ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Recenze: Nejlepší parní čistič

Datum 5.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Mezi nejefektivnější způsoby, jak důkladně vyčistit podlahové krytiny v domácnostech, je použití parních čističů. V následujícím článku vám představíme recenzi nejlepších čističů a zároveň poskytneme užitečné rady, jak parní čistič vybírat.

  Nejlepší parní čističe (recenze)

  Sencor SSC 3001YLAriete 4164Kärcher SC 3
  Sencor SSC 3001YLAriete 4164Kärcher SC 3
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Množství doplňkových nástavců
  Povedený vzhled
  Dlouhý kabel
  Rychlost nahřátí
  Široké možnosti využití
  Vysoký tlak páry
  Značný výkon
  Jednoduchá manipulace
  Rychlý ohřev vody
  ZÁPORYMenší nádrž na vodu
  Obtížnější manipulace při čištění stísněných prostor
  Horší kvalita použitého materiálu
  Tok páry není plynulý
  Vysoká cena
  Předražené příslušenství
  Absence systému pro navíjení kabelu
  SHRNUTÍVýborný ruční parní čistič pro ty drobné prostory nebo místa, kam je obtížné se dostatSkvělý parní čistič pro zákazníky, kteří chtějí vyčistit podlahy v celém svém bytě rychle a efektivněPřístroj, jenž bez problému zvládne i ty největší domy nebo kancelářské prostory
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Sencor SSC 3001YL – Nejlepší levný parní čistič

  Typ: ruční | Topný výkon: 1000 W | Tlak páry: 3 bar | Doba nahřátí: 2,5 min./l. | Objem nádrže na vodu: 0,35 l | Dětská pojistka: ano | Bezpečnostní ventil: ano | Přibližná cena: 700 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Množství doplňkových nástavců
  • Povedený vzhled
  • Dlouhý kabel
  Zápory
  • Menší nádrž na vodu
  • Obtížnější manipulace při čištění stísněných prostor

  Prvním přístrojem našeho přehledu je výrobek od firmy Sencor SSC 3001YL. Tento ruční čistič potěší všechny, kteří potřebují vyčistit hůře dostupná místa v domácnosti. Právě tento úkol totiž splní bez větších problémů.

  Zásadním pozitivem je nízká cena výrobku a značné množství nejrůznějších nástavců. Ty výrazně rozšiřují možnosti praktického využití ručního čističe. Výhodou je též zdařilé designové provedení, díky němuž zařízení zapadne do domácnosti. Díky dlouhému přívodnímu kabelu není nutné neustále hledat zástrčky pro připojení k síti.

  Zásadním nedostatkem parního čističe je vcelku malý rozměr nádrže na vodu. Tu je tak nutné poměrně často doplňovat, čímž se může čas čištění nepříjemně protáhnout. S přístrojem se také obtížněji manipuluje ve stísněných prostorech kvůli jeho dlouhé hubici.

  Celkově se tak jedná o velmi povedený ruční parní čistič. Recenze ukázala, že za nízkou cenu nabízí výborné parametry a kvalitně provedenou konstrukci.

  Recenze: Ariete 4164 – Nejlepší parní čistič cena/kvalita

  Typ: mop | Topný výkon: 1 500 W | Tlak páry: 5 bar | Doba nahřátí: 1 min./l. | Objem nádrže na vodu: 0,35 l | Dětská pojistka: ano | Bezpečnostní ventil: ano | Přibližná cena: 1 900 Kč

  Klady
  • Rychlost nahřátí
  • Široké možnosti využití
  • Vysoký tlak páry
  Zápory
  • Horší kvalita použitého materiálu
  • Tok páry není plynulý

  Arete 4164 představuje výbornou alternativu pro všechny, kteří chtějí využít služeb parního mopu pro čištění tvrdých podlah. Za danou cenu nabízí vcelku rozumné parametry a ztělesňuje zlatou střední cestu se vším všudy.

  Vysoká rychlost přípravy páry umožňuje zahájit činnost prakticky ihned po sepnutí zařízení, díky čemuž nedochází ke zbytečným prostojům. Spotřebič skýtá široké možnosti využití, k čemuž přispívá i bohatá nabídka příslušenství. Vysoký tlak páry přispívá k efektivnímu a rychlému čištění.

  Zásadním nedostatkem přístoje je hlavně nízká úroveň použitého materiálu. Plastová konstrukce se prohýbá a méně šetrné zacházení vydrží jen s velkými obtížemi. Někdy se též může stát, že pára nevychází plynule, ale přerušovaně, takže je potřeba se na některá místa vrátit a znovu je vyčistit.

  Sečteno a podtrženo, parní čistič od firmy Ariete je dobrým pomocníkem pro všechny, kteří chtějí rychle a kvalitně vyčistit své pevné podlahy. Je však zapotřebí dát si pozor na horší provedení konstrukce a podle toho s čističem zacházet.

  Recenze: Kärcher SC 3 – Vítěz testu parních čističů

  Typ: vysavač | Topný výkon: 1900 W | Tlak páry: 3,5 bar | Doba nahřátí: 0,5 min./l. | Objem nádrže na vodu: 1 l | Dětská pojistka: ano | Bezpečnostní ventil: ano | Přibližná cena: 3 600 Kč

  Klady
  • Značný výkon
  • Jednoduchá manipulace
  • Rychlý ohřev vody
  Zápory
  • Vysoká cena
  • Předražené příslušenství
  • Absence systému pro navíjení kabelu

  Jedním z nejvýkonnějších parních čističů, jež je možné v současné době na trhu zakoupit, je vítěz testu Kärscher SC 3. Ten nabízí za poměrně vysokou cenu výkon, dostačující pro vyčištění obrovských vil či kancelářských prostor.

  Zásadním pozitivem je kromě opravdu masivního výkonu, především velmi snadná manipulace. Parní čistič na podlahy si totiž i přes své docela robustní rozměry zachovává relativně nízkou hmotnost. Potěší také opravdu rychlý ohřev vody, když již za minutu je celý obsah nádrže k dispozici.

  Nejdůležitějším nedostatkem je fakt, že přístroj je v základní výbavě relativně chudý. Doplňující příslušenství je pak prodáváno za opravdu výraznou cenu, díky čemuž se může nákup zařízení dost prodražit. Nevýhodu představuje i absence jakéhokoliv systému pro navíjení kabelu, který je nutné smotávat ručně.

  Obecně je však možno říci, že produkt firmy Kärcher patří mezi to nejlepší, co je možné nyní zakoupit. Za poměrně vysokou cenu nabízí opravdu značný výkon, díky čemuž bude práce vždy rychlá a jednoduchá.

  Nejprodávanější parní čističe dle Heureky

  Jak vybrat parní čistič?

  Těmi nejvýznamnějšími kritérii při výběru parního čističe jsou plošný výkon, topný výkon a objem nádrže na vodu. Důležitou roli hraje také tlak, jakým je pára vytlačována a příslušenství, sloužící ke zvýšení komfortu při práci. Pozornost je nutné věnovat též značce.

  Typy parních čističů

  Pod termínem parní čistič se skrývá celá řada nejrůznějších produktů lišící se účelem použití. Základními kategoriemi jsou přístroje ruční a pojízdné čističe, parní vysavače, případně parní mopy. V následující tabulce je možné se seznámit s jejich výhodami a nevýhodami, které ovlivňují jejich použití:

  Typ čističeVyužitíVýhodyNevýhody
  RučníPro malé plochy nedostupné při klasickém čištěníNízká cena, snadná manipulaceNízký výkon, jen na menší plochy
  PojízdnýPro úklid celé domácnostiVysoký výkon, četnost příslušenstvíVysoká cena, nárok na prostor
  Parní vysavačPro čištění domácností i čalouněných výrobkůUniverzálnost použití, odsávání nečistotNáklady za pořízení, rozměry
  Parní mopPředevším pro důkladné mytí podlahSnadná manipulace, skvělý pro tvrdé podlahyNevýrazný výkon, ne pro čištění koberců

  Ruční čistič lze použít jako parní čistič na okna. Větší přístroje představují parní čističe na podlahy.

  Kritéria výběru

  Plošný výkon

  Recenze a zkušenosti ukazují, že zásadním kritériem, jež ovlivňuje velikost ploch, které parní přístroj zvládne vyčistit, je plošný výkon. Ten zahrnuje nejen prostor podlah, ale i obkladů, skleněných ploch, kuchyní či sprchových koutů. Při výběru pomocníka, je tak vhodné si spočítat rozměry prostor.

  Topný výkon

  Druhým typem výkonu, jenž hraje významnou roli při výběru, je topný výkon. Ten se udává ve wattech a určuje, jak rychle dojde k ohřátí vody, aby se vytvořila pára. Obecně platí, že čím vyšší výkon, tím rychlejší příprava páry, ale také tím větší spotřeba energie.

  Minimální výška tohoto atributu by měla činit alespoň 1000 W, aby se zamezilo dlouhému čekání. Pro mytí větších prostor je vhodné volit výkon nad 1 500 W.

  Recenze parní čistič Karcher

  Objem nádrže na vodu

  Svou roli při práci hraje samozřejmě též objem nádrže na vodu. Ten bývá obvykle v rozmezí od 0,5 do 2 l. Čím větší je prostor na vodu, tím méně je nutné ji doplňovat, proto je vždy vhodné volit větší nádobu. Avšak i v tomto případě je opatrnost na místě, jelikož výraznější objem vody vyžaduje delší dobu pro ohřátí do žádoucího stavu.

  Tento neduh bývá částečně limitován využitím  systému dvou nádrží. Z nich jedna bývá menší, přímo ohřívaná, a druhá větší slouží k postupnému doplňování ubývající kapaliny. Tím je zaručena jak rychlá příprava páry, tak její dostatečné množství.

  Tlak páry

  Tlak páry určuje, jakou silou je vytlačována do prostoru. Tento atribut má tedy přímý vliv na kvalitu čištění, jelikož čím větší intenzita, tím rychlejší průnik do čištěného povrchu. Minimální výše tohoto parametru by měla činit alespoň 3 bary v případě ručních přístrojů a 4 bary pro výrobky rozměrnější.

  Příslušenství

  Mezi základní doplňkové příslušenství a funkce parních čističů patří dětská pojistka, jež zabraňuje popálení ratolestí horkou párou. Důležitou součástí je i bezpečnostní ventil proti vylití obsahu nádrže na podlahu a riziko popálení podlahy.

  Příjemnými pomocníky výrazně zvyšujícími komfort při práci s výrobky potom jsou systémy zabraňující vzniku vodního kamene či regulátory síly páry. Ty umožňují přesně řídit teplotu horkého vzduchu tak, aby nedošlo jejím vlivem k poškození povrchů. Potěší také přítomnost nejrůznějších kartáčů a nástavců, díky nimž je možné vyčistit jinak nedostupné povrchy a místa.

  Značka

  Taktéž u zboží určeného pro údržbu domácnosti hraje roli značka. Pouze zkušenosti kvalitních a ověřených výrobců zajistí, že parní čistič bude jednak účinné, jednak bezpečně použitelné. Proto je vhodné hledat pouze atestované modely, jejichž materiál je na takové úrovni, aby snesl i vysoké provozní teploty.

  Nejprodávanější parní čističe dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články