ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Kondicionéry na vlasy

Ať už jsou vaše vlasy jakékoliv, zaslouží si péči. Někdy kvůli nedostatku vitamínů, jindy kvůli dlouhodobému barvení a následnému poškození, a někdy zkrátka kvůli jejich přirozenému charakteru. Nezáleží na tom, jaký důvod vás sem přivedl. Prohlédněte si naše recenze na tři nejlepší kondicionéry. Inspirací vám může být i tabulka s dalšími sedmi přípravky. Vítězem našeho porovnání se stal bezoplachový kondicionér na vlasy Venira pro všechny typy vlasů. Zajímavou alternativou je přírodní kondicionér bez silikonů Urtekram.

Nejlepší bezoplachový

Bezoplachový kondicionér ve spreji ze směsi 12 aminokyselin. Jedinečnou složkou je hedvábný protein.

Nejlepší oplachový

Vyživující kondicionér určený pro všechny typy vlasů. Je z 98 % tvořen složkami přírodního původu.

Nejlepší pro kudrnaté vlasy

Hydratační a vyživující kondicionér na kudrnaté vlasy. Ty budou o poznání lesklejší a poddajnější.

Nejlepší kondicionéry na vlasy

Recenze Venira – nejlepší bezoplachový kondicionér

Recenze Venira - nejlepší kondicionér na vlasy

Typ kondicionéru: bezoplachový | Určený pro: všechny typy vlasů | Vůně: kokos | Složení: aminokyseliny, hedvábný protein | Přibližná cena: 400 Kč

Klady
 • Přírodní složky
 • Příjemná vůně
 • Zanechává jemné a hebké vlasy
 • Jednoduchá aplikace bez nutnosti oplachování
Zápory
 • Až na cenu bez výhrad

Cenu za nejlepší bezoplachový kondicionér od nás získává Venira. Tento kondicionér ve spreji působí na vaše vlasy jako kouzlo. Výrobek je tvořen přírodními složkami. Konkrétně se jedná o směs 12 aminokyselin, kterým navíc pomáhá hedvábný protein. Aminokyseliny mají hydratační účinky, zatímco protein vytváří po celé délce vlasu ochranný film.

Všechny složky obsažené v tomto kondicionéru mají za výsledek hlubokou hydrataci vlasů, jejich pružnost a celkové uzdravení. Vlasy jsou chráněny před vnějšími vlivy a již nedochází tak často ke třepení konečků. Příjemným bonusem je lákavá kokosová vůně, která působí až exoticky. Výsledkem jsou tedy voňavé a heboučké vlasy.

Tento přírodní kondicionér aplikujete naprosto jednoduše do ručníkem vysušených vlasů. Navíc bez nutnosti oplachování. Využívat ho mohou ženy i muži. A co víc, vyrábí se v České republice. Je zárukou kvality a výsledků, které jsou znát na první pohled. Až na relativně vysokou cenu k němu proto nemáme žádné výhrady.

Recenze Nature Box Argan – nejlepší oplachový kondicionér na vlasy

Recenze Nature Box Argan - nejlepší oplachový kondicionér na vlasy

Typ kondicionéru: oplachový | Určený pro: všechny typy vlasů | Vůně: arganový olej | Složení: přírodní složky, arganový olej | Přibližná cena: 120 Kč

Klady
 • Veganský produkt
 • Vyživuje vlasy
 • Vhodné pro všechny typy vlasové pokožky
 • Lze kombinovat s dalšími přípravky se stejným složením
Zápory
 • Lepší používat i se šamponem

Kondicionér na vlasy Nature Box Argan je určený k hloubkovému vyživení vašich vlasů. Nezáleží na tom, jaké máte, je totiž vhodný pro všechny typy vlasů a pokožky. Jeho výsledky však nejlépe poznáte, pokud jsou vaše vlasy poškozené. Jelikož se jedná o oplachový kondicionér, je nutné ho po uplynutí doby působení z vlasů vymýt.

Zastánce ochrany životního prostředí a zvířat potěší, že se jedná o veganský produkt. Hned 98 % složek je navíc přírodního původu. Kondicionér se postará o to, že se vám budou vlasy mnohem lépe rozčesávat. Posílí vlasová vlákna a zamete stopy po poškození vašich vlasů. Ty se také v důsledku použití přípravku stanou odolnějšími.

Ačkoliv samotný kondicionér udělá s vašimi vlasy pokrok, největších výsledků dosáhnete až v použití společně se šamponem, olejem či vyživující maskou. Ovšem fakt, že existuje větší množství přípravků stejného typu a jejich zkombinováním dosáhnete intenzivnější péče, lze vnímat také jako velkou výhodu.

Recenze Alfaparf Milano Semi Di Lino Curls – nejlepší kondicionér na kudrnaté vlasy

Recenze Alfaparf Milano Semi Di Lino Curls - kvalitní kondicionér na vlasy

Typ kondicionéru: oplachový i bezoplachový | Určený pro: kudrnaté a vlnité vlasy | Vůně: blíže nespecifikováno | Složení: veganské složky | Přibližná cena: 220 Kč

Klady
 • Hydratuje a vyživuje
 • Chrání před vnějšími vlivy
 • Usnadňuje rozčesávání
 • Veganské složení
Zápory
 • Bez výhrad

Hydratační kondicionér Alfaparf Milano Semi Di Lino Curls poskytuje vašim kudrnatým vlasům potřebnou výživu, která jim v mnoha případech často chybí. Kudrny definuje a vytvaruje, aby s nimi bylo co nejméně práce. Nechává o sobě však vědět i po použití, kdy vlasy chrání před vnějšími vlivy, které by jim mohly uškodit.

Výrobek o sobě hlásá, že znatelně usnadňuje rozčesávání kudrnatých vlasů. Každý majitel či majitelka kudrn ví, že je lepší se česání tohoto typu vlasů vyhýbat. Proto zmíněnou vlastnost kondicionéru oceníte zejména během mytí a jejich česání za mokra. Co mnohé z vás také potěší je veganské složení.

Tento kondicionér na kudrnaté vlasy má také jednu úžasnou výhodu – můžete ho používat jako bezoplachový i oplachový. Záleží tedy na vás, čemu dáváte přednost. Můžete vyzkoušet obojí a zjistit, co vám více vyhovuje. V každém případě však dosáhnete lesklých a hebkých vlasů plných života.

Recenze Kondicionéru mango a liči Venira – kondicionér s vůní tropického ovoce

Recenze Venira kondicionér mango a liči

Typ kondicionéru: bezoplachový | Určený pro: všechny typy vlasů | Vůně: mango a liči | Složení: arganový olej, veganský keratin, emolid CC | Přibližná cena: 500 Kč

Klady
 • Velmi příjemná vůně
 • Přírodní účinné látky
 • Stylový obal
 • Veganský
 • Vyroben v České republice
Zápory
 • Vyšší cena
 • Obsahuje látku toxickou pro vodní organismy

Máte rádi neotřelé a originální vůně? Přeneste se spolu s tímto kondicionérem Mango a Liči Venira do tropického ráje a dopřejte si unikátní vlasovou péči. Tento oplachový kondicionér vaše vlasy vyživí a dodá jim potřebnou ochranu před vnějšími vlivy. Mezi hlavní účinné látky patří veganský keratin a velmi prospěšný arganový olej. Menší nevýhodou je obsah látky, která je toxická pro vodní organismy.

Kondicionér je dodáván v praktické lahvičce o objemu 300 mililitrů v bílo-zlatém designu. Těšit se při pravidelném používání můžete na lesklejší vlasy s odolnější strukturou, které se nebudou tak často lámat a třepit. Je ideálním doplňkem při péči o poškozené vlasy, jež potřebují speciální péči.

Další kvalitní kondicionéry na vlasy

Obrázek Název Popis produktu
1. Tabulka Olaplex No.5 Bond Maintenance Conditioner - kondicionér na poničené vlasy Olaplex No.5 Bond Maintenance Conditioner Kondicionér na vlasy určený pro obnovu poničených vlasů. Vlasy nezatěžuje, ale eliminuje jejich krepatění. Zjistit cenu
2. Tabulka Yves Rocher Réparation - regenerační kondicionér na vlasy Yves Rocher Réparation Regenerační kondicionér snižující lámavost vlasů až o 95 %. Výživu vašich vlasů zajišťuje výtažek z agáve. Zjistit cenu
3. Tabulka Malibu C Leave-in - bezoplachový kondicionér na vlasy Malibu C Leave-in Bezoplachový kondicionér určený pro tu nejhlubší hydrataci. Produkt je ze 100 % veganský a chrání vlasy před UV zářením. Zjistit cenu
4. Tabulka Wella Professionals Elements - kondicionéry Wella Professionals Elements Kondicionér na mastné vlasy a pokožku. Jedná se o kondicionér bez silikonů, zato s 95 % přírodních složek. Zjistit cenu
5. Tabulka Yves Rocher Complément Anti-chute - kondicionéry Yves Rocher Complément Anti-chute Vlasový kondicionér s výtažky z agáve podporující růst vlasů. Jeho svěží a jemná vůně vás bude všude doprovázet. Zjistit cenu
6. Tabulka Moroccanoil All In One Leave-In Conditioner - kondicionéry Moroccanoil All In One Leave-In Conditioner Bezoplachový kondicionér ve spreji s obsahem arganového oleje, aminokyselin a superpotravin. Účinkuje až 72 hodin. Zjistit cenu
7. Tabulka Urtekram růžový kondicionér BIO - kondicionéry Urtekram růžový kondicionér BIO Přírodní kondicionér bez silikonů vyrobený čistě z přírodních surovin. Je vhodný pro všechny typy vlasů. Zjistit cenu

Nejprodávanější kondicionéry na vlasy

Jak vybrat vhodný kondicionér na vlasy

Proč používat kondicionér

Někdo možná považuje používání kondicionéru za zbytečné, ale jeho přínosy jsou zřejmé a i vy je poznáte hned po pár umytích. Víte, co se s vlasy děje po použití šamponu? Vlasová kutikula se začne otevírat, což může mít za následek vysoušení vlasů a větší náchylnost k poškození.

Kondicionér na vlasy tyto problémy eliminuje. Vlasy uzavírá a dodává jim tak potřebnou ochranu před všemi negativními vlivy. Dále je také hydratuje a zanechává je hladké a lesklé. I rozčesávání vlasů pro vás bude mnohem jednodušší. Zkrátka se zlepší jejich celkový stav. Příjemná vůně většiny kondicionérů je třešničkou na dortu.

Náš tip

Trápí vaše vlasy různé problémy? Pomoci si můžete také maskami nebo vitamíny na vlasy. S produkty, které jsme vybrali, zaznamenáte výrazné rozdíly v kvalitě vlasů.

Rozdělení kondicionérů podle typu vlasů

Nároky na péči o jednotlivé typy vlasů se mohou značně lišit. Proto rozeznáváme různé kondicionéry, které vyhovují jednomu typu, ale nemusejí být vhodné pro druhý. Mnohdy se navíc chybně zaměřujeme na typ pokožky hlavy namísto vlasů.

Barvené vlasy

Kondicionér na barvené vlasy by měl zcela jistě obsahovat složky, které vaši barvu rozjasní. Ta pak na vlasech vydrží mnohem déle a také v podobném stavu, ve kterém byla při odchodu z kadeřnictví.

Poškozené vlasy

Poškozené vlasy si zaslouží obzvlášť poctivou péči. Proto je nejvhodnější vsadit na kondicionér s regeneračními účinky, který vaše vlasy zacelí. Bude velkým pomocníkem v procesu, který má za cíl vaše vlasy uzdravit.

Jemné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy jemné a případně také řídké, doporučujeme vsadit na kondicionér, který zvětší jejich objem. Není žádoucí sáhnout po vyhlazujícím kondicionéru, bez nějž mohou vlasy již tak vypadat zplihle.

Krepaté a nepoddajné vlasy

V tomto případě se jedná o naprostý opak než u předchozí varianty. Krepaté a nepoddajné vlasy je nutné hydratovat, aby byla práce s nimi jednodušší. Vlasy budou působit narovnanějším a hladším dojmem.

Kudrnaté a vlnité vlasy

Podobně je tomu u posledního typu vlasů. Pokud vás jimi příroda obdařila, vždy zvolte kondicionér na kudrnaté vlasy. Jen ten dokáže vlasům poskytnout dostatečnou hydrataci a živiny. Vaše kudrny zvýrazní a dodá jim tvar.

Podle typu vlasů - nejlepší kondicionéry

Každý typ vlasů vyžaduje jinou péči.

Podle způsobu použití kondicionéru

Na základě způsobu použití rozlišujeme mezi dvěma typy kondicionérů – oplachovým a bezoplachovým. Ty se od sebe liší také intenzitou účinku.

Oplachový kondicionér na vlasy je pravděpodobně nejznámějším typem. Zázračnou tekutinu vylijete z tuby na vlasy, necháte pár minut působit a opláchnete. Během doby působení vyživuje vlasy do hloubky a posiluje je. Proces je časově trochu náročnější, ale účinný.

Bezoplachový kondicionér se nesmývá, ale zůstává ve vlasech až do dalšího mytí. Často se jedná o kondicionér ve spreji, který rovnoměrně nastříkáte do ručníkem vysušených vlasů. Tento typ kondicionéru pomáhá se stylingem a chrání vlasy před vysušováním.

ChytrýVýběr radí

Kromě těchto dvou typů můžete narazit ještě na tuhý kondicionér na vlasy. Vzhledem připomíná mýdlo, svou aplikací by však nemusel každému vyhovovat. Výhodou je obsah přírodních složek.

Složení kondicionéru na vlasy

Při výběru kondicionéru na vlasy se vyplatí sledovat informace o jeho složení. Nejlepší je pochopitelně přírodní kondicionér složený výhradně nebo alespoň z převážné většiny z přírodních ingrediencí. Díky tomu si můžete snadno zjistit, pro co je který z prvků dobrý. Zároveň také víte, že dopřáváte svým vlasům to nejlepší z přírody.

Doporučujeme také vybrat kondicionér bez silikonů. Zjednodušeně lze říci, že tato rozhodně ne přírodní ingredience vlasy uzdravuje jen na oko. Vlasy se tváří zaceleně, hladce a leskle, ale silikon jim přitom vytvořil krustu, která zavírá dveře před hydratací a výživou. Ve složení poznáte silikony obvykle podle koncovky –cone. Není to však stoprocentní pomůcka, a tak je dobré si každou podobnou složku ověřovat.

Složení kondicionéru na vlasy - nejlepší kondicionéry

Kondicionéry bez silikonů jsou pro vlasy zdravější.

Jak správně používat kondicionér

Celkový výsledek z použití kondicionéru na vlasy závisí na správné aplikaci. Níže přinášíme nejobvyklejší postup aplikace oplachového kondicionéru, jednotlivé výrobky se však mohou odlišovat. Proto si doporučený postup přečtěte u každého přípravku.

 1. Vlasy umyjte šamponem tak, jak jste zvyklí, a vysušte je ručníkem. Na mokrých vlasech by se kondicionér neudržel.
 2. Dejte si do dlaně přiměřené množství kondicionéru a rovnoměrně ho naneste do vlasů. Ujistěte se, že se dostalo na všechny vlasy. Můžete si pomoci hřebenem.
 3. Kondicionér nechte ve vlasech působit tak dlouho, jak je uvedeno na přípravku. Aby vám čas rychleji ubíhal, můžete se prozatím věnovat jiným aktivitám.
 4. Po uplynutí určené doby kondicionér z vlasů důkladně vypláchněte. Vlasy usušte nebo je nechte volně uschnout.
Náš tip

Vyberte ke svému kondicionéru ten správný šampon. Krůčky k té nejlepší volbě vám představíme v tomto článku.

Tipy na závěr

Poslední řádky našeho průvodce budou patřit závěrečným tipům. Čemu se při použití kondicionéru vyhýbat a jaké vychytávky můžete vyzkoušet?

 • kondicionér patří zejména ke konečkům, vyhněte se proto oblasti pokožky hlavy a kořínkům
 • kondicionér z vlasů vymývejte opravdu až po uplynutí doby uvedené na obale
 • šampon i kondicionér vymývejte z vlasů vlažnou či studenou vodou
 • správně vymytý přípravek poznáte tak, že vlasy nejsou na dotyk slizké a nekloužou
 • při mytí za vlasy netahejte, aby se nezačaly lámat či vypadávat

Kde koupit kondicionér na vlasy

Pokud se vám nechce vydat do klasické drogerie, můžete vybírat i na internetu. Níže uvedené weby disponují bohatými nabídkami různých kondicionérů.

Kondicionéry a balzámy bez chemie nabízí Biooo.cz. Přírodní kondicionér můžete vybrat také na webu Econea.cz. Záruku výrobků, které nebyly testovány na zvířatech, slibuje Venira.cz. Přehled nejrůznějších kondicionérů nabízí Notino.cz. Zabrousit můžete i do e-shopu lékárny Benu.cz.

Další internetovou drogerií s rozsáhlou nabídkou je Sephora.cz. Kondicionéry za rozumnou cenu naleznete na Yves-rocher.cz. Profesionální vlasovou kosmetiku vhodnou i pro domácí použití můžete zakoupit na Svetkadernictvi.cz.

Nejoblíbenější značky kondicionérů

Kondicionéry na vlasy Olaplex

Kondicionér na vlasy opatřený značkou Olaplex vás potěší svou efektivitou. Značka byla vytvořená odborníky v oblasti chemie a dnes vytváří mnoho přípravků v péči o vlasy. Ty pomáhají s obnovením vlasové struktury.

Logo Olaplex - kondicionéry

Vlasové kondicionéry Nature Box

Nejen u kondicionérů, ale u všech produktů značky Nature Box máte jistotu, že vybíráte výrobek plný vitamínů a antioxidantů. A co víc, vyrábějí se bez silikonů a umělých barviv. Oblíbíte si vůni avokáda, kokosu, meruňky, mandle či makadamie.

Logo Nature Box - kondicionéry

Kondicionéry Wella Professionals

Také výrobky značky Wella Professionals se o vaše vlasy postarají velmi dobře. Její kondicionéry, masky, stylingové přípravky a šampony získaly nejedno prestižní ocenění. Do povědomí lidí se dostala díky široké paletě barev na vlasy.

Logo Wella Professionals - kondicionéry

Kolik stojí kondicionér na vlasy

Cena do 200 Kč

Nejvíce kondicionérů na vlasy seženete za cenu do 200 Kč. A vůbec se nejedná o neznámé značky, právě naopak – objevují se produkty Pantene, Schwarzkopf, Wella, Plantur a další. Lze říci, že si v této cenové kategorii přijde každý na své.

Cena nad 200 Kč

Ve vyšší cenové kategorii narazíte na prémiové značky. Pokud hledáte přírodní kondicionér, s největší pravděpodobností budete muset hledat právě v této skupině produktů. Obzvlášť, pokud si chcete dopřát větší a výhodnější balení.

Jak si vyrobit kondicionér doma – DIY bezoplachový kondicionér

Nejoblíbenější kondicionéry na vlasy podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (13 hlasů)

Autor článku

Hana Smětáková
Hana Smětáková

Už několik let se zabývám copywritingem a má práce mě moc baví. Ve volném čase nepohrdnu procházkou do přírody, relaxací v sauně, zajímavou knížkou nebo třeba cvičením. Moc ráda také objevuji nová místa, a proto není žádným tajemstvím, že mým největším koníčkem je cestování. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář