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze varného robotu Catler TC 8010

Catler TC 8010 Kuchyňský varný robot

Catler TC 8010 je multifunkční kuchyňský varný robot, který jsme v našem srovnání vyhodnotili jako robot s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Nahrazuje řadu spotřebičů a kuchyňského náčiní. Jestli vás nebaví stát denně u sporáku, je kuchyňský robot to, co hledáte. Vaření je s ním totiž mnohem snadnější a rychlejší. Díky němu vás začne bavit.

Hodnocení kuchyňského robotu Catler TC 8010

8.5

Perfektní

Kuchyňský varný robot Catler TC 8010 je praktický pomocník pro všechny, kdo denně vaří domácí jídla. Díky velkému množství funkcí a příslušenství nahrazuje řadu spotřebičů a kuchyňského náčiní. Příprava jídla je díky tomu snadná a rychlá. S robotem si i méně zdatní kuchaři troufnou na složitější pokrmy.

Množství funkcí
8
Ovládání a práce s robotem
9
Doplňkové funkce
8
Příslušenství
9
Klady
 • integrovaná váha
 • vysoký objem nádoby
 • přednastavené programy
 • velké množství funkcí
Zápory
 • vyšší hmotnost
 • chybí automatické vaření
 • chybí integrované recepty

Množství funkcí – 8/10

Kuchyňský varný robot Catler TC 8010 má více než 15 funkcí. Zastoupí mixér, sporák, hrnec i pánev, a částečně dokonce i vás. Když je potřeba, vařené jídlo zamíchá, a tak si můžete během vaření třeba číst. Zdlouhavému postávání u sporáku a sledováním hrnce se nemusíte zabývat. Na robot se můžete spolehnout, nic vám nepřipálí ani nerozvaří. Podívejte se na některé jeho funkce:

 • mixování, šlehání, sekání, hnětení,
 • drcení ledu, míchání
 • vaření klasicky, vaření v páře, pomalé vaření, dušení

Jedná se o všestranného pomocníka. Body mu chybí kvůli absenci automatického vaření, kterou jsou vybavené jiné varné roboty. S automatickým režimem je příprava pokrmů ještě snadnější. Catler TC 8010 nemá integrované recepty, a tak je budete hledat v běžných kuchařkách nebo na internetu. Bez těchto bonusů se ale určitě obejdete, nejsou důležité jako jiné funkce.

Ovládání a práce s robotem – 9/10

Ovládání robotu je intuitivní, brzy si na něj zvyknete. K ovládání slouží přehledný displej a elektronická tlačítka. Na první pohled vás možná vyleká velké množství příslušenství, ale i v něm se rychle zorientujete. Nevýhodou by mohla být vyšší hmotnost přístroje (7,5 kg), tu ovšem pocítíte jen při přenášení. V práci s robotem vám nijak vadit nebude.

Používání je bezpečné, robot je vybaven bezpečnostními pojistkami. Ty zabrání například spuštění spotřebiče při špatném sestavení komponentů. Nechybí ani protiskluzové nožky a pojistka proti přehřátí. Údržba spotřebiče je poměrně snadná. Některé komponenty lze mýt v horním koši myčky: víka, metly, sekací nůž, oboustranný disk na sekání a krájení, parní koš, odměrku, stěrku. Nádobu a hnací hřídel myjte ručně navlhčenou houbičkou.

Doplňkové funkce – 8/10

Robot má nastavitelnou teplotu, volit můžete od 37 do 120 stupňů podle typu jídla. Vyšší teploty nejsou bohužel možné, a tak budete občas potřebovat troubu. Doba a rychlost přípravy je volitelná. Spotřebič je vybaven integrovanou váhou pro vážení surovin. Mixování a šlehání si budete s robotem vychvalovat. Mezi 12 rychlostmi lze plynule přecházet, k dispozici je i pulzovací funkce. Kdyby se vám v míse zasekly suroviny, využijete zpětný chod.

Příslušenství – 9/10

Příslušenství robotu je bohaté. V balení najdete: míchací metlu, šlehací metlu, sekací nůž, parní koš, parní nástavec, oboustranný disk pro sekání, stěrku a odměrku. Hlavní nádoba má užitný objem 2 l, ve srovnání s jinými roboty je to docela dsot. Podle některých zákazníků by ale mohl být o něco vyšší. Pro někoho, kdo rád a často zvena obědy či večeře široké příbuzenstvo, jsou 2 l skutečně málo.

Parametry varného robotu Catler TC 8010

Vlastnost Parametr
Ovládání Elektronická tlačítka
Objem nádoby 2,5 l (užitný objem 2 l)
Počet rychlostí 12
Příkon 1300 W
Automatické vaření ne

Video recenze kuchyňského robotu Catler TC 8010

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (22 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář