ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Solná lampa a solný svícen

Jak vybrat solnou lampu a solný svícen? Neodmyslitelnou součástí našeho článku je přehled konkrétních produktů, které stojí za pozornost. Absolutním vítězem našeho srovnání se na poli solných lamp stal model Rabalux s přírodním designem. Co se týče solných svícnů, zvítězil Rabalux Rock.

Prémiová kvalita

Velká solná lampa, které vévodí ryze přírodní design a kamenný podstavec.

Skvělý poměr cena/výkon

Solná lampa ve tvaru misky, v níž jsou menší solné kameny. Perfektní doplněk do domácnosti.

Nejlepší solný svícen

Solný svícen, do kterého můžete umístit čajovou nebo vonnou svíčku.

Nejlepší solné lampy a svícny

Recenze Rabalux 4127 –⁠ Solná lampa do místností do 10 m²

Přírodní solná lampa Rabalux

Typ: solná lampa | Váha: 2,7 kg | Počet žárovek: 1 | Barva světla: teplá bílá | Funkce: vypínač na kabelu | Orientační cena: 530 Kč

Klady
 • Přírodní design
 • Příjemné světlo
 • Do místností do 10 m²
 • Vypínač na kabelu
Zápory
 • Vyšší cena

Tato velká solná lampa Rabalux 4127 zaujme svým designem, kterému vévodí čistě přírodní vzhled. Sůl si totiž zachovává svůj původní ráz a není opracována do žádného tvaru, díky čemuž zaujme především ty z vás, kteří dávají přednost přirozenosti. Váha lampy činí přibližně 2,7 kg a vzhledem k tomu se bude hodit do místností do 10 m². Samotný solný kámen pochází z Pákistánu a zaujme také svou barvou, v níž se mísí odstíny oranžové a hnědé.

Neodmyslitelnou součástí této solné lampy je podstavec vyrobený z kamene. Díky němu bude vybavení skvěle držet na svém místě. Uvnitř se skrývá jedna žárovka, která poskytuje příjemné teplé bílé světlo. Praktickou funkcí je vypínač umístěný na přívodním kabelu, který vám bude usnadňovat manipulaci. Z hlediska nevýhod lze zmínit snad jen vyšší cenu.

Recenze Rabalux 4097 – perfektní doplněk do domácnosti

Solná lampa Rabalux 4097

Typ: solná lampa | Váha: 2,35 kg | Počet žárovek: 1 | Barva světla: teplá bílá | Funkce: vypínač na kabelu | Orientační cena: 1 200 Kč

Klady
 • Originální design
 • Příjemné světlo
 • Do místností do 10 m²
Zápory
 • Vyšší cena

Pokud se poohlížíte po solné lampě s netradičním designem, možná vás zaujme tato Rabalux 4097. Její vzhled připomíná misku, v níž jsou umístěny menší solné kameny. Skvěle se bude vyjímat třeba na konferenčním stolku nebo vašem pracovním stole. Váha lampy činí 2,35 kg a stejně jako předchozí model je vhodná do místností do 10 m². Uvnitř lampy se nachází jedna žárovka, která vrhá velmi příjemné teplé bílé světlo. Nechybí ani podstavec.

Praktickou vychytávkou je vypínač umístěný přímo na přívodním kabelu. Pro spuštění nebo vypnutí svítidla proto není nutné manipulovat s přívodním kabelem a umisťovat jej do zásuvky. Z hlediska nevýhod lze zmínit snad jen vyšší cenu, která je však s ohledem na designové zpracování svítidla pochopitelná a můžeme ji tedy snadno odpustit.

Rabalux Rock – Solný svícen s možností kombinace s vonnou svíčkou

Solný svícen Rabalux 4129

Typ: solný svícen | Váha: 0,6 kg | Počet žárovek: 0 | Funkce: žádné | Orientační cena: 90 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Hezká barva
 • Možnost použití s vonnou svíčkou
 • Kompaktní rozměry
 • Není nutná přítomnost elektrické zásuvky
Zápory
 • Spíše do menších místnosti

Hledáte spíše solný svícen, do kterého si umístíte svoji vlastní svíčku? V tom případě se vám možná bude zamlouvat tato elegantní varianta od značky Rabalux. Její předností je bezpochyby velmi nízká pořizovací cena, díky čemuž si můžete účinky solné svíčky vyzkoušet. Na druhou stranu její váha činí pouze 0,6 kg a pokud tedy chcete dosáhnout té správné efektivnosti, pravděpodobně si budete muset do jedné místnosti koupit větší množství svícnů. Případně se bude jednat o skvělou variantu do menších místností.

Průměr svícnu činí přibližně 9 cm, což vystačí nejen na běžné čajové svíčky, ale i o něco větší varianty. Při použití nejste nijak omezeni na přítomnost elektrické zásuvky, proto se jedná o skvělou volbu také na chatu či chalupu. Do svícnu lze ostatně umístit i vonnou svíčku a kromě účinků samotné soli si také užívat příjemnou vůni a aromaterapii.

Nejoblíbenější solné lampy a svícny

Název Shrnutí
Top solné lampy a svícny
1. Dekorativní solná lampa Rabalux Rabalux solná lampa –⁠ kytka Drobná solná lampa ve tvaru zajímavé květiny. Zjistit cenu
2. Kulatá solná lampa Sally Sally solná lampa –⁠ koule Solná lampa s dřevěným podstavcem a tvarem koule. Zjistit cenu
3. Rabalux solná lampa pyramida Rabalux solná lampa –⁠ pyramida Elegantní solná lampa zaujme svým netradičním tvarem pyramidy. Zjistit cenu
4. Rabalux solná lampa válec Rabalux solná lampa –⁠ válec Dekorativní solná lampa s minimalistickým designem ozvláštní každou místnost. Zjistit cenu
5. Solná lampa půlměsíc Rabalux Rabalux solná lampa –⁠ měsíc Solná lampa s netradičním tvarem půlměsíce se bude vyjímat v ložnici. Zjistit cenu
6. Solná lampa Sally Lamkur Sally solná lampa –⁠ ježek v kleci Solná lampa, která svým designem připomíná populárního ježka v kleci. Zjistit cenu

Nejprodávanější solné lampy

Jak vybrat solnou lampu nebo svícen

Solná lampa rozhodně není jen zajímavým doplňkem interiéru. Kromě toho plní i několik dalších funkcí. Její světlo na naše tělo působí uklidňujícím dojmem. Zároveň se jedná o přírodní ionizátor, který blahodárně působí na naše zdraví. Pojďme se podrobněji podívat na to, jak solný svícen vybrat.

Jak funguje solná lampa?

Solná lampa pomáhá výrazně zlepšovat klima v místnosti, v níž se nachází. Zároveň dochází k ionizaci vzduchu, který následně pomáhá například lidem s respiračními problémy, astmatikům a alergikům. Solné lampy rovněž mohou pomáhat zmírňovat zažívací potíže, odstraňovat problémy s nespavostí a zvyšovat obranyschopnost našeho organismu.

Solná lampa tedy funguje na podobném principu jako pobyt v solné jeskyni. Samozřejmě koncentrace soli v solné jeskyni je mnohonásobně vyšší, než jaká bude v případě používání svícnu u vás doma. Na druhou stranu však takovému vzduchu budete vystaveni neustále a ne jen jednou za čas, kdy se rozhodnete jeskyni navštívit.

Elektrická solná lampa vs. solný svícen

Aby bylo dosaženo vyšší ionizačního účinku, pomáhá, když se solné krystaly zahřejí. Pokud k tomuto zahřívání dochází pomocí žárovky, hovoříme o elektrických solných lampách. Pokud se ale krystaly zahřívají pomocí svíčky, bývají tyto modely označovány jako solné svícny nebo solné lampy na svíčku.

Náš tip

Chcete se zaměřit na lepší kvalitu vzduchu u vás doma? Pořiďte si také čističku vzduchu.

Solná lampa účinky

Mnoho lidí věří, že solná lampa pomáhá neutralizovat prostředí od elektro smogu, který neodmyslitelně patří k modernímu životu. Kromě toho se však můžete těšit na další blahodárné účinky na naše tělo. Předně solná lampa poskytuje příjemné světlo, které očistně působí na naši psychiku. Máme tendenci se více uvolnit, relaxovat a celkově se zklidnit (podobně jako v sauně nebo třeba při meditaci).

Čistší vzduch rovněž pomáhá osobám, které trápí astma, nejrůznější alergie nebo dýchací potíže. Oblíbená je zejména himalájská solná lampa, která obsahuje železo a mangan pocházející z lávové vrstvy. Tato sůl zároveň obsahuje velké množství cenných minerálů. Při pravidelném používání solné lampy či svícnu máte zkrátka a jednoduše docílit stejného vzduchu, jako je u moře nebo třeba na horách.

Jak vybrat velikost solné lampy s ohledem na rozměry místnosti

Aby měla solná lampička kýžený účinek, je třeba vybrat dostatečnou velikost s ohledem na rozměry dané místnosti. Jedině tak bude moct dojít k efektivní ionizaci vašeho domova nebo třeba kanceláře. Jak velkou solnou lampu vybrat?

 • Pro místnosti do 5 m² se například doporučuje hmotnost elektrické solné lampy od 0,5 do 1 kg.
 • Pro místnosti od 5 do 10 m² je ideální elektrická solná lampa s hmotností od 2 do 3 kg.
 • Pro místnosti od 10 do 15 m² je ideální elektrická solná lampa s hmotností od 4 do 6 kg.
 • Pro místnosti od 15 do 20 m² je ideální elektrická solná lampa s hmotností od 7 do 10 kg.

Jak vybrat tvar solné lampy/svícnu

Při výběru tvaru solné lampy či svícnu zohledněte především vaše preference. Někteří lidé dávají přednost geometrickým a pravidelným tvarům, které na ně působí uklidňujícím dojmem. Některým lidem se naopak více zamlouvá design nedotčené přírody a více je tedy osloví solné lampy z přírodních krystalů. Každý takový solný krystal je originál, a proto si můžete být jisti, že nikdo jiný nebude mít doma ten stejný kousek jako vy.

Náš tip

Solná lampa místnost příliš neprovoní. Pokud chcete dosáhnout příjemné vůně, vsaďte na katalytickou lampu, případně aroma difuzér.

Jaké barvy solné lampy existují

U výběru ideálního tvaru to nekončí. Na trhu je totiž k dostání i několik barevných variant, mezi kterými se můžete rozhodovat. Každá z těchto barev přitom může působit odlišným způsobem na vaši psychiku. Podívejme se na to podrobněji.

 • Oranžová barva je pravděpodobně nejčastější. Pomáhá k relaxaci, působí přátelsky a přináší radost ze života.
 • Žlutá jakožto teplá barva je ideální pro navození hřejivého pocitu. Rovněž pomáhá s odstraněním trávicích potíží.
 • Bílá je ideální volbou do kanceláře. Pomáhá podporovat soustředění při práci nebo při studiu.
 • Hnědá jakožto zemitá barva je určena pro dodání síly. Také pomáhá uzemnit nadměrné snílky.
 • Červená je energetická barva. Podporuje kreativitu a komunikaci, má stimulační účinky a často se používá pro navození intimní atmosféry.

Údržba aneb jak pečovat o solnou lampu

Solnou lampu je čas od času třeba zbavit prachu, případně dalších nečistot. Před samotným čištěním ji nezapomeňte vytáhnout ze zásuvky. Následně si můžete vzít na pomoc suchý hadřík, případně opatrně postupovat pomocí vysavače. Žádná další pravidelná údržba není potřeba.

Co dělat, když solná lampa teče?

V některých případech se můžete setkat s tím, že solná lampa teče. Respektive že v její blízkosti ulpívá vlhkost. Je to přitom dáno nejčastěji tím, že toto vybavení umístíte do vlhké místnosti. V takovém případě má totiž solná lampa tendenci vlhkost ze vzduchu nasávat a projeví se to právě tímto problémem.

Obecně se přitom doporučuje solnou lampu používat v suchých místnostech bez přítomnosti velkého množství vzdušné vlhkosti. Řešením tak může být pořízení nejrůznějších prostředků na odvlhčování.

Jak dlouho vydrží solná lampa?

Možná si říkáte, že tedy solné lampě dáte šanci. Ale jak dlouho vlastně vydrží, než se z ní veškerá sůl vypaří? V tomto směru se nemusíte ničeho obávat. Prakticky s jistotou totiž můžeme tvrdit, že vám solná lampa bude dělat službu až do konce vašeho života (pokud se tedy nerozbije).

Odpařování soli je totiž velmi pomalé a ve vhodných podmínkách tedy solná lampa bez problémů vydrží několik desetiletí.

Kde koupit solnou lampu a svícen

Solné lampy a svícny jsou k dostání v nejrůznějších kamenných prodejnách. Nejširší nabídku však pravděpodobně najdete na internetu. Poohlédnout se můžete v e-shopech zaměřujících se právě na osvětlení, případně na dekorace a další vybavení do domácnosti.

Širokou nabídku produktů například nabízí e-shop Svět svítidel, který se na poli nejrůznějších lamp, lustrů a lampiček těší velké popularitě. Na solné lampy a svícny můžete narazit také v internetovém obchodě Alza, případně 4home.

Nejoblíbenější značky solných svícnů a lamp

Při nákupu solných svícnů a lamp je vhodné se poohlížet po kvalitních a ověřených výrobcích. Jedině tak budete mít jistotu, že vaše solná lampa je vyrobena opravdu ze soli a nejedná se o žádnou napodobeninu. Pokud bychom měli jmenovat ty nejznámější značky, které jsou u nás k sehnání, byly by to jednoznačně Rabalux a Sally. Ty ostatně v našem žebříčku top produktů zaobírají nejvíce příček.

Cena solné lampy a svícnu

Cena solné lampy a svícnu se odvíjí především od velikosti a složitosti provedení. Pokud bychom to měli zjednodušit, mezi ty levnější produkty se řadí solné svícny. Ty jsou k dostání již za částky pohybující se kolem 100 Kč.

Cena solných lamp se poté primárně odvíjí od množství použitého materiálu. Ty menší modely seženete přibližně do 500 Kč. Větší solné lampy (nebo ty, které mají složitější designové zpracování), se poté pohybují v částkách od 500 do 1 500 Kč.

Nejoblíbenější solné lampy a svícny

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář