ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších škrabadel pro kočky 2019

Datum 13.7.2019 Ostatní

Každý vlastník a milovník koček si pro své miláčky přeje to nejlepší. Zatímco v předcházejících článcích jsme se věnovali výběru těch nejlepších a nejkvalitnějších krmiv pro uspokojení mlsných jazýčků našich zvířátek, neméně důležité je i jejich aktivní vyžití. Právě proto si stále větší oblibu získávají nejrůznější škrabadla, napomáhající jednak vybití přebytečné energie, jednak úpravě drápků.

Abyste se při nákupu toho správného produktu neztratili, rozhodli jsme se pro Vás připravit následující článek. V něm Vám jednak poskytneme několik užitečných rad, jak takové škrabadlo správně vybrat a rovněž nabídneme přehled těch nejlepších výrobků, jež je v současné době možné na trhu zakoupit.

  Nejlepší škrabadla pro kočky

  Karlie škrabadlo s ukrytou myškou 50x21x32cmŠkrabadlo MANON pískové 35x35x108cmŠkrabadlo Nabucco 60 x 40 x 136 cm
  Karlie škrabadlo s ukrytou myškou 50x21x32cmŠkrabadlo MANON pískové 35x35x108cmŠkrabadlo Nabucco 60 x 40 x 136 cm
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYŠikmá plocha
  Prostorově nenáročné
  Atraktivita pro zvíře
  Povedený design
  Rozumná cena
  Snadná montáž
  Snadná montáž
  Vysoká kvalita použitých materiálů
  Dobře navržené prvky
  ZÁPORYSlabý karton
  Tendence k posouvání
  Malá stabilitaVyšší cena
  SHRNUTÍPerfektní volba pro majitele malých prostor, jež potřebují zajistit zkracování drápků svého mazlíčka mimo nábytekSkvělá alternativa pro lehčí kočky, jež zde najdou zdroj odpočinku i zábavyTen nejluxusnější produkt pro větší místnosti, jenž udělá radost i těm nejnáročnějším zvířátkům
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Karlie škrabadlo s ukrytou myškou 50x21x32cm

  Typ: škrabadlo | Materiál: karton | Barva: zelená | Rozměr: 52 x 21 x 32 cm | Přibližná cena: 300 Kč

  Klady
  • Šikmá plocha
  • Prostorově nenáročné
  • Atraktivita pro zvíře
  Zápory
  • Slabý karton
  • Tendence k posouvání

  Prvním škrabadlem našeho přehledu je Karlie škrabadlo s ukrytou myškou. To vyniká především důmyslně ukrytou hračkou, jež se kočka při zastřihování svých drápků snaží ulovit.

  Podstatným kladem je též zešikmení plochy, jež činnost zvířátkům značně usnadňuje a napomáhá ke zvýšení stability celého zařízení. To je navíc velmi drobných rozměrů, díky čemuž není problém jej umístit prakticky kamkoliv, aniž by zbytečně rušilo prostor.

  Nejvýraznějším nedostatkem je potom fakt, že škrabadlo je vyrobeno z kartonu. Jeho životnost se tak počítá maximálně na měsíce a již v průběhu používání je nutné počítat s nepořádkem. Nepotěší ani nízká hmotnost, díky níž má výrobek tendenci se neustále posouvat.

  Celkově se však jedná o povedený model, jehož provedení zcela odpovídá nízké ceně. Nenáročné kočičky a jejich majitele však zcela jistě potěší.

  Recenze: Škrabadlo MANON pískové 35x35x108cm

  Typ: škrabadlo s odpočívadly | Materiál: sisal | Barva: béžová | Rozměr: 35 x 35 x 108 cm | Přibližná cena: 700 Kč

  Klady
  • Povedený design
  • Rozumná cena
  • Snadná montáž
  Zápory
  • Malá stabilita

  Pro aktivní kočky, jež musí mít ke své spokojenosti přehled o okolním dění, je určeno škrabadlo MANON pískové 35x35x108c. To je určeno všem, kteří chtějí i ve svých menších bytech vytvořit kočkám luxusní prostředí.

  Největší výhodu představuje luxusně provedený design. Díky němu je možné výrobek umístit prakticky kamkoliv, aniž by působili nepatřičně. Zařízení se též může pochlubit velmi dobrým poměrem cena/kvalita, jelikož použitá sisalová vlákna jsou velmi odolná a model tak vydrží sloužit dlouhé roky. Sestavení domečku zvládnou i ti největší amatéři.

  Největším nedostatkem je značná nestabilita škrabadla. Především hmotnější vykastrované kočky se velmi rychle mohou postarat o jeho převržení a poškození. Proto je dobré při nákupu důkladně zvážit, jak těžké zvíře jej bude používat.

  Model MANON je výbornou volbou pro všechny majitele drobnějších mazlíčků, kteří jim chtějí dopřát prostor pro pohodlné sledování okolí, stejně jako pro zkrácení svých drápků.

  Recenze: Škrabadlo Nabucco 60 x 40 x 136 cm

  Typ: škrabadlo s odpočívadly | Materiál: sisal – plyš | Barva: šedo-bílá | Rozměr: 60 x 40 x 136 cm | Přibližná cena: 1 300 Kč

  Klady
  • Snadná montáž
  • Vysoká kvalita použitých materiálů
  • Dobře navržené prvky
  Zápory
  • Vyšší cena

  Mezi ta nejlepší zařízení, jež uspokojí i ty nejnáročnější domácí mazlíčky, patří škrabadlo Nabucco. To boduje jednak velmi odolným použitým materiálem, jednak perfektně navrženými jednotlivými prvky, díky nimž se kočka bude v domečku cítit skutečně jako doma.

  Výhodu představuje rovněž velmi snadná montáž, jež nebude činit problémy ani těm, jež si s návody ke složení příliš nerozumí.

  Největším negativem je potom především vcelku značný finanční obnos, jenž je nutné za pořízení produktu zaplatit. Ten je však vyvážen vysokou kvalitou celkového provedení škrabadla, jež zcela jistě nebude nutné měnit v horizontu několika let.

  Sečteno a podtrženo, škrabadlo Nabucco je skvělou alternativu pro majitele větších prostorů, jež chtějí svým miláčkům vytvořit ty nejlepší podmínky k životu.

  Nejprodávanější škrabadla pro kočky podle Heureky

  Jak správně vybrat škrabadla pro kočky?

  Základní rozhodnutí představuje volba toho správného typu škrabadla dle kočičích preferencí či dostupného prostoru. Důležité je zohlednit také rozdíly mezi odpočívadly a škrabadly, případně zvolit správný tvar a velikost relaxačního zařízení pro čtyřnohého mazlíčka. Samozřejmě je třeba vybrat i takový materiál, jenž poskytne dostatečnou míru odolnosti při současném zachování pohodlí.

  Druhy škrabadel

  V současné době je možné se na trhu setkat s čtyřmi různými druhy produktů. Ty se liší především způsobem umístění, a tak jsou každý vhodný do jiného druhu domácnosti. V následující tabulce je možné se s danými typy seznámit a zhodnotit jejich výhody či případné nevýhody:

  Druh škrabadlaUrčeníNa co dát pozor
  Závěsná škrabadlaDo malých prostorMusí být dobře dostupné
  Nástěnná škrabadlaZakrytí nerovností zdí, do menších prostoNutná včasná výměna, aby nedošlo k poškrábání zdí
  Škrabadla s míčkemPro aktivitní kočkyZabezpečení míčku
  Sestavy s boudouPro nejnáročnější zvířata a majitele velkých prostorVysoká cena, prostorová náročnost

  Kritéria výběru

  Odpočívadlo či škrabadlo?

  Zásadním parametrem, podle něhož je nutné se při nákupu orientovat, je vzájemný poměr odpočívadel a škrabadel. Zatímco aktivnější kočky potřebují pro své uspokojení prostor, kde se mohou vyřádit, zkrátit své drápky a odpočinek je až na posledním místě, pro starší zvířátka je vhodné vybírat takovou sestavu, jež obsahuje výraznější množství odpočinkových míst.

  Celkový počet jednotlivých prolézaček, míst pro škrábání a odpočinek potom ovlivňuje, nakolik v něm bude kočka spokojená a trávit svůj čas. Proto by výběr měl vždy odpovídat jednak naturelu daného zvířete, jednak jeho věku.

  Tvar a velikost

  Svou roli hraje rovněž i tvar a rozměry vybraného produktu. Ty jsou samozřejmě citelně limitovány rozměry místnosti, v níž bude škrabadlo umístěno. Obecně platí, že čím je zařízení vyšší, tím lépe, protože skýtá jednak horizontální, jednak vertikální prvky, jež kočky vítají s nadšením.

  V případě nákupu vyšší modelů je dobré volit takové, jež jsou osazeny dostatečně stabilní základnou. Jinak totiž může dojít k převržení škrabadla a poranění domácího mazlíčka. Ideální samozřejmě je vybírat produkt nabízející kromě místa pro zkrácení drápků i prostor pro odpočinek či pohybovou aktivitu.

  Materiál

  Jedním s klíčových atributů, jenž by měl ovlivnit finální rozhodnutí, je i užitý materiál. Ten tvoří rozhodující faktor při určování ceny výrobku. Ty nejlevnější produkty bývají z kartonu, přičemž jejich životnost je velmi omezená. Tvrzený papír se navíc velmi snadno roztrhá, a tak bude údržba domácího mazlíčka doprovázena každodenním úklidem natrhaných cárů kartonu.

  Mnohem výhodnější je tak volit škrabadla ze sisalu, dřeva, případně odolných látek, jež se ani pod kočičími drápky neroztrhají. Sisalová vlákna je navíc možné obnovit svépomocí, životnost takového modelu je tedy prakticky neomezená. Jednotlivé prvky – hračky, škrabací plochy, sloupky, by měly být vyměnitelné, jelikož se jedná o nejvíce zatěžované části celého zařízení.

  Průměr škrabacích sloupků

  Velmi důležitá je i mohutnost jednotlivých sloupků, jež kočky využívají k broušení svých drápků. Minimální průměr by měl být 11 cm. Obvykle je totiž možné se na trhu setkat s parametrem okolo 9 cm a méně. Tyto výtvory však dlouho nevydrží, jelikož tlakem kočičích tlapek dojde velmi rychle k jejich oslabení a porušení ve spojích.

  Nejprodávanější škrabadla pro kočky podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Podobné články