ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Blendea Supergreens

blendea supergreens

Ať už chcete posílit váš imunitní systém, zlepšit zažívání či nakopnout metabolismus, Blendea Supergreens vás rozhodně nezklamou. Jak fungují i chutnají zelené super potraviny v prášku, se dočtete v následující recenzi.

Hodnocení Blendea Supergreens

9

Perfektní

Perfektní složení a vynikající chuť. To je Blendea Supergreens. Jemný prášek s obsahem 4 zelených super potravin doplněných o výtažky z máty je plný účinných látek, vitamínů i minerálů. Funguje skvěle pro normální funkci metabolismu a efektivně zbaví vaše tělo všech škodlivých látek. Navíc chutná opravdu dobře, ať jej rozpustíte v čisté vodě či v ovocném smoothie.

Balení, obal, popis
8
Složení
10
Užívání a účinky
9
Chuť a vůně
10
Velikost balení a cena
8
Klady
  • Bio kvalita
  • Vysoký podíl zelených potravin
  • Vynikající chuť
  • Vhodné do smoothie
  • Bez sladidel
Zápory
  • Složitější dávkování

Balení, obal, popis – 8/10

V porovnání s testovanými super greens jiných značek, byl balíček od společnosti Blendea vskutku nesrovnatelně menší. Malé rozměry mě nejprve trochu vyděsily, podobně jako velikost obří krabice, v níž dorazily NaturalProtein Supergreens. O žádný omyl se však ani v tomto případě nejednalo, balení Blendea Super greens je opravdu malé, přestože obsahuje 30 porcí, stejně jako konkurenční produkty.

V krabici chyběla jakákoliv výstelka, i tak ale zboží dorazilo v naprostém pořádku. Po rozbalení mě příjemně překvapil povedený design etikety na dóze. Malá dózička, která vám ve skříňce či šuplíku nezabere téměř žádné místo má bytelné plechové dno. Stěny jsou však z pevného papíru. Pod plastovým nacvakávacím víčkem najdete ochranou hliníkovou folii opatřenou praktickým úchytem pro snadné otevření.

Ačkoliv je dóza opravdu malá, na její etiketě najdete všechny potřebné informace, a to v češtině. Kromě tabulky s nutričními hodnotami si můžete přečíst přesné složení i pokyny k užívání. Vše je podrobně popsáno, a přestože se na etiketě nachází opravdu velké množství informací, vše je přehledné a zcela srozumitelné. Nechybí ani varování, že Blendea Super greens nejsou určeny pro děti, dospívající ani těhotné či kojící ženy. Jediné, co mi v balení chybělo, je odměrka. Místo ní si k odměření porce musíte připravit kávovou lžičku.

Složení – 10/10

Blendea Supergreens nás potěšily také svým složením. Narozdíl od většiny dostupných super greens, při dodržení denní porce získáte takřka celou doporučenou denní dávku všech zelených superpotravin. A o jaké se vlastně jedná? V rozpustném prášku se skrývá mladý ječmen i mladá pšenice. Tyto suroviny se pyšní vskutku vysokým obsahem antioxidantů, minerálů i vitamínů. Ceněné jsou také pro svůj pozitivní vliv na metabolismu a správnou funkci zažívacího traktu.

Tmavě zelený prášek dále obsahuje chlorellu. Tato vodní řasa je proslulá především pro své očisťující účinky. Dokáže totiž efektivně zbavit váš organismus škodlivých látek, včetně těžkých kovů. Chlorella se pyšní takzvaným chlorella růstovým faktorem, díky němuž regeneruje a obnovuje buňky, a napomáhá tak i rychlejšímu hojení. Prokázán byl také její vliv na snižování krevního tlaku a podporu imunitního systému.

Poslední ze zelených super potravin je sladkovodní sinice spirulina. Mezi její hlavní přednosti patří extra vysoký podíl proteinů, který činí až 70 %. Pochlubit se může i obsahem beta karotenu, díky němuž má skvělý vliv na obranyschopnost. Spirulina je oblíbená také u osob s chronickým nedostatkem železa.

Při dodržením správného dávkování získáte doporučenou dávku železa vypitím malého hrnečku s rozpuštěnou spirulinou. Pro svůj nízký obsah kalorií má tato sinice své místo též v celé řadě dietních programů a jídelníčků.

Užívání a účinky – 9/10

Jen málokomu super greens skutečně chutnají. Důvodem je především velice specifická chuť sušené trávy a řasy. To je pravděpodobně důvodem, proč někteří výrobci do práškové směsi přidávají stévii či vyrábějí ochucené varianty. Blendea Supergreens žádné přidané látky neobsahuje. Jediné, co je v prášku navíc, je prášek z bio máty peprné. Mě osobně Blendea chutnala nejvíc. Ochucené či přislazené varianty na mě byly příliš sladké, navíc “travní příchuť” v nich byla mnohem více intenzivní.

Velkou výhodou Blendea Supergreens je možnost přidat prášek také do mléčného smoothie. V něm se zvláštní chuť zelených super potravin téměř kompletně ztratí. Co mě ale příjemně překvapilo je, že směs chutná velmi dobře i rozpuštěná ve vodě. Díky absenci sladidel se mi nápoj pil mnohem lépe.

Recenze Blendea Supergreens

V porovnání s konkurenčními produkty je vůně i chuť výsledného nápoje slabší a méně výrazná. Jako plus vidím i poměr míchání. Pro rozpuštění prášku budete potřebovat pouze 200 ml vody či jiné tekutiny. Hotový nápoj má tak menší obsah, což je výhoda především v případě, že vám tento zelený lektvar příliš nechutná.

Co však musím vytknout, je poněkud složitější dávkování. V návodu se uvádí, že doporučená denní dávka činí 3 až 6 gramů prášku. Se zelenými super potravinami je totiž třeba začít postupně a dát tělu dostatek času si na nové látky zvyknout.

Možná proto výrobce do balení nepřidává odměrku, ale prášek se dávkuje na čajové lžičky. Jak ale víme, není lžička jako lžička. Pokud tedy stejně jako já, bazírujete na naprosto přesném dávkování, bude vám chvilku trvat, než dávkování vychytáte.

Blendea Supergreens hodnocení

Většinu účinků při užívání super greens lze pozorovat až po delší době. Lepší obranyschopnost či oxidační účinky tak nemohu 100% potvrdit, za to mohu s čistým svědomím říct, že i po kratší ozdravné kůře se cítím mnohem lépe.

Mám o poznání více energie a řekla bych, že se také dokážu lépe a déle soustředit. Nafouklé břicho mě obvykle netrápí, tudíž ani zde nedokážu posoudit. Ale všimla jsem si, že od té doby, co jsem Blendea Supergreens zařadila do svého jídelníčku, mám větší hlad a potřebuji častěji jíst. Což v mém případě znamenalo, přestat vynechávat snídaně a svačiny. Pozitivní vliv na trávení a metabolismus tak mohu rozhodně potvrdit.

Chuť a vůně – 10/10

Po zkušenosti s jinými super greens jsem byla již připravena na nepříliš lákavé aroma a chuť. I zde mě Blendea Supergreens příjemně překvapily. Nejprve jsem prášek vyzkoušela rozpuštěný v čisté vodě. Barva nápoje byla o poznání tmavší než u jiných produktů, což je pravděpodobně dáno vyšším obsahem zelených potravin.

Přesto však aroma i chuť nejsou tak intenzivní. Směs je opravdu velmi dobře vyvážená. Zelené potraviny jsou pochopitelně cítit a znát, ne však tolik, aby zcela přebyly chuť vody. I v čisté vodě je nápoj víc než jen poživatelný.

Blendea Supergreens

Za nespornou výhodu považuji možnost prášek přidat i do mléčného smoothie. Jako první jsem Blendea Supergreens zkoušela spolu s banánovým smoothie a výsledek byl víc než skvělý. Žádná pachuť sušené trávy či nepříjemný odér. Jediné, co je trochu odpudivé, je světle zelená barva vzniklá smícháním prášku s mlékem.

Druhý den jsem do smoothie kromě banánu přidala také mango, což byl skvělý tah. Prášek se pod ovocem dokonale ukryl a na nápoji jsem si opravdu pochutnala. Snídani na dalších 30 dní mám tak vyřešenou.

Velikost balení a cena – 8/10

Přesto, že dóza obsahující prášek Blendea Supergreens je poměrně malá, nachází se v ní až 30 porcí. Na celý měsíc vám však balení vystačí pouze v případě, že budete super greens užívat v menší dávce. Výrobce uvádí, že pokud se zelenými super potravinami teprve začínáte, měli byste užívat nejprve 3 gramy prášku denně.

Toto množství odpovídá jedné menší čajové lžičce s drobným kopečkem. Až si vaše tělo na nové látky zvykne, můžete postupně začít denní dávku zvyšovat, a to až na 6 gramů směsi denně. Při této dávce vám však 90gramové balení vystačí jen na 15 dní. Společnost Blendea však nabízí celou řadu cenově výhodných nabídek, včetně akcí 1 + 1 zdarma.

Parametry Blendea Supergreens

Vlastnost Parametr
Užívání 3 až 6 gramů denně
Obsah balení 90 gramů, 30 porcí
Počet surovin 5
Sladidlo/příchuť Žádné
Přibližná cena 550 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář