ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Zahrada > Bazénové příslušenství

Nafukovací lehátka a sedátka do vody

K létu neodmyslitelně patří voda. Je zdrojem zábavy i příjemného osvěžení v těch nejparnějších dnech. Někdo z nás má zahrádku a na ní bazén, někdo zase dává přednost přírodnímu koupališti u vodní nádrže. Ať tak či tak, nezapomeňte si pořídit nafukovací lehátko do vody. Přinášíme výběr nejlepších nafukovacích lehátek a sedátek (nejen) do bazénu. Dlouhodobě nejoblíbenější je nafukovací plameňák do vody.

Nejlepší nafukovací zvířátko

Nafukovací ostrov velkých rozměrů vhodný pro děti i dospělé. Je doplněný o dva pevné držáky.

Nejlepší nafukovací matrace

Nafukovací lehátko stříbrné barvy do bazénu i na rybník. Je doplněné o polštář a reflexní dno.

Nejlepší dětské lehátko

Lehátko pro děti s ilustracemi z oblíbeného Krtečka. V horní části lehátka je umístěn průzor.

Nejlepší nafukovací lehátka a sedátka do vody

Recenze Intex Mega Plameňák – prostorný nafukovací ostrov na vodu

Recenze Intex Mega Plameňák - nafukovací lehátka

Výrobce: Intex | Rozměry: 203 × 196 × 124 cm | Materiál: vinyl 0,35 mm | Počet komor: 2 | Úchyty: ano | Nosnost: 200 kg | Přibližná cena: 300 Kč

Klady
 • Velké rozměry
 • Kvalitní materiál
 • Vysoká nosnost
 • Úchyty
 • Pěkný design
Zápory
 • Pouze dvě komory

Intex Mega Plameňák patří mezi vodní lehátka designovaná po vzoru zvířat. Jeho největší předností jsou velké rozměry, díky kterým se na něj vejde více dětí najednou. Hodí se však i pro dospělé. Pokud by se vám ovšem zachtělo menší velikosti, vězte, že i ta je k dostání. Nafukovacího plameňáka na vodu s sebou můžete vzít k moři i do bazénu, pokud bude dostatečně velký.

Široké využitelnosti nahrává i vysoká nosnost. Ta stoupá ke 200 kg. Toto lehátko (nafukovací ostrov) do vody je vyrobeno z vinylu, který zaručuje potřebnou odolnost a pevnost. Součástí výrobku jsou dvě napevno umístěná madla, která vám i dětem pomohou při lezení na lehátko. Jeho vlastnosti spolu s kvalitním designovým zpracováním se zrcadlí v kladných recenzích.

Za menší nevýhodu považujeme fakt, že má toto lehátko pouze dvě nafukovací komory. Při těchto rozměrech by možná bylo vhodné jej rozdělit na více částí. Není to však nic, co by vás mělo odradit od nákupu. Jistě vás potěší, že při pořízení dostanete k nafukovacímu plameňákovi také opravnou sadu. Ta přijde vhod při jeho případném poničení.

Recenze stříbrné lehátko Intex 58894 – stříbrná nafukovací matrace do vody

Recenze Intex Matrace 58894 - nafukovací lehátka

Výrobce: Intex | Rozměry: 188 × 71 cm | Materiál: vinyl 0,28 mm | Počet komor: 2 | Úchyty: ne | Nosnost: 100 kg | Přibližná cena: 200 Kč

Klady
 • Integrovaný polštář
 • Reflexní dno
 • Pevný vinyl
 • Možnost využití děr k umístění nápoje
 • Nízká cena
Zápory
 • Obtížnější nafouknutí

Nafukovací matrace do bazénu s označením Intex 58894 má řadu dobrých vlastností, pro které si zaslouží vaši pozornost. Se svými rozměry a nosností poskytuje dostatek prostoru k pohodlnému ležení. Je doplněná o integrovaný polštář, který komfortu rozhodně neubírá. Použitý materiál je zárukou pevnosti a odolnosti během používání.

Nafukovací lehátko do bazénu disponuje průhledným povrchem a reflexním dnem ve stříbrné barvě. Díky tomu pronikají sluneční paprsky skrze matraci a vám se dostává opálení celého těla. Ačkoliv lehátko nemá držáky na pití, jednu z děr můžete využít k umístění nápoje. Do karet výrobku hraje i velmi nízká cena. Matrace sestává ze dvou vzduchových komor.

Součástí balení je opravná sada pro případ poškození. Pokud se chystáte výrobek přenechat k použití i svým potomkům, měli by být starší 6 let. I přes svou stabilitu není doporučováno neplavcům. K záporům bohužel patří skutečnost, že se lehátko poměrně složitě nafukuje. Pohlídejte si také sešitá místa, u kterých může dojít k protržení.

Recenze Wiky Krtek 170300 – dětské nafukovací lehátko do vody s Krtečkem

Recenze Wiky Krtek 170300 - nafukovací lehátka

Výrobce: Wiky | Rozměry: 76 × 53 cm | Materiál: – | Počet komor: – | Úchyty: ne | Nosnost: – | Přibližná cena: 190 Kč

Klady
 • Dětské motivy
 • Výřez v horní části
 • Výběr ze tří barev
 • Nízká hmotnost
 • Nízká cena
Zápory
 • Pouze pro plavce
 • Bez úchytů

Roztomilé dětské nafukovací lehátko Wiky Krtek 170300 je povinnou výbavou pro každé dítě. Oblíbená kreslená postavička Krtka a jeho přátel je vyobrazena na každém z lehátek modré, zelené či červené barvy. V horní části tohoto lehátka pro děti je vytvořen průzor. Ten vaše děti potěší v případě, že rády sledují, co se děje pod nimi.

Kromě příznivé ceny se lehátko pyšní také opravdu nízkou hmotností. Ta dosahuje pouhých 200 gramů. Je určeno pro chlapce i dívky. Měli by však dovršit minimálního věku 3 let. Důležitou podmínkou je také schopnost plavat, bez ní své dítě na lehátko nepouštějte. Bohužel nedisponuje žádnými úchyty, které by dítěti podstatně usnadnily lezení na lehátko.

Když opomeneme menší nedostatky, plní toto dětské nafukovací lehátko do vody svou funkci bez problémů. Je ideální k rybníku i do bazénu. Skvěle poslouží, pokud se chce vaše dítě jen válet na vodní hladině. Ve složeném stavu je navíc krásně skladné, mimo sezónu tak pro vás nebude problém ho schovat. Rozměry balení totiž činí pouze 19 × 24 cm.

Další inspirace na nafukovací ostrovy a lehátka

Obrázek Název Popis produktu
TOP 8 nafukovacích lehátek
1. Tabulka Nafukovací ostrov Intex Canopy - nafukovací lehátka Nafukovací ostrov Intex Canopy Nafukovací ostrov pro dva se zatahovací stříškou. Disponuje dvěma držáky na pití a podél obvodu vede lano. Zjistit cenu
2. Tabulka Lehátko Bestway meloun 174 × 89 cm - nafukovací lehátka Lehátko Bestway meloun 174 × 89 cm Lehátko do bazénu v podobě osvěžujícího melounu. Jeho nosnost činí 90 kg a vyniká vysokou odolností. Zjistit cenu
3. Tabulka Lehátko Mikro Trading Čtyřlístek - nafukovací lehátka Lehátko Mikro Trading Čtyřlístek Nafukovací lehátko pro děti od 3 let věku s postavičkami ze Čtyřlístku. V horní části je umístěn průzor. Zjistit cenu
4. Tabulka Intex 58836 Mesh Lounge - nafukovací lehátka Intex Matrace 58894 Nafukovací lehátko do vody se síťkou vyznačující se stabilitou a skladností. Je lehké a odolné vůči poškození. Zjistit cenu
5. Tabulka Bestway 43124 Deluxe Relax - nafukovací lehátka Bestway 43124 Deluxe Relax Nafukovací lehátko vhodné k vodě nebo jen na opalování. Součástí balení je sada určená na menší opravy. Zjistit cenu
7. Intex 58802 King Kool Intex 58802 King Kool Nafukovací lehátko s opěrkou zad a rukou zajistí perfektní pohodlí při relaxaci. Nosnost až 100 kg. Zjistit cenu
8. Intex 58868 Recliner Lounge Intex 58868 Recliner Lounge Velmi pohodlné nafukovací lehátko se dvěma vzduchovými komorami a dvěma držáky na pití. Zjistit cenu

Nejprodávanější nafukovací lehátka do vody podle Heureky

Jak vybrat nafukovací lehátko k bazénu

Tvary lehátek

Nafukovací křeslo a matrace do vody

Nafukovací lehátka se vyrábějí v několika různých designech. Nejtypičtějším představitelem jsou nafukovací matrace do vody. Ty bývají dlouhé zhruba kolem 180 cm a šířka většinou začíná na 70 cm. Hned vedle nich figuruje nafukovací křeslo, které je díky opěrkám, vyvýšeným zádům a polštáři o něco pohodlnější volbou.

Nafukovací lehátka v podobě zvířat a jídla

Kromě těchto dvou základních typů se můžete setkat také se zcela netradičními tvary. Můžete si pořídit například nafukovací lehátka ve tvaru zvířátek. Nejčastěji narazíte na plameňáka, labuť, kachnu či jednorožce. Objevují se také vodní lehátka designovaná po vzoru jídel. Zde se jedná například o pizzu, hranolky, meloun, ananas či zmrzlinu.

Nafukovací ostrov

Na trhu se nabízí také produkty označované jako nafukovací ostrov. Jedná se o velice prostornou variantu lehátka kruhového, čtvercového či atypického tvaru. Jsou to lehátka pro dvě i pro více osob.

Nosnost lehátek

Důležitým parametrem při výběru lehátek je jejich nosnost. V případě dětských lehátek se obvykle pohybuje okolo 40 kg. U klasických lehátek pro dospělé se běžně jedná o váhový limit 100 kg, může však být i vyšší. Parametr si určitě ohlídejte zejména v případě, že pořizujete nafukovací lehátko pro dva. Zde by měla figurovat nosnost cca 200 kg.

Náš tip

Chystáte se z léta vytěžit maximum? Mějte osvěžení v blízkosti svého domova a pořiďte si na zahrádku bazén. Pokud vás spíš láká uvolňující atmosféra v nočních hodinách, kdy už teploty značně klesly, vsaďte na vířivku.

Velikost lehátek do vody

Velikosti vodních lehátek už jsme se krátce dotkli. Existují malá lehátka (dětská), lehátka pro jednu i pro více osob.

Nafukovací lehátko pro děti by mělo splňovat určité požadavky na stabilitu, aby nedošlo k převrhnutí do vody. Velice praktická jsou také madla, za která se dětičky mohou přidržovat. Nafukovací lehátka pro jednu osobu nemusejí dosahovat tak vysoké nosnosti a rozměrů jako je tomu u lehátka pro dva a více lidí. Každá z osob by pro sebe měla mít alespoň 60 cm prostoru.

Lehátko pro dva - nejlepší nafukovací lehátka

Lehátko pro dva s opěrkami hlavy

Z jakých materiálů se nafukovací lehátko do vody vyrábí

Vinylová lehátka do vody

Drtivá většina lehátek je vyráběna z vinylu. Ten obvykle dosahuje různé tloušťky, která posléze udává životnost a výslednou kvalitu lehátka. Čím širší, tím pevnější materiál. Nejčastěji začíná na 0,15 mm a může vystoupat až k 0,40 mm. Rozdíl se poté odráží i v ceně a hmotnosti výrobku.

Síťka, polyester a látka

Kromě vinylu můžete narazit i na lehátko se síťkou, z polyesteru nebo látky. Síťové lehátko do bazénu disponuje síťovinou v části určené k ležení, vaše tělo je tak zčásti ponořené ve vodě. Látkové lehátko je opatřeno látkovým potahem. Tento typ můžete využít jak na vodě, tak na souši.

Nafukovací komory

Nafukovací komory jsou důležitým parametrem. Jejich počet totiž udává míru bezpečnosti vašeho lehátka. Řeč je o jednotlivých částech výrobku, které se nafukují samostatně. Pokud by tak došlo k poničení některé z komor, i tak může lehátko dále vykonávat svou funkci. Proto je logické, že čím více komor má, tím je bezpečnější.

Nejčastěji narazíte na nafukovací lehátka se dvěma vzduchovými komorami. Některé modely pro děti však mohou mít i tři pro větší bezpečnost. S více komorami se setkáte ojediněle.

Další funkce nafukovacích lehátek do vody

Funkce lehátek do vody jako takových je naprosto jasná. Pro příjemnější pobyt na vodní hladině však bývají opatřena několika drobnostmi. Které to mohou být?

Funkce Popis
Úchyty Úchyty, držáky, nebo chcete-li madla, se umisťují nejčastěji po obvodu lehátek. Ulehčují nalézání a slézání a zlepšují stabilitu.
Opěrky Součástí nafukovacích lehátek bývají opěrky hlavy. Nafukovací sedačka do vody může být doplněna také o pohodlné opěrky rukou.
Provázek Provázek či lanko bývají nataženy mezi jednotlivými úchyty. Slouží k usnadnění manipulace s lehátkem a přidržování se.
Stříška Stříška má důležitou funkci, a sice ochranu před slunečními paprsky. Podobně poslouží i integrovaný slunečník.
Držák na pití Nafukovací lehátka s držákem na pití jsou velmi praktická. Svůj nápoj budete mít stále po ruce, což se při pobytu na slunci hodí.
Přenosná taška Některá lehátka lze pořídit spolu s přenosnou taškou, do které ho sbalené uložíte. Přenášení je tak o to snazší.

Údržba lehátek do vody

Nafukovací lehátka na vodu není potřeba nijak speciálně udržovat. Naprosto postačí odstranit hrubé nečistoty (písek, kamínky, listy či větvičky) a poté je očistit hadrem namočeným ve vlažné (ne vroucí) vodě. Můžete použít také kapku prostředku na mytí nádobí, ale není to nutné. Před složením a uschováním se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

Oprava poničeného lehátka do vody

Ačkoliv se vodní lehátka vyrábějí z odolného materiálu, který musí ustát nespočet vnějších vlivů, může se stát, že se po nějaké době poničí. Může k tomu dojít nevhodným používáním, nebo třeba jen nešťastným položením na ostrý kámen. Pokud se vám nepodaří této situaci předejít, nezoufejte. Stále existuje cesta ven.

Při pořízení lehátka se ujistěte, že ho kupujete společně s opravnou sadou, která vás při poškození produktu vytáhne z nejhoršího. Pokud není standardní součástí lehátka, můžete ji za pár korun dokoupit. Většinou se jedná o samolepící záplaty, které se lepí na očištěná a osušená místa. Obvykle je však možné opravit pouze ta místa, která se nedostanou pod vodu.

Opravná sada - nejlepší nafukovací lehátka - lehátko do vody

Ukázka opravné sady na lehátka

Jak nafouknout lehátko do vody

Nafukovací lehátka na vodu lze nafouknout několika způsoby. Některé z nich jsou rychlé, jiné levné a další splňují obojí. Pokud se rozhodnete nafukovat lehátko pusou, nestojí vás to sice žádné peníze, ale možná až zbytečně moc času.

Způsob nafouknutí Popis
Ústa U menších lehátek si vystačíte bez jakýchkoliv nástrojů. Jen počítejte s trochu větší námahou.
Ruční pumpička Ruční pumpička představuje cenově dostupnou variantu. Lze ji využít i u dalších výrobků podobného typu.
Šlapací pumpa Šlapací pumpa má stejné kvality jako pumpička ruční. Namísto rukou však využíváte svou sílu v nohách.
Kompresor Kompresory se mohou zdát jako příliš velký luxus pro nafukování lehátek. Pokud však doma jeden máte, nebojte se ho využít. Pozor na příliš velký tlak, lehátko by mohlo snadno prasknout.

Je nafukovací lehátko vhodné do moře a k opalování?

Začněme odzadu. Většinu lehátek můžete kromě vodní hladiny položit také na trávu a oddávat se opalování. Dejte si však pozor, kam je pokládáte. Jak jsme již zmínili, k poškození lehátka dochází nejčastěji právě propíchnutím ostrými předměty. Proto si prostor nejdříve zkontrolujte. Existují i modely s reflexním dnem, které se postará o opálení celého těla.

Co se týče použití lehátka na moři, i zde se vyplatí ostražitost. Obecně to není příliš doporučováno. Na rozdíl od bazénu či rybníku zde totiž může dojít k přílivu a odlivu, které vás v momentě odtáhnou daleko od břehu. Zvažte tak přítomnost druhé osoby bez lehátka, která vás v této situaci může zachytit. Od dětí na lehátku se nevzdalujte ani na krok.

Kde koupit nafukovací lehátka na vodu?

Nafukovací lehátka si můžete podle typu šikovně filtrovat na webu Hawaj.cz. Nepřehlédněte ani e-shop Wikyhracky.cz, který vás překvapí množstvím různorodých modelů. Internetový obchod Sport365.cz navíc nabízí k objednávce nad 500 Kč dárek. Možná tak získáte něco, co bude prvním krůčkem k přípravě na zimní lyžovačku. Nezklamala ani Alza.cz, ačkoliv výběr produktů není tak pestrý. V neposlední řadě můžete vybírat i na Heureka.cz. Právě tam se to hemží nejrůznějšími výrobci.

Nejoblíbenější značky nafukovacích lehátek na vodu

Intex

Nafukovací lehátka na vodu na našem trhu nejčastěji nesou logo značky Intex. Její sortiment je opravdu široký a můžete u nich pořídit téměř cokoliv, co má nějakou spojitost s vodou. Včetně bazénů a vířivek. Firma vsází na kvalitu, bezpečnost a příznivé ceny.

Logo Intex - nafukovací lehátka

Wiky

Společnost Wiky se soustředí na prodej papírenského zboží a hraček. Proto jsou její lehátka ryze dětská a zdobí je obrázky Krtka a jeho přátel. Původně holandsko-český podnik si postupem času vybojoval důležité místo na našem trhu.

Logo Wiky - nafukovací lehátka

Bestway

Také společnost Bestway zasvětila svou výrobu produktům spojeným s vodou. Dnes si od ní můžete pořídit filtrační systémy, nafukovací čluny, chlorátory, rukávky či bazény. A nezapomínejme ani na vodní lehátka, která si udržují svou kvalitu při dobré ceně.

Logo Bestway - nafukovací lehátka

Kromě výše zmíněných značek můžete často narazit také na italského výrobce Mondo, německou značku Wehncke či český Mikro Trading.

Cena nafukovacích lehátek

Cena do 200 Kč

Pořízení vodního lehátka není finančně náročnou záležitostí. Již do 200 Kč lze pořídit modely, které základní funkci splní bez větších problémů. Objevují se motivy z pohádek, komiksů i první lehátka vyrobená po vzoru jídel a zvířátek. Narazíte i na známé značky.

Cena od 200 do 500 Kč

Za tuto cenu lze pořídit kvalitní vodní lehátka s převážně nadprůměrným hodnocením. Jen sporadicky objevíte méně známou značku. Vsaďte na ozkoušené modely, v této cenové kategorii je totiž opravdu z čeho vybírat. Opět narazíte na klasické matrace i další tvary.

Cena nad 500 Kč

Se stoupající cenou se zvyšuje počet modelů s promyšleným designem. Bývají doplněné o velké opěrky, držáky na pití i praktické stříšky. Připlácíte si také za rozměry, které se zvyšují společně s cenou. Narazit můžete i na nafukovací lehátka, kam se vejdou až čtyři osoby.

Nejprodávanější nafukovací lehátka do vody podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (10 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář