ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší varné konvice na indukci

Datum 26.8.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Také si nedovedete představit ráno bez šálku dobré kávy či teplého čaje? A věděli jste, že existuje rychlejší způsob, jak uvařit vodu, než s použitím rychlovarné konvice? Pokud vlastníte indukční desku, zvažte koupi varné konvice na indukci. Tyto stylové kousky umí vodu ohřát nejen rychleji, ale také mnohem úsporněji. Další výhody a rady, jak vybrat tu nejlepší konvici na indukční desku, najdete v následujícím článku. Vítězem testu se stala indukční konvice na vodu Kela Varus s objemem neuvěřitelných 3 l.

Nejlepší celkově

Luxusní varná konvice na indukci. Skvělý design a velký objem.

Nejlepší cena/kvalita

Varná konvice na indukci pro přípravu kávy. Speciální úzká hubice pro stálý proud vody.

Levný základ

Levná varná konvice na indukci. Bytelná konstrukce a dostatečný objem.

Nejlepší varné konvice na indukci

Recenze Kela Varus 3 l – Designová konvice na indukci s velkým objemem

Varná konvice na vodu Kela Varus Pro náročné

Objem: 3 litry | Materiál: nerezová ocel | Píšťalka: ano | Rukojeť: guma | Vhodné do myčky: ne | Přibližná cena: 1 300 Kč

Klady
 • Velký objem
 • Krásný design
 • Pogumovaná rukojeť
 • Tlačítko na odklopení píšťalky
 • Tichá píšťalka
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena
 • Vyšší hmotnost

Vítězem našeho testu je bezesporu varná konvice na vodu Kela Varus 3 l. Tato stylová kráska se může pochlubit nejen luxusním designem, ale především kvalitním zpracováním a nezvykle velkým objemem.

Konvice vás na první pohled zaujme svým skutečně jedinečným vzhledem. Elegantní černá spolu se stříbrnými doplňky tvoří vskutku dokonalou kombinaci. Konvice Kela skvěle zapadne do každé kuchyně, ale nejvíce se hodí do moderních interiérů. Hlavní předností tohoto modelu je bytelná konstrukce z vysoce kvalitní nerezové oceli. Ta má však za následek vyšší hmotnost, která je do jisté míry dána také větším objemem konvice.

Chválíme pogumovanou rukojeť, díky níž je manipulace snadná a pohodlná i s plnou konvicí. Další výhodou je signální píšťalka umístěná na konci nalévací hubice. Na rukojeti se nachází šikovná páčka pro praktické otevírání píšťalky. Při nalévání horké vody tak nehrozí opaření či kontakt s párou. S objemem 3 l je konvice Kela vhodná spíše pro větší domácnosti.

Recenze Hario Buono 1,2 l – Varná konvice pro přípravu kávy

Varná konvice na kávu Zlatý střed

Objem: 1,2 litry | Materiál: nerezová ocel | Píšťalka: ne | Rukojeť: plast | Vhodné do myčky: – | Přibližná cena: 1 000 Kč

Klady
 • Kompaktní rozměry
 • Ideální pro přípravu kávy
 • Stálý proud vody
 • Atraktivní design
Zápory
 • Menší objem
 • Chybí píšťalka

Pro milovníky dobré kávy je perfektním řešením indukční konvice Hario Buono 1,2 l. Díky speciálně upravené tenké hubici je proud vody slabší a stálý, což má výrazný vliv na výslednou chuť nápoje.

Na varné konvici Hario oceňujeme především unikátní nalévací hubici. Tenký a rovnoměrný proud horké vody je ideální pro přípravu kávy pomocí dripperu či chemexu. Pochvalovat si jej budou i klasici, kteří nedají dopustit na tradičního „turka“ či si rádi dopřejí šálek dobrého čaje. Díky slabému proudu budete mít množství vody v šálku vždy pod kontrolou.

Indukční konvice na vodu Hario Buono se pyšní pevným tělem z nerezové oceli. Jedná se o bytelný materiál, který zaručí dlouhou životnost. Rukojeť vyrobená z odolného plastu perfektně padne do ruky a usnadňuje manipulaci s konvicí. Plusem je atraktivní design v japonském stylu. Jako nevýhodu vidíme menší objem, který pro větší domácnosti nemusí být dostatečný, a absenci píšťalky.

Recenze Lamart LT7004 Lumier 2 l Levný čajník na indukci pro nenáročné

Levná varná konvice na indukci Levný základ

Objem: 2 litry | Materiál: nerezová ocel | Píšťalka: ano | Rukojeť: plast | Vhodné do myčky: ano | Přibližná cena: 400 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Povedený design
 • Dostatečný objem
 • Píšťalka
Zápory
 • Teplá rukojeť při vaření

Méně náročným uživatelům, kteří hledají kvalitní a zároveň cenově dostupné řešení, rádi doporučíme varnou konvici Lamart Lumier 2 l. Tento čajník na indukci je spojením kvalitního provedení a skvělého designu.

Pokud do konvice nechcete investovat vyšší částky, pak vás tento kousek rozhodně nezklame. Konvice disponuje dostatečným objemem, na jedno použití v ní uvaříte až 2 l vody. Kvalitní dno dobře vodí teplo, a voda se tak uvaří opravdu velmi rychle. Tělo varné konvice je vyrobeno nerezové oceli, což zaručuje lehkost a odolnost zároveň. Nerez je však náchylnější k poškrábání, takže při mytí nepoužívejte drátěnku. Údržbu vám velmi usnadní fakt, že konvice je vhodná i do myčky. Líbí se nám praktický knoflík pro bezpečné otvírání signální píšťalky. Při zalívání nápoje tak nepřijdete do styku s párou. Jedinou výtku máme k rukojeti z odolného plastu, která může být při vaření trochu teplejší.

Lamart LT7004 Lumier 2 l je kvalitní konvice na indukci, která skvěle plní svůj účel, a navíc vypadá opravdu dobře. Elegantní, byť neutrální design se hodí do každé kuchyně.

Test a porovnání varných konvic na indukci

Kela Varus 3 l Hario Buono 1,2 l Lamart Lumier 2 l CS Solingen Aquatic 5 l Metalac 2 l Banquet Cara 1,3 l Orion Wooden 3,5 l
Varná konvice Kela Varus Pro náročné Varná konvice na kávu Zlatý střed Levná varná konvice na indukci Levný základ Velká varná konvice na vodu Smaltová varná konvice Metalac Konvice na indukci Banquet Varná konvice na indukci Orion
Přibližná cena 1 300 Kč 1 000 Kč 400 Kč 1 200 Kč 800 Kč 250 Kč 2185 Kč
Objem 3 l 1,2 l 2 l 5 l 2 l 1,3 l 3,5 l
Materiál nerezová ocel nerezová ocel nerezová ocel nerezová ocel smalt nerezová ocel nerez
Píšťalka ×
Rukojeť guma plast plast silikon plast plast plast
Vhodné do myčky ×
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

Nejoblíbenější varné konvice na indukci podle Heureky

Jak vybrat varnou konvici na indukční desku

Aby varná konvice splnila svůj účel na výbornou, je potřeba věnovat výběru dostatečnou pozornost. Měli byste zohlednit hned několik důležitých parametrů, které vám představíme na následujících řádcích. Zastavme se ale na chvíli u výhod, které varné konvice na indukci představují.

Pokud máte doma indukční desku, tak jistě víte, že tato moderní technologie představuje skutečně rychlý a úsporný způsob vaření. Hrnce i pánve jsou rozpálené takřka okamžitě. Vaření na indukci tak efektivně šetří nejen váš čas ale i elektřinu. Varná konvice dokáže ohřát vodu stejně rychle, ne-li rychleji než elektrické modely.

Indukční konvice jsou mnohem bezpečnější. Věděli jste, že jednou z nejčastějších příčin požárů v domácnostech je právě rychlovarná konvice? Tu navíc musíte umístit blízko elektrické zásuvky, neboť přívodní kabely bývají často příliš krátké. Nevhodným umístěním konvice, například pod horní skříňky, vám pára z vroucí vody může zničit kuchyňskou linku. Tyto trable vás s varnou konvicí na indukci trápit nebudou.

Velkou výhodou rychlovarné konvice je automatické vypnutí. Touto funkcí varné konvice sice neoplývají, za to je jí vybavena valná část indukčních desek. Varné konvice se pyšní jinou vychytávkou. U většiny modelů najdete píšťalku, která signalizuje, že voda je již vroucí.

Varná konvice na indukci

Typy varných konvic na indukci

Ještě, než se pustíte do samotného výběru, popřemýšlejte, co od nové konvice vlastně očekáváte. Každá z nich umí rychle a úsporně ohřát vodu, některé modely toho však nabízí mnohem víc. O píšťalce jsme se již zmínili výše. Možná ji pamatuje z dob našich babiček a přijde vám to jako velký krok zpět. Nebo naopak tento retro prvek uvítáte. V každém případě se jedná o efektivní způsob, jak poznat, že je voda připravena. U některých konvic je možné píšťalku demontovat, pokud vás její zvuk bude obtěžovat.

Kromě tradičních konvic pro ohřev vody si můžete pořídit i speciální varianty určené pro přípravu kávy. Tyto konvice mají zvláštně upravenou hubici pro nalévání. Ta je extra dlouhá a tenká. Proud vody je pak menší a především rovnoměrný, což má opravdu velký vliv na výslednou chuť kávy. Tento druh indukční konvice oceníte především v případě, že pro přípravu kávy používáte dripper.

Konvice vhodná na indukci

Objem varné konvice na indukci

Objem konvice je bezesporu jedním z nejdůležitějších parametrů. Pokud ráno vaříte kávu či čaj pro celou rodinu, budete potřebovat jinak velkou konvici než případě, že si připravuje malé kafíčko jen pro sebe. Varné konvice na vodu obvykle disponují objemem od 0,5 do 3 litrů. Pro potřeby běžné domácnosti jsou dostačující modely o objemu 2 l.

Materiál varné konvice na indukci

Při výběru se můžete zaměřit také na materiál, z něhož je konvice vyrobena. Nejčastěji se jedná o nerezovou ocel v kombinaci s plastem. Najít však lze i retro modely ze smaltu, které se stanou stylovým doplňkem vaší kuchyně. Luxusně vypadá také skleněná varná konvice na indukci. Konvice má celoskleněné tělo, pouze dno je kovové a magnetické.

Rukojeť konvice je obvykle vyrobená z odolného plastu. Ten nevodí teplo, tudíž se nemusíte obávat, že se při přípravě vašeho oblíbeného nápoje popálíte. Rukojeť však nemusí být jen plastová. Velmi dobře vypadají konvice s rukojetí ze dřeva. Dřevo má podobné izolační vlastnosti jako plast, a navíc vypadá opravdu stylově.

Design varné konvice na indukci

Přesto, že se jedná vlastně o kuchyňské nádobí, při výběru můžete vzít v potaz také design. Varná konvice na čaj a kávu se totiž stane nedílnou součástí vaší kuchyně a pravděpodobně bude mít své stálé místo na vaší kuchyňské lince. Proto se vyplatí věnovat pozornost také vzhledu konvice. Jednou z možností jsou již zmiňované smaltové retro modely. Tyto konvice, které připomínají nádobí po babičce, se nejvíce hodí do rustikálních kuchyní.

Jestliže dáváte přednost svěží moderně, poohlédněte se nerezové konvici. Ty jsou k dostání v nejrůznějších stylech i barvách. Vaše nová konvice na vodu tak může perfektně ladit s vaší kuchyní. Najít lze i opravdu designové kousky působící vskutku luxusním dojmem. Skvěle vypadají měděné modely či konvice imitující přírodní kámen nebo modely s doplňky ze dřeva.

Indukční konvice na vodu

Údržba varné konvice na indukci

Aby vám varná konvice sloužila co nejlépe a nejdéle, je potřeba o ni správně pečovat. Největším nepřítelem každé konvice na vodu je vodní kámen. Toho se snadno zbavíte pomocí octu či čisticích prostředků určených pro odstranění vodního kamene. Slabá vrstva kamene obvykle zmizí, pokud konvici umyjete v myčce na nádobí. Ale pozor, ne každá indukční konvice je do myčky vhodná. Vždy si tuto informaci ověřte v návodu od výrobce.

Kde koupit varnou konvici na indukci

Pestrá nabídka na vás čeká na srovnávacím portálu Heuréka.cz. Kromě širokého výběru zde najdete i recenze, které vám nákup značně zjednoduší. Krásné indukční konvice nabízí také gigant Alza.cz. Zde pořídíte cenově dostupné kousky i designové specialitky. Varné konvice na vodu nabízí i specializované e-shopy jako je Gourmetkáva.cz nebo Penzo.cz.

Nejoblíbenější značky varných konvic na indukci

Varné konvice na čaj a kávu Lamart

Jednou z neoblíbenějších značek nádobí a kuchyňských potřeb je bezesporu Lamart. V nabídce tohoto výrobce najdete kvalitní a cenově dostupné konvice na indukci. Tyto produkty představují perfektní kombinaci kvalitního zpracování a atraktivního designu. Konvice jsou navíc dostupné v různých velikostech, tudíž si zde vybere opravdu každý.

Lamart nádobí

Varné konvice na indukci Kela

Velké oblibě se těší také varné konvice značky Kela. V jejím sortimentu na vás čekají opravdu spolehlivé produkty se stylovým designem. Pokud si potrpíte na nejvyšší kvalitu, pak je Kela skvělou volbou. Kromě varných konvic se tato značkou soustředí na výrobu čajníků a konvic se sítkem, které vám usnadní přípravu vašeho oblíbeného nápoje.

Kela nádobí

Indukční konvice na vodu Hario

Pro opravdové gurmány a milovníky dobré kávy jsou ideálním řešením varné konvice Hario. Ty jsou vyrobeny speciálně pro přípravu kávy. Konstrukce i design jsou inspirovány japonskými konvičkami. V nabídce najdete varné konvice s dlouhou hubicí upravenou pro správné zalévání kávy či čaje. Kromě modelů z nerezové oceli si můžete pořídit také elegantní černé konvice či unikátní kousky z mědi.

Příprava kávy Hario

Cena varných konvic na indukci

Cenové rozpětí indukčních konvic na čaj a kávu je poměrně široké. Obyčejné konvice na vaření vody s malým objemem seženete již od 200 Kč. Cena těch kvalitnějších však začíná okolo 400 Kč. Velikost a užitkový objem nejsou jediné faktory, které mají vliv na cenu produktu. Za stylový design a praktické vychytávky, jako je otevírání píšťalky či integrovaný teploměr, si připlatíte. Takové konvice se pohybují okolo 1 000 Kč. Opravdu luxusní kousky pak stojí od 2 do 4 000 Kč.

Nejpoužívanější varné konvice na indukci podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (12 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]