Nejlepší jogurtovače: recenze a rady jak vybrat

Jogurtovače jsou schopné spotřebiče, které dokáží z pouhého mléka a přidané jogurtové kultury vytvořit za pár hodin chutný jogurt. Nejenže tak nemusíte tahat jogurty v taškách z obchodu, ale také si můžete vyrobit pokrm s oblíbenou chutí a za méně peněz.

Jogurtovačů je na výběr celá řada, proto jsme se rozhodli připravit následující článek s výběrem třech nejlepších jogurtovačů na trhu. Dozvíte se, který se pro vaše potřeby nejvíce hodí a jaké další vychytávky může toto zařízení umět. Pod jednotlivými produkty se pak dozvíte několik rad a tipů pro správný výběr.

Nejlepší jogurtovače

Ariete Yogurella 621

Jata YG 493

Steba JM 2

Ariete Yogurella

Jata YG 493 Jogurtovač

Steba JM 2 Jogurtovač

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Možnost mytí v myčce

Světelný indikátor

Lehká konstrukce

Stabilní konstrukce

Měřící displej

Možnost složení

Velké množství sklenic

Zvukový signál

LCD displej

Nastavení času

ZÁPORY

Pouze jedna nádoba

Nemá LCD displej

Nemá LCD displej

Bez zvukové signalizace

Rozměrný přístroj

SHRNUTÍ

Skladný, malý a levný jogurtovač vhodný pro jednoho strávníka.

Středně velké zařízení zvládne vyrobit jogurty pro celou rodinu rychle a téměř bez práce.

Kvalitní přístroj výrobou i konstrukcí zvládne připravit mnoho jogurtů pro velkou rodinu, a to s minimem úsilí.

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Ariete Yogurella 621

Výrobce: Ariete | Příkon: 20 W | Celkový objem: 1 l | Hmotnost: 0,55 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 400 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Možnost mytí v myčce
 • Světelný indikátor
 • Lehká konstrukce

ZÁPORY:
 • Pouze jedna nádoba
 • Nemá LCD displej

První z přístrojů, které vám doporučíme, je Ariete Yogurella 621. Konstrukce tohoto jogurtovače je lehká a snadno přenositelná, stejně tak je snadná i samotná výroba jogurtu.

Jogurtovač Ariete Yogurella 621 je klasické zařízení na výrobu vlastních jogurtů. Disponuje litrovou nádobou, do které se dají přidat i další ingredience dle vlastní chuti. Nádoba má také uzavíratelné víko a celá se pak dá krátkodobě uskladnit do lednice.

Výhodou je možnost umývat nádobu v myčce. Dalším pozitivem je i světelný indikátor, který dá vědět, jakmile je jogurt hotový. V tomto případě tomu tak bude za 12 hodin. Hezký design jogurtovače však kazí pouze jediná dostupná sklenice, a tedy i možnost výroby jediné příchuti jogurtu. Pokud máte početnější rodinu, tento jogurtovač pro vás vhodný asi nebude.

Ariete Yogurella 621 je skladný jogurtovač s jedinou sklenicí, který svoji práci dobře odvede. Zmíněný jogurtovač je vhodný spíše pro jednoho konzumenta, kterému nebude vadit výroba jogurtu v menších dávkách.

Zjistit cenu >>

Recenze: Jata YG 493

Výrobce: Jata | Příkon: 10 W | Celkový objem: 0,99 l | Hmotnost: 1,8 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 820 Kč

KLADY:
 • Větší množství sklenic
 • Světelná kontrolka
 • Nastavitelný čas
 • Automatické vypnutí

ZÁPORY:
 • Nemá LCD displej
 • Bez zvukové signalizace

Druhým doporučovaným jogurtovačem je jednoznačně Jata YG 493. S výrobkem se snadno manipuluje a celková kapacita jogurtů představuje až 990 ml v jedné dávce, což je dostatečné množství pro celou rodinu.

Jogurtovač Jata YG 493 disponuje 6 sklenicemi po 165 mililitrech, ve kterých se dá vyrobit chutný jogurt. Ten lze ochutit dle receptů přiložených v balení. Jogurtovač nabízí tlačítko zapnutí/vypnutí, světelnou kontrolku a časovač, s jehož pomocí lze nastavit čas výroby jogurtů. Po doběhnutí časovače dojde k automatickému vypnutí.

Na zařízení jsme našli jediný nedostatek, a tím je absence LCD displeje, který by ukazoval zbývající čas. Celkově je ale jogurtovač Jata YG 493 vhodným zařízením pro celou rodinu.

Zjistit cenu >>

Recenze: Steba JM 2

Výrobce: Steba | Příkon: 21 W | Celkový objem: 2,4 l | Hmotnost: 2,5 kg | Indikátor: ano | Přibližná cena: 1060 Kč

KLADY:
 • Velké množství sklenic
 • Zvukový signál
 • LCD diplej
 • Nastavení času

ZÁPORY:
 • Rozměrný přístroj

Zdravá příprava jogurtů nebyla nikdy snazší. Jogurtovač Steba JM 2 má snad úplně vše, co byste očekávali od kvalitního jogurtovače. Díky jednoduché manipulaci, velkému množství sklenic a kvalitní konstrukci je toto zařízení vhodné pro nejnáročnější uživatele.

Už na první pohled jde poznat, že se jedná o kvalitní domácí přístroj. Konstrukce zaujme ocelovými prvky a kapacitou až 12 sklenic jogurtu. Lákavý je i LCD displej, na kterém můžete snadno zjistit, kolik času zbývá, a pomocí tlačítek zvolit čas na přípravu od 8 do 15 hodin. Samozřejmostí je pak přítomnost zvukové signalizace a automatického vypnutí po skončení výroby jogurtu.

Jediným negativem jsou rozměry tohoto zařízení, kvůli nimž není skladné. S velkým objemem souvisí i riziko nerovnoměrné teploty – některé sklenice jogurtu mohou být méně ohřívané než jiné. Je tedy potřeba nastavit delší čas přípravy, aby všechny jogurty byly opravdu hotové.

Jogurtovač Steba JM 2 patří mezi kvalitní přístroje jak po stránce výroby jogurtů, tak i z hlediska konstrukce. Zařízení je díky velké kapacitě sklenic vhodné pro celou rodinu nebo dokonce i celé osazenstvo na narozeninové oslavě.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější kuchyňské spotřebiče podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak si správně vybrat jogurtovač

Při výběru jogurtovače by vás mělo zajímat několik funkcí. Některá zařízení jsou malá a mají pouze jednu sklenici na výrobu jogurtu. Pak jsou tu i ta, co dokážou vytvořit až 12 domácích jogurtů. Všechna zařízení však pracují na stejném principu, kdy se mléko a jogurtová kultura zahřejí na určitou teplotu a vytvoří tak více jogurtu.

Většina zařízení obsahuje i další funkce, jako je světelná signalizace spuštění nebo možnost nastavit čas výroby jogurtu s automatickým vypnutím po dokončení.

Výhody jogurtovačů

Jednou z největších výhod jogurtovačů je jednoduchá obsluha. Celý proces přípravy jogurtů vám nezabere ani půlhodinu. Dálší výhodou je třeba i možnost nechat zařízení běžet v určitou dobu, nejčastěji přes noc, a ráno si už můžete vychutnat domácí jogurt.

Jogurty vlastní výroby jsou tak zdravější: na rozdíl od kupovaných jogurtů nemají ty domácí žádná „éčka“ ani další přidané látky, které pouze zvyšují trvanlivost, ale lidskému tělu nijak neprospějí.

I když téma šetření a chránění přírody tu bylo mnohokrát, i s jogurtovači můžete ulevit naší planetě od plastů. Kelímky od koupených jogurtů většina z nás vyhazuje, v jogurtovačích máte však sklenice, které se používají po umytí opakovaně.

Jak jogurtovač funguje?

Každý jogurtovač funguje na stejném principu. Stačí nalít požadované množství mléka do sklenic a přidat jogurtovou kulturu či bílý jogurt s obsahem jogurtových kultur. Všechny sklenice pak zavíčkujete, zakryjete jogurtovač víkem a spustíte proces.

Na zařízení, která vlastní LCD displej, bývají také dvě tlačítka nastavení délky časovače. Některé jogurtovače připraví jogurt už za 6 hodin, jiným trvá stejná činnost až 15 hodin.

Zpravidla si ale můžete vybrat, jak dlouho potřebujete nechat zařízení běžet. S přibývajícím časem se totiž mění i chuť výsledného produktu, v zásadě se ale doporučuje nechat jogurtovač běžet okolo 12 hodin.

U zařízení bez LCD displeje funguje proces stejně, jen neuvidíte zbývající čas do dokončení. K nastavení času zde slouží otočné kolečko. Po skončení výroby jogurtu je vhodné nechat sklenice vychladnout a umístěnit do lednice, čímž se zvýší trvanlivost jogurtů až na 8 dní.

Kritéria výběru

Při výběru jogurtovače je třeba dbát i na některé důležité parametry, jež vám mohou zúžit výběr a najít dříve ten správný model. Nejpodstatnější parametry jsou v tomto případě provedení a množství sklenic, do kterých je možné vyrobit jogurt.

Podstatné jsou dále náhradní díly a funkce jako je automatické vypnutí, světelná kontrolka nebo i možnost mít zařízení s LCD displejem.

Konstrukce

Většina zařízení se hmotností pohybuje okolo 1 až 2 kilogramů. Nejde tedy o příliš těžký spotřebič. Levnější jogurtovače jsou vyrobeny převážně z plastu, dražší modely už mají ocelové prvky.

Při výběru je dobré zvážit množství sklenic, které bude jogurtovač mít. Na výběr jsou totiž zařízení jak s jedinou nádobou, tak i s 12 sklenicemi.

Náhradní díly

Před koupí určitého jogurtovače je také dobré zjistit, zda je možné dokoupit náhradní díly. Může se vám totiž stát, že se nějaká sklenice rozbije a nebudete moci využít plnou kapacitu zařízení.

Další funkce

Každý jogurtovač je jiný a může obsahovat i jiné zabudované funkce. Nejpodstatnější, co by vás mělo před nákupem zajímat, je způsob vypnutí neboli signalizace. Na výběr je jak zvukový, tak i světelný indikátor.

Také je třeba vzít v potaz i související funkci automatického vypnutí. Pokud totiž necháte běžet jogurtovač přes noc a ráno nestihnete v určitý čas vstát nebo na jogurtovač zapomenete, můžete jogurty převařit, což pokazí jejich jinak lahodnou chuť.

Dále byste měli mít na paměti výběr časovače. Existují totiž jogurtovače, které zapnete a pokaždé jedou pevných 12 hodin, jiné se však dají kolečkem nebo tlačítky nastavit přesně tak, jak potřebujete.

S LCD displejem nebo bez

V neposlední řadě je dobré zvážit výběr zařízení, které má či nemá LCD displej. Displej totiž může u jogurtovače značně zjednodušit další činnosti: pokaždé totiž ukáže, kolik zbývá času do dokončení včetně posledních minut. Přístroje s LCD displejem jsou sice většinou dražší, na druhou stranu výrazně navyšují kuchařský komfort.

Nejprodávanější kuchyňské spotřebiče podle Heureky