ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Malé spotřebiče

Odpeckovávač třešní

Máte zásobu třešní nebo višní, ale jejich vypeckování stále odkládáte, protože víte, že to zabere spoustu času? Pak by se hodilo mít po ruce odpeckovávač třešní a višní. Díky němu bude práce hotová o mnoho rychleji a ještě vám zbyde čas z odpeckovaných plodů upéct výborný koláč nebo připravit sladký džem. S výběrem poradíme v tomto článku.

Pohodlným použitím a kvalitními materiály se vyznačuje model Handy od Tescomy.

Nejlepší celkově

Odpeckovač třešní z plastu a nerezové oceli. Snadnou manipulaci doprovází jednoduchá údržba.

Nejlepší poměr ceny a kvality

Oblíbený model odpeckovávače s protiskluzovými nožkami. Mýt ho bez obav můžete v myčce.

Nejlepší levný

Levný model, na kterém si vyzkoušíte práci s peckovačem na třešně. Ke stolu se připevní přísavkou.

Nejlepší odpeckovávače třešní

Recenze Tescoma Handy – vypeckovávač z nerezové oceli

Tescoma Handy - odpeckovávač třešní Pro náročné

Značka: Tescoma | Materiál: plast, nerezová ocel, silikon | Rozměry: 27 × 15 cm | Vhodné do myčky: ano | Přibližná cena: 750 Kč

Klady
 • Kvalitní materiály
 • Snadná údržba
 • Skladnost
 • Pohodlná manipulace
Zápory
 • Pecka občas zůstane

Odpeckovávač třešní Tescoma Handy je důkazem, že i takto nenápadný kuchyňský pomocník může být vyrobený z prvotřídních materiálů. Část s trnem pro odpeckovávání je vyrobená z kvalitní nerezové oceli. U ostatních částí padla volba na odolný plast v kombinaci se silikonem, který objevíte u těsnících gumiček. Materiál slibuje dlouhou životnost výrobku.

Pokud bychom se měli podívat na další vlastnosti výrobku, během používání zjistíte, že vyniká svou snadnou manipulací. To samé lze říci i o sestavování, které vás čeká při každé údržbě. I ta je sama o sobě poměrně snadná, můžete totiž nechat myčku, ať se o ni postará. Do myčky lze vložit všechny části kromě rukojeti, která obsahuje nerezový trn.

Po sezóně stačí tento peckovač třešní pečlivě vymýt, rozložit a uschovat. Po rozložení se z něj stává skladný produkt. S ohledem na recenze ale musíme zmínit i nevýhodu, která se v nich často opakuje. Může se totiž stát, že vám čas od času v třešni uvízne pecka, a tak doporučujeme průběžnou kontrolu, že tento peckovač pracuje tak, jak by měl.

Recenze Leifheit 37211 – odpeckovávač s gumovými nožičkami

Recenze Leifheit 37211 - odpeckovávač třešní Zlatý střed

Značka: Leifheit | Materiál: plast, nerezová ocel | Rozměry: 16,5 × 15,8 cm | Vhodné do myčky: ano | Přibližná cena: 630 Kč

Klady
 • Gumové nožičky
 • Pogumovaná rukojeť
 • Vhodné do myčky
 • Precizní zpracování
Zápory
 • Bez výhrad

Peckovač na třešně Leifheit 37211 je příkladem toho, jak za přiměřenou cenu vyrobit praktické zařízení, jehož bytelnost si bude chválit nejeden zákazník. Popis výrobku slibuje, že za hodinu s ním zvládnete vypeckovat až 15 kg třešní a/nebo višní. Pravdou zůstává, že stále potřebuje ruku, která ho ovládá, i tak je to ale skvělé číslo. I kdyby bylo jen teoretické.

Do peckovače můžete vložit jak čerstvé, tak kompotované třešně. My jsme si na něm zamilovali způsob zpracování – konkrétně gumové nožičky a rukojeť. Díky protiskluzovým nožičkám se můžete při používání spolehnout na jeho stabilitu. Pogumovaná rukojeť zase zajistí, že se vám bude používat pohodlně a hlavně bezpečně, protože nevyklouzne z ruky.

Co se týče údržby, je tomu podobně jako u většiny produktů tohoto typu. Část s rukojetí s pístem je potřeba umýt ručně, zbytek zařízení můžete vložit do myčky. V případě skladování využijte možnosti peckovač složit do skladnějších rozměrů, které z něj udělají mističku. Ať hledáme, jak hledáme, k výrobku nemáme žádné zásadní výhrady.

Recenze odpeckovače Orion – levný peckovač třešní a višní

Recenze Odpeckovač Orion - odpeckovávač třešní Levný základ

Značka: Orion | Materiál: plast | Rozměry: 27 × 12 cm | Vhodné do myčky: ano | Přibližná cena: 280 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Vhodné do myčky
 • Přísavka pro připevnění ke stolu
 • Součástí balení náhradní těsnění
Zápory
 • Nižší kvalita provedení

Vypeckovávač na třešně od firmy Orion vám dá za nízkou cenu představu, jak takový výrobek funguje. Můžete si na něm otestovat, kolik času vám opravdu ušetří, aniž by to vaši peněženku bolelo. Nedostal sice žádné pojmenování, od ostatních vypeckovávačů ho ale poznáte podle červené barvy, která odděluje píst s miskou od spodní přihrádky na pecky.

Nižší cena se zde bohužel projevila v nižší kvalitě zpracování, zařízení nemusí působit moc bytelně. U části třešní se také může stát, že v nich pecka zůstane a bude nutné ji vyndat ručně. Obecně se ale jedná o oblíbený model vypeckovávače, který vám stále usnadní mnoho práce. A to nejen při práci, ale i během následné údržby – můžete ho totiž mýt v myčce.

Skvěle se tento model osvědčil i v jednoduchosti používání. Ve spodní části totiž disponuje přísavkou, s jejíž pomocí ho můžete připevnit ke stolu a zajistit mu tím stabilitu. Stačí otočit páčkou a ke stolu se sám přicucne. Kladně hodnotíme rovněž přítomnost náhradního těsnění v balení. Pokud by ale ani tak nestačilo, můžete si ho za pár korun dokoupit samostatně.

Nejprodávanější odpeckovávače na třešně

Jak vybrat odpeckovávač třešní

Výběrem produktů náš článek nekončí! V následujících řádcích vám přiblížíme, jak vypeckovávač třešní funguje, z jakých materiálů se vyrábí nebo jaké vychytávky může mít.

Proč si pořídit odpeckovávač třešní?

Odpověď je naprosto jednoduchá: ušetří vám spoustu práce. Pokud se během sezóny pravidelně dostáváte k velkému množství třešní nebo višní, které je nutné vypeckovat, určitě víte, že se za touto činností skrývá hromada času. Není to náročná práce, ale jistě byste ten čas dokázali strávit i jinak. Například následným pečením bublaniny nebo přípravou džemu.

Každý model odpeckovávače si poradí s čerstvými plody. Problémy však nemívají ani s kompotovanými nebo dokonce mraženými třešněmi. Obzvláště u dražších a bytelných modelů můžete otestovat, kolik práce odvedou s mraženým ovocem. Plody se nerozmačkají, naopak. Zůstávají celé a připravené pro své další zpracování do výborných pokrmů.

Jak funguje odpeckovávač na třešně?

Není to žádná věda. Odpeckovač třešní se obvykle skládá ze tří hlavních částí. Těmi jsou rukojeť s pístem, mistička pro dávkování třešní a spodní přihrádka, do které padají pecky. Vypeckovaná třešeň nemá kam spadnout, proto mějte po ruce mísu, do které se skutálí.

Jednotlivé části zasunete do sebe a můžete začít s odpeckováváním. Do žlábku v horní části se nahází pár třešní/višní, které budou postupně propadávat pod píst. Po jeho zmáčknutí z třešně vypadne pecka a žlábek opouští vypeckovaný plod. Zde přichází na řadu zmiňovaná mistička, kterou umístíte pod ústí žlábku, a ve které se budou třešně volně hromadit.

U některých modelů se stává, že u pár kousků nedojde k perfektnímu protlačení pecky, a tak bude nutné ji vyndat ručně. Od zařízení ale budete mít třešeň alespoň nakrojenou, proto nebude problém z ní pecku vyndat. Díky snadnému principu fungování se modely vyznačují jednoduchou obsluhou. S trochou opatrnosti vám tak mohou pomáhat i větší děti.

