ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Sprchový panel

Nejen, že sprchový panel vizuálně povznese prostor vaší koupelny, ale také umocní váš zážitek ze sprchování. Dopřejte si relaxační chvíli s masážními tryskami, s LED světly nebo pod vodopádem. Naším favoritem mezi sprchovými panely se stal model Siko SteelShower se svou vysokou kvalitou zpracování a nadčasovým hranatým designem.

Nejlepší celkově

Sprchový panel s termostatickou baterií pro komfortní teplotu a AntiCalc úpravou pro snadnou údržbu.

Nejlepší poměr cena/výkon

Hydromasážní sprchový panel v líbivém nerezovém designu. Možnost rohové instalace.

Nejlepší levný

Uživatelsky i ekonomicky přívětivý sprchový panel do rohu i na stěnu. 3 varianty proudu vody.

Nejlepší sprchové panely

Recenze Sapho Prestige – luxusní sprchový panel s termostatickou baterií

Hydromasážní sprchový panel Pro náročné

Materiál: nerez | Počet funkcí: 3 | V × Š × H: 140 × 20 × 4,5 cm | Určení: nástěnný panel | Přibližná cena: 13 932 Kč

Klady
 • Termostatická baterie
 • Nerez
 • Elegantní design
Zápory
 • Vyšší cena

Není nic příjemnějšího než si dát dokonale osvěžující sprchu. A to je přesně to, co nabízí sprchový panel Sapho Prestige. Tento luxusní sprchový panel spojuje minimalistický design a užitečné technologie. Chromovaný povrch a čisté linie zaručují, že se stane středobodem každé koupelny. Navíc se hodí i do menších sprchových koutů díky svým kompaktním rozměrům. Zmínili jsme užitečné technologie, kterými jsou sprchový panel s termostatickou baterií a AntiCalc úprava.

Termostatická baterie funguje tak, že vám automaticky naservíruje příjemnou, 38 °C teplou vodu bez nutnosti jejího složitého míchání. Získáte optimálně teplou vodu bez naprázdno protečených litrů vody do odpadu. Tuto technologii stoprocentně ocení všichni rodiče malých dětí, pro které je strašákem možnost jejich popálení horkou vodou. Pokud je vaše požadovaná optimální teplota jiná, na termostatické hlavici jednoduše nastavíte preferovanou hodnotu a svou volbu zajistíte bezpečnostní pojistkou. Následně vám vždy poteče voda přesně dle vašich potřeb.

Funkci AntiCalc zase ocení všichni, na které spadnou starosti s úklidem koupelny. Speciální povrchová úprava sprchového panelu od Sapho zamezí přílišnému usazování vodního kamene a usnadní údržbu. Modelová řada Prestige vám nabízí základní vodní efekty. Užijete si příjemný proud vody z horní sprchy, ruční spršky a předních trysek. Vyšší cenovku vidíme jako nevýhodu, ale zároveň je to investice, která se vám vrátí v podobě nekonečných chvil pohodlí a relaxace.

Recenze Siko SteelShower – nejlepší hydromasážní sprchový panel
Masážní sprchový panel Zlatý střed

Materiál: nerez | Počet funkcí: 3 | V × Š × H: 140 × 18 × 7 cm | Určení: nástěnný i rohový panel | Přibližná cena: 10 490 Kč

Klady
 • Hranatý design
 • Nerezové zpracování
 • Hydromasážní trysky
 • Flexibilní instalace
Zápory
 • Nelze regulovat průtok vody

Každodenní sprchu, která osvěží nejen tělo ale i mysl si dopřejte s hydromasážním sprchovým panelem Siko Steelshower. Nás nadchnul svým hranatým designem, ze kterého tryská luxus. Nabízí vám trojnásobný požitek při sprchování. Vyberte si ze tří typů proudů, z nichž vám každý dopřeje jiný zážitek. Horní dešťová sprcha simuluje příjemný letní déšť, ruční sprcha je ideální pro rychlé osvěžení nebo když si nechcete namočit vlasy, a čtyři boční hydromasážní trysky se postarají o dokonalé uvolnění celého těla.

Estetický vzhled tohoto masážního sprchového panelu je nesporný. Nerezové zpracování dodá každé koupelně moderní šmrnc. Není náhoda, že tento model je oblíbeným výběrem pro ty, kteří si chtějí vytvořit vlastní wellness oázu přímo doma. Nad ovládáním sprchové baterie nemusíte dlouho laborovat. Díky dvěma hranatým ovladačům je manipulace s panelem hračkou. Jedním snadno přepnete mezi různými proudy, druhým regulujete teplotu. Velmi oceňujeme, že lze model Steelshower namontovat nejen na stěnu ale i do rohu. Pro instalaci sprchového panelu do rohu si musíte objednat speciální sadu držáků a hned poté se vaše koupelna změní ve váš malý soukromý wellness.

Ačkoliv se hydromasážní sprchový panel Siko může pochlubit širokou škálou funkcí, je třeba zmínit, že nemá možnost regulace průtoku vody. Jakmile panel pustíte, voda proudí na maximum, což může být méně komfortní řešení. Navzdory této nevýhodě je hydromasážní sprchový panel jednou z nejlepších voleb, co se týče kvalitního zpracování, líbivého designu i uživatelského komfortu.

Recenze Siko Multi BasicShower – rohový sprchový panel

Rohový sprchový panel Levný základ

Materiál: hliník | Počet funkcí: 3 | V × Š × H: 140 × 180 × 7,5 cm | Určení: nástěnný i rohový panel | Přibližná cena: 3 590 Kč

Klady
 • Cenově příznivá varianta
 • 3 variance proudů vody
 • Variabilní instalace
Zápory
 • Designově méně atraktivní
 • Hliník

Ekonomicky příznivý panel do sprchy, se kterým se můžete ponořit pod energizující proud vody je Siko Multi BasicShower. Vybrali jsme ho díky kombinaci uživatelské přívětivosti, možnosti univerzální montáže a nízké ceny. Koneckonců, zážitek ze sprchování s levným sprchovým panelem se nebude pocitově příliš lišit od modelů za desetitisíce. Siko Multi BasicShower je důkazem, že komfort není pouze výsadou těch nejdražších výrobků. Jeho design sice není tak atraktivní a propracovaný, jako u prémiových modelů, ale nabízí stejné funkce.

Panel do sprchy ovládáte zcela jednoduše jednou pákovou baterií. Rychlá regulace teploty a tlaku vody zaručuje, že vaše sprcha bude vždy přesně taková, jakou si přejete. Nač si komplikovat život složitými ovládacími prvky, když můžete mít vše snadno po ruce. Vybrat si můžete ze tří směrů proudu vody. Volbu provádíte dalším jednoduchým otočným spínačem. Využijte osvěžení celého těla pod horní sprchou, praktickou ruční sprchu i jemnou masáž proudem ze tří bočních trysek.

Sprchový panel Siko BasicShower skvěle padne do jakkoliv velké koupelny, protože nabízí možnost montáže nejen na stěnu, ale i do rohu. Rohových sprchových panelů není na trhu příliš mnoho, a navíc ne každý je cenově dostupný všem. Zkrátka a dobře, s tímto sprchovým panelem si přinesete do své koupelny kousek wellness, aniž byste museli sáhnout příliš hluboko do peněženky. Nevýhodou je jeho nižší odolnost, v porovnání s nerezovými modely. Sprchový panel do rohu Siko je vyroben z hliníku s chromovou úpravou.

Nejprodávanější sprchové panely podle Heureky

Jak vybrat sprchový panel

S rostoucí popularitou moderního designu a technologií se sprchový panel stává stále oblíbenější volbou pro současné koupelny. Ale jak vybrat ten pravý? V následujícím článku se podíváme, jaké funkce tato koupelnové vylepšení nabízí a také si zodpovíme, zda se skutečně vyplatí investovat do masážního sprchového panelu.

Druhy sprchových panelů

Na trhu najdeme dva základní typy sprchových panelů, vestavěné a samostatné.

Vestavěné panely

Takřka neviditelné panely do sprchy jsou integrovány přímo do zdi koupelny. Je potřeba na ně myslet již při samotné stavbě nebo při stavebních úpravách koupelny. Podomítkové moduly se zasazují do zdiva, které je následně obloženo obklady. Pohledově jsou všechny technické části vašemu oku skryté a vy vidíte pouze ovládací prvky a sprchové komponenty. Vestavěné sprchové panely působí velmi elegantně a moderně. Bývají ale dražší variantou, vyžadují komplexnější instalaci a v případě poruchy je jejich výměna méně flexibilní.

Samostatné panely

Univerzálnější řešení nabízejí samostatné panely. Mohou být umístěny kdekoliv, na stěně i v rohu sprchového koutu a lze je snadněji vyměnit za nový model. Jejich instalace je jednodušší a zvládnete ji – tedy aspoň ti zručnější z nás – provést i sami. Samostatné sprchové panely nejsou ekonomicky náročné a vizuálně velmi pozvednou vzhled koupelny a dodají jí moderní ráz. Sahají po nich i vlastníci nájemních bytů. Panely do sprchy jsou totiž velmi efektivním řešením, které zvýší hodnotu bytu. Výhodou je skutečně široká nabídka různých provedení z hlediska materiálů, barev i tvarů, která odráží vaše preference i možnosti koupelny.

Náš tip

Koupelně dodá šmrnc nejen moderní sprchový panel, ale také trendy kamenné umyvadlo. Přečtěte si, jaké výhody i nevýhody s sebou tato designová záležitost přináší. Při rekonstrukci nebo renovaci koupelny vás budou zajímat kromě sprchových panelů také ty nejlepší sprchové kouty.

Funkce sprchového panelu

Sprchové panely nabízejí širokou škálu funkcí, které zvyšují komfort sprchování. Můžete se setkat s masážními tryskami, termostatickou baterií, a dokonce i vodopádovým proudem vody. Skutečně drahé modely nabízejí LED osvětlení pro dokonalý relaxační zážitek. Praktické modely jsou vybaveny poličkami na lahvičky s kosmetikou. Některé hydromasážní sprchové panely disponují displejem s užitečnými informacemi. Při sprchování na něm uvidíte délku vašeho rozjímání pod proudem vody a informuje vás třeba i o její teplotě. Vyberte panel, který nejlépe odpovídá vašim potřebám a představám o komfortu.

Některé sprchové panely nabízejí tzv. chromoterapii, terapii barvou. Věří se, že barvy mají různé terapeutické účinky, a tak může sprchový panel s chromoterapií přispět k vaší celkové relaxaci a pohodě.

Funkce sprchového panelu - sprchový panel

Výhody sprchových panelů

Mezi hlavní výhody sprchových panelů patří jejich moderní design, vizuální pozvednutí vzhledu koupelny, užitečné funkce i úspora vody. S termostatickými hlavicemi šetříte čas i tekoucí vodu. Optimální teplotu máte k dispozici hned od začátku sprchování. Hydromasážní sprchové panely transformují obyčejnou koupelnu na wellness oázu.

ChytrýVýběr radí

Pro úsporu vody a energií spojených s jejím ohřevem zvolte sprchový panel s termostatickou baterií. Příjemně teplou vodu máte k dispozici hned.

Montáž panelu do sprchy

Ačkoliv může být montáž sprchového panelu o něco komplikovanější v porovnání s tradiční vodovodní baterií, není to nic, co by nemohl zvládnout zkušený kutil i nadšený amatérský všeuměl. Důležité je pečlivě sledovat pokyny výrobce v návodu k montáži a mít k dispozici vhodné nástroje.

Údržba masážního sprchového panelu

Sprchový panel nevyžaduje složitou údržbu, přesto je ale žádoucí, abyste o něj pečovali s pravidelností. Většina prémiových modelů odolává vodnímu kameni díky speciální povrchové úpravě, což usnadňuje údržbu. Stačí pravidelně čistit povrch měkkým hadříkem, šetrným čisticím prostředkem a občas odvápnit trysky. Použijte speciální čisticí prostředky, popř. ekologické varianty jako ocet nebo jedlou sodu. Před prvním čištěním zkontrolujte pokyny výrobce v návodu, aby nedošlo k poškození struktury materiálu, k jeho poškrábání a následné korozi.

Náš tip

Dáváte před sprchovým koutem přednost raději dlouhé relaxaci ve vaně? Vybrali jsme ty nejlepší rohové vany a sepsali užitečné tipy, které vám usnadní výběr. Napsali jsme rovněž článek zaměřený na různé typy toalet.

Kde koupit sprchový panel?

Pro sprchový panel si nemusíte jezdit někam do kamenné prodejny, ale pohodlně si ho objednejte na e-shopu. Tradičním prodejcem nejen koupelnového vybavení je Siko.cz, kde najdete ekonomicky příznivé varianty i modely pro náročné. Široký výběr všech koupelnových nezbytností naleznete také na Svet-koupelny.cz.

Nejoblíbenější značky

Sapho

Dříve tradiční rodinný podnik, který získává zkušenosti ve výrobě sanitární techniky už více jak 30 let. Sapho se věnuje výrobě kompletního sortimentu pro koupelny ve střední a vyšší cenové kategorii.

Sapho logo

 

Siko

Český prodejce koupelnového a kuchyňského vybavení Siko disponuje největší sítí prodejen těchto produktů v tuzemsku. U řady značek z této oblasti má Siko výhradní zastoupení.

Siko logo

Cena

Do 5 000 Kč

Sprchové panely v nejnižší cenové hladině mají jednodušší design a mnohé nejsou příliš vzhledově atraktivní. Jsou vyrobeny z levnějších materiálů, které mohou ve vlhkém prostředí koupelny rychleji podléhat korozi.

Do 10 000 Kč

Střední cenové rozpětí vám nabídne sprchové panely s vysokou kvalitou zpracování. Můžete vybírat mezi modely s termostatickými bateriemi nebo hydromasážními tryskami. Použití kvalitního nerezu by mělo být samozřejmostí.

Nad 15 000 Kč

Pro opravdu náročné jsou hydromasážní sprchové panely vyrobeny z atraktivních, vysoce odolných materiálů. Disponují vodě odpudivou úpravou povrchu, termostatickou baterií, často i displejem s údaji o teplotě. Prémiové modely nabízí lákavou možnost přírodního proudu vody, tzv. vodopádu nebo světelnou terapii.

Vše, co vás zajímá o sprchových panelech

Co je to sprchový panel a jak se liší od tradiční sprchy?

Sprchový panel je moderní alternativa k tradiční sprchové hlavici a baterii. Většinou je to panel, který se montuje na zeď. Nabízí různé možnosti sprchování, masážní trysky, vodopádový proud vody, horní sprchu a ruční baterii. Na rozdíl od tradiční baterie a obyčejné ruční spršky nabízí masážní panel do sprchy více funkcí a lze jej umístit i do rohu.

Je instalace sprchového panelu komplikovaná?

Průměrně zručný kutil zvládne sprchový panel namontovat i sám. Předpokladem je správné vybavení. Montáž sprchového koutu zahrnuje nutnost vyvrtat díry do zdi přes obklady a pomocí hmoždinky a šroubu upevnit speciální háčky či jiné montážní díly do kterých se zavěšuje sprchový panel. Dále potřebujete připravit vývody vody s vnějším závitem dle návodu výrobce, kterými připojíte flexibilní hadičky ze sprchového panelu.

Jaká je průměrná životnost sprchového panelu?

Průměrná životnost sprchového panelu se pohybuje mezi 10–15 lety, v závislosti na kvalitě materiálů a správné údržbě. Prémiové výrobky vyrobené z kvalitní nerezové oceli by měly vydržet déle. Naopak u velmi levných modelů neočekávejte trvanlivost déle než 5 let.

Je sprchový panel úspornější než běžná sprcha?

Úsporné jsou zejména sprchové panely s termostatickými bateriemi. Ty udržují stálou teplotu a zabraňují plýtvání vody. Vyhnete se s nimi zbytečnému vody do odpadu, aniž byste se sprchovali. Nicméně, úspora vody samozřejmě závisí na způsobu, jakým jsou sprchové panely používány.

Jak se sprchový panel čistí a udržuje?

Doporučujeme volit sprchové panely ošetřené technologií AntiCalc, u nichž vás čeká jednodušší údržba. Ta také samozřejmě závisí na tvrdosti vody. Pro zachování funkčnosti všech trysek provádějte pravidelné odvápňování. Jedině tak můžete čerpat z benefitů sprchového panelu co nejdéle.

Vyplatí se investovat do sprchového panelu?

Hydromasážní sprchové panely nejsou pro každého. Skutečně kvalitní modely znamenají vyšší pořizovací náklady. Čím víc trysek, tím složitější údržba. Výměnou za ně ale získáte pokročilé funkce, třeba právě masážní trysky, které jemně namasírují vaše unavená záda po těžkém dni v práci nebo po náročném dni s dětmi. Za vyšší počáteční investici se vám sprcha odmění příjemným osvěžením a budete se cítit jako znovuzrození.

Nejoblíbenější sprchové panely podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (30 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář