ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze varného robotu Tesla ThermoCook TMX 3000

TESLA ThermoCook TMX3000 recenze

Tesla ThermoCook TMX 3000 patří k nejlevnějším varným kuchyňským robotům na trhu. V našem srovnání jsme ho vyhodnotili jako nejlepší robot z této cenové kategorie. Je všestranným pomocníkem do každé kuchyně. Nejvíce si ho vychvalují maminky malých dětí, které v něm připravují zdravé příkrmy. Ve spotřebiči je možná také příprava lahodných polévek, dezertů a těst. Použít se dá i jako jogurtovač. Jestli nemáte vysoké nároky na funkce, s robotem Tesla ThermoCook TMX 3000 budete spokojení.

Hodnocení varného robotu Tesla ThermoCook TMX 3000

7.5

Velmi dobrý

Kuchyňský varný robot Tesla ThermoCook TMX 3000 bude vyhovovat především nenáročným zákazníkům, kteří od spotřebiče nevyžadují pokročilé funkce. Díky 12 přednastaveným programům se stane praktickým pomocníkem především při vaření polévek, omáček a dětských příkrmů.

Množství funkcí
7
Ovládání a práce s robotem
9
Doplňkové funkce
6
Příslušenství
8
Klady
  • přednastavené programy
  • nízká hmotnost
Zápory
  • chybí připojení k internetu
  • chybí funkce automatického vaření
  • nižší objem nádoby

Množství funkcí – 7/10

Kuchyňský robot Tesla TermoCook TMX 3000 má řadu užitečných funkcí, díky nimž bude pro vás vaření hračka. Disponuje celkem 12 různými programy. V jediné nádobě můžete jak mixovat, tak i vařit. Zašpiníte tak méně nádobí, než kdybyste vařili na sporáku a používali klasický mixér. Robot umí:

  • mixovat, drtit led, sekat, šlehat
  • restovat, smažit
  • vařit klasicky, pomalu i v páře, ohřívat hotová jídla
  • dle potřeby připravovaný pokrm zamíchat

Varný robot Tesla ThermoCook TMX 3000 odvede spoustu práce sám, nemusíte u něj stát a hlídat průběh vaření. Vedle jiných varných robotů bohužel trochu zaostává. Chybí mu režim automatického vaření. Nenajdete ani integrovanou kuchařku s recepty. Jejich absenci ale výrobce kompenzuje tím, že v balení najdete kuchařku tištěnou. Jistě v ní najdete spoustu inspirace.

Ovládání a práce s robotem – 9/10

Ovládání je jednoduché pomocí elektronických tlačítek. Rychlost otáček při mixování se reguluje kolečkem. Výhodou robotu je nízká hmotnost. Váží pouze 3,4 kg, což je zhruba polovina hmotnosti podobných spotřebičů. Manipulace s robotem je díky tomu snadná stejně jako jeho údržba. Varnou nádobu je nutné mýt ručně, příslušenství můžete dát do myčky. Bezpečnost během přípravy jídla zajišťují pojistky proti přehřátí, suchému varu a spuštění při špatném sestavením komponentů.

Doplňkové funkce – 6/10

Výši teploty lze nastavit na 37 °C, 80 °C, 90 °C, 100 °C a 120 °C.  Mezi přednastavenými stupni nelze plynule přecházet. Maximální teplota je poměrně nízká, a tak se v některých případech neobejdete bez trouby. Robot je vybaven časovačem na maximálně 99 minut. Při mixování a šlehání máte na výběr ze 6 rychlostí, k dispozici je i pulzovací funkce.  Chybí planetární systém míchání. Na rozdíl od jiných není tento robot vybaven integrovanou váhou.

Příslušenství – 8/10

Abyste mohli varný robot naplno využít, neobejdete se bez příslušenství. V balení najdete třeba: odměrku, šlehací nástavec, sekací nůž, míchací lopatku, koš pro vaření v páře. Nevýhodou je nižší užitný objem nádoby, který činí 1,75 l. Pokud ale nehodláte vařit pro početné příbuzenstvo, jistě si s objemem vystačíte.

Parametry Tesla ThermoCook TMX 3000

Vlastnost Parametr
Ovládání Elektronická tlačítka
Objem nádoby 2 l (užitný objem 1,75 l)
Počet rychlostí 6
Příkon 1200 W
Automatické vaření ne

Dýňové rizoto s kuřecím masem Tesla ThermoCook TMX 3000

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář