ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší jogurtovače 2021 – Recenze a návod jak vybrat jogurtovač

Datum 3.11.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Jogurtovače jsou schopné spotřebiče, které dokáží z pouhého mléka a přidané jogurtové kultury vytvořit za pár hodin chutný domácí jogurt. Nejenže tak nemusíte tahat jogurty v taškách z obchodu, ale také si můžete vyrobit pokrm s oblíbenou chutí a za méně peněz.

Proto jsme se rozhodli připravit následující test s výběrem 3 nejlepších jogurtovačů na trhu. Pod recenzemi se pak dozvíte několik rad a tipů pro správný výběr.

Nejlepší cena/kvalita

Jogurtovač na 1,2 litrů domácího jogurtu s řadou užitečných funkcí.

Nejlepší celkově

Kvalitní přístroj, který zvládne připravit mnoho jogurtů pro velkou rodinu, s minimem úsilí.

Nejlepší levný (do 500 Kč)

Středně velké zařízení zvládne vyrobit jogurty pro celou rodinu rychle a téměř bez práce.

1Nejlepší jogurtovač (recenze)

Recenze: Botti Parilla SC-266

Recenze: Botti Parilla SC-266 Zlatý střed

Výrobce: Botti | Příkon: 20 W | Celkový objem: 1,2 l | Hmotnost: neuvádí | Indikátor: ano | Přibližná cena: 749 Kč

Klady
 • Moderní poutavý design
 • Příznivá cena
 • Snadná údržba a manipulace
 • Mnoho funkcí
 • Funkce měření času
Zápory
 • Nenašli jsme

Jogurtovač Parilla SC-266 od značky Botti vyniká svým perfektním poměrem ceny a kvality. Kromě poutavého moderního designu vám tento domácí spotřebič může nabídnout vysoký výkon, spoustu funkcí, přehledný displej a 6 skleněných nádob.

S jogurtovačem Botti Parilla SC-266 zvládnete vytvořit až 1,2 litru domácího jogurtu za přibližně 6 až 12 hodin. Díky několika funkcím se však nemusíte omezovat pouze na přípravu jogurtu. K dispozici jsou i další funkce pro přípravu Natto stravy, kysaných produktů, ale také programy pro přípravu rýžového nebo klasického vína. Program si můžete navolit pomocí řídícího panelu, který disponuje také funkcí měření času. Čas i navolený program si můžete zkontrolovat také na přehledném displeji.

Součástí balení každého balení je 6 skleněných nádob s objemem 170 ml a šroubovacím uzávěrem. Dále v krabici najdete průhledný horní kryt, který nejenomže usnadňuje pohled do jogurtovače, ale zároveň udržuje teplo a chrání skleničky před prachem. Bohužel výrobce neuvádí hmotnost, takže nemůžeme porovnat s konkurenčními výrobky. Ale jogurtovače obecně nepatří mezi těžké produkty. Jogurtovači Botti Parilla SC-266 zkrátka nemáme co vytknout.

Recenze: Steba JM 2

Steba JM 2 Pro náročné

Výrobce: Steba | Příkon: 21 W | Celkový objem: 2,4 l | Hmotnost: 2,5 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 1 300 Kč

Klady
 • Velké množství sklenic
 • Zvukový signál
 • LCD diplej
 • Nastavení času
Zápory
 • Rozměrný přístroj

Zdravá příprava jogurtů nebyla nikdy snazší. Automatický jogurtovač Steba JM 2 má snad úplně vše, co byste očekávali od kvalitního jogurtovače. Díky jednoduché manipulaci, velkému množství sklenic a kvalitní konstrukci je toto zařízení vhodné pro nejnáročnější uživatele.

Už na první pohled jde poznat, že se jedná o kvalitní domácí přístroj. Konstrukce zaujme ocelovými prvky a kapacitou až 12 sklenic jogurtu. Lákavý je i LCD displej, na kterém můžete snadno zjistit, kolik času zbývá, a pomocí tlačítek zvolit čas na přípravu od 8 do 15 hodin. Samozřejmostí je pak přítomnost zvukové signalizace a automatického vypnutí po skončení výroby jogurtu.

Jediným negativem jsou rozměry tohoto zařízení, kvůli nimž není skladné. S velkým objemem souvisí i riziko nerovnoměrné teploty – některé skleničky jogurtu mohou být méně ohřívané než jiné. Je tedy potřeba nastavit delší čas přípravy, aby všechny jogurty byly opravdu hotové.

Jogurtovač Steba JM 2 patří mezi kvalitní přístroje jak po stránce výroby jogurtů, tak i z hlediska konstrukce. Zařízení je díky velké kapacitě sklenic vhodné pro celou rodinu nebo dokonce i celé osazenstvo na narozeninové oslavě.

Recenze: Ariete Yogurella 621

Ariete Yogurella 621 Levný základ

Výrobce: Ariete | Příkon: 20 W | Celkový objem: 1 l | Hmotnost: 0,55 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 490 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Možnost mytí v myčce
 • Světelný indikátor
 • Lehká konstrukce
Zápory
 • Pouze jedna nádoba
 • Nemá LCD displej

Poslední z přístrojů, které vám doporučíme, je Ariete Yogurella 621. Konstrukce tohoto jogurtovače je lehká a snadno přenositelná, stejně tak je snadná i samotná výroba domácího jogurtu.

Jogurtovač Ariete Yogurella 621 je klasické zařízení na výrobu vlastních jogurtů. Disponuje litrovou nádobou, do které se dají přidat i další ingredience dle vlastní chuti. Nádoba má také uzavíratelné víko a celá se pak dá krátkodobě uskladnit do lednice.

Výhodou je možnost umývat nádobu v myčce. Dalším pozitivem je i světelný indikátor, který dá vědět, jakmile je jogurt hotový. V tomto případě tomu tak bude za 12 hodin. Hezký design jogurtovače však kazí pouze jediná dostupná sklenice, a tedy i možnost výroby jediné příchuti jogurtu. Pokud máte početnější rodinu, tento jogurtovač pro vás vhodný asi nebude.

Ariete Yogurella 621 je skladný jogurtovač s jedinou sklenicí, který svoji práci dobře odvede. Zmíněný přístroj je vhodný spíše pro jednoho konzumenta, kterému nebude vadit příprava jogurtu v menších dávkách.

2Nejprodávanější kuchyňské spotřebiče

3Jak vybrat jogurtovač

Při výběru jogurtovače by vás mělo zajímat několik funkcí. Některá zařízení jsou malá a mají pouze jednu sklenici na výrobu jogurtu. Pak jsou tu i ta, co dokážou vytvořit až 12 domácích jogurtů. Všechna zařízení však pracují na stejném principu, kdy se mléko a jogurtová kultura zahřejí na určitou teplotu a vytvoří tak více jogurtu.

Většina zařízení obsahuje i další funkce, jako je světelná signalizace spuštění nebo možnost nastavit čas výroby jogurtu s automatickým vypnutím po dokončení.

Výhody jogurtovačů

Jednou z největších výhod jogurtovačů je jednoduchá obsluha. Celý proces přípravy jogurtů vám nezabere ani půlhodinu. Dálší výhodou je třeba i možnost nechat zařízení běžet v určitou dobu, nejčastěji přes noc, a ráno si už můžete vychutnat domácí jogurt.

Jogurty vlastní výroby jsou tak zdravější: na rozdíl od kupovaných jogurtů nemají ty domácí žádná „éčka“ ani další přidané látky, které pouze zvyšují trvanlivost, ale lidskému tělu nijak neprospějí.

I když téma šetření a chránění přírody tu bylo mnohokrát, i s jogurtovači můžete ulevit naší planetě od plastů. Kelímky od koupených jogurtů většina z nás vyhazuje, v jogurtovačích máte však sklenice, které se používají po umytí opakovaně.

Domácí jogurt

Jak jogurtovač funguje?

Každý jogurtovač funguje na stejném principu. Stačí nalít požadované množství mléka do sklenic a přidat jogurtovou kulturu či bílý jogurt s obsahem jogurtových kultur. Všechny sklenice pak zavíčkujete, zakryjete jogurtovač víkem a spustíte proces.

Na zařízení, která vlastní LCD displej, bývají také dvě tlačítka nastavení délky časovače. Testy ukázaly, že některé jogurtovače připraví jogurt už za 6 hodin, jiným trvá stejná činnost až 15 hodin.

Zpravidla si ale můžete vybrat, jak dlouho potřebujete nechat zařízení běžet. S přibývajícím časem se totiž mění i chuť výsledného produktu, v zásadě se ale doporučuje nechat jogurtovač běžet okolo 12 hodin.

U zařízení bez LCD displeje funguje proces stejně, jen neuvidíte zbývající čas do dokončení. K nastavení času zde slouží otočné kolečko. Po skončení výroby jogurtu je vhodné nechat sklenice vychladnout a umístěnit do lednice, čímž se zvýší trvanlivost jogurtů až na 8 dní.

 

Jogurtovač

Kritéria výběru

Při výběru jogurtovače je třeba dbát i na některé důležité parametry, jež vám mohou zúžit výběr a najít dříve ten správný model. Recenze potvrdily, že nejpodstatnější parametry jsou v tomto případě provedení a množství sklenic, do kterých je možné vyrobit jogurt.

Podstatné jsou dále náhradní díly a funkce jako je automatické vypnutí, světelná kontrolka nebo i možnost mít zařízení s LCD displejem.

Konstrukce

Většina zařízení se hmotností pohybuje okolo 1 až 2 kilogramů. Nejde tedy o příliš těžký spotřebič. Levnější jogurtovače jsou vyrobeny převážně z plastu, dražší modely už mají ocelové prvky.

Při výběru je dobré zvážit množství sklenic, které bude jogurtovac mít. Na výběr jsou totiž zařízení jak s jedinou nádobou, tak i s 12 sklenicemi.

Náhradní díly

Před koupí určitého jogurtovače je také dobré zjistit, zda je možné dokoupit náhradní díly. Může se vám totiž stát, že se nějaká sklenice rozbije a nebudete moci využít plnou kapacitu zařízení.

Jogurtovač clatronic jm 3344

Další funkce

Každý jogurtovac je jiný a může obsahovat i jiné zabudované funkce. Nejpodstatnější, co by vás mělo před nákupem zajímat, je způsob vypnutí neboli signalizace. Na výběr je jak zvukový, tak i světelný indikátor.

Také je třeba vzít v potaz i související funkci automatického vypnutí. Pokud totiž necháte běžet jogurtovač přes noc a ráno nestihnete v určitý čas vstát nebo na jogurtovač zapomenete, můžete jogurty převařit, což pokazí jejich jinak lahodnou chuť.

Dále byste měli mít na paměti výběr časovače. Existují totiž jogurtovače, které zapnete a pokaždé jedou pevných 12 hodin, jiné se však dají kolečkem nebo tlačítky nastavit přesně tak, jak potřebujete.

S LCD displejem nebo bez

V neposlední řadě je dobré zvážit výběr zařízení, které má či nemá LCD displej. Displej totiž může u jogurtovače značně zjednodušit další činnosti: pokaždé totiž ukáže, kolik zbývá času do dokončení včetně posledních minut. Přístroje s LCD displejem jsou sice většinou dražší, na druhou stranu výrazně navyšují kuchařský komfort.

Nejlepší kuchyňské spotřebiče podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články