Jak funguje odpeckovávač na třešně - odpeckovávač třešní

Materiál odpeckovače třešní

Použitý materiál hraje důležitou roli u každého produktu. V tomto případě se nenabízí pestrá variabilita materiálů, to ale neznamená, že by neměly vliv na kvalitu výsledného produktu.

V podstatě žádnému odpeckovači nechybí plast, ze kterého obvykle bývá vyrobena většinová část výrobku. U pístu, který vytlačuje pecku z třešně, se často používá nerezová ocel. Součástí odpeckovače ovšem bývá ještě těsnění, které zabraňuje propadávání třešní do spodní přihrádky. Právě toto těsnění bývá vyrobené ze silikonu a obvykle jsou v balení alespoň dvě.

Vychytávky vypeckovávače třešní

Faktorů, podle kterých vybírat vypeckovávač třešní, není mnoho. Rozhodující pro vás bude pravděpodobně jeho cena, případně použitý materiál nebo ověřená značka. Před výběrem ale přijde vhod vědět, že se u některých modelů můžete setkat s přídavnými vlastnostmi.

Nejčastěji se setkáte se způsobem řešení stability. Představte si, že položíte vypeckovávač na stůl, ale po stlačení pístu se pokaždé o nějaký ten centimetr pohne. Aby vás tohle během používání neobtěžovalo, bývají vybavené protiskluzovými pogumovanými nožkami. Setkat se také můžete s přísavkou, se kterou přiděláte výrobek ke stolu ještě o něco pevněji.

Praktická je rovněž pogumovaná rukojeť, která neklouže z ruky, a vy se můžete plně soustředit na to, co děláte. Manipulace je díky tomu pohodlnější a rovněž také bezpečnější. Před koupí se zajímejte také o skladnost vypeckovávačů. Určitě je vhodné mít možnost je po sezóně složit do kompaktních rozměrů a uložit někam, kde je za rok zase najdete.

Vychytávky vypeckovávače třešní - odpeckovávač třešní

Údržba odpeckovávače

Vypeckovávač na třešně doporučujeme po každém použití důkladně umýt. Třešně a višně mohou v procesu vypeckovávání trochu prskat, proto za a) vybavte sebe starým tričkem, kterému flíčky neublíží a za b) počítejte s tím, že bude potřeba vypeckovávač rozebrat a umýt.

Následující řádky vás ale potěší. Podstatnou část údržby za vás totiž vyřeší myčka nádobí. Většinovou část odpeckovávače opravdu můžete mýt v myčce. Pokud si nebudete jistí, koukněte do popisu výrobku, bývá to u nich uvedené. Jednotlivé části nejdříve rozložte. Rukojeť s pístem je často jediná část, kterou bude zapotřebí pečlivě umýt pod proudem vody.

Jak rychle vypeckovat třešně

Nevěříte tomu, že peckovač třešní a višní odvede stoprocentní práci, a tak raději zůstanete u ručního vypeckovávání? Pak by se vám možná hodilo vědět, jak si práci usnadnit.

1) Jen rukama

Pokud u sebe nemáte nic, čím byste z třešně mohli vytlačit pecku, spoléhejte na své šikovné ruce. Třešeň trochu zmáčkněte, pootevřete prsty a vytáhněte pecku. Třešeň zůstane trochu pomačkaná, ale do zavařenin či dortů ji můžete použít i nevzhlednou. Chuť bude stále skvělá.

2) S nožem

Nepředstavujte si řeznickou kudlu, stačí malý kapesní nožík. Třešeň objedete nožíkem po celém jejím obvodu až do takové hloubky, kde se nachází pecka. Obě půlky od sebe oddělíte a vytáhnete pecku. Třešeň by měla zůstat „hezčí“, než tomu bude v předchozí variantě.

Náš tip

Tupý nůž je noční můrou každé hospodyňky. V dalším z našich článků vyberete kuchyňský brousek pro maminku i pořádnou brusku nejen na nože do tatínkovy dílny.

3) Láhev a špejle/brčko

Třetí způsob je o něco sofistikovanější než předchozí dva. Třešeň položíte na vršek lahve bez víčka, vezmete brčko nebo špejli a protlačíte pecku. Pecka propadne do lahve, ale pozor, třešeň by neměla! Vyberte takovou lahev, jejíž hrdlo je spíše užší, aby třešeň nepropadla.

Pokud se vám nepodaří sehnat vhodnou lahev, využijte trychtýře. Ten vložíte do lahve, třešeň do něj a můžete vypeckovávat. Třešeň nepropadne a pecka zůstane v trychtýři. Z něj ji pak můžete vytlačit opět špejlí nebo brčkem, záleží na tom, co máte po ruce. Jelikož jsou ale brčka měkká a snadno ohebná, vyplatí se vyzkoušet špejli nebo něco jiného s podobnou délkou.

4) Dvě prkénka

Na poslední způsob můžete použít jakékoliv dvě pomůcky s rovnými plochami, nemusí se jednat pouze o prkénka. Na jednu z nich vedle sebe vyskládáte třešně, ideálně doprostřed. Druhým prkénkem (talířkem, zapékací miskou,…) na třešně/višně shora tlačíte. Můžete i zakroužit. Výsledkem jsou rozmačkané plody, ze kterých už pecky snadno dostanete.

Náš tip

Podařilo se vám třešně efektivně zbavit pecek? Výborně! Teď se můžete pustit do přípravy sladkého koláče. Upečte ho v nové troubě, kterou vyberete u nás. S přípravou těsta pomůže kuchyňský robot, který je v kuchyni považovaný za nenahraditelného parťáka.

Kde koupit odpeckovávač třešní?

Kvalitní odpeckovač třešní a višní by neměl být problém pořídit v kuchyňských potřebách specializovaných obchodů. Pokud si ho ale chcete vybrat v klidu doma, mějte při ruce náš článek a e-shopy Tescoma a 4home. Zatímco Tescoma nabídne i další varianty odpeckovávačů, 4home vás vybaví i zavařovacími sklenicemi včetně samostatných víček.

Nejoblíbenější značky

Tescoma

V oblasti kuchyňských potřeb je Tescoma známou společností. Založena byla roku 1992 ve Zlíně, dnes jsou ale její produkty známé po celém světě. Jelikož patří mezi největší výrobce kuchyňských potřeb, odpeckovávač na třešně nesmí v jejím sortimentu chybět. Za své kvalitní výrobky byla nejednou odměněna prestižními oceněními. Na svém kontě má rovněž patenty.

Logo Tescoma - odpeckovávač třešní

Leifheit

Značku Leifheit má většina z nás spojenou zejména s domácími potřebami např. pro úklid. Tato německá společnost se ovšem také postupně rozrůstá a s tím se rozšiřuje i její specializace. Výrobky vynikají svou kvalitou a německou precizností. Jsou chytré, funkční a poctivě zpracované. To samé bychom mohli říct i o jejím vypeckovávači třešní.

Logo Leifheit - odpeckovávač třešní

Orion

Orion je název pro českou rodinnou firmu, která na trhu působí od roku 1993. Nejen na vypeckovávači, ale i na jejích dalších produktech je zřetelná snaha o vytvoření kvalitního produktu do každé domácnosti. Ceny nešplhají do nebes, naopak. Mnoho výrobků se vyznačuje cenovou dostupností. Společnost úspěšně pronikla i na zahraniční trhy.

Logo Orion - odpeckovávač třešní

Kolik stojí peckovač na třešně?

Cena do 500 Kč

Cenové rozpětí odpeckovávačů višní a třešní není příliš široké. Naprostou většinu produktů bychom mohli rozdělit do dvou cenových kategorií. V té první narazíte na jednoduché ruční odpeckovávače, případně základní varianty podobné námi vybraným modelům.

Cena nad 500 Kč

U většiny odpeckovačů třešní a višní v této cenové kategorii se můžete spolehnout na kvalitní materiály a bytelné zpracování. Mnoho z nich rovněž disponuje drobnostmi pro zefektivnění práce. Jen pár modelů dosáhne na hranici 1 000 Kč nebo více, většina se pohybuje pod ní.

Ukázka práce s odpeckovačem Tescoma Handy

Nejoblíbenější odpeckovávače třešní

Mohlo by vás zajímat:

Test tlakových hrnců

Nejlepší domácí pekárny na chleba

Nejlepší zmrzlinovače

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (50 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář