ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší schůdky do bazénu + Jak vybrat bazénové schůdky

Těšíte se na slunečné letní dny a koupání v zahradním bazénu? Díky správnému výběru příslušenství si určitě vodní radovánky užijete vy i vaše děti. Nezanedbávejte ani výběr schůdků do bazénu, u kterých je klíčové zvážit zejména bezpečnostní parametry. Pokud máte zabudovaný bazén vyzkoušejte kvalitní ocelový Uniprodo Uni Pool Ladder, v případě nadzemního bazénu určitě neuděláte chybu s bezpečnostními schůdky Bestway 58330 1,07 m, které jsou vhodné pro celou rodinu.

 • Ostatní bazénové příslušenství najdete zde.
Nejlepší bezpečnostní schůdky do bazénu

Oboustranné kvalitní schůdky s protiskluzovou úpravou a odnímatelnou přední částí.

Nejlepší schůdky pro zabudované bazény

Schůdky do zabudovaného bazénu z kvalitní nerezové oceli s pohodlnými stupátky.

Nejlepší oboustranné schůdky do bazénu

Jednoduché oboustranné schůdky s plastovými schodnicemi za dobrou cenu.

Nejlepší schůdky do bazénu

Recenze Bestway 58330 1,07 m – nejlepší bezpečnostní schůdky k bazénu

Recenze BESTWAY 58330 1,07 m

Značka: Bestway | Typ: oboustranné pro nadzemní bazény | Materiál: kov, plast | Nosnost: 150 kg | Maximální výška stěny bazénu: 1,07 m | Hmotnost: 6,5 kg | Odnímatelná přední část: ANO | Protiskluzová úprava: ANO

Klady
 • Odnímatelná část pro větší bezpečnosti
 • Protiskluzová úprava
 • Velmi stabilní
Zápory
 • Plastové nožičky
 • Nevhodné pro bazény se slanou vodou

Schůdky do bazénu Bestway 58330 1,07 m jsou vhodné pro rodiny s dětmi, které od schůdků očekávají především bezpečnost. Díky vysoké nosnosti se budou hodit i do nadzemních bazénů, které používají spíše dospělí.

Bezpečnost je zajištěna pomocí odnímatelné přední části schůdků. Jakmile je tato část odebrána, děti ani domácí mazlíčci se nemohou dostat do bazénu, když zrovna není čas na koupání. A jakmile se rozhodnete pustit se do vodních hrátek, určitě oceníte vysokou stabilitu schůdků, která odolá i dětskému skákání a dovádění. Díky protiskluzové úpravě na plastových příčkách se riziko úrazu během lezení po schůdcích minimalizuje.

Pokud máte bazén se slanou vodou, bohužel si do něj tyto schůdky nebudete moci umístit. Další drobnou nevýhodou jsou plastové nožičky, které nejsou zas tak odolné. Není, ale problém vyměnit je za jiné a u tenkého dna bazénu je spíše oceníte.

Recenze Uniprodo Uni Pool Ladder – nejlepší schůdky pro zabudované bazény

bazénový žebřík Uniprodo uni pool ladder 1600

Značka: Uniprodo | Typ: do zabudovaného bazénu | Materiál: nerezová ocel | Nosnost: 180 kg | Maximální výška stěny bazénu: 1,2 m | Hmotnost: 6,8 kg | Odnímatelná přední část: NE | Protiskluzová úprava: ANO

Klady
 • Kvalitní nerezová ocel
 • Protiskluzový povrch
 • Pro všechny typy bazénů
 • Pohodlná stupátka
Zápory
 • Pouze do hloubky 1,2 m

Schůdky do zabudovaného bazénu Uniprodo Uni Pool Ladder se pyšní ergonomickým tvarováním madel a neklouzavým povrchem, které umožňují snadné a bezpečné vstupování do bazénu. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli a tři stupínky o šířce 7,5 cm s protiskluzovým povrchem zajišťují bezpečný došlap. Lesklá nerezová ocel se snadno čistí a hodí se ke každému bazénu.

Díky gumovým krytkám umístěným na konci žebříku nehrozí poškození bazénu. Bazénový žebřík od značky Uniprodo lze velmi snadno a rychle nainstalovat. V balení naleznete kromě nezbytných šroubů i imbusový klíč, takže se hned můžete pustit do práce. Schůdky jsou vhodné do jakéhokoli zabudovaného bazénu do maximální hloubky 1,2 m a představují nejen funkční bezpečností zařízení, ale také dekorační prvek.

Recenze Marimex 10950010 1,07 m – nejlepší oboustranné schůdky do bazénu

Recenze Marimex 10950010 1,07 m

Značka: Marimex | Typ: oboustranné pro nadzemní bazény | Materiál: kov, plast | Nosnost: 100 kg | Maximální výška stěny bazénu: 1,07 m | Hmotnost: 8,1 kg | Odnímatelná přední část: NE | Protiskluzová úprava: NE

Klady
 • Nízká cena
 • Snadná manipulace
 • Jednoduchá montáž
Zápory
 • Méně stabilní

Jednoduché základní schůdky do bazénu Marimex 10950010 1,07 m jsou určeny pro všechny vlastníky nadzemních bazénů, kteří hledají levné a funkční oboustranné schůdky pro bazén střední velikosti. Podpůrné tyče jsou vyrobeny z kovu, zatímco schodnice a madla z modrého plastu, který se bude hezky hodit k většině nadzemních bazénů.

Díky nízké váze je snadné se schůdky manipulovat, na druhou stranu mají poměrně nízkou nosnost, takže jsou vhodné spíše pro děti nebo lehčí dospělé. Podle hodnocení uživatelů je navíc nosnost sto kilogramů opravdu hraniční.

Schůdky do bazénu Marimex 10950010 jsou ideální levnou volbou, pokud hledáte jednoduché schůdky, které vám budou dobře sloužit co nejdelší dobu. Díky stojanům z plastu se navíc nemusíte bát poškrábání dna bazénu. Tyto schůdky dobře poslouží každému, kdo potřebuje oboustrannou variantu schůdků za velmi dobrou cenu.

Srovnání 6 nejlepších schůdků do bazénu

Název Shrnutí
TOP schůdky do bazénu
1. bazénový žebřík Uniprodo uni pool ladder 1600 Uniprodo Uni Pool Ladder Schůdky do zapuštěného bazénu z kvalitní nerezové oceli s pohodlnými stupátky. Zjistit cenu
2. Recenze BESTWAY 58330 1,07 m BESTWAY 58330 1,07 m Bezpečnostní schůdky do bazénu s protiskluzovou úpravou a odnímatelnou přední částí. Zjistit cenu
3. Schůdky do bazénu Marimex 10950010 1,07 m Recenze a test Marimex 10950010 1,07 m Oboustranné schůdky do bazénu s plastovými schodnicemi a nosností 100 kg. Zjistit cenu
4. Schůdky do bazénu Marimex 10950016 0,91 - 1,07 m Recenze a test bazénových schůdků Marimex 10950016 0,91 – 1,07 m Bezpečnostní schůdky do bazénu s vysokou nosností. Zjistit cenu
5. Schůdky do bazénu Intex 28076 1,22 m – Recenze a srovnání Intex 28076 1,22 m Schůdky s odnímatelnou přední částí pro vyšší nadzemní bazény. Zjistit cenu
6. Recenze Vágner Pool EEP žebřík 3+1 stupeň – schůdky do bazénu Vágner Pool EEP žebřík 3+1 stupeň Schůdky pro částečně zapuštěné bazény s protiskluzovou úpravou a svorkou k uzemnění. Zjistit cenu

Nejprodávanější schůdky do bazénu podle Heureky

Jak vybrat schůdky do bazénu

Možná si říkáte, že na výběru schůdku ve srovnání s ostatním vybavením zase tak moc nezáleží. Opak je pravdou. Schůdky do bazénu jsou jedním z příslušenství k bazénu, které budete využívat nejčastěji a jejich výběru je důležité věnovat náležitou pozornost. Dejte si pozor zejména na to, aby byly schůdky opravdu bezpečné a stabilní. Na co se tedy při výběru schůdků do bazénu zaměřit a na co nezapomenout?

Typy schůdků do bazénu

Podle toho, jaký typ bazénu si domů pořídíte, budete vybírat i schůdky. Nejčastěji se schůdky odlišují podle toho, jestli jsou určené pro zapuštěné bazény, nebo pro bazény, které jsou postavené na povrchu.

Schůdky pro zapuštěné bazény

U zapuštěného bazénu věnujte schůdkům ještě větší pozornost než u bazénu na povrchu. U takového bazénu totiž bude výměna schůdků za jiné velmi komplikovaná. Určitě tedy nechcete po pár dnech používání bazénu zjistit, že vám schůdky vlastně nevyhovují…

Zabudované schody

Zabudované schody do bazénu jsou sice o něco dražší a na výstavbu náročnější možnost, z dlouhodobého hlediska se však vyplatí. Jsou totiž velmi pohodlné a bezpečné, zároveň je můžete využít i jako mezistupeň v bazénu, na který si můžete sednout nebo lehnout a být tak stále ve vodě. Pro ty, kteří nechtějí do zabudovaných schodů tolik investovat, je možností pořídit si plastové schody do bazénu, které jsou těm zabudovaným podobné. Pokud si chcete pořídit zabudované schody, měli byste to diskutovat s výrobcem již před výstavbou celého bazénu.

Nezabudované schůdky

Klasické nezabudované schůdky známe všichni z veřejných koupališť a bazénů. Obvykle jsou vyráběny z nerezu a zabírají málo místa. Délku žebříku si můžete sami vybrat podle toho, jak moc pohodlí od schůdků požadujete.

Náš tip

Vybíráte-li i další vybavení do bazénu, určitě se neváhejte podívat na náš výběr těch nejlepších skimmerů do bazénu nebo nejlepších solárních plachet.

Schůdky pro bazény na povrchu

V případě, že si pořizujete bazén na povrchu, vaší jedinou možností je koupě oboustranných schůdků. I u těch ale vybírejte velmi pečlivě. Některé totiž nemusí být příliš stabilní, jiné zase snadno protrhnou dno bazénu.

 

Hliníkové bazénové schůdky – recenze a srovnání schůdků do bazénu

Materiál schůdků do bazénu

Nejoblíbenějším materiálem pro výrobu schůdků je nerezová ocel, která snadno odolává vlivům počasí i bazénové chemii. Oblíbená je zejména u pevných schůdků v zabudovaných bazénech. U drtivé většiny oboustranných schůdků je ale také hlavním materiálem. Nerezové schůdky do bazénu tedy určitě nebudou špatnou volbou. Poté se mnohdy nerezová ocel kombinuje s plastem, který tvoří různá madla, nebo nášlapné destičky. Můžete se setkat také se schůdky, které mají vnější část ze dřeva.

Nosnost schůdků do bazénu

Při koupi schůdků se nezapomeňte informovat o jejich nosnosti. Ne všechny schůdky totiž mají vysokou nosnost a pokud víte, že do bazénu budou často vstupovat i dospělí lidé, budete muset vybrat příslušné schůdky do bazénu. Většina schůdků je ale vyráběna tak, aby bez problémů unesla průměrně těžkého dospělého člověka.

Rozměry schůdků do bazénu

Brzy zjistíte, že na trhu jsou v nabídce různé velikosti schůdků do bazénu. U schůdků pro zabudované bazény je třeba vybírat to, do jaké hloubky budou schůdky sahat. Někomu stačí velmi krátké schůdky, ten, kdo se raději pomalu osměluje, ocení schůdky delší. U oboustranných schůdků záleží na velikosti vašeho bazénu. Dejte si pozor, aby horní plošina schůdků byla výše než hrana bazénu. Pro malé bazény jsou obvykle vhodné schůdky s výškou okolo 90 cm, pro větší bazény objevíte i schůdky vysoké 150 cm. Pořídit se dají i nastavitelné schůdky do bazénu.

Co dalšího zvážit při koupi schůdků do bazénu?

Vybrané schůdky si určitě dojděte prohlédnout do kamenného obchodu a vyzkoušejte si, jak se vám po nich leze. Důležitá je zejména pevnost konstrukce a stabilita schůdků. Schůdky, které působí vratce, si k bazénu raději nedávejte, obzvlášť v případě, že se budou v bazénu koupat často malé děti. Zkuste se schůdky trochu zacloumat a uvidíte, jestli zůstanou pevně stát na místě.

Bezpečnost schůdků je samozřejmě to nejdůležitější. Kromě pevné konstrukce a dobré stability, také zkontrolujte, že na schůdcích nejsou nějaké ostré hrany, o které by se děti mohly říznout. Taková nehoda se může stát při vodních hrátkách totiž velmi snadno.

Zapřemýšlejte také nad tím, jestli schůdky mají protiskluzovou úpravu na nášlapných plošinách. Při opakovaném vylézání z bazénu se může hodit. V případě, že vaše vysněné schůdky protiskluzovou úpravu nemají, nemusíte smutnit. Později si k nim totiž můžete bez problémů pořídit protiskluzovou fólii.

Při výběru schůdků nezanedbejte ani jejich vzhled. Pokud máte celou zahradu vymazlenou a sladěnou, pravděpodobně nebudete chtít, aby uprostřed ní stály ošklivé plastové schůdky do bazénu. I proto se již v nabídce prodejců objevují designovější kousky, za které se rozhodně nebudete muset stydět.

bazén

Příslušenství ke schůdkům do bazénu

Když vybíráte schůdky do bazénu, myslete také na to, že v budoucnu k nim možná budete chtít něco dokoupit a bylo by dobré, aby výrobce schůdků dodával také kompatibilní příslušenství. Zaměřte se zejména na náhradní schodnice, které se nejsnáze opotřebují.

Pro zvýšení stability schůdků se vám mohou hodit opěrné klouby, které se našroubují na jednotlivé nohy schůdků. Pokud děti skáčou po schůdcích a s oblibou je využívají jako skokanský můstek, mohou vám pomoci kotvící patky, pomocí kterých schůdky přišroubujete do země a nebudete se muset bát, že se s dětmi překlopí.

Dokoupit si můžete také výše zmiňovanou protiskluzovou fólii, kterou nalepíte na schodnice a zajistíte tak, že už na ní nikdo neuklouzne. Tuto fólii můžete koneckonců použít i na dno bazénu, pokud chcete mít možnost po něm bez problémů chodit.

Náš tip

Bojujete-li s čistotou a kvalitou vody, zaměřte se na používání vhodné chemie do bazénu. Náš návod, jak správně chemii do bazénu vybrat, najdete zde.

Schůdky do bazénu

Kde koupit schůdky do bazénu?

Spolu s dalším bazénovým příslušenstvím si můžete schůdky do bazénu pořídit v celé řadě internetových obchodů. Širokou nabídku mnoha druhů schůdků do bazénu mají například na Zahrada Ježek. Chcete-li spolu se schůdky nakoupit i další věci na zahradu jako například party stany nebo trampolíny dobře pořídíte na Hawaj.cz. Schůdky své vlastní značky nabízí e-shop Marimex. Některé základní schůdky do bazénu najdete i na Alze.

Nejoblíbenější značky schůdků do bazénu

Schůdky do bazénu Marimex

Marimex je špičkovým výrobcem bazénového sortimentu. V jejich nabídce najdete jak samotné bazény, tak veškeré příslušenství, které by se vám k nim mohlo hodit. I u schůdků mají poměrně širokou nabídku, jen vyrábí pouze oboustranné schůdky pro nadzemní bazény. Pokud tedy máte zabudovaný bazén, schůdky jejich značky si bohužel pořídit nemůžete.

Marimex logo

Schůdky do bazénu Intex

Značka Intex nabízí kvalitní příslušenství k bazénům a celkově koupání. Pořídíte tak u nich i nejrůznější nafukovací matrace a hračky. Nabízí celkem šest druhů oboustranných schůdků pro nadzemní bazény, ze kterých si můžete vybírat. Mají bezpečnostní varianty s odnímatelnou přední částí i bazénové schůdky s plošinou.

Intex logo

Schůdky do bazénu Bestway

Bestway dodává na český trh celou řadu bazénového příslušenství včetně schůdků do bazénů. Obvykle u nich narazíte na oboustranné schůdky, které jsou z kvalitních materiálů a kladou důraz na bezpečnost.

Bestway logo

Cena bazénových schůdků

Bazénové schůdky 1 500 Kč

Hledáte-li levné funkční bazénové schůdky, určitě je seženete i za tuto cenu. Pokud nemáte příliš vysoké nároky na použitý materiál, kvalitu zpracování a bezpečnost, nemusíte se koupě bát.

Schůdky do bazénu od 1 500 Kč do 5 000 Kč

Většina oboustranných schůdků do bazénu a některé schůdky pro zabudované bazény pořídíte za tuto cenu. U oboustranných schůdků můžete čekat jen to nejlepší. Obvykle jsou vybavené protiskluzovou úpravou a bezpečnostní odnímatelnou přední částí.

Schůdky k bazénu nad 5 000 Kč

Za vyšší ceny si obvykle koupíte schůdky pro zabudované bazény a případně také zabudované schodiště do vašeho nového bazénu.

Sestavení schůdků k bazénu Bestway

Nejprodávanější bazénové schůdky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (10 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář