ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Auto-moto

Vajíčko pro miminko

Vajíčko na miminko by mělo splňovat vysoké nároky rodičů na bezpečnost, pohodlí a jednoduchou manipulaci s ním. Za redakci doporučujeme bezpečnou a spolehlivou sedačku Britax Römer Baby-Safe. Tento článek je zaměřený pouze na vajíčka, jestliže tedy vybíráte klasickou autosedačku, inspirujte se zde.

Nejlepší celkově

Kompatibilní autosedačka pro miminko se základnou do auta a opěrnou nohou pro extra stabilitu ve všech situacích.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Autosedačka se speciální výplní v oblasti hlavy pro absorpci otřesů a zvýšení bezpečí během jízdy.

Nejlepší levná

Levná dětská autosedačka s nízkou hmotností. Dítěti zajistí pohodlí i bezpečí a lze ji umístit proti směru jízdy.

Nejlepší vajíčka pro miminko

Recenze Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size – Nejlepší cestovní vajíčko pro miminko Britax

Recenze autosedačky Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size Bundle Flex iSense 2021 Midnight Pro náročné

Nosnost: 0–13 kg | Rozměry: 67 × 45 × 29 cm (základna) | Hmotnost: – | Barva: šedá | Přibližná cena: 5 400 Kč

Klady
 • Kompatibilita vajíčka s většinou kočárků
 • Naklápění sedačky do 6 různých poloh
 • Prémiová tkanina potahů
 • Opěrná noha pro extra stabilitu
Zápory
 • Nenašli jsme

Tato autosedačka pro miminko Britax Römer Baby-Safe bude multifunkční pomocnicí všem maminkám, které jsou často v pohybu a dětskou autosedačku opravdu hojně využívají. Skládá se z vajíčka pro kojence a základny, pomocí které se vajíčko upíná do auta. Vajíčko lze připojit téměř na všechny kočárkové základny, takže ji využijete i při pobytu venku. Uzpůsobeno je vajíčko také do letadla, takže v něm vaše ratolest může absolvovat i cestu letadlem do zahraničí.

Unikátní vlastností této autosedačky je možnost otáčet vajíčko na základně o 180° do pozice, ve které se bude dítě do autosedačky dobře vkládat. Vybrat si můžete také ze šesti různých poloh naklápění a uzpůsobit tak autosedačku právě vašemu dítěti. O zvýšenou stabilitu základny a i celého vajíčka do auta se stará speciální opěrná noha, jejíž výšku si nastavíte podle vnitřních rozměrů vašeho auta. Tato opěrná noha navíc zvyšuje ochranu v případě nehody.

Děťátku bude ve vajíčku příjemně díky polstrované novorozenecké vložce a možnosti nastavitelné hlavové opěrky. Jak dítě tedy poroste, rozhodně ho nezačne nikde nic tlačit a bude moci využívat autosedačku minimálně celý první rok života. Za vyšší cenu autosedačky pro novorozence dostanete také potahy z prémiové tkaniny, která je šetrná k dětské pokožce. Pokud tedy hledáte dětskou sedačku do auta, která je mimořádně variabilní, ale zároveň bezpečná, určitě nebudete litovat volby tohoto modelu.

Recenze BeSafe IZi Go Modular i-Size X1 – Nejlepší vajíčko do auta v poměru cena/kvalita

Cestovní vajíčko do auta BeSafe IZi Go Modular i-Size X1 2021 Zlatý střed

Nosnost: 0–13 kg | Rozměry: – | Hmotnost: 4,7 kg | Barva: šedá | Přibližná cena: 5 000 Kč

Klady
 • Speciální bezpečností výplň
 • Odnímatelný potah
 • Protiskluzová úprava
 • Nastavitelná opěrka hlavy
Zápory
 • Bez základny

Naším dalším tipem na autosedačku pro kojence je toto šedé cestovní vajíčko na miminko od značky BeSafe, které miminku poskytuje maximální komfort a bezpečí. Samozřejmostí je ochrana proti bočnímu nárazu, kvalitní bezpečnostní pětibodový pás a certifikace dle normy UN R 129. Opěrka hlavy je uzpůsobena tak, aby v ní mělo dítě dostatek prostoru, ale zároveň nedělá žádné kompromisy s bezpečností. Důležitá je speciální bezpečnostní výplň v oblasti hlavy, která je vyrobena z materiálu, jež absorbuje otřesy a snižuje tak riziko poranění hlavičky miminka.

Na pohodlí a komfort miminka je u této sedačky do auta obecně kladen velký důraz. Určitě oceníte možnost odnímatelné novorozenecké vložky i potahu, který díky tomu můžete jednoduše vyprat. Polstrování se v sedačce uchycuje pomocí magnetů a pásy jsou vypolstrované a široké tak, aby připoutanému miminku nebylo nepohodlně.

Maminkám život ulehčí protiskluzová vrstva na spodní straně autosedačky a nastavitelná rukojeť. Výhodou sedačky je určitě i sluneční stříška, která je vybavena UV filtrem a ochrání tak vaše dítě před škodlivými slunečními paprsky. Od stejné značky navíc můžete pořídit ještě speciální pláštěnku a UV síťku, které jsou s touto autosedačkou kompatibilní.

Recenze Maxi-Cosi CabrioFix i-Size – Nejlepší levná sedačka pro kojence

Maxi-Cosi CabrioFix i-Size Levný základ

Nosnost: 0-13 kg | Rozměry: 65 × 36 × 43,5 cm | Hmotnost: 3,2 kg | Barva: černá | Přibližná cena: 3 500 Kč

Klady
 • Nízká hmotnost
 • Pohodlí i bezpečí
 • Možnost sejmout potah
 • Proti směru jízdy
Zápory
 • Pouze tříbodový bezpečnostní pás

Pro svoje děti chcete to nejlepší, ale někdy si zkrátka nemůžete dovolit pořizovat top produkty. Obzvláště v dnešní době může být každý výdaj navíc velký zásah do rodinného rozpočtu. Možná proto oceníte náš tip na cenově dostupnou autosedačku Maxi-Cosi CabrioFix i-Size. I přes nízkou cenu má řadu kladných vlastností.

Tato vajíčko pro miminko se vyznačuje nízkou hmotností, která jen lehce překročila 3 kg. Přenos autosedačky i s děťátkem vás proto tolik neunaví. Samotný přenos usnadňuje také ergonomické madlo. Nechybí systém boční ochrany ani bezpečnostní pás. Počítejte ovšem s tím, že v tomto případě se jedná pouze o tříbodový. Autosedačku lze umístit proti směru jízdy.

Pohodlí zajišťuje vypolstrovaný sedák a integrovaná stříška chránící před slunečním svitem. Autosedačku můžete díky certifikaci TUV používat v letadle. Výhodou produktu je možnost sejmout potah, který lze prát v pračce. Jestliže jste majiteli kočárků Maxi-Cosi, můžete do nich zacvaknout tuto autosedačku.

Nejprodávanější vajíčka pro miminka podle Heureky

Jak vybrat vajíčko pro miminko

Pro jak velké děti je vajíčko do auta vhodné?

Vajíčko pro miminko je vhodné pro ty nejmenší z nejmenších. K jeho pořízení se uchylují rodiče novorozeňat, přičemž používat ji lze zhruba až do 1 roku dítěte. Váhová kategorie těchto autosedaček pak odpovídá 0 – 13 kg. Dobu používání však doporučujeme upravit podle potřeb vašeho děťátka. Vajíčko na miminko vyměňte za klasickou autosedačku až tehdy, přesahuje-li hlavička opěrku. Na délku nožiček není potřeba brát v tomto případě ohled.

Náš tip

Teprve sháníte kočárek? Podívali jsme se na všechny možné typy kočárků, abychom vám s výběrem mohli co nejlépe poradit.

Bezpečnostní prvky

Řešení bezpečnosti je bezesporu tím nejdůležitějším faktorem, ke kterému budete při výběru vajíčka pro miminko přihlížet. Je ovšem důležité si uvědomit, že nejen samotné zpracování vajíčka přispívá k jeho bezpečnosti. Měli byste také vědět, jak připoutat vajíčko do auta a jak dát novorozence do autosedačky. I to se v našem článku brzy dozvíte, nejdříve se ale podíváme na bezpečnostní prvky u samotných vajíček.

Autosedačka pro miminko by měla standardně disponovat ochranou proti bočnímu nárazu. Poznáte ji podle hlubokých bočních opěrek či speciálně formovaných záhlavníků. Neméně důležitá je také opěrka hlavy, která by měla být náležitě polstrovaná. U bezpečného vajíčka je polstrování také součástí chráničů ramen. U sedačky si ohlídejte možnost polohování a výškového nastavení. Jedině tak ji přizpůsobíte velikosti miminka.

Plnění evropských norem

Nejlepší autosedačka pro novorozence disponuje výše zmíněnými bezpečnostními prvky, a proto pro ni není problém splnit evropské bezpečnostní normy. O ty se můžete při svém výběru opřít. Často narazíte na normu i-Size, která je relativně nová. Upřesňuje starší standardy, v nichž mimo jiné zdůrazňuje důležitost výběru autosedačky podle výšky dítěte a přítomnosti ISOFIXu. Taková autosedačka chrání proti přednímu i bočnímu nárazu.

Náš tip

Dlouhodobě nejlépe si v testech klasických autosedaček vedou autosedačky Cybex. Splňují vysoké nároky na kvalitu, bezpečnost i pohodlí.

Jak připoutat vajíčko do auta

ISOFIX vs. pásy

V otázce poutání vajíčka do auta se nabízí volba mezi ISOFIXem a pásy. Od vynalezení ISOFIXu tato možnost převažuje ze zcela zřejmého důvodu – je totiž mnohem bezpečnější. Dochází k upevnění samotné autosedačky k vozu, čímž je její stabilita nesrovnatelně lepší. Některé modely základen ISOFIXu disponují podpěrnou nohou, kterou lze zapřít o podlahu vozu pro ještě větší bezpečnost.

Pokud vaše auto nemá systém ISOFIX, pravděpodobně se uchýlíte k použití 3bodových pásů automobilu. Co se týče pásů u autosedaček, zde se setkáte s 3bodovým i 5bodovým. Obecně však platí, že 5bodové pásy jsou opět o něco bezpečnější.

Jak připoutat vajíčko do auta - nejlepší vajíčko pro miminko

Pásy ustupují bezpečnějšímu systému ISOFIX.

Zásady pro připoutání vajíčka

Dětské vajíčko do auta lze připoutat na přední i zadní sedačku (za spolujezdce). Pokud se rozhodnete pro tu přední, je velice důležité nejdříve vypnout airbag spolujezdce. Vajíčko pro novorozence by mělo být vždy připoutáno proti směru jízdy.

V případě poutání pomocí bezpečnostních pásů položte vajíčko na sedačku a poté protáhněte pásy příslušnými úchyty. Po zacvaknutí do zámku pásy utáhněte. Madlo je zapotřebí ponechat v cestovní poloze.

Pokud máte vajíčko do auta s ISOFIXem, pak nejdříve nainstalujte základnu. Pokud má základna i podpěrnou nohu, nezapomeňte ji nastavit. Do základny poté zacvakněte vajíčko a nastavte madlo do cestovní polohy.

Lámete si hlavu i s tím, jak dát novorozence do autosedačky? V první řadě je důležité myslet na to, že by mělo miminko být ve vajíčku již v momentě, kdy se ho chystáte upevnit do vozu. Dbejte na to, aby nebyly popruhy příliš vysoko ani příliš nízko.

Obecné vlastnosti vajíček do auta

Bezpečnost vajíčka už je jasná, ale co další vlastnosti? Co by vás mělo dále zajímat?

Vlastnost Popis
Stříška Stříška je klíčová pro pohodlí děťátka. Dopřeje mu ochranu před slunečním svitem, větrem i hlukem z okolního světa.
Ergonomické madlo Ergonomické madlo oceníte jako rodič. I malé miminko se může pronést, madlo by tak mělo být pohodlné, pevné a protiskluzové.
Prodyšnost Prodyšný materiál použitý na výrobu vajíčka eliminuje riziko prochladnutí dítěte kvůli ofouknutí. Jízda v horkých letních dnech bude příjemnější.
Kompatibilita s kočárkem Některá vajíčka jsou vyráběna tak, aby je bylo možné připevnit ke konstrukci kočárku. Použití je ideální pro kratší vzdálenosti.
Novorozenecká vložka Odnímatelná vložka pro novorozence děťátko ve vajíčku ještě více obepne, a to se tím ocitne v ještě větším bezpečí a pohodlí.
Náš tip

Fusaky do autosedačky by se měly stát její nedílnou součástí v zimních měsících. Přikoupit je můžete pochopitelně i k vajíčku.

Údržba autosedačky pro miminko

V případě údržby se jedná zejména o čištění potahu. Doporučujeme vždy dodržovat pokyny výrobce. U některých modelů je možné sejmout potah. Ten bývá také pratelný, což jeho čištění značně usnadňuje.

Nejprodávanější vajíčka do auta podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (31 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář