ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Zahrada > Bazénové příslušenství

Krycí plachty na bazén

Pokud jste se rozhodli koupit nebo vybudovat bazén, určitě přemýšlíte o tom, jaké příslušenství k němu budete potřebovat. Základem je určitě kvalitní krycí plachta. Ta se postará o to, že vám do bazénu nenapadají nečistoty. Navíc zajistí, že se bude vypařovat méně vody a sníží množství bazénové chemie, které je potřeba používat. Přinášíme vám článek o nejlepších krycích plachtách na bazény všech druhů.

Máte-li obdélníkový bazén, dobrou volbou může být levná, ale kvalitní krycí plachta s konstrukcí Bestway 2,59 × 1,7 m. Pro kruhový bazén vyzkoušejte praktický krycí stan – Zastřešení Pool House XXL, pod kterým si můžete po koupání i posedět.

Nejlepší obdélníková plachta

Obdélníková krycí plachta na bazén se stahovacím páskem pro upevnění.

Nejlepší kruhová plachta na bazén

Kruhová krycí plachta se speciální vrstvou odolnou proti počasí.

Nejlepší stan nad bazén

Praktický stan nad bazén, který zároveň ohřívá vodu pomocí skleníkového efektu.

Nejlepší krycí plachty na bazén

Recenze krycí plachty na bazén Bestway 2,59 × 1,7 m – nejlepší obdélníková krycí plachta

Recenze krycí plachty na bazénBestway 58105 krycí plachta na bazén Pro náročné

Značka: Bestway | Typ: jednoduchá krycí plachta | Tvar: obdélník | Rozměr: 264 × 174 cm | Uchycení: stahovací pásek | Barva: modrá | Materiál: polyethylen

Klady
 • Nízká cena
 • Uchycení pomocí pásku
 • Pevný, kvalitní materiál
Zápory
 • Pouze jednoduchá krycí plachta

Jednoduchá krycí plachta na bazén Bestway 58105 se bude dobře vyjímat na jakémkoliv obdélníkovém bazénu ve chvílích, kdy ho zrovna nepoužíváte. Plachta je vyrobena z kvalitního polyethylenu, což je pevný materiál, který není snadné poškodit. I díky tomu je plachta velmi odolná a bude vám dobře sloužit.

Rozměry plachty jsou 264 na 174 centimetrů. Plachta je vhodná na jakýkoliv bazén o něco menších rozměrů než jsou tyto. Snadno jí uchytíte pomocí speciálního stahovacího pásku. Plachta je vybavena dírami, kterými může volně odtékat dešťová voda, aby se plachta neprotrhla.

Plachtu koupíte za opravdu nízkou cenu, což je důsledkem toho, že nemá žádné speciální funkce. Tomu, kdo ale potřebuje plachtu zejména proto, aby ochránila jeho bazén před nečistotami a přílišným vypařováním, poslouží velmi dobře.

Recenze krycí plachty Marimex Supreme 5,48 m – nejlepší kruhová krycí plachta

Recenze krycí plachty na bazénMarimex krycí plachta SUPREME 5,48 m Zlatý střed

Značka: Marimex | Typ: jednoduchá krycí plachta | Tvar: kruh | Rozměr: průměr 548 cm | Uchycení: lanko a napínák | Barva: modročerná/zelenočerná | Materiál:

Klady
 • Speciální ochranná vrstva
 • Uchycení pomocí lanka a napínáku
 • Pro větší kruhové bazény
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nelze zvolit barvu

Máte-li doma kruhový nadzemní bazén, vyzkoušejte krycí plachtu Marimex Supreme 5,48 m. Tato jednoduchá krycí plachta je uzpůsobena tak, aby ochránila bazén před nečistotami a rychlým ochlazováním vody. Nasaďte ji vždy, když se zrovna nekoupete.

Tato plachta je vybavena speciální ochrannou vrstvou Supreme Guard, která zajišťuje, že je plachta odolnější a pevnější. Lépe se vyrovnává také s rozmary počasí. Přesto to není zazimovací plachta a není určena do teplot pod bodem mrazu.

Nevýhodou plachty k bazénu je, kromě vyšší ceny, zejména nemožnost zvolit si požadovanou barevnou kombinaci. Plachta je dodávána v modročerné nebo zelenočerné barvě, při objednání si ale nemůžete vybrat a barva tak pro vás bude překvapením. Na bazén poté plachtu uchytíte za pomocí speciálního lanka a napínáku, které jsou součástí balení.

Recenze krycího stanu na bazén Zastřešení Pool House XXL – nejlepší krycí stan na bazén

Recenze krycí plachty na bazén Zastřešení Pool House XXL Levný základ

Značka: Marimex | Typ: krycí stan | Tvar: kruh | Rozměr: 600 × 520 × 280 cm | Uchycení: – | Barva: zelená | Materiál: polyester

Klady
 • Ohřev vody skleníkovým efektem
 • Lze využít i jako altán
 • Jednoduchá montáž
 • Dobrá cena
Zápory
 • Nepříliš stabilní

Pro ty z vás, kteří nechtějí neustále nandávat a sundávat plachtu, je ideální krycí stan Pool House XXL. Ten je vhodný pro všechny druhy bazénů i vířivek s průměrem do 4,57 metru. Zatímco vrchní část je vyrobena z neprůhledné plachty, boční části jsou průhledné, takže si uvnitř budete připadat skoro stejně jako kdyby bazén zakrytý nebyl.

Díky skleníkovému efektu se navíc voda uvnitř bazénu postupně pomalu ohřívá a zůstane déle teplá. Tomu napomáhá i zpomalení vypařování, ke kterému po instalaci krycího stanu dochází. Bohužel konstrukce krycího stanu není příliš odolná a stabilní, takže při horším počasí vám neposlouží moc dobře a bude lepší použít klasickou krycí plachtu.

Tento krycí stan je vhodný pro všechny, kteří chtějí pod stanem i sedět, nebo se koupat. Skvělá je i jeho multifunkčnost, protože není problém stan používat i jako pergolu nebo altán, pokud zrovna nemáte postavený bazén.

Srovnání 6 krycích plachet na bazén

Název Shrnutí
TOP krycí plachty na bazén
1. Recenze krycí plachty na bazénBestway 58105 krycí plachta na bazén Bestway 58105 krycí plachta na bazén Obdélníková krycí plachta na bazén se stahovacím páskem pro upevnění. Zjistit cenu
2. Recenze krycí plachty na bazénMarimex krycí plachta SUPREME 5,48 m MARIMEX krycí plachta SUPREME 5,48 m Kruhová zakrývací plachta na nadzemní bazén s průměrem okolo 6 metrů. Zjistit cenu
3. Recenze krycí plachty na bazén Zastřešení Pool House XXL

Zastřešení Pool House XXL

Průhledný krycí stan na velké zahradní bazény s několika vstupními otvory. Zjistit cenu
4. Krycí plachta na kulatý bazén Intex 3,66 m – recenze a porovnání krycích plachet na bazény Kruhová krycí plachta Intex 3,66 m Letní kruhová krycí plachta pro bazény INTEX Metal Frame o průměru 3,66m. Vybavená otvory pro odvod dešťové vody. Zjistit cenu
5. Recenze krycí plachty na bazén Kryt na bazén PE kulatý 540 cm Kryt na bazén PE kulatý 540 cm Krycí plachta na bazén z vysoce kvalitního polyethylenu. Zjistit cenu
6. Recenze Krycí plachta pro bazény TampaIntex Easy Set Krycí plachta pro bazény Tampa/Intex Easy Set 3,05 m Kruhová krycí plachta, která se uchycuje přetažením přes hranu bazénu. Zjistit cenu

Nejprodávanější krycí plachty na bazén podle Heureky

Jak vybrat krycí plachtu na bazén

Kupujete-li krycí plachtu na bazén určitě si kladete otázku, jak vybrat tu správnou krycí plachtu na bazén. Existuje totiž několik typů krycích plachet s různými funkcemi. Zapomenout byste neměli ani na to, jak se o krycí plachtu starat a jak ji správně nainstalovat. Níže vám přinášíme průvodce tím, co byste měli vědět ještě před koupí krycí plachty na bazén.

Proč si pořídit krycí plachtu na bazén?

Pokud právě kupujete nový bazén, možná si říkáte, proč je nutné si plachtu na bazén pořídit. S její koupí ale určitě neváhejte. Díky zakrývací plachtě na bazén si ušetříte spoustu peněz i energie. Hlavní funkcí je ochrana bazénové vody před znečištěním. Když budete používat krycí plachtu, tak ve chvílích, kdy se v bazénu nikdo nekoupe, nenapadá do vody tolik nečistot a neutopí se v ní tolik hmyzu. Dále krycí plachta napomůže pomalejšímu chladnutí vody a odpařování použité chemie do bazénu, což určitě dříve či později oceníte.

Typy krycích plachet na bazén

Není krycí plachta jako krycí plachta. Během vybírání určitě zjistíte, že existuje několik typů krycích plachet, mezi kterými se budete muset rozhodnout.

Náš tip

Zajímáte-li se o solární plachtu na bazén, můžete využít samostatný článek, který jsme pro vás o těchto plachtách sepsali.

Jednoduchá krycí plachta

Nevyžadujete-li od plachty na zakrytí bazénu nic speciálního, tak bude jednoduchá zakrývací plachta dobrou volbou. Její primární funkcí je ochrana bazénové vody před nečistotami, ale poslouží i jako bariéra proti odpařování vody nebo bazénové chemie. Voda vám také bude přes noc nebo v chladných obdobích pomaleji chladnout. Krycí plachta na bazén také může zabránit nepříjemné nehodě v podobě pádu mazlíčka nebo dítěte do bazénu (lze použít i nafukovací polštář do bazénu). Můžete ji použít na nadzemní i zabudované bazény a je k sehnání v široké škále velikostí a rozměrů.

Solární krycí plachta

Solární krycí plachta je vhodná pro ty, kteří vždycky chtějí mít svůj bazén o několik stupňů teplejší. Funguje stejně jako běžná krycí plachta, ale navíc využívá sluneční energii ve váš prospěch a neustále ohřívá vodu ve vašem bazénu. Obvykle sice opravdu prohřeje jen horních pár centimetrů vody, ale je to levný a jednoduchý způsob, jak zvýšit teplotu vody ve svém bazénu alespoň o trochu.

Náš tip

Sluneční energii využívají i jiné typy ohřevů bazénové vody. Výběr těch nejlepších a průvodce najdete v našem článku zde.

Zazimovací krycí plachta

Skvělým pomocníkem během období, kdy se v bazénu nekoupete, je zazimovací krycí plachta. Díky ní nebudete mít s přípravou bazénu na koupací sezónu zdaleka tolik práce jako mají ti, kteří si tuto plachtu nepořídí. Zazimovací plachta ochraňuje vodu před řadou nečistot a také před mrazem. Až se na jaře rozhodnete bazén odkrýt, není nutné odpouštět zbylou vodu a bazén mechanicky čistit. Naopak stačí aplikovat bazénovou chemii, pustit filtraci a brzy se budete moci bez problémů znovu koupat.

Navíjecí krycí plachta

Všechny výše uvedené typy krycích plachet na bazén mohou být zároveň navíjecími. Díky mechanismu navíjení ušetříte spoustu práce a starostí, až se budete snažit plachtu z bazénu sundat, a navíc nedojde k uvolnění všech nečistot z plachty přímo do bazénové vody. Stejně tak si s navíjecí plachtou výrazně usnadníte její nasazování. Ideální je tento systém zejména u větších bazénů.

Krycí stan na bazén

Krycí stan na bazén sice není přímo plachta, ale plní podobnou funkci, navíc můžete bazén využívat, i když je nasazený. Vyrábí se nejrůznější druhy a tvary těchto krycích stanů, takže si můžete vybrat takový, který se bude na vaši zahradu dobře hodin a zároveň ochrání váš bazén.

Plachty na bazén

Tvar a rozměry krycí plachty

Víte-li, jaký typ krycí plachty hledáte, to první, co byste měli zvážit, jsou rozměry krycí plachty. Ne každá plachta samozřejmě bude vyhovovat velikosti a tvaru vašeho bazénu. Nejobvyklejší jsou obdélníkové plachty různých rozměrů. Často se setkáte také s kruhovými plachtami na nadzemní bazény. Mnohé firmy také nabízejí možnost nechat si vyrobit krycí plachtu na zakázku, protože u atypických bazénu pravděpodobně mezi konfekčními plachtami neseženete tu pravou.

Vlastnosti krycí plachty

Při koupi zvažte samozřejmě i další vlastnosti krycí folie na bazén. Všímejte si, jakou životnost krycí plachty výrobce uvádí. Některé plachty jsou totiž nevídaně levné, ale nevydrží vám dlouho. Jiné mohou mít životnost až deset let. Životnost je samozřejmě ovlivněna i tím, jak s plachtou zacházíte a jak se o ní budete v následujících letech starat.

Klíčová je při výběru krycí plachty také její gramáž. Gramáž udává, jak bude použitý materiál těžký a tím pádem ovlivňuje hmotnost plachty. Gramáž ale ovlivní i odolnost plachty a její vlastnosti, takže byste nutně neměli vybírat plachtu s nejnižší gramáží.

Pozornost je dobré věnovat i jednotlivým vrstvám plachty. Některé plachty obsahují pouze jednu vrstvu, zatímco jiné až tři. Mohou to být například nepromokavá vrstva, nebo ochranná vrstva, která bude bránit vaši plachtu před protržením.

Jak se plachta na bazén uchycuje?

U menších bazénů je obvykle uchycení zakrývací plachty na bazén velmi jednoduché. Provádí se pomocí speciálního lanka a napínáků, které umožní uchycení plachty. Některé bazény mají přímo na sobě připevněná kovová oka, do kterých se plachta uchycuje. U větších bazénů může být potřeba provést uchycení plachty ve více lidech, ideální je samozřejmě navíjecí plachta, která se postará o většinu práce za vás.

ChytrýVýběr radí

Bojujete-li s připevněním krycí plachty na bazén, existuje hned několik triků, které můžete použít. Oblíbené je například zavěšení plachty pomocí vodou naplněných PET lahví.

Plachty na bazén

Kde koupit krycí plachtu na bazén?

Po krycí plachtě na bazén se můžete porozhlédnout již při koupi bazénu. Mnohdy totiž výrobci nabízejí plachty přesně na míru na konkrétní bazén. Zajímavou nabídku krycích plachet má eshop Kokiskashop.cz, kde najdeme zejména modely od značky Marimex. Hledáte-li krycí stan, několik modelů nabízí eshop Bazenyshop.cz. Rychlé doručení a mnoho levných krycích plachet najdete na Alza.cz. Srovnat si jednotlivé nabídky a ceny u různých prodejců můžete na Heurece.

Nejoblíbenější značky krycích plachet na bazén

Krycí plachty na bazén Marimex

Česká značka Marimex je známá svými nadzemními bazény a příslušenstvím, které k nim vyrábí. Seženete u nich celou řadu krycích plachet, solárních plachet a také stany na bazény. Jsou populární pro své přístupné ceny a kvalitní zboží.

Krycí plachty Marimex

Krycí plachty na bazén Bestway

Firma Bestway prodává také celou řadu krycích plachet na bazény za velmi nízké ceny, ale v dobré kvalitě. Seženete u nich plachty na kruhové i obdélníkové bazény mnoha různých rozměrů s různorodými způsoby uchycení.

Krycí plachty Bestway

Cena krycí plachty na bazén

Do 500 Kč

Jednoduché krycí plachty na většinu menších zahradních bazénů můžete bez problémů pořídit za tuto cenu. Nemůžete čekat žádné pokročilé funkce, ale na druhou stranu najdete některé modely z opravdu kvalitních materiálů s dobrou životností.

Od 500 do 2 000 Kč

Takovou cenu můžete očekávat, pokud se rozhodnete koupit si solární plachtu, zimní plachtu na bazén, nebo některou z lepších jednoduchých krycích plachet.

Nad 2 000 Kč

Nejdražší jsou různé druhy zavinovacích plachet a také stany na bazén, jejichž cena se pohybuje v řádech tisíců. Běžné krycí plachty obvykle této ceny již nedosahují, pokud nejsou vyrobeny z prémiových materiálů.

Představení černé a modré krycí plachty na bazén s úchyty

Nejoblíbenější bazénové plachty na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (11 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář