ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší jogurtovače 2020 – Recenze a návod jak vybrat jogurtovač

Datum 9.4.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Jogurtovače jsou schopné spotřebiče, které dokáží z pouhého mléka a přidané jogurtové kultury vytvořit za pár hodin chutný domácí jogurt. Nejenže tak nemusíte tahat jogurty v taškách z obchodu, ale také si můžete vyrobit pokrm s oblíbenou chutí a za méně peněz.

Proto jsme se rozhodli připravit následující test s výběrem 3 nejlepších jogurtovačů na trhu. Pod recenzemi se pak dozvíte několik rad a tipů pro správný výběr.

Nejlepší cena/kvalita
Severin JG 3525
Zlatý střed

Lehce ovladatelný jogurtovač, který je ideální pro celou rodinu. Zaujme skvělým designem a snadnou údržbou.

Nejlepší celkově
Steba JM 2
Pro náročné

Kvalitní přístroj výrobou i konstrukcí zvládne připravit mnoho jogurtů pro velkou rodinu, a to s minimem úsilí.

Nejlepší levný (do 400 Kč)
Ariete Yogurella 621
Levný základ

Středně velké zařízení zvládne vyrobit jogurty pro celou rodinu rychle a téměř bez práce.

1Nejlepší jogurtovač (recenze)

Recenze: Severin JG 3525

Severin JG 3525

Výrobce: Severin | Příkon: 13 W | Celkový objem: 1,05 l | Hmotnost: 1,1 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: od 971 Kč

Klady
 • Velké množství skleniček
 • Světelná kontrolka a časovač
 • Snadná údržba a manipulace
 • Jedinečný nerezový design
Zápory
 • Chybí návod k použití
 • Absence LCD displeje

Jogurtovač Severin JG 3525 má jedinečný kulatý nerezový design s plastovým víkem. Model má k dispozici 7 ks skleniček se 3 různými barvami víček pro odlišení jogurtů.

Kapacita jedné skleničky je 150 ml, takže celková kapacita jogurtů představuje až 1 050 ml v jedné dávce. To je dostatečné množství pro celou rodinu. Navíc si díky přiloženému QR kódu můžete vyzkoušet některý z doporučených receptů na opravdu lahodný jogurt.

Jogurtovač Severin JG 3525 sice nemá svůj vlastní návod k použití, ale jeho ovládání je opravdu snadné a intuitivní, takže s ním zvládne jogurt vytvořit opravdu každý. Jogurtovač dále nabízí tlačítko pro zapnutí/vypnutí, světelnou kontrolku a časovač, s jehož pomocí lze nastavit čas přípravy jogurtu. Po doběhnutí časovače dojde k automatickému vypnutí jogurtovače, takže nemusíte být poblíž a neustále produkt hlídat.

Škoda, že nemá tento model LCD displej. Jinak se za nás jedná o skvělý kvalitní jogurtovač pro celou rodinu.

Recenze: Steba JM 2

Steba JM 2

Výrobce: Steba | Příkon: 21 W | Celkový objem: 2,4 l | Hmotnost: 2,5 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 1060 Kč

Klady
 • Velké množství sklenic
 • Zvukový signál
 • LCD diplej
 • Nastavení času
Zápory
 • Rozměrný přístroj

Zdravá příprava jogurtů nebyla nikdy snazší. Automatický jogurtovač Steba JM 2 má snad úplně vše, co byste očekávali od kvalitního jogurtovače. Díky jednoduché manipulaci, velkému množství sklenic a kvalitní konstrukci je toto zařízení vhodné pro nejnáročnější uživatele.

Už na první pohled jde poznat, že se jedná o kvalitní domácí přístroj. Konstrukce zaujme ocelovými prvky a kapacitou až 12 sklenic jogurtu. Lákavý je i LCD displej, na kterém můžete snadno zjistit, kolik času zbývá, a pomocí tlačítek zvolit čas na přípravu od 8 do 15 hodin. Samozřejmostí je pak přítomnost zvukové signalizace a automatického vypnutí po skončení výroby jogurtu.

Jediným negativem jsou rozměry tohoto zařízení, kvůli nimž není skladné. S velkým objemem souvisí i riziko nerovnoměrné teploty – některé skleničky jogurtu mohou být méně ohřívané než jiné. Je tedy potřeba nastavit delší čas přípravy, aby všechny jogurty byly opravdu hotové.

Jogurtovač Steba JM 2 patří mezi kvalitní přístroje jak po stránce výroby jogurtů, tak i z hlediska konstrukce. Zařízení je díky velké kapacitě sklenic vhodné pro celou rodinu nebo dokonce i celé osazenstvo na narozeninové oslavě.

Recenze: Ariete Yogurella 621

Ariete Yogurella 621

Výrobce: Ariete | Příkon: 20 W | Celkový objem: 1 l | Hmotnost: 0,55 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 400 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Možnost mytí v myčce
 • Světelný indikátor
 • Lehká konstrukce
Zápory
 • Pouze jedna nádoba
 • Nemá LCD displej

První z přístrojů, které vám doporučíme, je Ariete Yogurella 621. Konstrukce tohoto jogurtovače je lehká a snadno přenositelná, stejně tak je snadná i samotná výroba domácího jogurtu.

Jogurtovač Ariete Yogurella 621 je klasické zařízení na výrobu vlastních jogurtů. Disponuje litrovou nádobou, do které se dají přidat i další ingredience dle vlastní chuti. Nádoba má také uzavíratelné víko a celá se pak dá krátkodobě uskladnit do lednice.

Výhodou je možnost umývat nádobu v myčce. Dalším pozitivem je i světelný indikátor, který dá vědět, jakmile je jogurt hotový. V tomto případě tomu tak bude za 12 hodin. Hezký design jogurtovače však kazí pouze jediná dostupná sklenice, a tedy i možnost výroby jediné příchuti jogurtu. Pokud máte početnější rodinu, tento jogurtovač pro vás vhodný asi nebude.

Ariete Yogurella 621 je skladný jogurtovač s jedinou sklenicí, který svoji práci dobře odvede. Zmíněný přístroj je vhodný spíše pro jednoho konzumenta, kterému nebude vadit příprava jogurtu v menších dávkách.

2Nejprodávanější kuchyňské spotřebiče

3Jak vybrat jogurtovač

Při výběru jogurtovače by vás mělo zajímat několik funkcí. Některá zařízení jsou malá a mají pouze jednu sklenici na výrobu jogurtu. Pak jsou tu i ta, co dokážou vytvořit až 12 domácích jogurtů. Všechna zařízení však pracují na stejném principu, kdy se mléko a jogurtová kultura zahřejí na určitou teplotu a vytvoří tak více jogurtu.

Většina zařízení obsahuje i další funkce, jako je světelná signalizace spuštění nebo možnost nastavit čas výroby jogurtu s automatickým vypnutím po dokončení.

Výhody jogurtovačů

Jednou z největších výhod jogurtovačů je jednoduchá obsluha. Celý proces přípravy jogurtů vám nezabere ani půlhodinu. Dálší výhodou je třeba i možnost nechat zařízení běžet v určitou dobu, nejčastěji přes noc, a ráno si už můžete vychutnat domácí jogurt.

Jogurty vlastní výroby jsou tak zdravější: na rozdíl od kupovaných jogurtů nemají ty domácí žádná „éčka“ ani další přidané látky, které pouze zvyšují trvanlivost, ale lidskému tělu nijak neprospějí.

I když téma šetření a chránění přírody tu bylo mnohokrát, i s jogurtovači můžete ulevit naší planetě od plastů. Kelímky od koupených jogurtů většina z nás vyhazuje, v jogurtovačích máte však sklenice, které se používají po umytí opakovaně.

Domácí jogurt

Jak jogurtovač funguje?

Každý jogurtovač funguje na stejném principu. Stačí nalít požadované množství mléka do sklenic a přidat jogurtovou kulturu či bílý jogurt s obsahem jogurtových kultur. Všechny sklenice pak zavíčkujete, zakryjete jogurtovač víkem a spustíte proces.

Na zařízení, která vlastní LCD displej, bývají také dvě tlačítka nastavení délky časovače. Testy ukázaly, že některé jogurtovače připraví jogurt už za 6 hodin, jiným trvá stejná činnost až 15 hodin.

Zpravidla si ale můžete vybrat, jak dlouho potřebujete nechat zařízení běžet. S přibývajícím časem se totiž mění i chuť výsledného produktu, v zásadě se ale doporučuje nechat jogurtovač běžet okolo 12 hodin.

U zařízení bez LCD displeje funguje proces stejně, jen neuvidíte zbývající čas do dokončení. K nastavení času zde slouží otočné kolečko. Po skončení výroby jogurtu je vhodné nechat sklenice vychladnout a umístěnit do lednice, čímž se zvýší trvanlivost jogurtů až na 8 dní.

 

Jogurtovač

Kritéria výběru

Při výběru jogurtovače je třeba dbát i na některé důležité parametry, jež vám mohou zúžit výběr a najít dříve ten správný model. Recenze potvrdily, že nejpodstatnější parametry jsou v tomto případě provedení a množství sklenic, do kterých je možné vyrobit jogurt.

Podstatné jsou dále náhradní díly a funkce jako je automatické vypnutí, světelná kontrolka nebo i možnost mít zařízení s LCD displejem.

Konstrukce

Většina zařízení se hmotností pohybuje okolo 1 až 2 kilogramů. Nejde tedy o příliš těžký spotřebič. Levnější jogurtovače jsou vyrobeny převážně z plastu, dražší modely už mají ocelové prvky.

Při výběru je dobré zvážit množství sklenic, které bude jogurtovac mít. Na výběr jsou totiž zařízení jak s jedinou nádobou, tak i s 12 sklenicemi.

Náhradní díly

Před koupí určitého jogurtovače je také dobré zjistit, zda je možné dokoupit náhradní díly. Může se vám totiž stát, že se nějaká sklenice rozbije a nebudete moci využít plnou kapacitu zařízení.

Jogurtovač clatronic jm 3344

Další funkce

Každý jogurtovac je jiný a může obsahovat i jiné zabudované funkce. Nejpodstatnější, co by vás mělo před nákupem zajímat, je způsob vypnutí neboli signalizace. Na výběr je jak zvukový, tak i světelný indikátor.

Také je třeba vzít v potaz i související funkci automatického vypnutí. Pokud totiž necháte běžet jogurtovač přes noc a ráno nestihnete v určitý čas vstát nebo na jogurtovač zapomenete, můžete jogurty převařit, což pokazí jejich jinak lahodnou chuť.

Dále byste měli mít na paměti výběr časovače. Existují totiž jogurtovače, které zapnete a pokaždé jedou pevných 12 hodin, jiné se však dají kolečkem nebo tlačítky nastavit přesně tak, jak potřebujete.

S LCD displejem nebo bez

V neposlední řadě je dobré zvážit výběr zařízení, které má či nemá LCD displej. Displej totiž může u jogurtovače značně zjednodušit další činnosti: pokaždé totiž ukáže, kolik zbývá času do dokončení včetně posledních minut. Přístroje s LCD displejem jsou sice většinou dražší, na druhou stranu výrazně navyšují kuchařský komfort.

Nejlepší kuchyňské spotřebiče podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články