ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší jogurtovače 2019 – Recenze a návod jak vybrat jogurtovač

Jogurtovače jsou schopné spotřebiče, které dokáží z pouhého mléka a přidané jogurtové kultury vytvořit za pár hodin chutný domácí jogurt. Nejenže tak nemusíte tahat jogurty v taškách z obchodu, ale také si můžete vyrobit pokrm s oblíbenou chutí a za méně peněz.

Jogurtovačů je na výběr celá řada, proto jsme se rozhodli připravit následující článek s výběrem třech nejlepších jogurtovačů na trhu. Dozvíte se, který se pro vaše potřeby nejvíce hodí a jaké další vychytávky může toto zařízení umět. Pod recenzemi produktů se pak dozvíte několik rad a tipů pro správný výběr.

  Nejlepší jogurtovač (recenze)

  Ariete Yogurella 621Jata YG 493Steba JM 2
  Ariete Yogurella 621Jata YG 493Steba JM 2
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Možnost mytí v myčce
  Světelný indikátor
  Lehká konstrukce
  Stabilní konstrukce
  Měřící displej
  Možnost složení
  Velké množství sklenic
  Zvukový signál
  LCD displej
  Nastavení času
  ZÁPORYPouze jedna nádoba
  Nemá LCD displej
  Nemá LCD displej
  Bez zvukové signalizace
  Rozměrný přístroj
  SHRNUTÍSkladný, malý a levný jogurtovač vhodný pro jednoho strávníka.Středně velké zařízení zvládne vyrobit jogurty pro celou rodinu rychle a téměř bez práce.Kvalitní přístroj výrobou i konstrukcí zvládne připravit mnoho jogurtů pro velkou rodinu, a to s minimem úsilí.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Ariete Yogurella 621

  Výrobce: Ariete | Příkon: 20 W | Celkový objem: 1 l | Hmotnost: 0,55 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 400 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Možnost mytí v myčce
  • Světelný indikátor
  • Lehká konstrukce
  Zápory
  • Pouze jedna nádoba
  • Nemá LCD displej

  První z přístrojů, které vám doporučíme, je Ariete Yogurella 621. Konstrukce tohoto jogurtovače je lehká a snadno přenositelná, stejně tak je snadná i samotná výroba domácího jogurtu.

  Jogurtovač Ariete Yogurella 621 je klasické zařízení na výrobu vlastních jogurtů. Disponuje litrovou nádobou, do které se dají přidat i další ingredience dle vlastní chuti. Nádoba má také uzavíratelné víko a celá se pak dá krátkodobě uskladnit do lednice.

  Výhodou je možnost umývat nádobu v myčce. Dalším pozitivem je i světelný indikátor, který dá vědět, jakmile je jogurt hotový. V tomto případě tomu tak bude za 12 hodin. Hezký design jogurtovače však kazí pouze jediná dostupná sklenice, a tedy i možnost výroby jediné příchuti jogurtu. Pokud máte početnější rodinu, tento jogurtovač pro vás vhodný asi nebude.

  Ariete Yogurella 621 je skladný jogurtovač s jedinou sklenicí, který svoji práci dobře odvede. Zmíněný přístroj je vhodný spíše pro jednoho konzumenta, kterému nebude vadit příprava jogurtu v menších dávkách.

  Recenze: Jata YG 493

  Výrobce: Jata | Příkon: 10 W | Celkový objem: 0,99 l | Hmotnost: 1,8 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 820 Kč

  Klady
  • Větší množství sklenic
  • Světelná kontrolka
  • Nastavitelný čas
  • Automatické vypnutí
  Zápory
  • Nemá LCD displej
  • Bez zvukové signalizace

  Druhým doporučovaným jogurtovačem je jednoznačně Jata YG 493. S výrobkem se snadno manipuluje a celková kapacita jogurtů představuje až 990 ml v jedné dávce, což je dostatečné množství pro celou rodinu.

  Jogurtovač Jata YG 493 disponuje 6 sklenicemi po 165 mililitrech, ve kterých se dá vyrobit chutný jogurt. Ten lze ochutit dle receptů přiložených v balení. Jogurtovač nabízí tlačítko zapnutí/vypnutí, světelnou kontrolku a časovač, s jehož pomocí lze nastavit čas přípravy jogurtu. Po doběhnutí časovače dojde k automatickému vypnutí.

  Na zařízení jsme našli jediný nedostatek, a tím je absence LCD displeje, který by ukazoval zbývající čas. Celkově je ale jogurtovač Jata YG 493 vhodným zařízením pro celou rodinu.

  Recenze: Steba JM 2

  Výrobce: Steba | Příkon: 21 W | Celkový objem: 2,4 l | Hmotnost: 2,5 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 1060 Kč

  Klady
  • Velké množství sklenic
  • Zvukový signál
  • LCD diplej
  • Nastavení času
  Zápory
  • Rozměrný přístroj

  Zdravá příprava jogurtů nebyla nikdy snazší. Automatický jogurtovač Steba JM 2 má snad úplně vše, co byste očekávali od kvalitního jogurtovače. Díky jednoduché manipulaci, velkému množství sklenic a kvalitní konstrukci je toto zařízení vhodné pro nejnáročnější uživatele.

  Už na první pohled jde poznat, že se jedná o kvalitní domácí přístroj. Konstrukce zaujme ocelovými prvky a kapacitou až 12 sklenic jogurtu. Lákavý je i LCD displej, na kterém můžete snadno zjistit, kolik času zbývá, a pomocí tlačítek zvolit čas na přípravu od 8 do 15 hodin. Samozřejmostí je pak přítomnost zvukové signalizace a automatického vypnutí po skončení výroby jogurtu.

  Jediným negativem jsou rozměry tohoto zařízení, kvůli nimž není skladné. S velkým objemem souvisí i riziko nerovnoměrné teploty – některé skleničky jogurtu mohou být méně ohřívané než jiné. Je tedy potřeba nastavit delší čas přípravy, aby všechny jogurty byly opravdu hotové.

  Jogurtovač Steba JM 2 patří mezi kvalitní přístroje jak po stránce výroby jogurtů, tak i z hlediska konstrukce. Zařízení je díky velké kapacitě sklenic vhodné pro celou rodinu nebo dokonce i celé osazenstvo na narozeninové oslavě.

  Nejprodávanější kuchyňské spotřebiče podle Heureky

  Jak si správně vybrat jogurtovač

  Při výběru jogurtovače by vás mělo zajímat několik funkcí. Některá zařízení jsou malá a mají pouze jednu sklenici na výrobu jogurtu. Pak jsou tu i ta, co dokážou vytvořit až 12 domácích jogurtů. Všechna zařízení však pracují na stejném principu, kdy se mléko a jogurtová kultura zahřejí na určitou teplotu a vytvoří tak více jogurtu.

  Většina zařízení obsahuje i další funkce, jako je světelná signalizace spuštění nebo možnost nastavit čas výroby jogurtu s automatickým vypnutím po dokončení.

  Výhody jogurtovačů

  Jednou z největších výhod jogurtovačů je jednoduchá obsluha. Celý proces přípravy jogurtů vám nezabere ani půlhodinu. Dálší výhodou je třeba i možnost nechat zařízení běžet v určitou dobu, nejčastěji přes noc, a ráno si už můžete vychutnat domácí jogurt.

  Jogurty vlastní výroby jsou tak zdravější: na rozdíl od kupovaných jogurtů nemají ty domácí žádná „éčka“ ani další přidané látky, které pouze zvyšují trvanlivost, ale lidskému tělu nijak neprospějí.

  I když téma šetření a chránění přírody tu bylo mnohokrát, i s jogurtovači můžete ulevit naší planetě od plastů. Kelímky od koupených jogurtů většina z nás vyhazuje, v jogurtovačích máte však sklenice, které se používají po umytí opakovaně.

  Domácí jogurt

  Jak jogurtovač funguje?

  Každý jogurtovač funguje na stejném principu. Stačí nalít požadované množství mléka do sklenic a přidat jogurtovou kulturu či bílý jogurt s obsahem jogurtových kultur. Všechny sklenice pak zavíčkujete, zakryjete jogurtovač víkem a spustíte proces.

  Na zařízení, která vlastní LCD displej, bývají také dvě tlačítka nastavení délky časovače. Testy ukázaly, že některé jogurtovače připraví jogurt už za 6 hodin, jiným trvá stejná činnost až 15 hodin.

  Zpravidla si ale můžete vybrat, jak dlouho potřebujete nechat zařízení běžet. S přibývajícím časem se totiž mění i chuť výsledného produktu, v zásadě se ale doporučuje nechat jogurtovač běžet okolo 12 hodin.

  U zařízení bez LCD displeje funguje proces stejně, jen neuvidíte zbývající čas do dokončení. K nastavení času zde slouží otočné kolečko. Po skončení výroby jogurtu je vhodné nechat sklenice vychladnout a umístěnit do lednice, čímž se zvýší trvanlivost jogurtů až na 8 dní.

   

  Jogurtovač

  Kritéria výběru

  Při výběru jogurtovače je třeba dbát i na některé důležité parametry, jež vám mohou zúžit výběr a najít dříve ten správný model. Recenze potvrdily, že nejpodstatnější parametry jsou v tomto případě provedení a množství sklenic, do kterých je možné vyrobit jogurt.

  Podstatné jsou dále náhradní díly a funkce jako je automatické vypnutí, světelná kontrolka nebo i možnost mít zařízení s LCD displejem.

  Konstrukce

  Většina zařízení se hmotností pohybuje okolo 1 až 2 kilogramů. Nejde tedy o příliš těžký spotřebič. Levnější jogurtovače jsou vyrobeny převážně z plastu, dražší modely už mají ocelové prvky.

  Při výběru je dobré zvážit množství sklenic, které bude jogurtovac mít. Na výběr jsou totiž zařízení jak s jedinou nádobou, tak i s 12 sklenicemi.

  Náhradní díly

  Před koupí určitého jogurtovače je také dobré zjistit, zda je možné dokoupit náhradní díly. Může se vám totiž stát, že se nějaká sklenice rozbije a nebudete moci využít plnou kapacitu zařízení.

  Jogurtovač clatronic jm 3344

  Další funkce

  Každý jogurtovac je jiný a může obsahovat i jiné zabudované funkce. Nejpodstatnější, co by vás mělo před nákupem zajímat, je způsob vypnutí neboli signalizace. Na výběr je jak zvukový, tak i světelný indikátor.

  Také je třeba vzít v potaz i související funkci automatického vypnutí. Pokud totiž necháte běžet jogurtovač přes noc a ráno nestihnete v určitý čas vstát nebo na jogurtovač zapomenete, můžete jogurty převařit, což pokazí jejich jinak lahodnou chuť.

  Dále byste měli mít na paměti výběr časovače. Existují totiž jogurtovače, které zapnete a pokaždé jedou pevných 12 hodin, jiné se však dají kolečkem nebo tlačítky nastavit přesně tak, jak potřebujete.

  S LCD displejem nebo bez

  V neposlední řadě je dobré zvážit výběr zařízení, které má či nemá LCD displej. Displej totiž může u jogurtovače značně zjednodušit další činnosti: pokaždé totiž ukáže, kolik zbývá času do dokončení včetně posledních minut. Přístroje s LCD displejem jsou sice většinou dražší, na druhou stranu výrazně navyšují kuchařský komfort.

  Nejprodávanější kuchyňské spotřebiče podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články