ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Ostatní

Mop na vytírání

Mop na podlahu se postupem času stává nedílnou součástí moderních domácností. Mopů na vytírání podlah je dnes na trhu celá řada. Test mopů vám prozradí, jaký je podle nás ten nejlepší mop na vytírání ve třech cenových kategoriích. Vítězem se jednoznačně stal robustní Leifheit s velkým záběrem.

Nejlepší celkově

Mop na všechny typy podlah pro opravdové úklidové profíky. Vítěz testu!

Nejlepší cena/kvalita

Praktická úklidová sada. Mop s trojúhelníkovou hlavicí a vědro s nášlapným pedálem.

Nejlepší levný (do 500 Kč)

Lehký mop se stříkací stěrkou, pro rychlý a efektivní úklid.

Nejlepší mopy na podlahu a vytírání

Recenze Leifheit Profi set mop + 55096 Profi vědro – Nejlepší mop na vytírání

Leifheit Profi set mop + 55096 Profi vědro – Nejlepší mop na vytírání a jeho recenze Pro náročné

Typ: plochý mop | Hmotnost: 2 kg | Délka teleskopické tyče: 51,6 cm | Maximální délka tyče při rozložení: 140 cm | Objem vědra: 8 l | Přibližná cena: 1 200 Kč

Klady
 • Nejlepší mop 2020
 • Snadná a rychlá manipulace
 • Pohodlné ždímání mopu
 • Velký záběr plochy
 • Velmi kvalitní provedení
 • Robustní a bytelná konstrukce
Zápory
 • Vysoká pořizovací cena
 • Hůře se vylévá voda

Nebaví vás zdlouhavý pravidelný úklid? Vyzkoušejte mopovou soupravu pro opravdové úklidové profíky. Model Leifheit Profi set s mopem 55096 zpříjemní váš úklid.

Velký 8 litrový kbelík má svůj vlastní ždímací systém, který bez problému a rychle vyždímá mop téměř do sucha. Z tohoto důvodu se mop Leifheit hodí pro úklid všech druhů podlah včetně těch citlivějších na vodu. S tímto mopem tak můžete bez problémů vytírat linoleum, dlažbu, kamenné podlahy, ale i podlahy dřevěné.

Návlek můžete kdykoliv sundat a vyprat v pračce na 60 °C. Po jeho usušení jej můžete opět snadno navléct na mop a uklízet dál. Délka rukojeti je krásných 140 cm, takže vás nebudou bolet záda při úklidu. Násada mopu je navíc opatřena flexibilním kloubem, díky němuž dokážete vytřít pod skříní nebo pod postelí. Široký stírací záběr vám pomůže uklidit celý byt během chvilky.

Ocenit musíme i bytelnou konstrukci, která vám vydrží opravdu dlouho. Zmínit ale musíme i dvě negativa spojená se sadou Leifheit Profi set mop 55096. Nevýhodou je rozhodně vyšší pořizovací cena a podle uživatelských recenzí i horší vylévání vody z kbelíku. Pokud však pomineme tyto dvě drobnosti, je výrobek dokonalý. Vítěz testu pro rok 2020!

Recenze Vileda Turbo Easy Wring & Clean – Rotační mop s třásněmi za TOP cenu

Recenze mop Vileda TURBO Easy Wring & Clean Zlatý střed

Typ: třásňový mop | Hmotnost: 1,4 kg| Délka teleskopické tyče: až 125 cm | Přibližná cena: 800 Kč

Klady
 • Velice snadná manipulace
 • Pedál na ždímání
 • Praktický trojúhelníkový tvar hlavice
 • Možnost uchycení násady na vědro
 • Regulace ždímání
 • Boční otvor pro vylévání vody
Zápory
 • Kratší násada

Pohodlné vytírání bez námahy vám umožní praktický mop na plovoucí podlahu Vileda Turbo Easy Wring & Clean. Trojúhelníková hlavice s třásněmi se dostane i na hůře dostupná místa a vědro s nášlapným pedálem zajišťuje rychlé a efektivní ždímání.

Uživatelé tohoto úklidového setu litují pouze jednoho; že si mop nepořídili již dříve. Set obsahuje třásňový mop s trojúhelníkovou hlavicí a vědro s pedálem pro ždímání. Intenzitou sešlápnutí lze regulovat míru ždímání. Kromě pedálu je vědro vybaveno další šikovnou vychytávkou, kterou je boční otvor pro snadné vylévání vody. Vhod jistě přijde také úchyt na uchu vědra, kam lze v případě potřeby uchytit násadu mopu. Pokud potřebuje vytírání přerušit, nemusíte hledat místo, kam mop opřít. Ačkoliv je násada teleskopická, pro vyšší jedince může být její délka nedostatečná.

V této cenové třídě je mop Vileda Turbo Easy Wring & Clean jednoznačným vítězem. Jeho koupí získáte skutečně praktického pomocníka, s nímž zvládnete úklid raz dva.

Recenze Lamart LT8027 Spray mop stříkací stěrka – Levný rozprašovací mop

levný mop na podlahu Lamart LT8027 Spray Levný základ

Typ: mop s rozprašovačem | Hmotnost: 0,9 kg | Délka tyče: 120 cm | Přibližná cena: 490 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Multifunkční využití
 • Není potřeba kbelík na vodu
 • Měkký protiskluzový držák
 • Rozprašovací mop
Zápory
 • Malý obsah nádržky na vodu
 • Krátká plastová tyč

Pokud už vás nebaví tahat za sebou kbelík plný vody, vyzkoušejte vytírání pomocí mopu s rozprašovačem. Levný a rychlý pomocník je mop Lamart LT8027, který zároveň funguje jako stěrka na sklo.

Největší výhodou tohoto mopu je to, že nepotřebujete kbelík. Jako zdroj vody využijete přímo nádržku na vodu, která je součástí tyče. Nádržka má objem 600 ml a jednoduše se dá vyjmout z tyče a naplnit vodou. Bohužel ne každému přijde nádržka 600 ml dostačující pro úklid celého bytu.

Samotná tyč je dlouhá 120 cm a dá se rozložit na dvě části. To je užitečné nejenom kvůli skladování, ale i kvůli možnosti využití horní části jako stěrky na sklo. Některým uživatelům však vadí použitý plastový materiál.

Mop s rozprašovačem Lamart LT8027 má plochý nástavec se šířkou záběru 43 cm, takže se hodí i pro úklid větších prostor. Využívá výměnný návlek z mikrovlákna, který můžete vyprat v automatické pračce do 30 °C bez aviváže. Pro komfortní úklid najdete na mopu i měkký protiskluzový držák. Sprejový mop je vhodný i pro podlahy, které jsou citlivé na vlhkost.

Jestli hledáte levného a zároveň rychlého pomocníka pro úklid bytu a nechcete s sebou tahat kbelík plný vody, rozhodně doporučujeme využít sprejový mop Lamart LT8027.

Nejprodávanější mopy na vytírání

Jak vybrat mop na podlahu

Výběr nové mopové soupravy zažívá čas od času každý. Pokud se však v této oblasti příliš nevyznáte nebo nevíte, jaké novinky tato oblast v posledních letech zažila, přečtěte si následující řádky, které vám celý proces výběru jistě usnadní.

návod jak vybrat mop na podlahu

Typy mopů na podlahu

Typů mopů nabízí dnešní trh hned několik. Vybírat můžete mezi rotačním, plochým, třásňovým nebo sprejovým.

Rotační mopy – pohodlné ždívámí

Rotační mop se vyznačuje stírací hlavicí ať už plochou nebo třásňovou, která je připevněná na otočném kloubu. Rotační mop na podlahu se ždímá pomocí odstředivé síly pomocí rotačního otáčení. Jeho výhodou je maximálně pohodlné ždímání bez nejmenšího kontaktu s vašima rukama.

Ploché mopy – ideální na velké plochy

Plochý mop na podlahu je oblíbenou variantou pro údržbu velkých ploch. Návlek lze při znečištění snadno sundat a snadno vyprat v pračce.

Třásňové mopy – snadná manipulace

Úklidové mopy třásňového typu se vyznačují velkou absorpcí tekutiny a snadnou manipulací.

Sprejové mopy neboli rozprašovací mop

Oblíbeným hitem posledních let jsou mopy sprejové. Perfektně splňují požadavky na rychlý každodenní úklid podlah. Rozprašovací mop v posledních letech také výrazně zlevnil.

Jaký typ se hodí na moji podlahu?

Před koupí nového mopu myslete na to, že ne každý se hodí na všechny druhy podlah. Není nic horšího, než když si novou a drahou podlahu zničíte špatně zvoleným úklidovým prostředkem.

Dlažba

Na dlažbu se ideálně hodí třásňový mop a stejně kvalitní službu odvede i plochý mop. Je nanejvýš vhodné pořídit si k němu hrubší návlek, který odolné podlaze neublíží a zároveň vyčistí i ty nejmenší a odolné nečistoty vzniklé především v těžko dostupných spárách.

Náš tip

Nechce se vám mop neustále ždímat? Upřednostňujete preciznost, jednoduchost a pohodlí? Inspirujte se naším výběrem podlahových myček do domácnosti.

PVC, lino a další vinylové podlahy

Výhodou výše zmíněných podlahových krytin, jako například vinylové podlahy, jsou především nenáročnost a minimální nároky na údržbu. Můžete na ně proto bez obav použít jakýkoliv úklidový mop na podlahu, aniž byste se museli bát jejich poškození.

mop

Dřevo a lamino

Na dřevěné podlahy a povrchy z lamina doporučujeme používat rotační plochý mop, který se dá dobře, téměř dosucha vyždímat. Nezbytnou součástí by měl být i návlek z extra jemného mikrovlákna, který citlivou podlahu neponičí.

Podlaha z kamene

Ačkoliv se může zdát, že jsou kamenné podlahy velmi odolné, opak je pravdou. Poničit je naopak můžete velmi snadno a rychle. Vždy proto dbejte na to, aby použitý mop na vytírání byl z jemného materiálu vhodného na náchylný typ podlahy.

Shrnutí vhodnosti mopů

Rotační mopy se hodí na podlahy, které jsou náchylné na poškození, a proto vyžadují náročnější úklid. Mezi nejcitlivější podlahy lze zařadit parkety a obecně všechny plovoucí podlahy. Rotační mop je vhodný proto, že dokáže vodu vyždímat téměř úplně, proto mop na podlahu zůstane jen vlhký a dřevěné podlaze neublíží. Doporučujeme sledovat doporučení výrobce, na němž rychle a přehledně zjistíte, jestli vámi vybraný mop je vhodný právě pro vás.

Plochou variantu používejte na větší nečlenité plochy.

Třásňové využijte v místnostech s větším množstvím nábytku. Perfektně se s ním dostanete i do těch nejmenších ploch a dobře s nimi vyčistíte prostor kolem noh nábytku. Třásňový mop je vhodný k úklidu kamenných, žulových a mramorových podlahových krytin.

Moderní a oblíbené sprejové mopy můžete použít na dlažbu, lino, marmoleum a jiné druhy podlah, které nejsou náchylné na vodu. Jejich použití je velmi jednoduché. Nalijete do nich vodu, tu pomocí příslušného tlačítka rozstříkáte po podlaze a následným tahem rychle setřete. Vzhledem k tomu, že vodu na podlahu přímo stříkáte, se tyto úklidoví pomocníci nehodí na příliš citlivé podlahy.

Náš tip

Během úklidu doporučujeme používat jednorázové rukavice.

Odstředivé ždímání

Technologie odstředivého ždímání je základem všech moderních mopů. Tento způsob vyžaduje minimální úsilí bez nutnosti namočení rukou. Zatímco dříve byly oblíbené mopy, které se ždímaly pomocí stlačení stírací plochy k sobě, rotační mopy je dnes jich předehnaly. V současné době můžete na trhy s mopovými soustavami nalézt dva různé typy.

Doporučujeme vždy vybírat takový systém, u něhož se co nejméně nadřete. Na méně kvalitních a levných mopech sice ušetříte, ovšem nízká cena bude vykompenzována nepohodlným užíváním. K práci s těmito mopy budete potřebovat hodně síly při opakovaném ždímání.

Mopy s externím mechanismem

Tento mop na podlahu je konstrukčně řešen tak, že je ždímací mechanismus umístěn v přídavném kbelíku. Celý proces se následně spouští sešlápnutím pedálu.

Mopy s integrovaným mechanismem

Mopy s integrovaným mechanismem mají ždímací systém již zabudovaný přímo v sobě. Ždímací proces započne stlačením příslušného místa na rukojeti.

Doporučení na závěr

Při výběru a koupi nového mopu dbejte vždy na to, aby splňoval požadavky v oblasti ochrany konkrétní podlahové krytiny. Vybírejte vhodné materiály a ždímací systém. Doporučujeme se řídit údaji uvedenými na výrobku.

Při výběru a koupi nového mopu dbejte vždy na to, aby splňoval požadavky v oblasti ochrany konkrétní podlahové krytiny. Vybírejte vhodné materiály a ždímací systém. Doporučujeme se řídit údaji uvedenými na výrobku.

Často kladené otázky

🛒 Kde koupit mop na podlahu

Velký výběr mopů na podlahu naleznete na srovnávači cen Heureka.cz. Dále ve velkých e-shopech typu Mall.cz či Alza.cz. Mopy značek Vileda a Spontex se také prodávají v supermarketu Tesco.

⭐ Jaký mop je nejlepší

Mopů na vytírání podlah je na celá řada. Tipy na nejlepší podlahové mopy najdete v tomto článku nebo na webu Testado.cz.

❓ Co je mop

Mop je stírač prachu na holi. Může se však také jednat o zkratku „Mezinárodní organizace práce“, „Management of Portfolios“, „Mikrobní obraz poševní“ či hardcore hip hopové duo „Mash-Out Posse“.

❔Kdo vynalezl mop

Slovo mop je známé již z 15. století. Od té doby však vzniklo několik jeho vylepšení. Například, Thomas W. Stewart si v roce 1893 nechal patentovat typ mopu, umožňující ždímat vodu stisknutím páčky. „Zázračný“ střapcový mop s mechanickým ždímáním pak vynalezla Joy Mangano v roce 1990.

🛒 Kde koupit Vileda mop

Mopy Vileda je možné zakoupit v oficiálním e-shopu Vileda nebo v dalších internetových (Alza, Mall) a kamenných obchodech (Tesco).

Nejlepší mop na vytírání podle uživatelských recenzí

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (12 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář