ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší podlahová myčka 2024 – jak vybrat myčku na podlahu

Přáli byste si ušetřit si námahu při uklízení? Podlahová myčka vám s tím zaručeně pomůže. Většina modelů nejen že vytírá, ale i vysává, a to v jednom kroku. Určitě oceníte modely bez kabelu, který už nikde nemusí překážet. Za nejlepší podlahovou myčku do domácnosti považujeme Kärcher FC 7, která vyniká 4 protichůdnými válci.

Nejlepší Kärcher

Podlahová myčka se 4 protichůdnými válci, dlouhou výdrží baterie a nenáročnou manipulací. Skvělá volba i pro větší domy.

Nejlepší cena/kvalita

Myčka na podlahu s možností výběru verze s kabelem nebo s baterií. 2 válce si bez problému poradí s běžnými nečistotami, ale i se zaschlými skvrnami.

Nejlepší levná aku

Tato myčka na podlahu nabízí aku pohon za nízkou cenu a zároveň i nízkou hmotnost. Ta se zvýší, pokud naplníte její velkou nádržku na vodu.

Nejlepší podlahová myčka

Recenze Kärcher FC 7 – Nejlepší myčka na podlahu Kärcher

Recenze Kärcher podlahová myčka FC 7 - nejlepší Kärcher myčka na podlahu Pro náročné

Možnosti napájení: aku baterie | Výdrž baterie: cca 45 min | Doba nabíjení: 4 h | Objem nádržky na čistou vodu: 400 ml | Objem nádržky na špinavou vodu: 200 ml | Možnost použít čisticí prostředek: ano | Hmotnost: 4,3 kg | Přibližná cena: 12 990 Kč

Klady
 • Aku baterie s dlouhou výdrží
 • 4 protiběžné válce
 • Lze nastavit rychlost otáčení válců
 • Režim BOOST
Zápory
 • Menší nádržky na vodu

Chcete mít naprosto čistou podlahu s minimem námahy a bez zamotávání se do zbytečných kabelů? Doporučujeme podlahovou myčku pro domácnost Kärcher FC 7. Skutečně vám ulehčí život – vysává a vytírá ve stejnou chvíli, 4 protiběžné válce jezdí po podlaze snadno jako po ledě a vy se tak nemusíte vůbec namáhat. Zvládne odstranit všechny druhy suchých i mokrých nečistot, a to v jediném kroku.

Podle znečištění povrchu si můžete vybrat ze dvou režimů, které nastavují rychlost otáčení válců a množství vody. Narazíte-li na opravdu odolnou nečistotu, můžete použít režim BOOST. Válce jsou konstruované tak, že se s nimi dostanete až ke krajům podlahy, dokonce snadno zajedou i pod nábytek. Již za dvě minuty se můžete těšit ze suché podlahy.

Jedinou nevýhodou jsou menší nádržky na vodu. Jestliže máte větší dům, nevyhnete se průběžnému doplňování nádržky na čistou vodu a vylévání špinavé vody. Nemusíte se ale stresovat, na obojí vás upozorní akustický i vizuální signál. Na jedno nabití baterie zvládnete s touto podlahovou myčkou vytřít až 135 m2. Stav baterie můžete sledovat na LED displeji, kde se zobrazí ve 3 stupních.

Recenze Kärcher FC 5 – Kvalitní myčka podlah v poměru cena/kvalita

Recenze Kärcher podlahová myčka FC 5 – nejlepší myčka podlah cena/kvalita Zlatý střed

Možnosti napájení: síťové nebo aku baterie (za příplatek) | Výdrž baterie: cca 20 min | Doba nabíjení: 4 h | Objem nádržky na čistou vodu: 400 ml | Objem nádržky na špinavou vodu: 200 ml | Možnost použít čisticí prostředek: ano | Hmotnost: 4,6 kg (s baterií 4,4 kg) | Přibližná cena:  4 790 Kč bez baterie, 9 990 Kč s baterií

Klady
 • Odstraňuje vlhké i zaschlé nečistoty
 • Dlouhý kabel
 • Funkce samočištění
Zápory
 • Nemá navíjecí kabel
 • Verze s aku baterií se prodraží
 • Malé nádržky na čistou a špinavou vodu

Tento Kärcher čistič podlah představuje pohodlnou možnost, jak doma udržet pořádek. Skládá se ze dvou válců, které se nachází vedle sebe. Vysaje prach, drobnější nečistoty a vytře podlahu včetně rozlitých tekutin i zaschlých skvrn. Zvládne vyčistit jakoukoliv tvrdou podlahu, se speciálními válci i kámen. Válce jsou průběžně zvlhčovány a nečistoty (včetně špinavé vody) z nich odsávány. Dostanete se s nimi až ke krajům místnosti. Za zhruba 2 minuty je podlaha suchá a připravená novým výzvám.

Nádržku na čistou vodu můžete naplnit 400 ml vody a přístroj zpět dokáže vysát až 200 ml špinavé vody. Do čisté vody lze dát čisticí nebo ošetřovací přípravek. Tato myčka podlah disponuje praktickou funkcí samočištění v parkovací stanici. Špinavou vodu ale samozřejmě musíte vylít sami.

Podlahovou myčku Kärcher FC 5 můžete koupit s napájením přes elektrický kabel, nebo s aku baterií. Verze s kabelem je o 200 g těžší, ale téměř o 3 tisíce levnější. Jestliže víte, že by vám kabel vadil nebo překážel, často v menším bytě, zvolte Kärcher na podlahy s baterií. Síťově napájenou verzi ocení lidé ve větších domech, kteří ho za 20 minut (výdrž baterie) nestihnou uklidit celý. Kabel se dá natáhnout až na velmi sympatických 7 metrů.

Recenze Tesla AquaStar AQ500 – Nejlepší levná bateriová podlahová myčka

Recenze Tesla AquaStar AQ500 – nejlepší levná bateriová podlahová myčka Levný základ

Možnosti napájení: aku baterie | Výdrž baterie: až 25 minut | Doba nabíjení: 3-4 h | Objem nádržky na čistou vodu: 550 ml | Objem nádržky na špinavou vodu: 400 ml | Možnost použít čisticí prostředek: ano | Hmotnost: 3,4 kg | Přibližná cena: 6 900 Kč

Klady
 • Velké nádržky na vodu
 • Nízká hmotnost
 • Inteligentní funkce samočištění rotačního kartáče
Zápory
 • Pouze jeden válec
 • Kvůli konstrukci nevytře až k okrajům

Podlahová aku myčka Tesla AquaStar AQ500 nabídne spoustu muziky za slušnou cenu. Můžete ji používat na všechny povrchy, dokonce i na koberce! Z funkcí nabídne vysávání, mytí a sušení podlahy – to vše jednoduše v jednom kroku bez nutnosti kdekoliv cokoliv přenastavovat. Výsledkem jsou čisté a suché podlahy a spousta vašeho ušetřeného drahocenného času.

AquaStar AQ500 podlahu vyčistí od veškerých skvrn (dokonce i těch odolných a lepkavých s režimem TURBO), nečistot, chlupů od domácích mazlíčků nebo vylitých tekutin. Špinavou vodu, která často na podlaze zůstane při klasickém vytírání mopem, vysaje, takže podlaha bude naprosto čistá. Tím ji i vysuší, takže nemusíte čekat desítky minut, než budete moci do místnosti vstoupit.

Válec neboli rotační kartáč je vyrobený z mikrovlákna s nízkým vlasem. Je šetrný k povrchu podlahy a zaručí její precizní umytí. 8 trysek na něj rozprašuje čistou vodu, rovnoměrně tak vlhčí celý jeho povrch. Náhradní válec pro bateriovou podlahovou myčku je součástí balení, další můžete dokoupit dle svých potřeb.

Čistá a špinavá voda mají oddělené zásobníky na vodu, které jsou navíc úctyhodných objemů – 550 a 400 ml. Znamená to, že podlahu budete vždy umývat jen čistou vodou. Lze přidávat nepěnivý čisticí prostředek. Skvělou vychytávkou je funkce samočištění, která probíhá v dokovací základně a trvá pouhých 40 sekund.

Nejprodávanější myčka na podlahu pro domácnost

Jak vybrat podlahovou myčku pro domácnost?

Před zakoupením myčky podlah si vyberte takovou, která bude vám a vašemu domovu nejvíce vyhovovat. Zvážit byste měli spoustu věcí: Bydlíte v domě, nebo v bytě? Překážel by vám při úklidu kabel? Zvládne podlahová aku myčka celou plochu vašeho domova na jedno nabití?

Podlahová aku myčka, nebo myčka na podlahu s kabelem?

Bateriová podlahová myčka i podlahový mycí stroj pro domácnost s kabelem mají oba své výhody a nevýhody. Měli byste pečlivě zvážit, která varianta vám bude při uklízení příjemnější a bude se lépe hodit do vašeho domova. Je na čase, abyste si zodpověděli některé z otázek vypsaných výše.

Bydlíte-li v bytě, je pravděpodobné, že budete uklízet menší plochu. Více se do něj hodí podlahová aku myčka, protože zvládnete celou plochu uklidit na jedno nabití baterie a v menším prostoru vám nebude překážet kabel. I v domě lidé ocení podlahovou myčku s baterií kvůli absenci kabelu, ale hrozí, že nezvládnete uklidit celou plochu domu na jedno nabití.

Vzhledem k tomu, že se přístroje většinou nabíjí 3-4 hodiny, může to představovat velký problém, který by řešila jen nabitá náhradní baterie do zásoby, kterou ale často nelze vůbec zakoupit. Jediným rozumným řešením je pořízení myčky na podlahu s kabelem.

Od věci také není popřemýšlet o tom, jestli máte v některé z místností volnou zásuvku vhodnou k nabíjení a umístění přístroje minimálně po dobu nabíjení. Často takové zásuvky „okupují“ jiné stroje, například robotický vysavač, aku vysavač nebo třeba posilovač Wi-Fi signálu.

Pokud si vyberete podlahovou aku myčku, zaměřte se především na výdrž baterie a na rychlost nabíjení. Jestliže dáte přednost myčce podlah s kabelem, bude vás zajímat délka kabelu. Ideální je taková délka, která vystačí na celý byt nebo jedno patro domu, abyste se vyhnuli neustálému přepojování.

Válce podlahové myčky

Podlahové myčky jsou vybavené válci, které se po zapnutí začnou točit. V tom spočívá jejich největší výhoda. Nemusíte se namáhat a drhnout zaschlou špínu opakovanými tahy tam a zpět, stačí místo jednou či dvakrát přejet myčkou na podlahu a máte čisto.

Díky tomu podlahové myčky vyčistí podlahu mnohem lépe než obyčejný kýbl s mopem či hadrem. U většiny modelů je navíc špinavá voda spolu s nečistotami z válců odsávána do nádržky na špinavou vodu, takže si špínu jen nerozmažete po podlaze, ale opravdu se jí zbavíte.

Množství válců záleží na konkrétním modelu podlahové myčky. Setkáte se s jedním válcem, dvěma menšími válečky umístěnými vedle sebe, dvěma velkými válci na za sebou, nebo dokonce čtyřmi válečky ve dvou řadách. Vždy byste se měli věnovat pozornost na konstrukci přichycení válců.

Robustnější modely vypadající jako drahé vysavače jistě lahodí oku, ale jak na tom bude čištění? Dosáhne tato konstrukce až na okraje podlahy? Často jsou odpovědi „ne“ a zklamání z drahého stroje velké.

Válce myčky na podlahu jsou vyrobené z mikrovlákna, které se osvědčilo jako jeden z nejlepších materiálů při úklidu. Dokáže do vláken zachytit velké množství špíny, která se u některých modelů následně vysaje do nádobky na špinavou vodu, a válec je tak téměř čistý a připravený opět na nástřik vody a čištění.

Rozepsaný tento proces vypadá dlouze, ale celý zabere ani ne sekundu. Válce se zvládnou otáčet rychlostí několik stovek až tisíců otáček za minutu (závisí na konkrétním modelu).

U některých výrobců si můžete vybrat mezi několika druhy válců. Liší se například délkou vláken či materiálem. Najdete válce na klasické čištění různých druhů povrchů, na kamennou podlahu, na intenzivní čištění, na koberce a další. Válce podlahové myčky musíte čistit buď ručně, nebo se automaticky vyčistí v nabíjecí stanici. Druhy z mikrovlákna můžete prát v pračce až na 60 °C.

Výdrž baterie myčky na podlahu

Pokud se rozhodnete koupit si podlahovou aku myčku, mrkněte se na parametry baterie. Ty vám mohou napovědět mnoho věcí. Baterie bývá lithium-iontová (zkratka Li-Ion) s uvedenou kapacitou. Dá se říct, že platí: čím větší kapacita baterie, tím delší nabíjení a provoz, ale také tím těžší přístroj.

Neplatí to ale vždy, proto se vždy zajímejte o typ baterie, kapacitu, dobu nabíjení, dobu provozu a hmotnost výrobku. Doporučujeme najít na internetu recenze uživatelů, kteří udávají, jak jsou tyto hodnoty (především tedy délka provozu na jedno nabití) přesné.

Nádržka na vodu myčky podlah

Naprostá většina podlahových myček pro domácnost pracuje s dvěma nádržkami na vodu. Do první nádržky se nalije čistá voda, kterou trysky vstřikují na rotující kartáče (nebo na ně voda odkapává). Následně se za pomoci sací funkce z válců špinavá voda sbírá do druhé nádobky.

Nádoba na čistou vodu bývá větší, jelikož část vlhkosti zůstane na podlaze a v kartáčích. Když se nádobka na čistou vodu vyčerpá, nebo naopak se nádoba na špinavou vodu naplní, nezbyde vám nic jiného než umývač podlahy vypnout (nebo se vypne sám) a nádobku buď znovu naplnit, nebo vyprázdnit. Některé modely disponují signalizací, která vám úklid opět o něco usnadní, protože se nemusíte zabývat kontrolováním hladiny.

Samozřejmě musíte tyto nádržky umýt. U levnějších modelů se můžete setkat s náročným rozebíráním konstrukce, nevyhnete se kontaktu se špínou nebo samotné nádržky půjde jen těžko umýt. Dražší přístroje slibují naprosto snadný, bezkontaktní způsob čištění. Některé myčky podlah jsou vybavené i filtrem, který zachycuje hrubé nečistoty (nejčastěji vlasy). Je-li to ale opravdu k něčemu užitečné, nebo spíše na škodu, je otázkou…

S čím si podlahová myčka poradí?

Ptáte se, které nečistoty myčka na podlahu zvládne odstranit? Záleží především na kvalitě daného přístroje. Kvalitní modely zvládnou i zaschlé nečistoty – možná to bude vyžadovat je přejet dvakrát nebo čtyřikrát, ale nevynaložíte na to téměř žádnou sílu, protože se o to postarají rotační válce.

Rozlité tekutiny nebudou pro kvalitní přístroj také žádným problémem, stejně tak vysátí chlupů domácích mazlíčků, vlasů, drobků nebo prachu. Levnější modely bez sací funkce nebo se slabou sací funkcí ale nedoporučujeme na rozlité tekutiny, ale ani na chlupy a vlasy, které se nabalí na válec a nevyhnete se jejich častému sundávání.

ChytrýVýběr radí

Jestliže chcete mít podlahu nejen čistou, ale i vydezinfikovanou, pořiďte si parní čistič.

Jak čistit myčku na podlahu?

Nad úklidem chceme strávit co nejméně času a ten ušetřený věnovat činnostem, které nás baví. To neplatí jen pro samotné uklízení celého domu s podlahovou myčkou, ale i její následné čištění. Nejsnadnější na čištění jsou takové myčky podlah, u kterých jen opláchnete nádržku na špinavou vodu a máte hotovo.

O vyčištění válců se totiž postará nabíjecí stanice, která udělá vše za vás. U ostatních modelů ale budete muset mýt kartáče sami, u levnějších z nich odmotávat i chlupy nebo vlasy. Válce lze prát v pračce a nádobku na špinavou vodu umýt v myčce nádobí (neplatí u všech strojů).

Na jaké povrchy se myčka podlah hodí?

Mnoho podlahových mycích strojů pro domácnost se chlubí, že pro ně není žádný povrch problém. A bavíme-li se o tradičních površích v domácnosti, většinou nelžou. Podlahové myčky jsou zpravidla vhodné na tyto povrchy: dlažba, plovoucí podlaha, parkety, laminát, vinyl, lino, umělá hmota, korek, utěsněné dřevěné podlahy, a některé druhy zvládnou dokonce i koberce s nízkým vlasem a kamennou dlažbu. Nemusíte se tedy bát, že by pro vaši domácnost nebyla podlahová myčka vhodná.

Výhody podlahového mycího stroje pro domácnost oproti jiným způsobům mytí podlahy

Největší výhody podlahové myčky vidíme v úspoře času, vody, vaší energie a v kvalitě úklidu. Nemusíte se tahat s kýblem s vodou a mopem, nemusíte mop každou chvíli máchat a ždímat, čímž ušetříte jak energii, tak čas.

Kvalitní podlahové myčky nečistoty neroztírají, ale vysávají, takže efektivita úklidu dosahuje vyšších hodnot než u klasického mopu. Mimoto ušetříte i vodu (nádobky na vodu mají kapacitu jen okolo půl litru vody) a u modelů se samočistícím programem i čas a nepřijdete vůbec do styku se špínou.

Oproti klasickému vysavači nevysaje sice tak dobře (v některých případech je lepší předem vysát), ale vytře o mnoho procent lépe než robotický vysavač s mopem. Parní čističe na podlahu sice existují i bateriové, ale špínu nevysávají, tudíž musíte jednou za čas přístroj zastavit a mopovou utěrku vyměnit za čistou nebo ji ručně vyprat.

Příslušenství a náhradní díly pro podlahové myčky

Než si koupíte myčku na podlahu, zjistěte si, jaké náhradní díly a příslušenství jsou dostupné. Není samozřejmostí, že obojí ke všem modelům seženete. A věřte, že takový náhradní válec se bude v budoucnu hodit.

Jak jsme již předeslali, zakoupit lze náhradní válce. Některé značky nabízí i speciální válce na různé druhy podlah (kamennou, koberce,…). To je jistě velké plus. Dále firmy nabízejí náhradní pěnové či kompletní filtry, nabíječky, kryt sací hlavy a další.

V neposlední řadě můžete zakoupit speciální čisticí prostředky, které přidáte do nádobky s čistou vodou a čištění tak bude ještě účinnější, případně bude podlaha zároveň i ošetřená. Další prostředky mohou nabízet odstranění zápachu například od zvířat.

Pozor

Pamatujte, že do nádobky nesmíte přilít jakýkoliv prostředek, obzvláště se vyhněte těm pěnivým!

Kde koupit podlahovou myčku?

3 řady podlahových myček můžete koupit na e-shopu Kärcher. Krom nich tam najdete i důležité příslušenství ve formě náhradních válců na různé povrchy nebo podlahových čisticích prostředků. Zakoupit zde můžete také mnoho dalších čisticích a úklidových přístrojů různých kategorií pro domácnost i pro firmu.

Na oficiálním e-shopu firmy Tesla můžete zakoupit všechny produkty této značky za skvělé ceny, nechybí ani slevy a zboží v akci. Kromě podlahové myčky nabízí Tesla na svém internetovém obchodu i tyčové vysavače na baterii, podlahové vysavače a parní mopy včetně náhradních dílů.

Značky myček podlah do domácnosti

Podlahový mycí stroj pro domácnost Kärcher

Již v roce 1935 byla založena společnost Kärcher, která v současné době vlastní 640 aktivních patentů a prodává své výrobky skrz více než 130 společností v 73 zemích. Výrobky značky Kärcher jsou rozdělené do řad pro domácnosti a pro profesionály a firmy. Mezi jejich nejoblíbenější produkty pro domácnosti patří parní čističe, víceúčelové vysavače, zahradní technika, tepovače, podlahové myčky a vysavače na okna. Pro firmy navíc nabízí velké podlahové zametací či mycí stroje, dezinfekční systémy, mycí linky, dokonce i komunální stroje.

Podlahová myčka Tesla

Asi nikoho nepřekvapí, že se firma jmenuje po známém fyzikovi, vynálezci a konstruktérovi elektrických strojů jménem Nikola Tesla. V současné době jsou známé především její robotické vysavače, elektrické hrnce a fritézy, multimediální centra a přístroje, které usnadní úklid. Firma Tesla nabízí klasickou reklamaci produktů se servisním střediskem v České republice, ale po zakoupení produktu na oficiálních stránkách i službu TESLA Premium Servis, díky které budete mít reklamovaný produkt již za 5 pracovních dní zpět doma.

Cena myčky na podlahu

Podlahová myčka do 5 000 Kč

Nejlevnější podlahové myčky můžete pořídit zhruba od 2500 do 5000 Kč. Raději nemějte přehnaná očekávání. Kvalita umytí pravděpodobně nedosáhne takových kvalit jako u dražších, počítejte s menšími nádržkami na vodu, nižší výdrží baterie, nižším výkonem přístroje a nižším počtem otáček válců.

Levnější modely mohou mít komplikovanější způsob čištění po úklidu, válce nemusí být tak kvalitní, nebo dokonce nemusí být k dispozici náhradní válce. Může chybět i sací funkce, takže se může stát, že špínu budete jen roztírat po podlaze.

Myčky podlah od 5 000 do 8 000 Kč

Myčka podlah v cenovém rozmezí 5 000 až 8 000 Kč už bude s největší pravděpodobností disponovat sací funkcí, kvalitnějším zpracováním a lepšími válci. Většinou jezdí automaticky dopředu, ale musí se silou táhnout zpět. Vytírání celého domu tak může být pěkně namáhavé.

Podlahové myčky pro domácnost nad 8 000 Kč

Podlahové myčky v nejdražší cenové kategorii nabízí maximální komfort úklidu, při kterém se nenadřete. Ideální model netaháte silou zpět, ale pěkně po podlaze klouže skoro sám. Válce jsou z kvalitních mikrovláken, seženete náhradní válce, i takové na různé druhy podlah. Rychlost válců lze nastavit podle znečištění podlahy.

Nejoblíbenější podlahová myčka pro domácnost

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (18 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář