ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Dětské zboží

Suchý bazének s balónky

Čím zabavit vaše nejmenší? Zkuste suchý bazének naplněný plastovými balónky. Děti si v něm užijí spoustu zábavy, budou rozvíjet své pohybové aktivity i motoriku spojenou s chytáním jednotlivých míčků. Suchý bazének přináší výhodu v podobě možnosti celoročního využití. Některé varianty lze navíc naplnit vodou a používat je tedy i jako klasické nafukovací bazény pro letní osvěžení.

V tomto článku se podrobněji zaměříme na to, jak vybrat nejlepší bazének s míčkama. Prozradíme vám zároveň konkrétní tipy na produkty z e-shopů. Vítězem našeho testování se stal suchý bazének s míčky od Elis Design, který vás na první pohled zaujme prémiovým vzhledem. Pokud se poohlížíte po bazénku s dalšími hracími prvky, možná si vaše srdce získá suchý bazének s tunelem iPlay.

Prémiová kvalita

Suchý bazének pro děti v luxusním designu s pratelným potahem. Součástí je 200 míčků.

Skvělý poměr cena/výkon

Suchý bazének s tunelem a stanem umožňuje multifunkční hraní. Součástí je 100 míčků.

Nízká cena

Nafukovací bazének pro děti, který lze použít s míčky i s vodou. Včetně 50 míčků.

Nejlepší suchý bazének s balónky

Recenze Elis Design 90 × 30 cm –⁠ Suchý bazének s 200 míčky v luxusním designu

Kulatý suchý bazén Elis DesignVítěz testuChytrýVyběr.cz Pro náročné

Velikost: 90 × 30 cm | Počet míčků: 200 ks | Materiál: polyuretanová pěna, semišový potah | Možnost použití s vodou: ne | Orientační cena: 2 000 Kč

Klady
 • Dostatek prostoru
 • Nadčasový design
 • Pro obě pohlaví
 • 200 míčků v ceně
 • Potah bazénku lze prát
Zápory
 • Vyšší cena

Značka Elis Design se zaměřuje na funkční a zároveň esteticky povedené produkty pro děti. A výjimkou není ani tento suchý bazének, který nabízí dostatek prostoru. Díky neutrální šedé barvě se hodí pro kluky i pro holky a uplatnění tak najde například v rodinách, kde jsou sourozenci obou pohlaví. Součástí balení je celkem 200 míčků v několika barvách. Dětský suchý bazének disponuje na dotyk příjemným sametovým potahem. Jeho stěny vyrobené z polyuretanové pěny se zvýšenou hustotou navíc perfektně drží tvar a bazének se proto při používání nedeformuje.

Pokud náhodou dojde k jeho zašpinění, lze potah bazénku snadno odejmout a v případě potřeby vyprat. Barevné míčky jsou vyrobeny z certifikovaného plastového materiálu. Díky jejich průměru 7 cm je přitom minimalizováno riziko jejich vdechnutí.

Recenze iPlay –⁠ Suchý bazének pro děti s tunelem a stanem

iPlay stan s tunelem a plastovými míčky Zlatý střed

Velikost: 120 × 100 × 300 cm | Počet míčků: 100 ks | Možnost použití s vodou: ne | Orientační cena: 900 Kč

Klady
 • Více herních prvků
 • 100 barevných míčků
 • Pro obě pohlaví
 • Příznivá cena
 • Spousta prostoru i pro dospělé
Zápory
 • Ne tak pevné stěny ohrádky

Pokud chcete dětem pořídit něco speciálního, můžete se rozhodnout pro tento suchý bazének, který navíc kombinuje stan a tunel. iPlay nabízí ještě více herních prvků, díky čemuž se v něm děti doslova vyřádí. Bazének s míčky sází na tradiční barevný design, který bude u nejmenších snadno slavit úspěch. Součástí balení je 100 barevných míčků. Pokud by vám to náhodou nestačilo, můžete si další dokoupit zvlášť. Samotný design suchého bazénku je přitom univerzální a tedy vhodný pro obě pohlaví.

Počítat je třeba s tím, že bazének má poměrně velké rozměry a vyžaduje proto hodně místa. Na druhou stranu se do něj snadno vejde i dospělý a vy se proto můžete do hry s dětmi zapojit. Kromě toho potěší také příznivá cena a fakt, že lze bazének s balónky po dobu nepoužívání složit a uskladnit.

Recenze Intex 48674 – Suchý bazének s míčky pro děti

Bazének s míčky pro děti Intex 48674 Levný základ

Velikost: 86 × 25 cm | Počet míčků: 50 ks | Materiál: PVC | Možnost použití s vodou: ano | Orientační cena: 300 Kč

Klady
 • 50 barevných míčků
 • Vhodné od 1 roku
 • Příznivá cena
 • Možnost použití i s vodou
Zápory
 • Malé rozměry

Univerzální a cenově nejdostupnější variantou je tento klasický nafukovací bazének od značky Intex. Jeho výhodou je skutečnost, že jej lze použít i s vodou. Na druhou stranu musíte počítat s možným rizikem prasknutí PVC materiálu a tím pádem i znemožnění dalšího použití. Za další přednost lze považovat velmi příznivou cenu, která se pohybuje kolem 300 Kč. Součástí balení je 50 míčků, což je v porovnání s konkurencí o něco méně. Pokud vám to však nebude stačit, můžete si snadno dokoupit další míčky.

Výrobce uvádí, že bazének s balónky je vzhledem ke svému provedení vhodný už od 1 roku. Kompaktní rozměry navíc zajistí, že se tento suchý bazének snadno vejde na vaší zahradu, terasu i do dětského pokoje. Velkou výhodou je možnost vyfouknutí a uskladnění.

Nejprodávanější suché bazény s balónky

Název Shrnutí
Top suché bazénky
1. Elis Design Mátový Prostorný suchý bazének bez balónků v mátové barvě pro kluky i holky. Zjistit cenu
2. Dětský bazének s míčky Elis Design Ježek Motiv Ježka a 200 míčků Roztomilý bazének kulatého tvaru s hravým motivem ježků a 200 míčky. Zjistit cenu
3. Bino se zvířátky Čtvercový bazének s 50 plastovými míčky a hravým designem. Zjistit cenu
4. bHome suchý bazén Tlapková patrola bHome Tlapková patrola Suchý bazén pro děti s designem Tlapkové patroly. Součástí je 20 plastových míčků. Zjistit cenu
5. suchý bazén s balónkama Divio Divio dětský suchý bazén Suchý pěnový bazének, který naplníte 300 kusy barevných míčků. Zjistit cenu
6. Bazének s kuličkami FunPlay FunPlay Suchý bazén Prostorný suchý bazén s basketbalovým košem. Zjistit cenu
7. iMex 2631 pestrobarevný suchý bazének pro děti iMex Pestrobarevný suchý bazének z polyuretanové pěny, jehož součástí je 200 míčků. Zjistit cenu

Nejoblíbenější suché bazénky s balónky

Jak vybrat suchý bazének pro děti

Přemýšlíte o tom, že svým dětem uděláte radost a pořídíte jim suchý bazének? V tom případě pravděpodobně budete uvažovat o tom, jak vybrat ten nejlepší. Pojďme se na to podívat podrobněji a zjistěte, jaké vlastnosti by mělo takové vybavení splňovat.

Proč dítěti pořídit suchý bazének s balónky

Jaké dítě by nemilovalo bazének s kuličkami, ve kterém se může věnovat nespočtu různých her. Díky pohybu mezi balónky dítě posiluje svaly a naučí se bezpečně padat. Jelikož se každý míček bezprostředně dotýká těla, dochází k jemné masáži svalů. Jednotlivé míčky dále pomáhají rozvíjet správnou koordinaci pohybů a dětskou motoriku. Děti získávají lepší zručnost, dokáží lépe zamířit na cíl a také trénují schopnost házení.

Míčky zároveň mohou zastat didaktickou pomůcku. Pokud si s nimi zrovna dítě nehraje v bazénku, může je třídit podle barev nebo je počítat. Jelikož dítě v suchém bazénku tráví většinu času vleže (nebo napůl vleže), uvolňuje se jeho páteř a získává anatomický tvar. U starších dětí se rovněž jedná o skvělé vybavení pro samostatnou hru.

Náš tip

Dětem udělá radost nejen suchý bazén s balónky, ale i pískoviště. Přečtěte si, jak vybrat to nejlepší.

Je suchý bazének s balónky pro děti bezpečný?

Tak jako prakticky u každého vybavení, i v tomto případě je třeba dodržovat několik bezpečnostních zásad. Pokud máte menší děti, nikdy je při hraní v suchém bazénku nenechávejte bez dozoru. Jednotlivé balónky jsou zpravidla dostatečně velké, aby nehrozilo jejich vdechnutí. Jakmile s hraním skončíte, posbírejte všechny ze země, aby na nich nikdo neuklouznul.

Zároveň věnujte pozornost hygieně. Suchý bazének i jednotlivé míčky pravidelně zbavujte nečistot a dezinfikujte je šetrnými prostředky. Myslete na to, že především menší děti budou balónky často olizovat a snažit se je dostat do pusy. Pokud zrovna bazének s míčkama nepoužíváte, vyplatí se jej přikrýt plachtou, aby se na něj zbytečně neprášilo.

Bazén s plastovými míčky

Velikost dětského bazénku s balónky

Velikost suchého bazénu vybírejte především s ohledem na to, kolik dětí jej bude používat a jaký je jejich věk. Menší děti si vystačí s menším modelem, větší však pravděpodobně budou toužit po obrovském prostoru pro dovádění.

Pokud pořizujete suchý bazének pro 1 až 2 děti, můžete se poohlížet po menších z polyuretanové pěny. Jejich průměr se pohybuje kolem 90 cm a celková výška dosahuje až 40 cm. Pro více dětí jsou poté určeny větší bazénky s míčky, případně velká nafukovací centra kombinující hned několik herních prvků.

Z jakého materiálu jsou suché bazénky s míčky vyrobeny

Při výběru bazénku s kuličkami se můžete setkat s několika různými materiály. S každým z nich se přitom pojí určité výhody i nevýhody.

Vůbec nejčastěji se suché bazénky s kuličkami vyrábí z polyuretanové pěny, která velmi dobře drží tvar. Tloušťka jejich stěn se pohybuje kolem 6 cm a při běžném používání je pouze malé riziko, že se suchý bazén protrhne nebo nějak zničí. Pěna dále může být doplněna odnímatelným potahem, který lze v případě potřeby snadno vyprat. Molitanový bazének s míčky se přitom těší velké oblibě.

Z PVC materiálu bývají vyrobeny běžné nafukovací bazény, které můžete místo vodou naplnit právě balónky. Výhodou tohoto řešení je fakt, že si můžete snadno zvolit prakticky jakoukoliv velikost i tvar.

Suchý bazének s míčkama někdy bývá vyroben také z polyesteru, i když se s touto variantou setkáte jen málokdy. Předností tohoto řešení je bezpochyby nízká cena a perfektní skladnost.

Poslední možností je poté látkový bazének s míčky pro děti, který obecně nabízí velmi lehké použití v domácím i venkovním prostředí. Na druhou stranu je třeba počítat s jeho horší stabilitou.

Tvar bazénku na míčky

Bazének s míčky může mít nejen odlišnou velikost, ale i tvar. Největší zastoupení přitom slibují klasické kulaté bazénky s balónky. Setkat se však můžete i s čtvercovou nebo obdélníkovou variantou. Při výběru vhodného tvaru se vždy rozhodujte podle konkrétního prostoru, který máte k dispozici.

Velikost balónků a jejich množství

Balónky jsou mnohdy již součástí balení, v některých případech je však můžete dokoupit zvlášť podle vaší libosti. Míčky bývají vyrobeny z měkčeného PVC materiálu a často se prodávají ve velkém balení o 500 až 1 000 kusech. Jejich průměr přitom dosahuje přibližně 6 až 7 cm. K dispozici bývá mnoho různých barevných kombinací, takže si na své přijdou malé slečny i velcí chlapci.

Náš tip

Suchý bazének se bude skvěle vyjímat třeba u herního domečku pro děti. Na jejich výběr jsme se již rovněž zaměřovali. 

Další herní prvky

U některých suchých bazénů se můžete setkat se nejrůznějšími herními prvky. Jejich součástí může být třeba skluzavka nebo stříška. Setkat se můžete také s bazénkem se sedátkem nebo basketbalovým košem, který poslouží pro trénování házení jednotlivých míčků.

Kde suchý bazének koupit

Nejširší nabídka suchých bazénků s míčky je dostupná na internetu. Doporučujeme navštívit například internetový obchod Alza.cz s širokou nabídkou nejrůznějšího zboží nebo e-shop Elis Design.cz zaměřující se na designové produkty a vybavení pro nejmenší. Pokud si poté chcete porovnat cenu jednotlivých produktů a sehnat je co nejvýhodněji, využijte srovnávač cena Heureka.cz.

Náš tip

Udělejte dětem radost trampolínou, která je synonymem pro nekonečné hodiny zábavy. Zjistěte, jaké konkrétní modely stojí za to.

Nejoblíbenější značky suchých bazénků s míčky

Suchý bazén s balonky bývá součástí nabídky nejrůznějších značek, které se zaměřují na klasické bazény nebo vybavení pro děti. Sáhnout můžete například po značce Intex, která je na poli nafukovacího vybavení synonymem kvality. Designové produkty na vás poté čekají u ryze české značky Elis Design. Zmínit dále můžeme například značku iPlay, Bino, Divio a Fun Play.

Cena suchého bazénu s balónky

Pokud sháníte opravdu jednoduché provedení bazénku s míčky, pravděpodobně se budete poohlížet po obyčejných nafukovacích typech, které lze využít i s vodou. Jejich cena se přitom odvíjí zejména od velikosti a kvality materiálu. Ty nejlevnější modely jsou k dostání přibližně od 300 Kč.

Pokud si od suchého bazénku pro děti slibujete trochu více a toužíte například po tom, aby disponoval určitými herními prvky, je pro vás určena kategorie do 1 000 Kč. A ten nejkvalitnější bazének na míčky s prémiovým designem a špičkovými materiály se poté svou cenou může vyšplhat zhruba ke 3 000 Kč.

Nejprodávanější suché bazénky pro děti s míčky i bez

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář