ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších konopných proteinů 2020

Datum 23.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Jedním z největších fenoménů 21. století je bezesporu zdravý životní styl. Trh je doslova přesycen nejrůznějšími doplňky stravy, které kromě pohybu přispívají k optimálnímu fungování lidského těla. Základem jsou bílkoviny neboli proteiny. Jedním z jejich zdrojů je konopí, z něhož se speciálními postupy vyrábějí tzv. konopné proteiny.

Vzhledem k tomu, že se v obchodech můžete setkat s různými přípravky, připravili jsme pro vás tento text. V něm představíme trojici nejlepších konopných proteinů, jež můžete zakoupit. Padne samozřejmě i pár slov o celém segmentu a jeho specificích. Měli byste totiž také vědět, jak si konopné proteiny správně vybrat.

  Nejlepší konopné proteiny

  Iswari BioVegan Fitness 100LSP Nutrition Hemp
  Iswari BioVegan Fitness 100LSP Nutrition Hemp
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Komplexní složení
  Netvoří hrudky
  Bio provedení
  Zajímavá vůně
  Snadná stravitelnost
  Pro vegany
  Obsahuje většinu aminokyselin
  Výborná chuť
  Vyvážené složení
  BIO kvalita
  ZÁPORYNepříliš dobrá chuťNepříjemná chuť
  Větší množství vlákniny
  Vyšší cena
  SHRNUTÍDostatečná kvalita za nízkou cenuVhodné pro náročné vegany, celiaky či jedince citlivé na laktózuVyvážené složení a výbornou chuť pro náročné
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Iswari Bio

  Množství: 250 g | Forma: prášková | Esenciální aminokyseliny: ano, 8 | THC: ne | Přibližná cena: 200 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Komplexní složení
  • Netvoří hrudky
  • Bio provedení
  Zápory
  • Nepříliš dobrá chuť

  Chcete-li s užíváním konopných proteinů teprve začít, vyplatí se zakoupit Iswari Bio. Malé 250gramové balení je totiž levné, ale i tak získáte přehled, co od něj očekávat. Zejména pokud jde o chuť, jež může být pro mnohé rozhodující.

  Významným pozitivem je již zmíněná nízká cena. Výrobek obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a podíl bílkovin se pohybuje těsně pod hranicí 50 %. V případě použití do koktejlu nebo nápoje, netvoří hrudky, čímž je usnadněna jeho konzumace. Samozřejmostí je bio provedení, takže si můžete být jisti, že výrobek nevyužívá žádných umělých konzervantů.

  Jediným zjištěným negativem je nepříliš uspokojivá chuť. Právě proto se vyplatí přípravek přidávat do koktejlů a dalších poživatin, v nichž alespoň mírně zanikne. Jestliže jste pro své zdraví a linii ochotni obětovat mnohé, ani chuť vás neodradí.

  Dostatečná kvalita za nízkou cenu. Těmito slovy lze jednoduše Iswari Bio charakterizovat. Sice si příliš nepochutnáte, o pozitivním vlivu na zdraví ovšem nemějte nepochyby.

  Recenze: Vegan Fitness 100

  Množství: 1 000 g | Forma: prášková | Esenciální aminokyseliny: ano, 8 | THC: ne | Přibližná cena: 600 Kč

  Klady
  • Zajímavá vůně
  • Snadná stravitelnost
  • Pro vegany
  • Obsahuje většinu aminokyselin
  Zápory
  • Nepříjemná chuť
  • Větší množství vlákniny

  Vegan Fitness 100 se vyznačuje vyváženým poměrem mezi cenou a kvalitou. Kilogramové balení navíc vydrží poměrně dlouho, takže se nemusíte obávat neustálých nákupů.

  Hned po otevření balíčku vás určitě potěší příjemná vůně. Po požití navíc můžete očekávat snadnou stravitelnost bez pocitů plnosti či bolestí břicha. Vzhledem ke svému původu se jedná o ideální doplněk stravy pro vegany, kteří vyžadují výhradně rostlinné produkty. Přípravek navíc obsahuje 22 z 23 aminokyselin včetně esenciální osmičky. V jeho podobě tak získáte skutečně komplexní doplněk stravy.

  Chuť bohužel na rozdíl od vůně příliš uspokojivá není. Doporučujeme tedy protein přimíchat do jídla, protože samostatně ve vodě může být pro mnohé špatně konzumovatelný. Přemíra vlákniny sice omezuje pocit plnosti a bolesti břicha, může však mít za následek průjem.

  Patříte-li mezi náročné vegany, celiaky či jedince citlivé na laktózu, jistě tento výrobek náležitě oceníte. Svým složením váš žaludek zbytečně nezatíží a navrch získáte všechny potřebné látky.

  Recenze: LSP Nutrition Hemp

  Množství: 1 000 g | Forma: prášková | Esenciální aminokyseliny: ano, 8 | THC: ne | Přibližná cena: 1 000 Kč

  Klady
  • Výborná chuť
  • Vyvážené složení
  • BIO kvalita
  Zápory
  • Vyšší cena

  Zajímavou volbu představuje nejdražší výrobek z naší trojice, LSP Nutrition Hemp. Na rozdíl od předcházejících produktů se totiž vyznačuje vynikající chutí, jež výrazně ulehčuje konzumaci. Aroma je provedeno bez použití umělých látek.

  Významným pozitivem je též vyvážené složení. Přípravek nabízí 20 aminokyselin, včetně těch nejdůležitější. Jejich obsah přesně odpovídá potřebě lidského organismu. Pro výrobu doplňku stravy byly využity výhradně bio suroviny, nemusíte se tedy obávat příměsí látek negativně působících na lidské zdraví.

  Jediným zásadním nedostatkem zůstává značný finanční obnos, jež je nutné za pořízení balení zaplatit. Jeden gram proteinu vyjde na korunu, celkem tedy zaplatíte tisícovku. Zda vám za to výborná chuť stojí, si musíte důkladně promyslet sami.

  Patříte-li k náročnějším zákazníkům vyžadujícím za všech okolností to nejlepší, jste na správném místě. Za své peníze dostanete vyvážené složení a výbornou chuť, takže budete moci protein jíst jen tak.

  Nejprodávanější proteiny dle Heureky

  Jak správně vybrat konopné proteiny

  Ještě předtím, než se vydáte vyhledávat správné složení a značku, doporučujeme se zamyslet, zda je konopný protein pro vás to pravé. Při samotném nákupu potom hrají roli hlavně složení a pozitivní efekty na lidský organismu. Určitě byste měli vědět, kdo vlastně může tyto doplňky stravy využívat a jaké je optimální dávkování.

  Který protein je pro mě ten pravý?

  Pokud se ponoříte do tématu zdravého životního stylu hlouběji, určitě vám tato otázka vyvstane na mysl. V současné době je v prodeji hned sedmička různých druhů přípravků lišících se zejména zdrojem proteinů. Některé jsou rostlinného původu, jiné naopak živočišného. Jedny nacházejí využití ve dne, další zase zejména na noc. Základní přehled poskytuje následující tabulka:

  Druh proteinuUrčeníZpůsob získáváníZdroj
  KonopnýKompletní výživa, střední doba stravitelnosti, univerzální použitíRozmělnění konopných semínek bez přítomnosti THCRostlinný
  SyrovátkovýSnadná stravitelnost, vysoký obsah potřebných aminokyselin, použitelný kdykoliv během dneZe sušené syrovátkyLevný, nepříliš kvalitní živočišný zdroj
  MicelárníNoční výživa s pomalým uvolňováním do organismuKasein vzniká srážením savčího, obvykle kravského mlékaŽivočišný zdroj vyšší kvality
  SójovýVýrazné množství esenciálních aminokyselin s jejich rychlým uvolňováním do těla, vhodný před i po fyzické aktivitěExtrakcí z plodů sóji luštinatéRostlinný
  HovězíPrůměrné množství aminokyselin, který se rychle a dobře tráví, univerzálně použitelnýOdfiltrováním tuku z hovězího masaŽivočišný
  HrachovýVýrazný (až 85 %) obsah dobře stravitelných bílkovin, vhodný po fyzické aktivitěExtrakcí ze žlutého hrachuRostlinný
  VaječnýVelmi pomalé uvolňování, vhodný na noc, velký obsah bílkovinZískáván z čistých vaječných bílkůŽivočišný

  Z výše uvedeného tedy vyplývá, že významnou devízou extraktů z konopí je jejich univerzální použití. Je totiž jedno, zda je požijete před nebo po fyzické aktivitě, na níž nemají zásadní vliv. Snad jen v noci se vyplatí sáhnout po přípravcích s pomalejším uvolňováním.

  Na své si přijdou i vegani a vegetariáni. Nejedná se totiž o produkt živočišného druhu a svým charakterem rozmělněných semínek v zásadě jde o druh raw stravy.

  Pokud jde o samotný konopný protein níže uvádíme ještě jeho konkrétní výhody a nevýhody:

  Klady
  • Lehce stravitelný
  • Bez laktózy a lepku
  • Vysoká vstřebatelnost
  • Bez alergenů
  • Obsahuje esenciální mastné kyseliny (omega 3 a 6)
  Zápory
  • Špatná chuť

  Kritéria výběru

  Složení

  Předtím, než balíček vložíte do nákupního košíku, podívejte se na jeho složení. Levnější produkty obvykle obsahují menší množství aminokyselin. To nemusí být vždy na škodu, pokud se v něm nachází to, co správně má.

  Správný konopný protein by měl mít menší množství tuku (cca 12 %) a zhruba polovinu by měly tvořit bílkoviny. V ideálním případě by mělo být zastoupeno všech 23 aminokyselin včetně 8 esenciálních, sehrávajících klíčovou roli při fungování lidského organismu.

  Mimo bílkoviny a tuky se podívejte i na podíl minerálů. Je dobré, pokud protein obsahuje též železo, vápník, sodík, hořčík a fosfor, a to v přiměřeném množství. Zbývajících 20 % tvoří vláknina. Ta se postará jednak o optimální strávení proteinu, jednak pomáhá prodloužit pocit sytosti. Proto je konopný protein doporučován i při redukčních nebo detoxikačních dietách. V žádném případě by se v balení nemělo nacházet, byť jen stopové množství, THC.

  Pozitivní efekty

  Výrobci běžně udávají několik pozitivních efektů bílkovinných přípravků. Ty jsou ověřeny dlouhodobým výzkumem a mnohé výrobky jsou opatřeny odpovídající certifikací. Její přítomnost vás ujistí o tom, že se v balení nachází pouze prospěšné látky, jejich účinnost byla podrobena laboratornímu zkoumání.

  Mezi nejdůležitější benefity konopných proteinů patří zvýšení příjmu bílkovin a růst svalové hmoty. S tím souvisí i snížení rizika řidnutí kostí a výrazně zvýšení srdeční kondice. Pro dietáře má rozhodně význam i důkladné vyčištění tlustého střeva a omezení chuti na sladké. Z toho všeho má prospěch i imunitní systém, který si dovede lépe poradit s viry a bakteriemi. Mnohdy se proteiny doporučují též jako podpora při rehabilitacích a po úrazech. Napomáhají totiž tělu optimálně regenerovat a opravit poškozené tkáně.

  Kdo jej může užívat?

  Kdokoliv. Na rozdíl od některých proteinů určených pouze pro dospělé a vysportované jedince, jsou konopné přípravky určeny všem. V omezené míře je mohou užívat i děti, případně těhotné ženy. Vhodné jsou i pro osoby vykonávající fyzicky či psychicky náročné zaměstnání.

  Optimální dávkování

  Více rozhodně neznamená lépe. V extrémním případě se můžete proteinem i předávkovat, proto vždy berte ohled na doporučené množství. To vždy odpovídá charakteru vykonávané činnosti. Více informací nabízí následující tabulka:

  AktivitaMaximální množství (na 1 kg tělesné váhy)
  Sedavý způsob života0,8 g
  Rekreační fyzická aktivita1 g
  Vytrvalostní činnost1,2 – 1,4 g
  Kulturistika a silové sporty1,5 – 1,8 g

  Berte v potaz, že se vždy jedná o přepočet na kilogram váhy. 100kilový jedinec žijící sedavým způsobem života by tedy měl dodat tělu maximálně 80 g proteinu denně. Standardně se ovšem doporučují dvě polévkové lžíce (10 g).

  Nejprodávanější proteiny dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články