ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze podlahové myčky Kärcher FC 7

27. 8. 2022 aktualizováno

Recenze Kärcher podlahová myčka FC 7 - nejlepší Kärcher myčka na podlahu

Jasné první místo si v našem testu podlahových myček zasloužila myčka Kärcher FC 7. Vyšší cena je vykompenzována kvalitou úklidu, jednoduchým ovládáním a delší výdrží baterie než u konkurence.

Hodnocení podlahové myčky Kärcher FC 7

9.5

Perfektní

Podlahová myčka Kärcher FC 7 si zaslouží obdiv nejen kvůli svým 4 válcům, které se ve dvou řadách otáčí proti sobě, ale i lehkým pohybem po podlaze, při kterém se nemusíte namáhat. Výborná volba pro snadný a rychlý úklid celého domova.

Kvalita a všestrannost úklidu
10
Ovládání a manipulace
10
Válce
10
Velikost nádržek na vodu
8
Klady
  • Aku baterie s dlouhou výdrží
  • 4 protiběžné válce
  • Režim BOOST
Zápory
  • Menší nádržky na vodu

Kvalita a všestrannost úklidu – 10/10

S podlahovou myčkou FC 7 se můžete těšit na kvalitně uklizený domov. Díky 4 válcům uklidí rychleji než běžné myčky na podlahu s jedním válcem. Skvělá konstrukce zaručí, že se s ní dostanete až k okrajům zdí, a dokonce i pod nábytek – dá se totiž sklopit až o 90 °.  Čisto tak budete mít úplně všude, ne jen napůl. Tato myčka podlah je určena na všechny tvrdé podlahy.

Válce po podlaze krásně kloužou a na úklid celého domova vydáte mnohem méně energie, než kdybyste museli nejdříve vysát a pak ještě vytřít klasickým mopem. Speciální vlasový filtr zajišťuje optimální sbírání vlasů. Již po 2 minutách můžete po vytřené podlaze bez problému chodit, jelikož už bude suchá díky nízké zbytkové vlhkosti. Dle výrobce na jedno nabití dokáže Kärcher FC 7 vysát a vytřít 135 m2.

Ovládání a manipulace – 10/10

Hmotnost 4,3 kg vám při úklidu nebude překážkou. Existují sice i lehčí myčky na podlahu, ale ty nejsou vybaveny 4 válci. Navíc jak již bylo zmíněno výše, tato myčka Kärcher klouže po podlaze skoro sama, takže vás hmotnost tolik tížit nemusí. Ovládání je naprosto snadné a intuitivní. Vybrat si můžete ze tří módů úklidu – méně vody a menší výkon válců, více vody a vyšší výkon válců a režim BOOST. Ten se hodí pro obzvlášť odolné skvrny. Otočný kloub zajistí pohodlnou manipulaci i v členitých prostorech.

Recenze Kärcher FC 7 – nejlepší myčka na podlahu

Válce – 10/10

Kärcher FC 7 se jako jediná podlahová myčka pro domácnost na trhu pyšní 4 válci. Ty jsou umístěné ve dvou řadách a pohybují se proti sobě. Tím jsou nečistoty sbírány směrem dovnitř, kde jsou z válců odsávány do nádobky na špinavou vodu. Nemusíte se bát, že byste po použití na špinavé válce museli sahat. Přístroj disponuje funkcí samočištění válců v dobíjecí stanici. Budete-li chtít, můžete následně válce vyprat v pračce na max. 60 °C. Nepoužívejte aviváž.

K přístroji můžete dokoupit i speciální válce na kamennou podlahu, které se postarají o čistotu i na ne úplně rovné podlaze. Díky tomu skvěle vyčistí i spáry na dlažbě. Všechny druhy válců jsou vyrobené z kvalitního a extra savého mikrovlákna.

Velikost nádržek na vodu – 8/10

Dokonalé hodnocení kazí jedině nádržky na vodu. První se naplní až 400 ml čisté vody a druhá 200 ml špinavé vody. Máte-li větší byt nebo dům, znamená to, že budete muset častěji zastavovat a jednu nádržku doplňovat a druhou vylévat. Na maximální naplnění vás ale upozorní zvukový signál. Nicméně je fakt, že konkurence nabízí i dvojnásobně velké nádoby. Výhodou ale je, že je díky nižším objemům nádržek přístroj lehčí.

Recenze Kärcher FC 7 – nejlepší myčka na podlahu

Parametry podlahové myčky Kärcher FC 7

Vlastnost Parametr
Možnosti napájení aku baterie
Výdrž baterie cca 45 minut
Doba nabíjení 4 hodiny
Objem nádržky na čistou vodu 400 ml
Objem nádržky na špinavou vodu 200 ml
Hmotnost 4,3 kg
Cena 12990 Kč

Video recenze myčky na podlahu Kärcher FC 7

Chcete se přesvědčit, jak efektivní je model FC 7 od firmy Kärcher? Podívejte se na následující video, to vám všechno ukáže a vysvětlí i beze slov. Ve videu uvidíte, jak podlahovou myčku zprovoznit, jak kvalitně uklízí a jakým způsobem úklid probíhá. Nechybí ani ukázka následného vylití špinavé vody a automatického čištění v dobíjecí stanici.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář