ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Přípravky proti vypadávání vlasů

Nadměrné padání vlasů je problémem, který může trápit ženy i muže v kterémkoli věku. Obnovu růstu vlasů můžete podpořit používáním přípravků proti vypadávání vlasů. Začít můžete posilujícím šamponem Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant a následně aplikovat bezoplachové sérum pro podporu růstu vlasů Venira hair booster.

Nejlepší sérum

Bezoplachové sérum proti padání vlasů s přírodním složením a vůní zeleného čaje.

Nejlepší tonikum

Bezoplachové tonikum proti vypadávání vlasů s aktivními látkami a jemným aroma.

Nejlepší šampon

Šampon proti padání vlasů s antioxidačním účinkem ve velkém balení s pumpičkou.

Nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů

Recenze Venira hair booster – Vlasové sérum pro podporu růstu vlasů

Sérum proti vypadávání vlasů Venira hair booster - recenze

Výrobce: Venira | Typ: sérum | Určení: všechny typy vlasů | Balení: lahvička s rozprašovačem | Objem: 100 ml | Veganský produkt: ano | Složení: cellactive, hotflux, extrakt z tasmánského pepře, extrakt ze sedmi bylin – bříza, řebříček, přeslička, kopřiva, rozmarýn, šalvěj a lípa | Přibližná cena: 790 Kč

Klady
 • Přírodní složení
 • Posiluje vlasové kořínky
 • Zklidňuje vlasovou pokožku
 • Obsahuje rozprašovač pro přesnou aplikaci
 • Z vlasů se neoplachuje
Zápory
 • Vyšší cena

Hledáte-li přípravek proti vypadávání vlasů se silnou koncentrací účinných látek, pak vám doporučujeme vlasové sérum Venira hair booster. Balen je v lahvičce o objemu 100 ml s rozprašovačem, kterým snadno nanesete sérum proti vypadávání vlasů na požadované místo. Výhodou je, že se jedné o bezoplachové sérum, takže má dostatek času na správné účinkování. Nanáší se na pokožku hlavy ke kořínkům umytých vlhkých vlasů. Nemusíte se však bát, že by po přípravek mastil vlasy. Pro maximální účinek se doporučuje ho používat každý den po dobu nejméně tří měsíců.

Sérum proti vypadávání vlasů obsahuje směs 22 účinných látek. Díky nim posiluje vlasová vlákna od kořínků, podporuje přirozený růst vlasů a snižuje jejich nadměrné vypadávání. Dokáže navíc zklidnit pokožku hlavy, čímž zamezuje jejímu nepříjemnému svědění. Vlasy jsou při pravidelném užívání séra Venira vyživené a posílené po celé své délce. Přípravek proti vypadávání vlasů obsahuje aroma zeleného čaje a opuncie, pyšní se veganským složením a je vyroben v České republice.

Recenze Eucerin DermoCapillaire – Tonikum proti vypadávání vlasů

Tonikum proti vypadávání vlasů Eucerin DermoCapillaire - recenze

Výrobce: Eucerin | Typ: tonikum | Určení: všechny typy vlasů | Balení: lahvička | Objem: 100 ml | Veganský produkt: ne | Složení: licochalcon A, L-karnitin, kreatin | Přibližná cena: 490 Kč

Klady
 • Balen v lahvičce s úzkou špičkou
 • Nemusí se oplachovat
 • Může se používat dvakrát denně
 • Posiluje vlasové folikuly
 • Zmírňuje záněty vlasové pokožky
Zápory
 • Nenašli jsme

Hledáte přípravek proti vypadávání vlasů, který skutečně funguje? Tonikum proti vypadávání vlasů Eucerin DermoCapillaire zlepšuje kvalitu vlasů, posiluje vlasové folikuly, podporuje přirozený růst vlasů, zlepšuje jejich objem a omezuje jejich padání. Dokáže také zmírnit zánět vlasové pokožky. Tonikum je vhodné pro všechny typy vlasů. Baleno je v lahvičce o objemu 100 ml s úzkou špičkou, kterou ho přesně aplikujete na požadované místo. Nanášet ho můžete ráno a večer do mokrých i suchých vlasů a nemusíte ho oplachovat.

Mezi hlavní složky tonika proti vypadávání vlasů Eucerin se řadí L-karnitin a kreatin, které zlepšují produkci energie v buňkách a podporují její ukládání ve vlasových folikulech, čímž je posilují. Aktivní látka licochalcon A snižuje vznik zánětů vlasové pokožky, které mají negativní vliv na růst a kvalitu vlasů. Obsahuje pouze jemné aroma, které vám tak při večerním použití nebrání v klidném spánku nepříjemnou silnou vůní. Za příznivou cenu dostanete přípravek, který opravdu funguje, což dokazují i pozitivní recenze spokojených zákazníků. Tonikum je vhodné jak pro ženy, tak i pro muže.

Recenze Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant – Posilující šampon proti padání vlasů

Šampon proti padání vlasů Kerastare genesis bain - recenze

Výrobce: Kérastase Paris | Typ: šampon | Určení: všechny typy vlasů | Balení: lahvička s pumpičkou | Objem: 500 ml | Veganský produkt: ne | Složení: kmenové buňky z protěže, kořen zázvoru | Přibližná cena: 850 Kč

Klady
 • Velké balení
 • Pohodlné dávkování pumpičkou
 • Šetrně myje vlasovou pokožku
 • Posiluje vlasy
 • Antioxidační účinek
Zápory
 • Vyšší cena

Šampon proti padání vlasů Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant nejen posiluje vlasy, ale také šetrně a efektivně odstraňuje nečistoty a kožní maz z vlasové pokožky i samotných vlasů. Působí navíc proti lámání vlasů, proti jejich maštění a zamezuje zatvrdnutí kolagenu v pokožce v okolí vlasových folikulů. Šampon vlasy posiluje v celé jejich délce a postupně omezuje jejich vypadávání. Má také antioxidační účinky. Vhodný je pro všechny typy vlasů.

K aktivním látkám obsaženým v tomto přípravku proti vypadávání vlasů se řadí kmenové buňky z protěže, které chrání vlasy a posilují v nich účinky kolagenu. Další složkou je kořen zázvoru, který taktéž chrání vlasy před vnějšími negativními vlivy. Šampon proti vypadávání vlasů pořídíte za vyšší cenu, která je kompenzována velkým balením o objemu 500 ml. Z lahvičky můžete šampon pohodlně dávkovat pomocí pumpičky. Šampon proti padání vlasů se jemně vmasíruje do mokrých vlasů a následně se opláchne.

Nejprodávanější přípravky proti vypadávání vlasů

Jak vybrat nejlepší přípravek proti vypadávání vlasů

Padání vlasů je problémem, který může trápit mnoho z vás. Omezit ho můžete používáním kosmetických přípravků proti vypadávání vlasů, které zároveň podporují růst nových vlasů. V našem článku níže vám představíme jejich druhy a nejčastější složky, které obsahují. Přinese vám také několik tipů, které vám mohou pomoci k obnově růstu vlasů.

Proč vypadávají vlasy

Vypadávání vlasů je běžným procesem. Každý vlas má růstový cyklus dlouhý po určitou dobu, po jejímž uplynutí vypadne a ze stejného vlasového folikulu začne růst vlas nový. Každý den nám v průměru vypadne 50 až 100 vlasů. Pokud jich za den vypadne více než 100, pak se jedná o nadměrné vypadávání vlasů, které se odborně nazývá alopecie. Ta může být dána geneticky, hormonálními změnami v těle, nevhodným životním stylem či nadměrným stresem.

Přípravky proti vypadávání vlasů - srovnání před a po

Druhy přípravků proti vypadávání vlasů

Šampon slouží ke každodennímu mytí vlasů a používá se jako běžný šampon na vlasy, kdy nanesete potřebné množství k pokožce hlavy, jemně napěníte od kořínků až po konečky a opláchnete. Působí nejen na pokožku hlavy ale i na samotné vlasy po celé jejich délce. Zlepšuje kvalitu pokožky jejím šetrným čištěním a posiluje vlasy a jejich kořínky. Po jeho opláchnutí je pak dobré ošetřit vlasy následnou péčí v podobě přípravků proti vypadávání vlasů uvedených níže.

Aktivátor je přípravkem se silnou koncentrací látek. Jeho aplikace se provádí vmasírováním do pokožky hlavy a neoplachuje se. Balen může být v ampulích, kdy jedna ampule představuje jednu denní dávku, nebo v lahvičce s aplikátorem v podobě úzké špičky, s pumpičkou či rozprašovačem. Aktivuje vlasové kořínky, podporuje růst nových vlasů, posiluje je a redukuje vypadávání stávajících vlasů.

Sérum má nejsilnější koncentraci účinných látek ze všech přípravků proti vypadávání vlasů. Prodávají se ve formě ampulí, kapslí nebo lahviček s kapátkem či rozprašovačem. Nanáší se buď přímo na vlasovou pokožku, nebo do samotných vlasů po celé jejich délce. Obvykle se poté neoplachuje. Jejich úkolem bývá snížení vypadávání vlasů, jejich vyhlazení a hloubková hydratace.

Tonikum se nanáší vmasírováním přímo do pokožky hlavy. Mívá přírodní složení a jeho úkolem je zlepšení kvality vlasové pokožky a posílení vlasových folikulů. Využívat ho můžete každý den a nemusí se oplachovat. Některá tonika se mohou nanášet i dvakrát denně do neumytých vlasů.

Kondicionér a balzám obsahují složky, které posilují vlasy a působí proti jejich vypadávání. Vlasy navíc vyživují, hydratují a usnadňují jejich rozčesávání. Aplikují se na vlhké vlasy po umytí šamponem, nechají se působit několik minut a následně se smyjí. Na rozdíl od bezoplachových přípravků proti vypadávání vlasů tak mají kratší dobu pro aktivaci svých účinků. Při opravdu silném nadměrném padání vlasů tedy nemusí dostatečně účinkovat a jsou vhodnější spíše jako prevence.

Vitamínové kapsle obsahují směs vitamínů a minerálů, které podporují kvalitu a růst vlasů. Často se jedná o přípravky, které účinkují také na kvalitu nehtů a pleti. Některé vitamíny na vlasy se mohou užívat i formou želatinových bonbonů či menších tobolek, které se polykají mnohem příjemněji než velké kapsle. Více se dozvíte v našem samostatném článku o vitamínech na vlasy.

Přípravky proti vypadávání vlasů - nanášení séra

Složky přípravků proti vypadávání vlasů

Biotin je označením pro vitamín B7. Dříve byl znám i pod názvem vitamín H. Biotin můžeme také nazývat vlasovým vitamínem, protože růst vlasů významně ovlivňuje. Zabraňuje jejich padání a šedivění. Příznivě působí na vlasovou pokožku, posiluje vlasové folikuly a snižuje tvorbu lupů.

Kofein je velmi častou složkou v přípravcích proti vypadávání vlasů. Dodává velké množství energie vlasovým folikulům a podporuje růst nových vlasů. Dokáže také regulovat tvorbu hormonu testosteron, jehož nadměrné množství způsobuje vypadávání vlasů.

Niacin označuje vitamín B3. Vlasy posiluje a zvyšuje jejich objem. Zlepšuje také prokrvení vlasové pokožky, čímž se posilují vlasové folikuly.

L-karnitin dodává energii k vlasovým kořínkům. Vlasy jsou poté vyživenější, silnější, mají větší sílu k růstu a menší sklon k vypadávání.

Kreatin pomáhá udržovat energii ve vlasových folikulech k dlouhodobému využití, což podporuje jejich růst a přirozený objem.

Aminokyseliny dodávají bílkoviny do všech buněk v našem těle. Důležité jsou tak i v péči o vlasy. Zlepšují kvalitu vlasových folikulů, uzdravují je a dodávají jim sílu k následnému růstu vlasů.

Bylinné extrakty a esenciální oleje vyživují a regenerují vlasové kořínky a pokožku hlavy. Posilují vlasy a dodávají jim živiny, čímž dokážou zabránit jejich nadměrnému padání. Nejčastěji se jedná o rozmarýn, pepřový olej, avokádový olej, jojobový olej či arganový olej. Populární je také extrakt z kořene peruánské byliny maca, který stimuluje vlasové kořínky a omezuje padání vlasů.

Přírodní kmenové buňky posilují a stimulují vlasové folikuly, ze kterých snáze vyrůstají nové vlasy a ty stávající jsou silnější.

Přípravky proti vypadávání vlasů - sérum

Příčiny vypadávání vlasů u žen (jaké vitamíny chybí)

Příčiny vypadávání vlasů u žen mohou být dány nejen geneticky ale i špatnou životosprávou, hormonálními změnami v těle, nevhodnou péčí o vlasy a nadměrným stresem. Na rozdíl od mužů, u kterých dochází ke ztrátě vlasů postupně od temene hlavy k čelu, dochází u žen k jejich padání po celé vlasové ploše.

Nadměrné vypadávání vlasů může způsobit i nedostatek některých vitamínů, a to zejména skupiny B a dále A, C a D. Z vitamínů skupiny B jsou to nejčastěji B3, B6, B7 a B12. Dále se také jedná o nedostatek minerálních látek v našem těle, kterými jsou zinek, železo, hořčík, měď, biotin a Omega 3 mastné kyseliny.

Vypadávání vlasů po porodu

Vypadávání vlasů po porodu je přirozeným jevem a postihne téměř každou ženu v období přibližně od tří měsíců po porodu a trvá několik měsíců. Končí zpravidla v období kolem jednoho roku po porodu. Způsobeno je hormonální změnou v těle, kdy zejména ve druhém trimestru těhotenství působily hormony na posílení a zrychlení růstu vlasů a vlasy, které by za normálního stavu vypadly, byly díky hormonům udrženy a získaly ještě pár měsíců života. Po porodu pak hormony naopak na posílení vlasů a omezení jejich padání působit přestanou, což způsobí, že začnou padat vlasy, kterým skončil růstový cyklus ale i ty, které vám vlivem hormonů nevypadly během těhotenství. Toto období ustane s obnovením běžného růstového cyklu vlasů.

Vypadávání vlasů po porodu není možné zcela zabránit, ale je možné ho alespoň omezit vhodnou péčí. Doporučuje se nepoužívat fény, kulmy a žehličky na vlasy. Dále je vhodné nemýt vlasy denně a nestahovat je do pevného culíku či drdolu, což vlasy namáhá a oslabuje je. Pro péči při mytí vlasů je dobré používat přípravky proti vypadávání vlasů a pravidelně jim dopřát regeneraci v podobě masek na vlasy.

Vypadávání vlasů po porodu můžete omezit také dostatečným pitným režimem a pestrou stravou bohatou na vitamíny A, B, C, zinek, biotin a železo. Do svého jídelníčku byste měly zařadit ořechy, avokádo, lněné semínko, obiloviny, listovou zeleninu, vejce, ryby a červené maso.

Babské rady: co proti vypadávání vlasů

Obnova růstu vlasů je možná i s využitím babských rad, které cílí především na změnu některých životních návyků. Růstu vlasů nesvědčí celodenní nošení čepice či kšiltovky, pod kterými se zapařují. Pokud trpíte na jejich nadměrné vypadávání, je tedy dobré nošení pokrývek hlavy omezit na nezbytně nutnou dobu.

Nadměrné vypadávání vlasů u žen a mužů s dlouhou kšticí může také způsobovat celodenní stažení vlasů v pevném culíku či drdolu, kdy jsou příliš namáhané a pokud jsou navíc i oslabené, tak častěji vypadávají. Doporučujeme tak nosit vlasy rozpuštěné či ve volném culíku bez příliš silného utažení gumičkou.

Padání vlasů může způsobovat také špatný kartáč na česání. Zejména ty, které mají na konci štětin kuličky, mohou vlasy při rozčesávání vytrhávat. Nevhodný kartáč poznáte podle toho, že se v něm usazuje více vlasů než v jiném.

Ke snížení vypadávání vlasů si můžete dopomoci také pravidelnou masáží hlavy, díky které budete mít lépe prokrvenou pokožku. Ta pak dokáže lépe vyživit vlasové folikuly, které jsou silnější a vlasy kvalitnější a lépe rostou.

Obnovu růstu vlasů můžete podpořit i vhodným jídelníčkem. Ten by měl obsahovat potraviny bohaté na vitamíny A, B, C a H, železo, zinek a Omega 3 mastné kyseliny. Do své strany je vhodné zařadit zejména ořechy, semínka, ryby, rýži, luštěniny, ovoce a zeleninu. Důležité je také dbát na dostatečný pitný režim, do kterého je ideální zařadit zejména čistou vodu.

Přípravky proti vypadávání vlasů - mytí vlasů

Domácí přípravky proti vypadávání vlasů

Ke starým babským radám působícím proti vypadávání vlasů se také řadí vajíčková maska proti vypadávání vlasů. Dle délky vašich vlasů buď jedno, nebo dvě vejce rozšleháte a nanesete do vlhkých vlasů. Pokud je máte suché, můžete přidat ještě lžíci olivového oleje. Necháte působit přibližně 20 minut a poté důkladně smyjete vlažnou vodou. Nikdy nepoužívejte příliš teplou či horkou vodou, protože by se vám mohla vajíčka ve vlasech srazit a začít zapáchat. Vejce vlasy vyživují, posilují a hydratují.

K dalším oblíbeným podomácku vyrobeným přípravkům proti vypadání vlasů patří odvar z rozmarýnu. Ten prokrvuje pokožku hlavy, díky čemuž jsou vlasové kořínky lépe vyživené a vlasy lépe rostou. Hrst rozmarýnu převaříte v jednom litru vody. Necháte 10 minut vyluhovat a poté přecedíte. Po umytí vlasů vmasírujte rozmarýnovou vodu do vlasové pokožky a neoplachujte.

Oblíbené přípravky proti vypadávání vlasů

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (148 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář