ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Dětský bazén

Dopřejte vašim dětem osvěžení a perfektní zábavu v horkých letních dnech. Pořiďte jim dětský bazén, který se stane jejich oblíbeným útočištěm. Vybírat můžete jak z klasických provedení, tak i komplexních nafukovacích hracích center, které kromě dětského bazénku kombinují i několik herních prvků. Absolutním vítězem našeho testu se stalo bazénové hrací centrum Marimex Candy, které je vybaveno například skluzavkou a sprškou. Pokud se poohlížíte po bazénu se stříškou, možná vás zaujme Bestway 56432 s dostatkem prostoru.

Prémiová kvalita

Hrací centrum pro děti se skládá ze 2 bazénů, skluzavky, spršky, lízátek a pěti balónků.

Skvělý poměr cena/výkon

Dětský bazének s praktickou stříškou, kterou lze využít také k instalaci osvěžující spršky.

Nízká cena

Jednoduchý dětský nafukovací bazének kruhového tvaru s měkkou bočnicí.

Nejlepší nafukovací bazénky pro děti

Recenze Marimex Candy –⁠ skvělé bazénové hrací centrum pro děti

Vodní hrací centrum Marimex Candy

Typ: vodní hrací centrum | Celkový objem: 206 + 168 l | Nosnost: 81 kg | Rozměry: 295 × 191 × 130 cm | Orientační cena: 1 600 Kč

Klady
 • Spousta zábavných prvků
 • Ideální pro nejmenší děti
 • Skluzavka
 • Sprška
Zápory
 • Vyšší cena
 • Bez pumpičky

S tímto vodním hracím centrem si vaše děti užijí spoustu zábavy. Marimex Candy je nafukovací bazénové centrum, které je tvořeno hned dvěma bazénky, skluzavkou a sprškou. Nechybí ani dvě velká nafukovací lízátka a šest míčků. Celkový design tohoto centra je laděn do motivu sladkostí, který si jistě získá přízeň u všech dětí. Vybavení je tvořeno dvěma bazény. Jeden z nich disponuje objemem 206 litrů, druhý poté nabízí celkový objem 168 litrů. Vzhledem k nosnosti 81 kg může centrum používat i více dětí najednou.

Nutno podotknout, že tento nafukovací bazének se skluzavkou je dodáván bez pumpičky. Tu je proto třeba si dokoupit zvlášť, jelikož nafouknutí vlastními silami může být poměrně obtížné. Dětský bazének se skvěle hodí především pro menší děti, které si budou užívat přítomnost doplňkových prvků a osvěžení. Spršku lze pro patřičný efekt napojit na zahradní hadici.

Recenze Bestway 56432 –⁠ včetně praktické stříšky

Dětský bazén se střechou Bestway 56432

Typ: bazén se stříškou | Celkový objem: 1 690 l | Rozměry: 244 × 51 × 45 cm | Orientační cena: 2 500 Kč

Klady
 • Stříška
 • Velký objem
 • Možnost napojení stříšky na zahradní hadici
 • Možnost připojení filtrace
Zápory
 • Vyšší cena

Chcete děti při koupání ochránit před nadměrným slunečním svitem? V tom případě pro vás bude skvělou volbou nafukovací bazén se stříškou Bestway 56432. Ten se může pochlubit poměrně velkými rozměry, díky čemuž se bude hodit především na zahradu. Výška bazénu bez stříšky dosahuje 51 cm, což malým dětem umožní trénování plavání. Celkový objem bazénku poté dosahuje 1 690 litrů.

Zajímavou vlastností je skutečnost, že ve stříšce bazénu je integrovaná sprška, kterou lze připojit na zahradní hadici. Dětem tak v horkých letních dnech můžete dopřát ještě o kousek větší dávku osvěžení. K bazénu dále lze pohodlně připojit filtraci pomocí hadic o průměru 32 mm. Tyto hadice ale nejsou součástí balení a je tedy nutné je dokoupit zvlášť. Obecně je zároveň třeba počítat s o něco vyšší pořizovací cenou.

Recenze Intex 58431 – cenově dostupný nafukovací bazének pro děti

Dětský nafukovací bazén Intex 58431

Typ: nafukovací kulatý | Celkový objem: 790 l | Rozměry: 188 × 46 × 36 cm | Orientační cena: 300 Kč

Klady
 • Příznivá cena
 • Snadné nafouknutí
 • Měkká bočnice
Zápory
 • Žádné doplňkové prvky
 • Jednoduché provedení

Hledáte spíše univerzální klasiku? Nebo za dětský bazén nechcete vydat velké množství financí? V tom případě sáhněte po kulatém nafukovacím bazénku pro děti Intex 58431. Jeho průměr dosahuje 188 cm a celkový výška činí 46 cm. Vodu lze poté napustit do výšky 36 cm, vzhledem k čemuž se bazének hodí především pro menší děti.

Dětský nafukovací bazének Intex zaujme speciální tříkomorovou konstrukcí s měkkou bočnicí a možností jednoduchého nafouknutí. Kromě toho je nespornou výhodou také nízká pořizovací cena, která dosahuje přibližně 300 Kč. Na druhou stranu však nemá žádné doplňkové herní prvky ani stříšku a hodí se tedy jen k základnímu osvěžení.

Nejoblíbenější bazény pro děti

Název Shrnutí
Top nafukovací bazény
1. Dětský bazének Intex Muchomůrka Intex Muchomůrka Kulatý bazének ve tvaru muchomůrky s celkovou kapacitou 45 litrů. Zjistit cenu
2. Dětský bazének se skluzavkou Intex Aligátor  Intex Aligátor Vodní bazénové centrum se skluzavkou a interaktivními herními prvky. Zjistit cenu
3. Dětský bazén Marimex Aquarium Marimex Aquarium Nafukovací bazének pro děti Marimex vás na první pohled zaujme veselým designem. Zjistit cenu
4. Bazén pro děti Intex Beach Wave Intex Beach Wave Skvělý bazén pro děti od 6 let i dospělé. Vejde se do něj 1 350 l vody. Zjistit cenu
5. Dětský nafukovací bazén Giant Nafukovací bazén Giant Bazén pro děti Giant nabízí spoustu prostoru pro osvěžení dětí i dospělých. Zjistit cenu
6. Dětský bazének Bestway Spider Man Bestway Spider Man Kulatý dětský bazének, který je vhodný od 2 let. Celková kapacita činí 200 l. Zjistit cenu
7. Nafukovací bazének pro děti Intex Velryba Intex Velryba Originální dětský bazén ve tvaru velryby má zabudovaný rozprašovač vody. Zjistit cenu

Nejprodávanější nafukovací bazénky pro děti

Jak vybrat dětský nafukovací bazének

Poohlížíte se právě po zbrusu novém nafukovacím bazénku? V tom případě pravděpodobně přemýšlíte, jakou velikost zvolit nebo třeba jaký materiál je v tomto ohledu nejlepší možnou volbou. Pojďme se proto podrobněji podívat na to, jak postupovat při výběru tohoto vybavení na letní měsíce.

Jak vybrat nafukovací bazének s ohledem na věk dítěte

Ze všeho nejdříve je třeba si ujasnit, pro jak staré děti bazén pořizujete. Přece jen jiné požadavky budete mít v případě, že sháníte nafukovací bazének pro batolata a jiné v momentě, kdy se poohlížíte po hracím centru pro předškoláky. A jaké kategorie se tedy v tomto směru rozlišují?

Nafukovací bazénky pro miminka do 1,5 roku jsou zpravidla poměrně malé a výška jejich bočních stran dosahuje 15 až 17 centimetrů. Takovou variantu pohodlně umístíte nejen na zahradu, ale i na větší zahradu. Vzhledem k nízkému objemu bazén snadno a rychle naplníte vodou.

Vodní bazénová centra pro děti od 1,5 do 3 let již jsou větší a výška jejich boční strany může dosahovat zhruba 50 cm. Často bývají součástí nejrůznější hrací prvky, které mají za úkol podporovat přirozenou dětskou zvídavost.

Bazény pro děti od 3 do 7 let jsou opět o něco větší, výška jejich bočních stran může činit až 70 cm.

Starší děti poté zpravidla ocení ještě více prostoru, aby mohly nafukovací bazének využívat nejen na nejrůznější hry, ale i plavání. V tomto případě tedy již můžete sáhnout po velkém bazénu, který využijete i vy jako dospělí. Pokud jsou děti prozatím neplavci, můžete je vybavit například bezpečnostním kruhem na plavání nebo nafukovacími rukávky.

Nafukovací bazének pro děti

Konstrukce nafukovacích bazénků pro děti

Při výběru je dále třeba rozlišovat samotnou konstrukci nafukovacího bazénku. Níže uvádíme ty, se kterými se můžete setkat nejčastěji a které se těší největší popularitě.

Jednoduché nafukovací bazénky pro děti

Tato varianta je ideální pro ty úplně nejmenší děti. Bazének má zpravidla kruhový tvar a bývá poměrně malý, díky čemuž jej bez problémů nafouknete také ústy. Tyto bazénky jsou vhodné pro děti přibližně od 1,5 roku. Vzhledem k nízkému provedení se voda uvnitř poměrně rychle nahřeje na požadovanou teplotu. Na druhou stranu je v takovém bazénu poměrně málo vody, a může být tedy nutné ji měnit prakticky každý den.

Dětský bazén se stříškou

Takový bazének prakticky vychází z předchozí varianty, navíc je však vybaven stříškou. Vzhledem k tomu je třeba počítat s o něco vyšší pořizovací cenou. Stříška vaše dítě ochrání před nadměrným slunečním svitem. Tuto ochranu poté můžete sami podpořit tím, že dítě natřete opalovacím krémem s dostatečně vysokým SPF faktorem.

Nafukovací bazén s herním centrem

Pokud chcete své ratolesti o to více zabavit, můžete vsadit na nafukovací bazének se speciálním herním centrem či nejrůznějšími kreativními prvky. Součástí takového bazénku například může být skluzavka, případně může mít celý dětský bazén nějaký nevšední tvar (například pirátské lodi).

V tomto případě je většinou třeba počítat s tím, že nafouknutí hracího centra může být o něco složitější a časově náročnější. Pravděpodobně k tomu budete potřebovat mechanické nafukovadlo či pumpu. Pokud je součástí bazénu vodopád, bude třeba jej napojit na zahradní hadici.

Velké nafukovací bazény nejen pro děti

Pokud pořizujete bazén pro starší děti, případně jej chcete využívat společně s ratolestmi, vyplatí se sáhnout po velké variantě pro dospělé. Tyto bazény zpravidla bývají odolnější a dosahují delší životnosti, na druhou stranu je třeba počítat s tím, že už zaberou poměrně hodně prostoru. Velké bazény bývají obdélníkového i kulatého tvaru.

Náš tip

Výběru velkých zahradních bazénů jsme se věnovali v jednom z našich předchozích článků. Přečtěte si, podle čeho se při nákupu rozhodovat.

Velikost bazénku a jeho tvar

Jak jsme již částečně zmínili, bazény pro děti se vyrábí v mnoha různých tvarech. Vsadit můžete na obdélníkovou, čtvercovou i kulatou variantu. Kromě toho jsou však na trhu k dostání například nafukovací bazénky ve tvaru ryby, berušky nebo třeba krokodýla.

Velikost bazénu se snažte přizpůsobit věku dítěte a zároveň ji vybírejte s ohledem na to, jaký prostor máte k dispozici. Přece jen na terasu umístíte spíše bazének kompaktních rozměrů pro nejmenší, velká zahrada poté nabízí širší možnosti.

Náš tip

Zajímavou variantou dětských bazénů je suchý bazének s míčky. Ve kterém děti zažijí spoustu skvělé zábavy.

Materiál nafukovacích bazénků

Nafukovací bazének pro děti může být vyroben z různých materiálů. Samozřejmostí by přitom vždy měla být skutečnost, že všechny použité materiály budou zdravotně nezávadné. Pravděpodobně nejčastěji se setkáte s PVC materiálem, který je dostatečně pevný a zároveň odolný. Někdy se přistupuje také k vinylu nebo kaučuku.

Nafukovací bazének pro miminka i starší děti vždy nakupujte od ověřených výrobců, kteří jsou příslibem kvality a dobrého zpracování. Dejte si také pozor na to, aby dětský bazén neměl žádné ostré hrany, o které by se mohli nejmenší poranit.

Kam dětský bazén umístit

Pamatujte, že dětské nafukovací bazénky mohou být poměrně náchylné na propíchnutí ostrými předměty. Vzhledem k tomu toto vybavení vždy umístěte na rovný a hladký povrch bez přítomnosti kamínků a dalších drobných předmětů. Pro větší ochranu dna můžete využít speciální podložku pod bazének. Myslete také na to, aby v okolí nafukovacího bazénku bylo dostatek volného místa a vy jste tak k němu měli dobrý přístup.

Jak na údržbu nafukovacího bazénku

Co se údržby nafukovacího bazénku týče, zpravidla není třeba nic zdlouhavě řešit. Pamatovat je třeba pouze na pravidelnou výměnu, případně čištění vody uvnitř bazénu. V případě malých bazénků pro vás pravděpodobně bude nejjednodušší po použití vodu zcela vylít. Velké bazény poté můžete doplnit filtrací, která zachytí případné nečistoty. Kromě toho lze také používat bazénovou chemii, která zabrání množení mikroorganismů uvnitř bazénu.

Dětské bazénky jsou obecně také náchylné k poškození. Pokud už se to stane, můžete se pokusit díru opravit. K tomuto účelu jsou na trhu dostupné speciální záplaty na bazénovou fólii, které stačí na místo přilepit. Pokud si nejste jisti, kde se přesně díra nachází, stačí vyfouknutý bazén ponořit do velké nádoby s vodou (třeba do vany). Otvor poté poznáte podle unikajících bublinek vzduchu.

Jak zajistit bezpečnost dětí v bazénu

Pokud dětem umožníte koupání v bazénu, je třeba dodržovat několik bezpečnostních pravidel. Předně je v bazénku nikdy nenechávejte bez dozoru a vždy dohlížejte na jejich bezpečí. Pokud máte doma neplavce, vybavte je nafukovacími rukávky, případně bezpečnostním kruhem.

Dávejte pozor na to, aby děti vodu z bazénu nekonzumovaly (přece jen může obsahovat určité chemické přípravky). U hlubokých bazénů nezapomeňte na vybavení v podobě bezpečnostních schůdků a madel, které dětem usnadní přístup do a z bazénu.

Náš tip

Větší dětský bazén můžete doplnit také praktickým nafukovacím lehátkem či sedátkem. Inspirujte se naším výběrem nejlepších produktů.

Kde koupit dětský nafukovací bazének

Nafukovací bazének pro děti zpravidla seženete ve vybraných kamenných prodejnách, nejširší výběr na vás však čeká na internetu. Z hlediska internetových obchodů lze doporučit například e-shop Alza, Marimex či Bazenyshop.cz.

Nejoblíbenější značky nafukovacích bazénků pro děti

Bazének pro děti najdete v nabídce mnoha různých značek. Mezi ty nejpopulárnější s vysokou kvalitou a odolností se dlouhodobě řadí zejména bazénky Intex a Marimex. V případě značky Intex se můžete těšit také na rozmanité nafukovací hračky do vody a lehátka. Značka Marimex se poté kromě samotných bazénů zaměřuje také na výrobu infrasaun.

Cena bazénu pro děti

Cenové rozpětí bazénu pro děti je poměrně široké. Pokud hledáte menší vybavení v základním provedení, bude vám stačit připravit se pouze pár stovek korun. Propracovanější hrací centra se poté svou cenou mnohdy vyšplhají až k částce pohybující se kolem hranice 1 000 Kč. Ve vyšší cenové kategorii jsou poté k dispozici propracovanější (a větší) bazény, mnohdy celá vodní bazénová centra.

Nejoblíbenější nafukovací bazénová centra pro děti

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (10 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář